Захв ССС
вади серця
У дитини з перших днів життя відмічається наявність ціанозу, який посилюється при фізичному навантаженні. Такий симптом характерний для:
A * Природженої вади серця
B Асфіксії
C Пологової травми
D Бронхіту
E Міокардиту
Фельдшер ФАПу оглядає дитину 2 років, що вперше прибула до села. Картка
спостереження за розвитком дитини відсутня. Дівчинка відстає у фізичному розвитку, важить 10 кг. З народження ціаноз шкіри та слизових оболонок, який посилюється під час фізичного навантаження. Батьки дитини за допомогою до фахівців не зверталися. Такі симптоми характерні для:
A вродженої вади серця
B анемії
C ревмокардиту
D гіпотрофії
E рахіту
У 6-місячного малюка при огляді спостерігається ціаноз губ, задишка під час годування і плачу. Додаткове обстеження в кардіологічному відділенні підтвердило діагноз вродженої вади серця. В бесіді з мамою фельдшер визначає, що критичний період формування вади серця протягом вагітності становить:
A *2-8 тиждень
B Перші 2 тижні
C Після 12 тижнів
D 18-20 тижнів
E 30-32 тижні
Ви фельдшер ФАПу, оглядаєте дитину 7 років з природженою вадою серця. При огляді: дитина відстає у фізичному розвитку, шкіра ціанотична, дихання прискорене, нігті набули форми годинникових скелець, кінці фаланги - барабанних паличок. Вислуховується грубий систолічний шум у другому міжребровому проміжку зліва, тахікардія. Вкажіть найбільш вірогідну ваду серця.
A *Тетрада Фалло
B Дефект міжшлункової перегородки
C Дефект міжпредсердної перегородки
D Відкрита артеріальна протока
E Ізольований стеноз легеневої артерії
У дитини з раннього віку спостерігаються задишка, тахікардія, ціаноз шкіри, грубий серцевий шум, що поширений по всій ділянці грудної клітки, розширення меж серця. Така симптоматика діагностується при:
A природженій ваді серця
B вегето-судинній дистонії
C ревматизмі
D малій хореї
E інфекційному міокардиті
Вас - фельдшера ФАПу, викликали до дитини віком 8 років, яка хворіє на вроджену ваду серця. Стан дитини важкий, відмічається задишка, ціаноз, клекотливе дихання, кашель, виділення пінистого мокротиння. Яке положення потрібно надати цій дитині в ліжку?
A *Напівлежаче з підвищеним головним кінцем
B Колінно - ліктьове
C Горизонтальне з піднятим ножним кінцем
D На правому боці з приведеними до живота ногами
E Горизонтальне з повернутою набік головою
Жінка в І половині вагітності перенесла краснуху. Народила доношену дитину у якої з перших днів життя спостерігається ціаноз шкіри, що посилюється під час годування та плачу. При аускультації серця вислуховується грубий систолічний шум. Який попередній діагноз ви запідозрите?
A *Природжену ваду серця
B Анемію
C Ревматизм
D Вогнищеву пневмонію
E Асфіксію новонародженого.
ревматизм
Хвора дитина 10 років скаржиться на підвищення t до 38°С, біль в колінних суглобах та в ділянці серця. В анамнезі часті ангіни. Об’єктивно фельдшером ФАПу виявлено припухлість і різку болючість, гіперемію шкіри колінних та гомілковостопних суглобів. Який найбільш імовірний діагноз?
A *Ревматизм
B Геморагічний васкуліт
C Скарлатину
D Лейкоз
E Гломерулонефрит
Через 2 тижнi пiсля перенесеної ангiни дiвчинка 10 рокiв поскаржилися на бiль в серцi, пiдвищену втомлюванiсть. Об‘єктивно: блiдiсть шкiри, задишка, тахiкардiя, розширення меж серця, глухiсть серцевих тонiв. Що ви запiдозрите у дитини?
