АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Правильні відповіді. 1. Правильна відповідь а).

Прочитайте:
  1. E. вірними є відповіді А, С
  2. E. усі перераховані відповіді вірні
  3. Y. Всі відповіді вірні
  4. Варіанти дефіцитної анемії, які зустрічаються частіше у дітей (виберіть всі правильні
  5. Виберіть схожі симптоми в клініці інфекційного та алергічного риніту (виберіть всі правильні
  6. Викликані відповіді
  7. Відповіді на ситуаційні задачі
  8. Відповіді на ситуаційні задачі
  9. ВІДПОВІДІ на тести по ДОГЛЯДУ ЗА ХВОРИМИ
  10. Відповіді на тестові завдання

1. Правильна відповідь а).

Вугілля є неполярним гідрофобним адсорбентом. Згідно з правилом вирівню-

вання полярностей Ребіндера, поверхнево - активна речовина краще буде адсорбуватися на вугіллі із полярного розчинника, займаючи тим самим проміжне за полярністю місце між розчинником і адсорбентом. Найбільш полярним розчинником з тих, що наведені в відповідях, є вода.

 

2. Правильна відповідь в).

Правило Дюкло - Траубе виконується тільки при адсорбції поверхнево - активних

речовин на гідрофобних адсорбентах із водних розчинів або розчинів на базі полярних розчинників, і при збільшенні вуглеводневого радикала (гідрофобної частини дифільної молекули) адсорбція молекул ПАР збільшується. При адсорбції ПАР із неполярних розчинників на гідрофільних адсорбентах спостерігаються результати, обернені правилу Дюкло - Траубе: збільшення гідрофобного ланцюга дифільної молекули призводить до зменшення адсорбції.

 

3. Правильна відповідь а).

Адсорбція йонів тим більша, чим більший вони мають заряд і менший ступінь гідратації. Чим ближчі за природою йони та адсорбент, тим краще йде адсорбція йонів. Маса адсорбента не впливає на адсорбцію йонів, яка кількісно залежить від площі поверхні адсорбента. Тиск не впливає на адсорбцію на межі поділу фаз “рідина – тверде тіло”.

 

4. Правильні відповіді а), б).

За правилами Панета - Фаянса кристалічну ґратку AgI можуть добудовувати йони Ag+ та І-, отже, тільки вони будуть адсорбуватися на поверхні кристалів AgI у залежності від того, який йон знаходиться в надлишку.

 

5. Правильні відповіді б), г).

Катіоніт у Н+ - формі здатний обмінювати свої рухомі йони Н+ на катіони, що знаходяться в розчині. Отже, пропускаючи розчин з катіонами Кальцію або Натрію крізь шар такого катіоніту, можна повністю звільнити розчин від цих катіонів, замінивши їх на катіони Гідрогену.

6. Правильна відповідь в).

Розчинення, випаровування та кристалізація не належать до процесів, на яких ґрунтується хроматографія.

 

7. Правильна відповідь а).

З наведених видів хроматографії тільки в паперовій та тонкошаровій компоненти суміші розподіляються між нерухомою фазою та розчинником (рухома фаза), який поступово рухається від стартової точки до краю паперу. Нерухомою фазою в паперовій хроматографії є волога фільтру, а в тонкошаровій хроматографії – рідина, якою попередньо просочують шар адсорбента.

 

8. Правильна відповідь б).

Вода, точніше волога паперу, є нерухомою фазою в паперовій хроматографії.

Спеціальний хроматографічний папір містить більше 20% вологи.

 

9. Правильна відповідь б).

Від виду паперу (а не його розмірів і форми), виду розчинника залежать значення коефіцієнтів розподілу даних компонентів. Тиск і кількість розчинника, який завжди береться в надлишку для даних розмірів паперу, на значення коефіцієнту розподілу не впливають. Температура теж не стандартизується, а береться трохи вищою за кімнатну.

 

10. Правильна відповідь г).

 

11. Правильна відповідь в).

Йонообмінна хроматографія, як і одержання демінералізованої або прісної води, базується на йонному обміні між йонами рідкої фази (води, розчину) та рухливими йонами йонообмінної смоли. У йонообмінній хроматографії застосовуються переважно або катіоніт (обмінюється катіонами) або аніоніт (обмінюється аніонами). А при одержанні демінералізованої води, спочатку воду пропускають через катіоніт, а потім через аніоніт замінюючи катіони й аніони, що містяться в воді, на Н+ і ОН-.

 


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 441 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)