АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

ІІІ. Забезпечення вихідного рівня знань-умінь

Змістовий модуль 4.

Травматизм та ушкодження

Практичне заняття № 20

Тема: відмороження, електротравма.

 

І. Актуальність теми

Відмороження і електротравми зустрічаються досить часто. Урбанізація, освоєння районів Крайньої Півночі і Сходу цю проблему підкреслюють. Зростає частота відморожень у військовий час. Актуальність вивчення матеріалу обгрунтовується тим, що набуті знання на кафедрі загальної хірургії є остаточними, оскільки в процесі навчання в університеті до вивчення даного матеріалу ні на одній із кафедр не повертаються. Вивчаючи цю тему нарівні з такими розділами, як діагностика, лікування відморожень, електротравми, важливе значення має профілактика уражень, в чому роль медичних працівників виключно висока. Поряд із заходами по охороні праці, дотриманням техніки безпеки важливе значення має санітарно-освітня робота серед населення. Всі ці аспекти покладаються на лікарів, головним чином терапевтів і хірургів, оскільки вони здійснюють цехову і дільничу службу охорони здоров'я. Лікування хворих відбувається в хірургічних і реанімаційних відділеннях (стаціонарах), незначні пошкодження - амбулаторно.

ІІ. Цілі заняття:

1. Знати причини виникнення відморожень; патологічні стани організму хворого, що спричиняють поширення патології (a=II).

2. Знати патологічні зміни у тканинах і органах хворого під час та після дії травмуючого холодового агенту, електричного струму і блискавки (a=II).

3. Знати класифікацію відморожень і електротравми в залежності від глибини ураження тканин (a=II).

4. Засвоїти клінічну картину відморожень, електротравми (a=II).

5. Вміти діагностувати відмороження і електротравму, застосовуючи суб'єктивні, об'єктивні, лабораторні, інструментальні та інші додаткові (наприклад, рентгенологічні) методи дослідження (a=III).

6.Вміти надавати першу медичну допомогу (a=III).

7. Вміти визначити глибину ураження тканин при відмороженні (a=III).

 

ІІІ. Забезпечення вихідного рівня знань-умінь

Література:

Основна:

1. Методичні розробки для аудиторної та самостійної роботи студентів.

2. Загальна хірургія / За ред. С.П.Жученко, М.Д.Желіби, С.Д.Хіміча – Київ.: Здоров’я, 1999.

3. Черенько М.П., Ваврик Ж.М. Загальна хірургія з анестезіологією, основами реаніматології та догляду за хворими – Київ.: Здоров’я, 1999.

4. Гостищев В.К. Общая хирургия: Учеб. – М.: Медицина, 1993.

5. Гостищев В.К. "Руководство к практическим занятиям по общей хирургии". М., "Медицина" - 1987.

Додаткова:

1. А.А. Симодейко, С.С. Філіп, О.О. Болдижар Загальна хірургія в питаннях і відповідях. Ужгород, «Іва» - 2005.

2. С.М. Геник, М.В. Прокопишин, В.М. Криса та ін. Ситуаційні задачі з хірургії.Івано-Франківськ, «Лілея-Н.В» – 2003.


Дата добавления: 2016-03-26 | Просмотры: 296 | Нарушение авторских прав



1 | 2 | 3 | 4 |



При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)