АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Тодорова

541 Чоловік 37 років скаржиться на серцебиття, задишку,перебої в роботі серця, запаморочення, швидку втомлюваність. При обстеженні виявили виражену кардіомегалію, глухі тони серця, систолічний шум на верхівці, ознаки декомпенсації IIА ст. На ЕКГ мерехтлива аритмія, блокада лівої ніжки пучка Гіса, зубці Т(-) в багатьох відведеннях. При ЕхоКГ виявили дифузну ділятацію порожнин серця, зниження скоротливості міокарда. Ймовірний діагноз?

Ділятаційна кардіоміопатія

Гіпертрофічна кардіоміопатія

Ексудативний перикардит

Міокардит

Констриктивна кардіоміопатія

 

542 Хворий 38 років виявляє скарги на різко виражену задишку інспіраторного характеру. В анамнезі: гіпертонічна хвороба, ІХС. При обстеженні акроцианоз, клокочуще дихання. Частота дихання 30 в хвилину, артеріальний тиск 230/130 мм рт.ст. При аускультації серця - акцент другого тона над легеневою артерією. Вибрати комбінацію медикаментів для лікування.

Морфін, фуросемід, пентамін.

преднізолон, еуфілін,.

Сальбутамол, атропін, папаверін

Строфантін, панангін, платіфілін

Єуфілін, фуросемид

 

543 Хворий лікується з приводу повторного інфаркту міокарда задньої стінки лівого шлуночка, турбував біль в ділянці серця, виникла аритмія. На ЕКГ частота скорочень передсердь 76, шлуночків 36, інтервали РР та RR – однакові. Яке ускладнення інфаркту міокарда виникло у хворого?

Повна атріовентрикулярна блокада

Блокада лівої ніжки пучка Гіса

Синусова брадикардія

Миготлива аритмія

АВ-блокада II ступеню

 

544 У хворог, 63 років, на 20-й день від початку інфаркта міокрада раптово з’явився різкий біль в лівій половині грудної клітки, виник приступ ядухи. Об’єктивно: збуджений, шкіра і слизові бліді, ціаноз. Варикозне розширення вен нижніх кінцівок. Пульс 120/хв., АТ- 100/70 мм. рт. ст. Тони серця глухі, акцент ІІ тону над легеневою артерією. Зліва - ослаблене дихання. ЕКГ в динаміці - поворот електричної осі серця вправо. Вкажіть найбільш ймовірну причину погіршення стану хворого.

Тромбоемболія легеневої артерії

Синдром Дресслера

Пневмонія

Ексудативний плеврит

Рецидив інфаркта

 

545 У хворого на ЕхоКГ порожнина лівого передсердя 5,0 см.; мітральний клапан фіброзно змінений, рух стулок “П-подібний”, задня стулка - підтягнута до передньої. Про що свідчать дані зміни?

Про стеноз мітрального отвору

Про недостатність мітрального клапана

Про пролапс мітрального клапана

Про дефект міжшлункової перетинки

Про дефект міжпередсердної перетинки

 

546 У хворої з ревматичним анамнезом при фонокардіографічному обстежені виявлено: Q-І тон - 0,09 с.; амплітуда І тону на верхівці та ІІ тону на легеневій артерії збільшені; на верхівці діастолічний спадаючий шум та наростаючий пресистолічний шум. Про що свідчать такі зміни?

Про мітральний стеноз.

Про недостатність мітрального клапану

Про стеноз гирла аорти.

Про недостатність аортальних клапанів.

Про стеноз легеневої артерії.

 

547 У хворого після перенесеної піодермії з’явились лихоманка, блідість шкіри, плями Лукіна-Лібмана. Об’єктивно: діяльність серця ритмічна, тони ослаблені, діастолічний шум на аорті, збільшення селезінки. Загальний аналіз крові: Ер - 2.6х1012/л, Hb 72 г/л, Лейк. 10,2х109/л, ШЗЕ 46 мм/год., Яке найбільш ймовірне захворювання?

