АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Медсестринство у внутрішній медицині

Крок М. Сестринська справа

Роки

Медсестринство у внутрішній медицині

1. Хворий звернувся із скаргою на кровохаркання впродовж тривалого часу. Яке захворювання слід запідозрити?

A * Рак легенів

B Хронічний бронхіт

C Ексудативний плеврит

D Бронхіальну астму

E Вогнищеву пневмонію

 

2. У хворого напад стенокардії. Який найпростіший фізіотерапевтичний метод Ви використаєте?

A * Гірчичники

B Зігріваючий компрес

C Міхур з льодом

D Банки

E Солюкс

3. Хвору турбує надмірна маса тіла, задишка, головний біль, закрепи, м’язева слабкість, підвищений апетит. При огляді: підвищене відкладання жиру в ділянці живота сідниць, стегон. Медичною сестрою діагностовано збільшення маси тіла на 40\%. Який це ступінь ожиріння?

A * ІІ

B І

C ІІІ

D ІV

E V

4. Пацієнт знаходиться на лікуванні у терапевт-тичному відділенні з підозрою на пухлину легень. До якого ендоскопічного обстеження медсестра підготує пацієнта:

A *Бронхоскопії

B Ірігоскопії

C Колоноскопії

D Урографії

E Фіброезофагодуоденоскопії з прицільною біопсією

5. В приймальне відділення швидкою допомогою доставлена хвора 42 років зі скаргами на біль в епігастральній ділянці, нудоту, блювання, сли-нотечу, головний біль, різку загальну слабкість. Із анамнезу відомо, що вона 2 години тому вживала недоброякісну їжу. Визначте першо-чергове медсестринське втручання:

A *Промиєте шлунок

B Введете спазмолітики

C Дасте випити шлунковий сік

D Заспокоїте пацієнтку, дасте теплу грілку

E Дасте випити розчину содової води

6. У пацієнта гострий лейкоз. Які незалежні сестринські втручання запланує медична сестра для запобігання запалення слизових оболонок ротової порожнини?

A *Полоскання рота розчинами антисептиків

B Дати смоктати кусочки лимону для збільшення слиновиділення

C Протирати слизову щік

D Зняти знімні зубні протези

E Психологічна підтримка хворого

7. Пацієнт з приводу пневмонії призначений антибіотик - цефазолін. Раптово після першої ін’єкції у пацієнта з’явилось відчуття жару, потім став блідим, утруднення дихання; пульс ниткоподібний. АТ - 85/60мм рт.ст. Яке ускладнення виникло у пацієнта:

A *Анафілактичний шок

B Набряк Квінке

C Напад ядухи

D Набряк легенів

E Колапс

8. У пацієнтки після вживання полуниць виник набряк обличчя, особливо набряклі губи і ніс. Потім з’явилась ядуха, гавкаючий кашель. Дихання утруднене, осиплість голосу. Який стан розвинувся у пацієнта?

A *Набряк Квінке

B Напад бронхіальної астми

C Анафілактичний шок

D Алергічний ларингіт

E Кропив’янка

9. Хворий зловживає алкоголем 3 роки. Перебуває в соматичному відділенні лікарні з приводу хронічного гастриту. Ввечері раптово став збудженим, втратив орієнтацію в місці перебування і часі, хоча в своїй особі орієнтований. Хворий поривається піти з відділення. На медичну сестру не реагує. Які першочергові дії палатної медсестри?

A *Фіксувати хворого до ліжка, викликати чергового лікаря

B Випустити хворого з відділення

C Викликати рідних хворого

D Ввести розчин аміназину

E Заспокоїти хворого

10. Пацієнтці Ю., 30 років, яка скаржиться на дратливість, схуднення, загальну слабість, плаксивість, серцебиття, зниження працездатності, лікар встановив діагноз: “Дифузний токсичний зоб”. До якого обстеження медсестра повинна підготувати пацієнта?

A *Визначення рівня тироксину, трийодтирину в крові

B Визначення рівня холестерину в крові

C Визначення рівня глюкози в крові

D Визначення тирокальцитоніну в крові

E Визначення 17-кетостероїдів у крові

11. Хвора А. скаржиться на біль у поперекової ділянці, болюче сечовипускання, слабкість, головний біль, підвищення t тіла до 38,8. Погіршення стану пов'язує з переохолодженням. Об’єктивно: шкіра бліда, набряків немає. АТ -120/70 мм. рт. ст. Пульс – 90 за хв. С-м Пастернацького позитивний зліва. Яке дослідження дозволить

підібрати ефективну терапію?

A * Бактеріологічне дослідження сечі

B Загальний аналіз сечі

C Загальний аналіз крові

D Аналіз сечі за Зимницьким

E Урографію

12. Хвора 41 р., скаржиться на підвищення температури до 39,5°, кашель з виділенням “іржавого” харкотиння, задишку, біль у правій половині грудної клітки, що посилюється під час дихання. Чим обумовлений біль у грудній клітці пацієнта?

A *Ураженням плевральних листків

B Підвищенням тиску в малому колі кровообігу

C Частим кашлем

D Гіпоксією дихальних м’язів

E Обструкцією бронхіального дерева

13. У хворого Н. 62 років запідозрили рак легенів. Наявність яких клітин в мокротинні характерне для цього захворювання?

A * Атипових клітин

B лейкоцитів

C еозинофілів

D тромбоцитів

E еритроцитів

14. Пацієнт Ш. 46 років скаржиться на біль у колінних, ліктьових суглобах “летючого характеру”, який посилюється при рухах, температуру – 37,5° С ввечері. В анамнезі - часті ангіни. При огляді суглобів спостерігаються припухлість, почервоніння. Для якого захворювання характерні дані проблеми?

A *Ревматичний артрит

B Туберкульозний артирит

C Ревматоїдний артирит

D Гонорейний артрит

E Деформуючий остеоартроз

15. На диспансерному обліку дільниці сімейної медицини знаходиться пацієнтка із хронічною серцевою недостатністю. Їй призначено вимірювання водного балансу. Що визначає це обстеження?

