АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ СТРОЙОВИХ ВПРАВ

Стройові команди поділяються на попередні (усе що звучить у команді до паузи, а в записі до тире) і на виконавчі (усе що звучить у команді після паузи, а в записі після тире) команди. Наприклад, "Кроком - РУШ!", "Бігом - РУШ!", "Налі - ВО!" - і т.д. Існують команди тільки виконавчі: "Рівняйсь!", "Струнко!", "Прямо!", і т.д.

Попередні команди подаються голосно і трохи протяжно. Виконавча команда подається після паузи, більш уривчасто й енергійно. Розмір паузи між попередньою і виконавчою командою залежить від складності команди. Вона дає можливість тим хто займається зосередитися і приготуватися до виконання виконавчої команди.

Подаючи стройові команди викладач повинний прийняти основну стійку.

У деяких випадках стройові команди заміняються розпорядженням. Наприклад: замість команди "Налі - во!", для групи сидячої на підлозі краще віддати розпорядження "Поверніться ліворуч!". Команди "ліворуч!" та "вліво" варто розрізняти. Команда "ліворуч" - це рух у зазначену сторону після однойменного повороту, "вліво" - рух у зазначену сторону без повороту.

При навчанні стройовим вправам користуються методами пояснення та показу. Показ поєднується з поясненням, і потім вправа виконується усією групою одночасно.

Складні стройові вправи варто розучувати по поділам. У цьому випадку для кожної дії подається окрема команда. Наприклад, при перешикуванні з однієї шеренги в дві другим номерам подається команда: "Крок лівою назад, роби - РАЗ!", "Крок правою убік, роби - ДВА!", "Приставити ліву, роби - ТРИ!".

При навчанні по поділах викладач до подачі чергової команди може виправити помилки.

По поділах необхідно розучувати повороти на місці, перешикування, стройовий крок, розмикання приставними кроками. Починати навчання слід зі стройових понять, стройових прийомів, шикувань та перешикувань, розмикань і змикань, пересувань. Для успішного оволодіння стройовими вправами необхідно проводити навчальну практику з перших уроків.

План-конспект з гімнастики для 8 класу. Комплекс ЗРВ з набивними м’ячами.


Дата добавления: 2016-06-05 | Просмотры: 392 | Нарушение авторских прав



1 | 2 | 3 |



При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.004 сек.)