А. Ортостатичної гипотензії
В. Синдрому скасування
С. Гнітючої дії на центральну нервову систему
D. Порушення смакових відчуттів
Е. Діареї
83. Хворому для розслаблення кістякової мускулатури перед операцією був уведений дитилін, що викликав тривалу міорелаксацію на термін близько 6 годин замість 5-7 хвилин. Це може бути зв'язане з генетичною недостатністю:
А. Холінестерази плазми крові
В. Ацетилування
С. Окисних процесів
D. Метилування
Е. Карбоксилування
84. У хворого, при підготовці до оперативного втручання з'явилися симптоми передозування дитиліна. Що зменшить явища інтоксикації?
А. Антихолінестеразні засоби
В. Гангліоблокатори
С. Переливання крові
D. М-холіноблокатори
Е. Н-холіноблокатори
85. У жінки 42 років, яка перенесла операцію на нирці, після наркозу з`явилися явища рекураризації і припинилось дихання. У якості міорелаксанта був використаний дитилін. Який засіб найбільш доцільно використовувати для відновлення тонусу м'язів?
А. Плазму крові
В. Прозерин
С. Стрихніну нітрат
D. Кофеїн
Е. Галантаміна гідробромід
86. Який препарат усуває блок нервово-м'язової передачі?
А.Атропін
B.Платифілін
C.Прозерин
D.Бензогексоній
Е. Гігроній
87. Дія якої речовини підсилюється прозерином?
А.Пілокарпіну
B.Платифіліну
C.Октадину
D.Атропіну
Е.Дитиліну
88. У хворого міастенією після призначення прозерина з'явилася нудота, діарея, посмикування м'язівязика та скелетних м'язів. Чим можна усунути інтоксикацію?
А. Метацином
B.Фізостигміном
C.Пірідостигміна бромідом
D.Ізадрином
Е.Мезатоном
89. У лікарню доставлено пацієнта із вивихом у плечовому суглобі. З метою розслаблення кістякових м'язів йому ввели міорелаксант дитилін, що діє в нормі 5-7 хвилин. Однак у даного пацієнта він діяв до 8 годин. Яка імовірна причина різкого подовження дії дитиліна в хворого?
А. Ослаблення екскреції лікарської речовини
В.Зниження активності мікросомальних ферментів
печінки
С. Потенціювання іншими ліками
D. Магериальна кумуляція лікарської речовини
E. Генетична недостатність холінестерази крові
90. У лікарню надійшла дитина 6 років з різко вираженими симптомами рухового і мовного порушення, сухістю в роті, утрудненням ковтання, хрипким голосом. Шкіра суха, гаряча. Зіниці різко розширені, світлобоязнь, тахікардія. З анамнезу встановлено, що дитина з'їла якісь ягоди темно-фіолетового кольору. Вплив якої з токсичних речовин є причиною отруєння:
А. Пірензепін
В. Гоматропін
С. Платифілін
D. Метацин
E. Атропін
91. Чоловік 35 років госпіталізований у відділення реанімації з отруєнням чадним газом. Укажіть препарат, що збуджує життєво важливі центри довгастого мозку рефлекторно, стимулюючи Н-холінорецептори синокаротидної зони, і тому застосовуваний при даному отруєнні.
А. Кофеїн
В. Етимізол
С. Камфора
D. Бемегрид
E. Лобелін
92. З метою розслаблення кістякових м'язів і зіставлення відламків при переломі стегнової кістки, хворому був уведений міорелаксант. При цьому наступила зупинка подиху. Після уведення свіжої цитратної крові подих відновився. Який міорелаксант застосували хворому?
А. Пипекуронія бромід
В. Диплацин
С. Тубокураріна хлорид
D. Панкуронія бромід
E. Дитилін
93. Який лікарський препарат найбільш доцільно використовувати для відновлення подиху при його зупинці на тлі передозуванні тубокураріна?
А. Плазма
В. Кордіамін
С. Лобелін
D. Кофеїн
E. Прозерин
94. Для усунення гіпертонічного кризу може бути використаний:
А. Скополамін
В. Пирензепін
С. Дитилін
D. Метацин
E. Пентамін
95. Під час оперативного втручання з застосуванням міорелаксанта тубокураріна в пацієнта розвилося порушення подиху, що було ліквідовано після введення прозерина. Якому терміну відповідає зазначена взаємодія між ліками?
А. Сінергізм
В. Кумуляція
С. Несумісність
D. Тахіфілаксія
Дата добавления: 2015-11-02 | Просмотры: 492 | Нарушение авторских прав
|