A *Співвідношення між спожитою рідиною та виділеною сечею за добу

B Кількість рідини,що випила хвора за добу

C Співвідношення між денним та нічним діурезом

D Кількість сечі, виділеної за добу

E Співвідношення між вжитою та виділеною рідиною за 12 годин

16. На дільницю сімейної медицини звернувся пацієнт із скаргами на інтенсивний стискаючий біль за грудиною, що віддає у ліву лопатку. Медсестра заспокоїла хворого, дала під язик нітрогліцерин, викликала лікаря. До якого дослідження слід підготувати пацієнта з метою підтвердження діагнозу?

A *Електрокардіографії

B Рентгенографії органів грудної клітки

C УЗД серця

D Загального аналізу крові

E Біохімічного аналізу крові

17. У пацієнтки на цукровий діабет, після перенесеної застуди стан погіршився: посилилась спрага, з’явився біль в животі, нудота, блювання, сонливість. Об’єктивно: свідомість відсутня, шкіра суха, частота дихання – 28 за хв., шумне, запах ацетону з рота. Пульс -98 на хв., АТ – 90/60 мм. рт. ст. Про яке ускладнення подумає медична сестра?

A *Гіперглікемічну кому

B Гіпоглікемічну кому

C Церебральну кому

D Молочнокислу кому

E Гіперосмолярну кому

18. У пацієнта розвинулась діабетична кома. Який препарат підготує медсестра для невідкладної допомоги?

A * Інсулін

B Глюкозу

C Кордіамін

D Адреналін

E Мезатон

19. Під час нападу ниркової кольки пацієнта турбує загальна слабість, біль у поперековій ділянці, часте болісне сечовипускання, нудота, незначне підвищення t тіла. Хворий схвильований. Визначте пріоритетну проблему:

A * Біль у попереку

B Порушення сечовипускання

C Порушення дефекації

D Порушення руху

E Підвищення t тіла

20. У хворого К. після фізичного навантаження раптово виник гострий біль у поперековій ділянці з лівого боку. Біль іррадіює в зовнішні статеві органи. Болісне сечовипускання. Хворий збуджений, шкіра вкрита холодним потом. Яку долікарську допомогу медична сестра повинна надати пацієнту в першу чергу?

A * Покласти гарячу грілку на поперекову ділянку

B Зробити гарячу ніжну ванну

C Покласти міхур з льодом на живіт

D Ввести розчин промедолу

E Ввести розчин папаверину

21. У хворого 48 р., що лікується з приводу “бронхіальної астми” з’явився кашель, ядуха. Яку долікарську допомогу слід надати пацієнту?

A * Зробити інгаляцію з портативного інгалятора

B Ввести підшкірно розчин ефедрину

C Ввести підшкірно розчин адреналіну

D Ввести внутрішньовенно розчин еуфіліну

E Ввести внутрішньовенно розчин преднізолону

22. Пацієнтці С., 23 років, лікар встановив діагноз “Залізодефіцитна анемія”. Який продукт харчування повинна порекомендувати медична сестра пацієнтці?

A *М’ясні продукти

B Молочні продукти

C Овочі

D Фрукти

E Морську капусту

 

23. Пацієнтка А., 22 років, яка знаходиться у гематологічному відділенні, скаржиться на біль у горлі, загальну слабість, лихоманку, крововиливи на шкірі. Які заходи медична сестра повинна включити до плану догляду за пацієнткою?

A * Туалет порожнини рота

B Зігрівальні компреси

C Застосовування гірчичників

D Промивання шлунку

E Проведення оксигенотерапії

24. Хвора, 39 років, скаржиться на гострий, “кинджальний” біль у животі, різку загальну слабість. Захворіла раптово після фізичного навантаження. В анамнезі – виразкова хвороба дванадцятипалої кишки. Під час огляду: обличчя бліде, шкіра вкрита холодним потом, живіт дошкоподібний. Яке ускладнення розвинулося у хворої?

A * Перфорація

B Шлункова кровотеча

C Пенетрація

D Малігнізація

E Пілоростеноз

25. Чоловік, 35 років, скаржиться на нудоту, блювання, біль оперізуючого характеру, слабкість. Такий стан розвинувся після вживання алкоголю та гострої, жирної їжі. Під час огляду: шкіра бліда, язик обкладений сірим нальотом, живіт болючий в епігастрії більше зліва. Яке дослідження найбільш інформативне для встановлення діагнозу?

A * Аналіз сечі та крові на діастазу

B Загальний аналіз сечі

C Аналіз крові на цукор

D Копрологічне дослідження

E Аналіз калу на приховану кров

26. Пацієнт скаржиться на постійний кашель (більш зранку), з виділенням великої кількості харкотиння (до 200мл) гнійного характеру іноді t0 – 37,80С; ЧД – 24/хв. Яке дослідження є найефективнішим для уточнення діагнозу?

A * Бронхографія

B Флюорографія

C Спірометрія

D Рентгеноскопія грудної клітки

E Загальний аналіз мокротиння

27. У пацієнтки на цукровий діабет після введення інсуліну з’явилися різка загальна слабість, виражена пітливість, відчуття голоду, тремтіння, запаморочення. Об’єктивно: пацієнтка збуджена, шкіра волога, тургор збережений. Дихання не змінене. Т - 36,50С, PS - 96/хв., АТ 110/70 мм рт ст. Що повинна зробити медсестра в першу чергу?

A * Дати пацієнтці з’їсти грудочку цукру

B Ввести внутрішньом’язово розчин кофеїну

C Надати горизонтальне положення з припіднятими ногами

D Ввести спазмолітичні препарати

E Застосувати гарячу ванну

 

28. Жінка, 56 років, звернулася зі скаргами на спрагу, загальну слабість, сухість і свербіж шкіри, часте сечовипускання, зниження гостроти зору. З анамнезу – мати хворіла на цукровий діабет. Об’єктивно: пацієнтка огрядна. Шкіра суха, лущиться, нігті ламкі, волосся рідке. PS 78/хв., АТ 150/85 мм рт ст., ЧД 16/хв. До якого дослідження підготує пацієнта медична сестра?

