АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Зміст і принципи побудови навчального процесу

Дисципліна “ Арт- терапія ” охоплює 3 теми, складається з 2 модулів.

Перший модуль охоплює дві теми: «Арт-терапія як сучасний психотерапевтичний метод» та «Сучасні напрямки арт-терапії. Їх діагностичні та терапевтичні можливості»

В першому модулі розкриваються основні теоретичні та методологічні засади арт- психології, формуються загальні уявлення про предмет, завдання, структуру, проблеми співвідношення арт- психології з мистецтвом та сучасною психотерапією; вивчається історія становлення арт-терапевтичної практики. Приділяється увага методу арт-терапії як засобу актуалізації творчого потенціалу особистості. Розглядається специфіка психоаналітичного, психодинамічного, гуманістичного, трансперсонального підходів до арт-терапії; особливості арт-терапії як психотерапевтичного напрямку.

В рамках першого модулю студенти знайомляться з основними етапами арт-терапевтичного процесу, особливостями його організації. Розглядаються різні напрямки сучасної арт-терапії: ізотерапія, танцювальна терапія, музикотерапія, казкотерапія, піскова терапія, фототерапія, ігротерапія. Увага акцентується на психокорекційних механізмах даних арт- тетрапевтичних напрямків, вивчається діагностичний та терапевтичний потенціал зазначених арт-технік.

В другому модулі передбачається ознайомлення студентів з особливостями здійснення арт-терапевтичної практики з різними віковими категоріями клієнтів та клієнтами з різними формами особистісних розладів. Вивчаються особливості проведення арт-терапевтичних сесій з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку, з підлітками та людьми похилого віку. Розглядаються використання арт-терапевтичних методів в роботі з психотичними пацієнтами, інвалідами; особами, що мають невротичні розлади; з клієнтами, що схильні до адиктивної та асоціальної поведінки, з особами, що пережили психологічні травми, а також з психологічно здоровими людьми, що прагнуть саморозвитку та особистісного зростання.

 

Форми, методи і засоби навчальної та самостійної роботи

Для ефективної та продуктивної навчальної та самостійної роботи студентів у курсі “Арт-терапія” заплановано:

▪ ознайомлення з науковим тезаурусом курсу;

▪ підготовка доповідей, інформаційних повідомлень;

▪ отримання власного досвіду знайомства з арт-терапевтичними техніками;

▪ формування папки з індивідуальними матеріалами з арт-терапії;

▪ виконання творчих завдань.

 


Дата добавления: 2015-11-28 | Просмотры: 298 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)