Основні терміни та визначення метрології
Методичні вказівки
До лабораторної роботи на тему
„Основи метрології. Вимірювання відстаней”
з курсу „ТЕОРЕТИЧНА І ПРИКЛАДНА МЕТРОЛОГІЯ”
для студентів усіх спеціальностей усіх форм навчання
СУМИ
Видавництво СумДУ
Методичні вказівки до лабораторної роботи на тему „Основи метрології. Вимірювання відстаней” /Укладач В.М.Одноралов.-Суми: Видавництво СумДУ, 2009.-12 с.
Кафедра металорізальних верстатів та інструментів
Мета роботи
Ознайомитись із основними поняттями метрології, вивчити будову, сферу використання лазерного ручного світловіддалеміру, набути навичок користування ним та вивчити основні джерела похибок при вимірюванні відстаней.
Основні терміни та визначення метрології
Метрологія – наука про вимірювання. Діяльність, пов'язана з вимірюваннями.
Вимірювання – відображення величин їх значеннями за допомогою експерименту та обчислень із застосуванням засобів вимірювальної техніки.
Засіб вимірювальної техніки(ЗВТ) – технічний засіб, що застосовується при вимірюваннях для одержання значення вимірюваної величини та має нормовані метрологічні характеристики.
Єдність вимірювань – стан вимірювань, за якого їх результати виражаються в узаконених одиницях вимірювання, а характеристики похибок або невизначеностей вимірювання відомі.
Одиниця вимірювання – величина певного розміру, прийнята для кількісного відображення однорідних з нею величин.
Похибка результату вимірювання – відхилення результату вимірювання від істинного (дійсного) значення вимірюваної величини.
Невизначеність вимірювання – параметр, пов'язаний з результатом вимірювання, що характеризує розсіяння значень, які можна приписати вимірюваній величині.
Точність – якісна характеристика, що характеризує близькість до нуля похибки.
Діапазон вимірювання – інтервал значень вимірюваної величини, у межах якого нормовані похибки засобу вимірювальної техніки.
Повірка засобу вимірювальної техніки – визначення похибок засобів вимірювальної техніки і встановлення їх придатності до застосування.
Еталон - засіб вимірювальної техніки, що забезпечує відтворення та (або) зберігання розміру одиниці для передавання його іншим, менш точним засобам вимірювальної техніки при повірці.
Методика виконання вимірювань – сукупність процедур і правил, виконання яких забезпечує одержання результатів вимірювання з потрібною точністю.
Основна похибка ЗВТ - похибка ЗВТ у нормальних умовах експлуатації.
Додаткова похибка ЗВТ - похибка ЗВТ, яка виникає при відхиленнях умов проведення вимірювання від нормальних.
Дата добавления: 2015-09-03 | Просмотры: 492 | Нарушение авторских прав
1 | 2 | 3 |
|