A * Аналіз крові на глюкозу

B Загальний аналіз крові

C Загальний аналіз сечі

D Аналіз крові на креатинін

E Аналіз сечі на ацетон

29. Який препарат призначають хворим на хронічний панкреатит з метою замісної терапії?

A *Фестал

B Атропін

C Алахол

D Но-шпу

E Папаверин

30. Ви берете участь в обстеженні пацієнта на хронічний панкреатит. Вкажіть, до якого обстеження його треба підготувати?

A *Аналізу сечі на діастазу

B Фіброгастроскопії

C Дуоденального зондування

D Холецистографії

E Колоноскопії

31. Медична сестра гематологічного відділення, проводячи обстеження пацієнта 48 р. на хронічний лімфогрануломатоз, звернула увагу на такі ознаки:

A *Гарячку, свербіж шкіри, збільшення лімфовузлів

B Спотворення смаку, тріщини у куточках рота, ламкість нігтів

C Ранкові набряки під очима, високий артеріальний тиск

D Біль в дрібних суглобах, ранкову скутість, деформацію суглобів

E Крововиливи на шкірі, в суглоби, кровотечі

32. В терапевтичне відділення поступив пацієнт на сухий плеврит. Яка його основна проблема?

A *Біль в грудній клітці при диханні

B Склоподібне мокротиння

C Вологий кашель

D Кровохаркання

E Експіраторна задишка

33. У пацієнта на ішемічну хворобу серця раптово виник біль за грудиною стискаючого характеру, який не знімається нітрогліцерином та триває понад годину. Як необхідно транспортувати хворого з підозрою на інфаркт міокарда?

A * Спеціалізованою бригадою ШМД на ношах

B Міським транспортом

C Попутнім транспортом

D У плановому порядку

E -

34. У пацієнта, хворого на гіпертонічну хворобу, після неприємної розмови виник біль голови, відчуття “сітки” перед очима, болі в серці. Які першочергові незалежні втручання запланує медична сестра?

A *Виміряти АТ

B Поставити гірчичники на ділянку серця

C Поставити банки вздовж хребта

D Підвісити над головою міхур з льодом

E Покласти грілку до ніг

35. Пацієнту знаходиться на диспансерному обліку з діагнозом “Ревматична лихоманка” Яке з досліджень є найбільш інформативним?

A *Аналіз крові на ревмопроби

B Загальний аналіз крові

C Загальний аналіз сечі

D Аналіз сечі за Нечипоренком

E Аналіз сечі за Зимницьким

36. До приймального відділення поступив пацієнт зі скаргами на сильний біль у колінних суглобах, набряклість, почервоніння шкіри навколо суглобів. Що могло спричинити загострення ревматичної лихоманки у хворого?

A *Переохолодження

B Порушення дієти

C Емоційний стрес

D Перегрівання

E Фізична перевтома

37. До медичної сестри звернувся пацієнт, у якого після вживання цитрусових з’явився сильний свербіж та почервоніння шкіри, уртикарний висип. Яка основна проблема у цього пацієнта?

A *Свербіж шкіри

B Біль голови

C Підвищення температури

D Серцебиття

E Задишка

38. Пацієнт 53 років поступив в кардіологічне відділення зі скаргами на інтенсивний пекучий біль за грудиною, який іррадіює в ліве плече і руку, триває 6 - 8 годин. Який метод діагностики застосовують для підтвердження діагнозу?

A *Електрокардіографія

B Фонокардіографія

C Електроенцефалографія

D Ехокардіографія

E Сфігмографія

39. Пацієнт 42 років госпіталізований в гастроентерологічне відділення з діагнозом хронічний гастрит типу В. Вкажіть препарат, який застосовують для зниження секреції соляної кислоти.

A *Ранітидин

B Раунатин

C Регідрон

D Реланіум

E Ретаболіл

40. Пацієнт госпіталізований з підозрою на виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки. До якого додаткового методу обстеження необхідно медичній сестрі підготувати пацієнта?

A *Гастродуоденоскопія

B Ректороманоскопія

C Колоноскопія

D Іригоскопія

E УЗД органів черевної порожнини

41. Пацієнт 36 років знаходиться на лікуванні в гематологічному відділенні з такими проблемами: біль голови, головокружіння, блідість шкіри з жовтяничним відтінком, відчуття повзання “мурашок”, затерплість у кінцівках, яскравочервоний, гладкий, болючий язик. Який продукт медична сестра порекомендує пацієнту з метою дієтотерапії?

A *Печінку

B Молоко

C Шоколад

D Яйця

E Моркву

42. Пацієнт госпіталізований в гематологічне відділення з підозрою на гострий лейкоз. До якого методу обстеження, який має важливе діагностичне значення, медична сестра повинна підготувати пацієнта?

A *Стернальна пункція

B Загальний аналіз крові

C Коагулограма

D Біохімічний аналіз крові

E Бактеріологічний аналіз крові

43. Пациент, 23 года, поступил в пульмонологическое отделение, с жалобами на одышку, с утрудненным выдохом, трудноотделяемую, вязкую, стекловидную мокроту. Какое положение необходимо придать пациенту для облегчения его состояния?

A * Усадить с опорой на руки

B Горизонтальное

C Приподнять головной конец

D Приподнять ножной конец

E Зафиксировать в постели

44. Пациент, 64 года, поступил в пульмонологическое отделение с диагнозом – рак легкого. Ночью состояние больного ухудшилось, возникло легочное кровотечение. Действие медсестры до прихода врача?