A *Ревматичний ендомiокардит
B Гломерулонефрит
C Пневмонiю
D Малу хорею
E Дифтерія
Хлопчик 12 р., звернувся до фельдшера зі скаргами на біль у надп’яткових, колінних і кульшових суглобах, підвищення температури тіла. Хворіє 4 доби. Досі часто хворіє на ангіну. При огляді: стан дитини середньої тяжкості. Шкіра бліда, неспроможний самостійно сідати, вставати через біль у суглобах. Набряк лівого надп’яткового суглоба. Змін в легенях немає. Ліва межа серця на 1,5 см вліво від середньоключичної лінії. Тони серця приглушені. Пульс слабкого наповнення, 170/ за 1 хв., АТ – 110/60 мм рт.ст. Температура 38С. Вкажіть найбільш вірогідний діагноз:
A Ревматизм, активна фаза, міокардит, поліартрит
B Ревматоїдний артрит
C Неревматичний кардит
D Остеомієліт
E Бурсит
У 10 - и річної дитини через 3 тижні після ангіни виникли гіперкінези, м?язова гіпотонія, порушення координації рухів. Про що можна подумати?
A * Мала хорея
B Ревмокардит
C Пневмонія
D Анемія
E Вегето-судинна дистонія
У дитині 8 років через два тижні після ангіни з’явились біль у ділянці серця, блідість шкіри, підвищувана втомлюваність, задишка, тахікардія, тони серця приглушені. Яке захворювання розвинулось у дитини?
A *Ревмокардит
B Анемія
C Пневмонія
D Пієлонефрит
E Цукровий діабет
На ФАП обратилась мать 11-ти летней девочки с жалобами: на плаксивость, негативизм,снижение успеваемости, изменение почерка, гримасничание, непроизвольные движения в конечностях. Две недели назад ребенок перенес фолликулярную ангину. Какой предположительный диагноз?
A * Ревматизм, малая хорея
B Эпилепсия
C Карпопедальный спазм
D Травма головы
E Задержка в умственном развитии
До фельдшера звернулася дитина. Удитини з перших днів захворювання на тлі загальної слабкості виникли гіперкінези: гримаси, мимовільні рухи кінцівок. Який ймовірний діагноз може поставити фельдшер?
A Мала хорея.
B Ревмокардит.
C Ревматичний перекардит.
D Вегетосудинна дистонія.
E Ревматичний поліартрит
На диспансерному обліку знаходиться дитина 10 р. з діагнозом хронічний тонзиліт. Після чергового загострення у дівчинки з’явилось посіпування м’язів обличчя, порушення письма, похитування при ходьбі, нечітка мова. Дитина стала плаксивою, дратівливою. На яке обстеження слід направити дитину?
A біохімічний аналіз крові на ревмопроби
B аналіз крові на рівень глюкози
C аналіз крові на загальний білірубін
D аналіз крові на холестерин
E аналіз крові на АЛТ, АСТ
Під час патронажу дитини 4-х днів фельдшер відмітив легкий ціаноз губ і кінцівок, що посилюється під час плачу. При перкусії серця встановив, що права і верхня межа серця розширена. Під час аускультації серця вислуховується грубий систолічний шум. До якого лікаря на консультацію необхідно направити дитину?
A *Кардіолога
B Невропатолога
C Окуліста
D Пульмонолога
E Психолога
У дитини 10 років фельдшер ФАПу запідозрив ревматизм. Для підтвердження діагнозу призначені додаткові методи обстеження. Ви оцінюєте результати ревмопроб. Який показник підтвердить даний діагноз?
A *Поява С-реактивного протеїну
B Збільшення холестерину крові
C Гіперглікемія
D Гіпоглікемія
E Підвищення рівня білірубіну в крові
Після лікування в кардіоревматологічному стаціонарі виписаний 13- річний хлопчик, який переніс первинну ревматичну атаку з явищами поліартриту та малої хореї. Ознаки активності захворювання на даний час відсутні. Яку схему вторинної профілактики ревматизму визначить фельдшер ФАПу?
A *Біцилін -5 1раз на 4 тижні до 18-річного віку
B Біцилін -5 1 раз на 2 тижні до 18-річного віку
C Біцилін - 51раз на 4 тижні довічно
D Біцилін -5 1 раз на 4 тижні до 25-річного віку
E Біцилін -5 1 раз на 2 тижні до 25-річного віку
Все дети перенесшие атаку ревматизма получают “Бициллин- 5” с целью профилактики обострения и прогрессирования заболевания. Как долго такие дети получают бициллинопрофилактику?
A * 5 лет
B 3 года
C 2 года
D Пожизненно
E На усмотрение ревматолога
Дата добавления: 2015-09-03 | Просмотры: 1122 | Нарушение авторских прав
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
|