АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Правильні відповіді. 1. Правильна відповідь б).

Прочитайте:
  1. E. вірними є відповіді А, С
  2. E. усі перераховані відповіді вірні
  3. Y. Всі відповіді вірні
  4. Варіанти дефіцитної анемії, які зустрічаються частіше у дітей (виберіть всі правильні
  5. Виберіть схожі симптоми в клініці інфекційного та алергічного риніту (виберіть всі правильні
  6. Викликані відповіді
  7. Відповіді на ситуаційні задачі
  8. Відповіді на ситуаційні задачі
  9. ВІДПОВІДІ на тести по ДОГЛЯДУ ЗА ХВОРИМИ
  10. Відповіді на тестові завдання

1. Правильна відповідь б).

 

Гетерогенними називаються реакції, реагуючі речовини яких знахо­дяться у різних фазах. Це реакції між газом і рідиною, газом і твердою речовиною, двома рідинами, що не змішуються, або двома твердими речовинами, які завжди утворюють дві різні фази.

 

2. Правильна відповідь в).

Константа швидкості реакції залежить лише від природи реагуючих речовин і температури, вона дорівнює швидкості реакції за умови, що концентрації реагуючих речовин дорівнюють 1 моль/л.

 

3. Правильна відповідь г).

Оскільки в кінетичне рівняння для гетерогенних реакцій не входять концентрації твердих речовин, то кіне­тичне рівняння матиме вигляд: υ = k. Тобто, швидкість цієї реакції, за умови постійної температури, буде сталою величиною.

 

4. Правильна відповідь г).

Кінетичне рівняння для швидкості (υ) реакції матиме вигляд:

υ = k [NO]2 × [O2].

Внаслідок зменшення об’єму, концентрація або парціальний тиск кожного з газів збільшується відповідно втричі. Тоді швидкість (υ 1) буде дорівнювати:

Тобто, швидкість реакції зросте у 27 разів.

 

5. Правильна відповідь б).

Загальний порядок реакції – це сума показників степенів концен­трацій речовин у кінетичному рівнянні (див. відповідь до завдання 4). У даному випадку це 2+1= 3.

 

6. Правильна відповідь в).

Зміна швидкості реакції за правилом Вант - Гоффа залежить від зміни температури згідно з рівнянням:

де: Т 1 i Т 2 – початкова і кінцева температура,

швидкість початкова і після зміни температури,

g – температурний коефіцієнт швидкості реакції.

 

Підставивши у рівняння відповідні дані, будемо мати:

або

Тобто, швидкість реакції зросте у 243 рази.

 

7. Правильна відповідь в).

Суть дії каталізатора полягає в тому, що він проводить реакцію новим шляхом (найчастіше внаслідок утворення проміжного комплексу між каталізатором і однією з реагуючих ре­човин), для якого енергія активації значно нижча. Експериментально доведено, що для розкладу гідроген пероксиду на водень і кисень без каталізатора потрібно 75,3 кДж/моль енергії. При застосуванні колоїдної платини як каталізатора енергія активації знижується до 49,9 кДж/моль, а при дії фер­мента каталази – до 23 кДж/моль.

 

8. Правильні відповіді: а), в), г).

При гетерогенному каталізі реагуючі речовини і каталізатор знаходяться у різних фазах, між ними є поверхня поділу фаз, на якій і відбувається реакція.

Реакція гомогенного каталізу б) відбувається у газовій фазі і взаємодія проходить у всьому об’ємі.

 

9. Правильна відповідь а).

Характерною особливістю каталізаторів єїх вибірковість або специфічність - здатність прискорювати тільки конкретну реакцію. Особливо яскраво проявляється вибірковість у ферментів. Так, фермент, що каталізує гідроліз сахарози, не каталізує гідроліз крохмалю, незважаючи на те, що і сахароза, і крохмаль – вуглеводи, і до складу їх молекул входить фрагмент D - глюкози. Різні каталізатори або ферменти контролюють утворення різних продуктів з одних і тих же вихідних речовин. Так, з етилового спирту можна одержати до 40 різних речовин. В організмі людини діють тисячі різних ферментів. Вони ут­ворюють складні ферментні системи, що забезпечують низку послі­довних та узгоджених між собою перетворень. Відсутність високої специфічності ферментів призвела б до повного розладу систем організму.

 

10. Правильна відповідь б).

Дослідження показують, що неорганічні каталізатори збільшують активність при підвищенні температури. Більшість з них відмінно працює за умови високої температури (100°С). Ферменти здатні працювати у неширокому температурному діапазоні, переважно 10 – 60°С, причому оптимальна температура для них – приблизно 40°С. При подальшому підвищенні температури активність ферментів падає, а при температурі вищій за 70°С ферменти втрача­ють активність, внаслідок теплової денатурації їх білкової структури.

 

11. Правильна відповідь в).

Ферменти мають білкову природу і певну структуру, яка забезпечує каталітичну активність і залежить від реакції середовища. Ферменти проявляють свою активність у досить вузькому діапазоні значень рН. Так, уреаза активна при рН = 6,7, пепсин – при рН = 1,5 – 2,0, аргіназа – в інтервалі рН 10 –10,2. Значна зміна величини рН призведе до інактивації ферменту.

 


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 442 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)