A * Пузырь со льдом на грудную клетку

B Грелка на грудную клетку

C Горчичники на грудную клетку

D Банки на грудную клетку

E Компресс на грудную клетку

 

45. Пациент, 49 лет, поступил в пульмонологическое отделение, с диагнозом – эксудативный плеврит. Назначена плевральная пункция. Какую иглу приготовит медсестра?

A * игла 7-10 см, с резиновой трубкой и зажимом

B игла Дюфо

C игла Кассирского

D игла Бира

E троакар

46. Больной М., 44 года, находится на лечении в кардиологическом отделении. Возник приступ стенокардии. Какая приоритетная проблема у данного пациента?

A * Боль за грудиной

B Экспираторная одышка

C Удушье

D Кашель с пенистой розовой мокротой

E Инспираторная одышка

47. Больной К., 45 лет, находится на лечении по поводу гипертонической болезни. Состояние ухудшилось, усилилась головная боль, появилась тошнота, рвота. Какое медсестринское обследование необходимо провести?

A * Измерить АД

B Определить пульс

C Определить число дыханий

D Контроль диуреза

E Измерить t°

48. Пациент, 53 года, обратился с жалобами на резкие боли за грудиной, иррадиирущие в левую руку, под лопатку. Приступ длится 10 минут. Объективно: кожа бледная, пульс – 92 уд. в мин., АД 100/60 мм.рт.ст. После приема нитроглицерина боль исчезла. Оцените результат медсестринского вмешательства?

A * Вмешательство эффективно

B Эффект отсутствует

C Необходимы дополнительные назначения

D Назначить другое средство

E -

49. Больной К., 67 лет, находится на лечении с диагнозом – хронический гастрит. Отмечается отсутствие стула в течении 4 суток. По назначению врача выполнена очистительная клизма. Стула нет. Какая манипуляция показана пациенту?

A * Масляная клизма

B Газоотводная трубка

C Промывание желудка

D Введение спазмолитика

E Консультация диетолога

50. Больной М., 44 года, находится на лечении в гастроэнтерологическом отделении с диагнозом – цирроз печени. Началась рвота с примесью крови. Какое независимое сестринское вмешательство выполнит медсестра?

A * Подать пузырь со льдом

B Подать грелку

C Ввести папаверин

D Ввести аминокапроновую кислоту

E Ввести анальгин

51. Больная Л., 54 года, находится на лечении в гастроэнтерологическом отделении с диагнозом – желчекаменная болезнь. Предъявляет жалобы на частые боли в правом подреберье. К какому обследованию необходимо подготовить пациента?

A * УЗИ

B Фиброгастродуоденоскопия

C Ирригоскопия

D Колоноскопия

E Рентгенография

52. Больной М., 24 года, находится на лечении в гастроэнтерологическом отделении с диагнозом – острый гастрит, который возник после употребления недоброкачественной пищи. Что в первую очередь необходимо выполнить медсестре для улучшения состояния?

A * Промыть желудок

B Примененить грелку

C Применить пузырь со льдом

D Поставить сифонную клизму

E -

53. Больной М., 18 лет, находится на лечении в нефрологическом отделении. Жалобы на изменение цвета мочи, головную боль, отеки на лице. Состояние ухудшилось через 2 недели после перенесенной ангины. Объективно: лицо отёчно, моча цвета “мясных помоев”. Какой показатель должна контролировать медсестра в первую очередь?

A * Артериальное давление

B Число дыхательных движений

C Цвет кожных покровов

D Пульс

E Симптом Пастернацкого

54. Больной К., 29 лет, состоит на диспансерном учете по поводу ревматической болезни. Назначено профилактическое лечение. Какой из перечисленных препаратов приготовит медсестра?

A * Бициллин - 5

B Папаверин

C Преднизолон

D Дигоксин

E Димедрол

55. Больной К., 59 лет, состоит на диспансерном учете по поводу ревматоидного артрита. Какие проблемы выявит медсестра при обследовании?

A * Скованность по утрам

B Тошнота

C Гипертензия

D Боли в сердце

E Потеря аппетита

56. Больной М., 44 года, жалуется на слабость, утомляемость, шум в ушах, изменение вкуса – желание есть мел, сухость кожи, ломкость ногтей, сердцебиение. Объективно: кожа бледная, сухая, в углах рта “заеды”. Что запланирует медсестра для организации питания больного?

A * Увеличить количество железосодержащих продуктов

B Увеличить количество белка

C Увеличить количество углеводов

D Увеличить количество жиров

E Уменьшить калорийность

57. У хворого 70 років бронхіальна астма. Почався напад експіраторної задишки. Яке положення медична сестра надасть хворому?

A *Посадить з опорою на руки

B Дренажне положення

C Покладе горизонтально

D Покладе з підвищеним головним кінцем тіла

E Зафіксує в ліжку

58. Під час обстеження медична сестра визначила проблеми пацієнта: задишка, ціаноз, набряки на ногах, збільшення печінки, асцит. Вкажіть, для якого стану це характерно:

A *Хронічної серцевої недостатності

B Набряк легенів

C Серцевої астми

D Хронічної ниркової недостатності

E -

59. Найбільш інформативним методом діагностики хронічного гастриту є:

A * Фіброгастродуоденоскопія

B Рентгенологічне дослідження шлунка

C Ультразвукове обстеження органів травлення

D Копрологічне дослідження

E -

60. Пацієнт з підозрою на хронічний гастрит знаходиться на обстеженні. Назвіть сучасний метод визначення секреторної функції шлунка:

A * Інтрагастральна Рh - метрія

B Дуоденальне зондування

C Фіброгастродуоденоскопія

D Копрологічне дослідження

E -

61. Який метод обстеження дозволяє виявити у хворого на виразкову хворобу хелікобактерну інфекцію?

A * Дихальний тест

B Рh - метрія

C Томографія

D Фракційне дослідження секреції шлунка

E Копрологічне дослідження

62. Який прилад застосує медична сестра для визначення рівня глюкози в крові експрес-методом?

