АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Септицемія 2. Піємія. 3.Септікопіемія.

СЕПТІЦЕМІЯ - це ускладнення місцевого запального процесу (вульвіт, вагініт, метрит і т.д.) характеризується наявністю в крові мікробів і їх токсинів, що супроводжується тяжким станом хворого.

Характерна: для м¢ясоїдних і приматів, які мають відпадаючі плаценту, а у кобил і корів - як ускладнення абортів і післяродових травм.

ЕТІОЛОГІЯ: Найчастіше викликаються гемолізуючими стрептококами, рідше стафілококами, кишечною паличкою, анаеробами і т.п.

Клініка і перебіг:

1. В статевому апараті виявляють більш чи менш чітка картина гнійно-гнилосного процесу на фоні яскраво вираженої атонії матки.

2. На 6-8- день виявляють метастази в скальному, колінному та інших суглобах, в печінці, нирках, шкірі, сухожильних піхвах, в мені і інших ділянках.

3. Пригнічений стан

4. Атонія шлунково-кишкового тракту

5. Проноси

6. Завжди характерні сильні озноби

7. Температура тіла досягає 40-41° С і дає стрибкоподібну криву, то підвищується, то падає до норми (при септицемії утримується на одному рівні з коливанням в 0.5-1° С)

8. Неправильний стрибкоподібний пульс як наслідок токсичного враження серцевого м¢яза

9. Знижується кількість еритроцитів

10. Гемоглобінемія і гемоглобінурія

11. Гіперлейкоцитоз на початку або під час одужання, Гіполейкоцитоз - при ускладненнях.

12. Гемолітична жовтяниця.

 

Перебіг хвороби продовжується до 10-15 діб, тварини одужують (гинуть дуже рідко)

 

СЕПТІКОПІЕМІЯ - це ускладнення місцевого запального процесу з клінічною картиною, притаманною і септицемії і піемії.

Клініка і перебіг:Для септикопіемії характерні клінічні ознаки, притаманні і септіцемії і піемії. Інколи процес, виникнувши в септичній формі переходе а піемічну ич навпаки.

Якщо хвороба прийняла хронічний перебіг, вона може тривати тижнями і навіть місяцями (хроніосепсис) і привести до поступового виснаження і загибелі тварини

Лікування: Радикального методу не існує.

В основному: антибіотикотерапія, сульфаніламідотерапія на фоні калорійної годівлі.

 

4 ТРАВМИ РОДОВИХ ШЛЯХІВ.

а) Розриви матки

б) Травми кишечнику

в) Травми тазового поясу.

 


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 441 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)