Токсини грибів
Ерготоксини – ерголин (ергоклавин) з клавіналкалоїдів та лізергінова та ізолізергінова кислоти з тетрапептидом Claviceps purpurea. Досліджені після епідемії мікотоксикозу індиків в Англії у 1960 році. Ерготиз має конвульсивну («злі корчі») та гангренозну („антонів вогонь”) форму у людей і тварин. Використовується в медицині при пологах та перериванні вагітності, як транквілізатор, (ЛСД25) – наркотик.
Ісландіцин – пентапептид з Penicillium islandicum, викликає хворобу жовтого рису.
Цитреовіридин – терпеноїд з Penicillium citreoviride, Aspergillus terreus. Викликає „серцеву бері-бері”, подібну до В1-авітамінозу.
Патулін – ароматичне похідне з Penicillium urtica, антидіуретик, тканинна отрута.
Афлатоксини – похідні дегідрофурана (кумаріна), вивчаються з 1960 року, утворюються Aspergillus flavus-oryzae. Провідна гепатотоксична дія (цироз та рак печінки), малі концентрації токсину є канцерогенними.
Спорофузаріотоксини - трихотецени з Fusarium sporotrichiella. Перші дослідження з 1941 - 45 років. У тварин - токсикоз та лейкопенія, у рослин- плямистість і в’янення
Дендродохіни – трихотецени з Dendrodochium toxicum. Пригнічує серцеву діяльність, знижує тиск, некротизує кишковик, уражує копитних, викликає некрози і у рослин.
Стахіботріотоксини – стероїди, похідні фенантрену з Stachybotrys alternans. Відомі з 1931 року.Форма гострого токсикозу та лейкопенії у копитних.
Устові кислоти – гідроксихіноли Aspergillus ustus та Ustilago maydis.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 448 | Нарушение авторских прав
|