A *Глюкометр

B Тонометр

C Спірометр

D Спірограф

E -

63. Пацієнтка перебуває на лікуванні в гастроентерологічному відділенні з приводу виразкової хвороби. Лікар призначив дослідження калу на приховану кров. Які харчові продукти необхідно виключити з раціону пацієнта з метою підготовки до

дослідження?

A * М’ясо

B Солодощі

C Молоко

D Каші

E Чорний хліб

64. Пацієнт скаржиться на відсутність апетиту, переважно до м’ясної їжі, відчуття тяжкості в надчеревній ділянці, нудоту, втрату маси тіла на 5 кг. Об’єктивно: блідість шікри, пальпація надчервної ділянки болісна. У калі позитивна реакція на приховану кров. До якого дослідження м/с повинна підготувати пацієнта?

A *Гастрофіброскопія з прицільною біопсією

B Дослідження промивних вод шлунка

C Рентгенологічне дослідження шлунка

D УЗД органів черевної порожнини

E Комп’ютерна томографія шлунка

65. Який характер кашлю визначає медсестра у пацієнта із сухим плевритом?

A *Сухий болісний

B Вологий

C Із виділенням “іржавого” харкотиння

D Із гнійним харкотинням

E Кашель відсутній

 

66. Медична сестра, навчаючи пацієнта методиці тюбажу (сліпого зондування), рекомендує вживати натще один із жовчогінних засобів:

A * Мінеральну воду без газу.

B Відвар ромашки.

C Розчин кальцію хлориду.

D Розчин гідрокарбонату натрію.

E Відвар подорожника.

67. Медсестра гематологічного відділення виявила у пацієнта поступовий прогресуючий розвиток хвороби з тривалим підвищенням температури тіла до 38-390С хвилеподібного характеру, збільшення підщелепних, шийних, аксилярних, пахвинних лімфовузлів. Яке медсестринське втручання слід запланувати на ІІІ етапі медсестринського процесу?

A * Підготовка пацієнта та інструментарію до біопсії лімфовузлів.

B Підготовка до пункційної біопсії печінки.

C Підготовка до ехокардіографії.

D Підготовка до гастродуоденоскопії.

E Підготовка до гемотрансфузії.

68. Які медсестринські втручання необхідно здійснити для вирішення пріоритетної проблеми пацієнта при гострому інфаркті міокарда?

A * Ліквідація больового синдрому.

B Допомога у дотриманні особистої гігієни.

C Забезпечення раціонального харчування.

D Нормалізація функціонального стану нервової системи.

E Допомога у здійсненні фізіологічних відправлень.

69. Які залежні медсестринські втручання необхідно здійснити під час реалізації плану догляду за пацієнтом при гіпертонічній хворобі?

A * Ввести гіпотензивні засоби і діуретики.

B Усунути стресові ситуації.

C Нормалізувати сон і відпочинок.

D Обмежити вживання солі й рідини.

E Припинити куріння і вживання алкоголю.

70. Вагітна пацієнтка 22 років, мешканка Прикарпаття, звернулась у поліклініку з метою перевірки стану здоров’я. Скарг немає. Старша сестра пацієнтки була прооперована з приводу вузлового зобу. Під час об’єктивного обстеження відхилень від норми не виявлено. Які поради слід надати пацієнтці?

A * Вживати препарати йоду і йодовмісні продукти

B Вживати препарати заліза, гранати, яблука.

C Вживати ферменти, обмежити молоко.

D Вживати мінеральну воду і лимони.

E Вживати відвари шипшини і ромашки.

71. Пацієнт 42 років поскаржився медсестрі, що він кашляє та виділяє харкотиння 3 місяці поспіль протягом 2-х років. Про яке захворювання можна подумати в даному випадку?

A *Хронічний бронхіт

B Гострий бронхіт

C Крупозна пневмонія

D Ексудативний плеврит

E Абсцес легенів

72. Хворий знаходиться на лікуванні у терапевтичному відділенні з діагнозом: “Гострий гастрит”. Яку з перерахованих проблем пацієнта можна вважати приоритетною?

A *Біль в епігастральній ділянці

B Неприємний присмак у роті

C Загальна слабість

D Біль голови

E Відсутність апетиту

73. У пацієнта після фізичного навантаження виникає напад стискаючого болю за грудиною тривалістю 3 – 5 хвилин з іррадіацією в ліву руку. Який препарат можна використати для зняття болю?

A *Нітрогліцерин

B Кавінтон

C Курантил

D Пеніцилін

E Дигоксин

74. У пацієнта на цироз печінки розвинувся асцит. До якого втручання повинна підготувати пацієнта медична сестра?

A * Абдомінальна пункція

B Стернальна пункція

C Плевральна пункція

D Люмбальна пункція

E -

75. Пацієнт скаржиться на підвищення температури тіла до 39 С, збільшення лімфовузлів, загальну слабість, кровотечу із носа і ясен, біль у горлі при ковтанні (виразково-некротичні зміни). В загальному аналізі крові виявлені бластні клітини. Для якого захворювання характерні такі симптоми?

A *Гострий лейкоз

B Лакунарна ангіна

C Постгеморагічна анемія

D Залізодефіцитна анемія

E В-12 дефіцитна анемія

76. У хворого раптово після їзди на велосипеді по ґрунтовій дорозі з’явились різкі інтенсивні болі в попереку з ліва, які віддають у промежину і стегно, прискорене болісне сечовипускання, нудота, загальна слабкість, підвищення температури 37,1°C. Визначте пріоритетну проблему пацієнта:

A *Інтенсивні болі в попереку

B Прискорене сечовипускання

C Загальна слабкість

D Підвищення температури

E Нудота

77. У хворого на цукровий діабет з’явилась гіпоглікемічна кома. Який препарат першочергово підготує медична сестра?

A *40 % глюкоза

B 5 % глюкоза

C Простий інсулін

D Розчину хлориду натрію

E Розчин натрія гідрокарбонату

78. Що в першу чергу повинна зробити медична сестра для попередження алергічних ускладнень при введенні антибіотиків?

A *Провести пробу на чутливість до антибіотика

B Вводити антибіотик невеликими дозами

C З’ясувати термін придатності антибіотика

D Правильно обрати шлях введення антибіотика

E -

79. Пацієнту з приводу гіпертонічної хвороби ІІ стадії рекомендовано дотримуватися дієти №10. Які поради повинна дати медична сестра відносно харчування?

A *Обмежити вживання кухонної солі, рідини

B Вживати молочні та слизуваті супи

C Обмежити вживання мучних продуктів

D Обмежити вживання м’яса та риби

E Вживати овочі та фрукти у великій кількості

80. Пацієнту на цукровий діабет лікар призначив зібрати сечу на дослідження вмісту цукру. Як медична сестра виконає це призначення?

A *Збере сечу за добу

B Збере сечу за 10 год

C Збере ранішню сечу

D Збере сечу за 8 год

E Збере середню порцію сечі

81. Пацієнту з гострим гломерулонефритом лікар призначив сечогінний засіб. Яким методом скористається медична сестра, щоб проконтролювати ефективність сечогінного засобу?

A *Визначення водного балансу

B Визначення частоти сечовипускання

C Визначення кольору сечі

D Вимірювання кількості випитої рідини

E -

82. Найважливіший етіологічний чинник цукрового діабету І типу - це:

A *Спадкова неповноцінність острівців Лангерганса підшлункової залози

B Запалення підшлункової залози

C Фізична травма підшлункової залози

D Часті вірусні інфекції

E Атеросклероз судин підшлункової залози

83. На якому етапі медсестринських втручань медсестра навчає родичів пацієнта хворого на туберкульоз легенів як вберегтися від інфекційного захворювання?

A * IV

B ІІ

C V

D ІІІ

E V

84. Які залежні дії медичної сестри спрямовані на полегшення стану хворого з тяжкою уремією?

A * Гемодіаліз

B Спостереження за дієтичним харчуванням

C Визначення водного балансу

D Спостереження за АТ, ЧСС

E Контроль за фізіологічними відправленнями

85. Медсестра проводить з хворою на тиреотоксикоз профілактичну бесіду, направлену на попередження тиреотоксичної кризи. Які причини цього ускладнення вона повинна назвати?

A *Стресові ситуації, фізичні перенавантаження

B Переохолодження, гіподинамія

C Дія ультразвуку та рентген-опромінення

D Медикаментозна та харчова алергія

E Нестача в їжі білків, вітамінів.

86. У жінки 25 років, при обстеженні виявлено стеноз лівого атриовентрикулярного отвору. Вкажіть найвірогіднішу причину цієї вади серця:

A * Ревматичний ендокардит

B Перикардит

C Сифілітичний аортит

D Атеросклероз

E Ревматичний аортит

87. Виконуючи І етап медсестринського процесу важкохворому (догляд за стопами), медична сестра виявила наступні проблеми: свербіж, еритему, пухирці, ерозії, кірки в міжпальцевих проміжках. Це характерно для:

A * Дерматофітії стоп

B Попрілості

C Цукрового діабету

D Гангрени нижніх кінцівок

E Потертості

88. Яке незалежне втручання сестра медична дерматологічного відділення повинна внести в свій план догляду за пацієнтом з екземою при гострозапальному процесі і мокнутті:

A *Накладання примочок та волого – висихаючих пов’язок

B Застосування пасти, крему та мазі

C Застосування присипки та порошку

D Накладання компресів та припарок

E Накладання компресів з мазями та пастами

89. Який найбільш розповсюджений шлях інфікування на СНІД?

A *Статевий

B Аерогенний

C Аліментарний

D Парентеральний

E Контактний

90. До загальних симптомів туберкульозу легенів належать:

A *Тривала лихоманка, нічна пітливість, швидка втомлюваність

B Кашель протягом одного місяця, часті застуди, виділення харкотиння

C Напади експіраторної задишки, кашель з виліленням в’язкого харкотиння

D Гектична лихоманка, інспіраторна задишка, біль в грудній клітці

E Кашель з виділенням харкотиння повним ротом, загальна слабкість

91. У пацієнта діагностовано хронічний панкреатит в стадії загострення. Лікар призначив повний голод. Скільки часу медична сестра має контролювати дотримання пацієнтом даної вимоги?

A *2-3 дні

B 6 год

C 12 год

D 24 год

E 5-6 днів

92. Як транспортуються у лікувальний заклад хворі з підозрою на інфаркт міокарда?

A * спеціалізованою бригадою ШМД на ношах

B у плановому порядку

C міським транспортом

D фельдшерською бригадою

E попутним транспортом

93. Ви проводите оцінку результату проби Манту. Результат вважається позитивним,

якщо інфільтрат більше:

A * 5 мм

B 2 мм

C 1 мм

D 3 мм

E 4 мм

94. Пацієнтові призначено пробу за Зимницьким. Вкажіть особливості збору сечі.

A Протягом доби кожні 3 години

B Зібрати сечу протягом 10 год

C Зібрати сечу зранку

D Зібрати сечу протягом 3 х годин

E Зібрати сечу в будь-який час

95. Який метод дослідження нирок характеризує їх концентраційну здатність?

A *Проба за Зимницьким

B Проба за Нечипоренком

C Електроліти крові

D Азотисті шлаки крові

E Проба за Каковським-Аддісом

 

96. Як називається наявність в сечі еритроцитів?

A * гематурія

B ніктурія

C альбумінурія

D піурія

E глюкозурія

97. При якому дослідженні сечі визначається функціональна здатність нирок?

A * за методом Зимницького

B за методом Нечипоренка

C за загальним аналізом сечі

D за методом Аддіс - Каковського

E за методом Амбурже

98. Як називається наявність в сечі великої кількості лейкоцитів?

A * піурія

B ніктурія

C гематурія

D альбумінурія

E анурія

99. При догляді за пацієнтом з пневмонією у першому періоді лихоманки необхідно:

A * тепло вкрити, до кінцівок прикласти грілки

B покласти міхур з льодом на чоло

C розкрити пацієнта

D дати прохолодні напої

E часто змінювати натільну білизну

100. Де в першу чергу з'являються набряки при серцево-судинній недостатності?

A * на гомілках

B на поперековій ділянці

C на обличчі

D на шиї

E на кистях рук

101. Які ознаки кровотечі вказують на її легеневе походження:

A * кров яскраво-червона, піниста

B кров темна, вигляду „кавової гущі „

C кров темна, виділяється при блюванні

D кров, яка виділяється, має кислу реакцію

E - - - - - - - - -

102. Що є найчастішою причиною виникнення виразкової хвороби?

A *Хелікобактерія

B Спадковість

C Порушення харчування

D Астенічна конституція

E Зловживання алкоголю

103. Який симптом найбільш типовий для виразкової хвороби дванадцятипалої кишки?

A *Біль натще та через 1,5-3 год. після їди

B Відрижка повітрям, їжею, зригування

C Нудота, блювання

D Блювання "кавовою гущею"

E Закрепи, метеоризм

104. Який з перелічених препаратів найбільш ефективний упри наданні невідкладної допомоги хворому з шлунково- кишковою кровотечею?

A *Дицинон

B Вікасол

C Хлористий кальцій

D Глюконат кальцію

E Аскорбінова кислота

105. Що є найважливішими у харчуванні хворого на хронічну ниркову недостатність?

A *Обмеження вживання білків та рідини

B Обмеження вживання вітамінів та рідини

C Обмеження вживання жирів та рідини

D Обмеження вживання вуглеводів та рідини

E Обмеження вживання мікроелементів та рідини

106. Для виявлення хронічної ниркової недостатності найбільш інформативним методом дослідження сечі буде:

A *Проба за Зимницьким

B Загальний аналіз сечі

C Аналіз сечі на добовий діурез

D Аналіз сечі за Амбурже

E Аналіз сечі за Нечипоренком

107. До порушень інстинкту самозбереження належить:

A *Суїцид

B Анорексія

C Транс

D Булімія

E Дисфорія

108. На яку тему медичній сестрі, в першу чергу,слід провести бесіду серед хворих на хронічний бронхіт?

A * Про шкідливість паління

B Про раціональне харчування

C Про рухову активність

D Про шкідливість алкоголю

E Про запобігання стресів

109. До якого дослідження харкотиння слід підготувати пацієнта з раком легенів?

A * Харкотиння на атипові клітини

B Харкотиння на БК

C Загальний аналіз харкотиння

D Харкотиння на мікрофлору

E Харкотиння на пневмоцисти

110. Яке положення слід надати пацієнту з ексудативним плевритом під час виконання плевральної пункції?

A * Посадити обличчям до спинки стільця в позі "вершника"

B Посадити спиною до спинки стільця

C Покласти в ліжко на правий бік

D Покласти в ліжко на лівий бік

E Покласти в ліжко на живіт

111. Що в першу чергу слід запропонувати пацієнту при гострому гастриті, який виник внаслідок прийому недоброякісної їжі?

A * Промивання шлунку

B Дієта № 1

C Ліжковий режим

D Введення спазмолітичних препаратів

E Протиблювотні ліки

112. Показанням для дослідження харкотиння на атипові клітини є підозра на:

A *Рак легенів

B Абсцес легенів

C Пневмонію

D Бронхіт

E Бронхіальну астму

113. Який основний симптом характерний для бронхіальної астми:

A *Напад ядухи

B Кашель сухий

C Кашель з виділенням харкотиння

D Біль у грудній клітці

E Підвищення температури

114. У випадку судомного нападу у хворого на епілепсію необхідно:

A *Забезпечити неушкодження голови і незападіння язика

B Міцно утримувати хворого за кінцівки

C Не чіпати хворого до повернення свідомості

D Вкрити хворого теплою ковдрою

E Намагатися привести хворого до свідомості

115. Медична сестра кардіологічного відділення на IV етапі сестринського процесу виконує план догляду за пацієнтом з гіпертонічною хворобою. Які залежні сестринські втручання необхідно виконати?

A *Дати таблетку ніфедіпіну

B Покласти міхур льодом

C Покласти на потилицю гірчичник

D Гарячі ніжні ванни

E Покласти гірчичники на литкові м'язи

116. У пацієнта з пневмонією АТ знизився до 90/60 мм рт.ст. Яке незалежне сестринське втручання треба виконати медичній сестрі?

A *Грілки до нижніх кінцівок

B Гірчичники вздовж хребта

C Банки на грудну клітку

D Гірчичники на потилицю

E Міхур з льодом до лоба

117. У пацієнта раптово виник стискаючий біль за грудиною, який триває 15 хв., з іррадіацією в ліву лопатку. Яке захворюванн можна запідозрити?

A *Стенокардію

B Інфаркт міокарда

C Пневмонію

D Гіпертонічну хворобу

E Гострий гастрит

118. В приймальне відділення доставлено пацієнта з вираженою задишкою, ціанозом, набряками на гомілках. Яким способом медсестра повинна транспортувати його у відділення?

A * на кріслі-каталці

B повільно пішки у супроводі медсестри

C на ношах

D на каталці

E повільно пішки у супроводі двох санітарок

119. Під час проведення абдомінальної пункції внаслідок швидкого видалення рідини стан пацієнта погіршився: з"явилась слабкість, холодний піт, знизився АТ. Визначте ускладнення,що виникло під час проведення абдомінальної пункції:

A * колапс

B непритомність

C больовий шок

D ушкодження внутрішніх органів

E кишкова кровотеча

120. Пацієнта 32 р., турбує ниючий, "голодний" біль в епігастральній ділянці, відрижка кислим, печія, схильність до закрепів. Яке захворювання характеризує цей симптомокомплекс?

A * виразкова хвороба 12-палої кишки

B хронічний холецистит

C хронічний панкреатит

D виразкова хвороба шлунка

E хронічний коліт

121. Медична сестра проводить обстеження пацієнта хворого на сухий плеврит. Який кашель характерний для даного захворювання?

A *Сухий кашель

B Вологий кашель

C Кашель з “іржавим харкотинням”

D Кашель з гнійним харкотинням

E Кровохаркання

122. У пацієнта хворого на туберкульоз легенів виділяється харкотиння. Яке незалежне втручання повинна зробити медсестра?

A *Навчити пацієнта користуватися індивідуальною плювальницею

B Виконати призначення лікаря

C Провести рентгенологічне обстеження легенів

D Виконати пробу Манту

E Дати протикашльові засоби

123. У хворого на ІХС триває приступ стискаючого болю за грудиною. Яке незалежне сестринське втручання можливе?

A *Поставити гірчичники на ділянку серця

B Поставити банки вдовж хребта

C Поставити холодний компрес на ділянку серця

D Поставити гірчичник на потилицю

E Поставити міхур з льодом на ділянку серця

124. Виберіть раннє характерне ускладнення інфаркту міокарда

A * Кардіогенний шок

B Пневмонія

C Анафілактичний шок

D Кардіосклероз

E Плеврит

125. Для профілактики атеросклерозу пацієнтові медична сестра порекомендує дієту:

A *Молочно-рослинну

B Висококалорійну

C З підвищеним вмістом жирів

D З підвищеним вмістом білка

E З обмеженням рідини

 

126. Який з препаратів необхідно приготувати медичні сестрі при гіпоглікемічній комі?

A *Розчин глюкози

B Розчин дібазолу

C Інсулін

D Розчин корглікону

E Розчин гепарину

127. Яка проблема є основною у хворого з бронхіальною астмою?

A *Приступ ядухи

B Гіпотонія

C Брадикардія

D Вологий кашель

E Тахікардія

 

128. Що є основною причиною виникнення набутих вад серця?

A *Ревматична хвороба

B Ревматоїдний артрит

C Кардіосклероз

D Гіпертонічна хвороба

E Стенокардія

129. Симптом екзофтальму характерний для:

A *дифузного токсичного вола

B мікседеми

C цукровий діабет

D гіпертонічної хвороби

E ожиріння

130. Якого кольору харкотиння при набряку легень?

A *Рожевого

B Жовтого

C Червоного

D “Кавової гущі”

E “Іржавого”

131. В терапевтичне відділення поступив пацієнт з бронхіальною астмою. Яка основна проблема виникла у пацієнта?

A * Ядуха з утрудненим видихом

B Кашель з гнійним харкотинням

C Ядуха з утрудненим вдихом

D Біль в грудній клітці

E Кровохаркання

132. Куди іррадіює біль при нападі стенокардії?

A *В ліву руку, ліве плече, ліву лопатку

B В праву руку, праве плече, праву лопатку

C В праве підребер’я, праве плече

D В ліву ногу,в зовнішні статеві органи

E В ліве підребер’я,в ліву поперекову ділянку

133. У пацієнтки гіркота у роті, біль в правому підребір’ї, що посилюється після вживання жирної та смаженої їжі, нудота. Для якого захворювання характерні дані ознаки?

A *Холециститу

B Виразкової хвороби

C Гастриту

D Ентериту

E Коліту

134. У пацієнта виразкова хвороба 12 палої кишки. Вкажіть основну проблему пацієнта:

A *Голодний, нічний біль в епігастрії

B Закреп

C Метеоризм

D Пронос

E Серцебиття

135. Яку дієту призначають пацієнтам з хронічним гепатитом?

A *Дієта № 5

B Дієта № 10

C Дієта № 1

D Дієта № 15

E Дієта № 7

136. При захворюваннях нирок призначають дієтичний стіл:

A *№ 7.

B № 2.

C № 5.

D № 9.

E № 10.

137. Визначте продукти, які слід обмежити в харчуванні пацієнта з серцевою недостатністю:

A *Сіль, рідина.

B Вуглеводи, білки..

C Білки, жири.

D Вуглеводи, білки..

E Жири, вітаміни.

138. Назвіть скаргу пацієнта, найбільш характерну для ексудативного плевриту:

A *Задишка.

B Головний біль.

C Пітливість.

D Слабкість.

E Підвищення температури.

139. Вкажіть найчастішу причину набутих вад серця:

A *Ревматична хвороба

B Стенокардія.

C Інфаркт міокарда.

D Міокардит.

E Травми серця.

140. Вкажіть симптом, який є провідним в клінічній картині бронхіальної астми:

A *Напад ядухи з експіраторною задишкою.

B Біль в грудній клітці.

C Кашель із “іржавим” харкотинням.

D Кровохаркання..

E Напад ядухи з інспіраторною задишкою.

141. Визначте положення, яке займає пацієнт під час нападу бронхіальної астми:

A *Вимушене сидяче.

B Активне.

C Пасивне.

D Вимушене лежаче.

E Вимушене напівсидячи.

142. Назвіть типову форму інфаркту міокарда:

A *Больова.

B Астматична.

C Церебральна.

D Абдомінальна.

E Малосимптомна.

143. Який симптомокомплекс характеризує виразкову хворобу дванадцятипалої кишки?

A * Біль голодний в епігастральній ділянці, більше справа, відрижка кислим, схильність до закрепів

B Біль постійний, ниючий в правому підребер’ї, здуття живота, відрижка гірким, нудота

C Біль в правому підребер’ї з іррадіацією в праву лопатку, блювання жовчю, нудота

D Біль оперізуючий, невпинне блювання, схильність до проносів, сухість в роті


Дата добавления: 2015-11-28 | Просмотры: 1018 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.231 сек.)