Інфекційний ендокардит

Міокардит

Міокардіодистрофія

Ревмокардит

Гострий лейкоз

 

548 Хворий скаржиться на відчуття холоду в ногах, головний біль, головокружіння. Об’єктивно: пульс ритмічний, 88/хв., АТ- 180/120 мм. рт.ст. Вислуховується систолічний шум вздовж лівого краю грудини. який проводиться на судини шиї. Рентгенологічно: узурація нижньої поверхні ребер. Вкажіть найбільш ймовірне захворювання:

Коарктація аорти

Дефект міжшлуночкової перегородки

Атеросклероз аорти

Гіпертонічна хвороба

Аневризма аорти

 

549 У жінки під час медичного огляду при аускультації серця виявлено посилений І тон на верхівці, тон відкриття мітрального клапану, пресистолічний шум, акцент і розщеплення ІІ тону на легеневій артерії. Яку ваду серця можливо запідозрити?

Мітральний стеноз

Комбінована мітральна вада

Недостатність мітрального клапана

Стеноз гирла аорти

Недостатність аортального клапана

 

550 У хворого 6 годин тому з'явився інтенсивний пекучий біль в епігастральній ділянці. При огляді температура тіла 37,2оС. Діяльність серця ритмічна. ЧСС – 68/хв. АТ 110/75 мм рт.ст. Живіт м'який, незначна болючість при пальпації в епігастральній ділянці. ЕКГ: ритм синусовий, правильний. Вольтаж збережений. Підйом ST у II, III, avF на 6-7 мм, зливається з позитивним зубцем Т. Депресія ST у І, avL на 1 мм. Який попередній діагноз?

Гострий інфаркт міокарда, нижня стінка

Прогресуюча стенокардія напруження.

Гострий перикардит

Стабільна стенокардія напруження IV ФК.

Гострий інфаркт міокарда передня стінка

 

551 Хвора К., 50 років, потрапила до лікарні зі скаргами на сильний головний біль, який супроводжується нудотою, серцебиттям, колючим болем в ділянці серця. Вночі раптом з’явилась задишка змішаного типу, кашель з виділенням рожевого пінистого харкотиння. Об’єктивно: стан тяжкий, акроцианоз, ЧДР 36 за хвилину. В легенях на всій протяжності звучні різнокаліберні хрипи. Ліва межа серця зміщена назовні на 1 см, акцент II тону над аортою. АТ- 240/120 мм рт.ст., пульс 120 за хвилину. Про яке ускладнення гіпертонічної хвороби слід думати?

Гостра лівошлуночкова недостатність

Гостра правошлуночкова недостатність

Iнфаркт міокарду

Гіпертонiчна енцефалопатія

Тромбоемболія легеневої артерії

 

552 Хворий Д., 40 років, поступив до лікарні зі скаргами на задишку, головний біль, запаморочення, біль в ділянці серця при фізичному навантаженні. В анамнезі: часті ангіни в дитинстві, непритомності. Об’єктивно: стан задовільний. Шкіра бліда. Верхівковий поштовх посилений; ліва межа серця зміщена до середньоключичної лінії. I тон на верхівці та над аортою послаблений, грубий систолічний шум над аортою, який проводиться на сонні артерії. Пульс 76 за хвилину. АТ = 100/60 мм рт.ст. Назвати ваду у хворого:

Ревматизм, стеноз гирла аорти

Гіпертрофична кардіоміопатія

Недостатність мiтрального клапану

Недостатність аортального клапану

Коарктація аорти

 

553 Хворий 26 р., скаржиться на задишку в спокої, серцебиття, слабість, тупий тривалий біль в делянціі серця. Захворів через тиждень після перенесеного гострго бронхіту. Об-но:положення ортопное. ЧД 26/хв., в легенях вологі хрипи у нижньо-задніх відділах. АТ-110/70 мм рт.ст. Пульс 112/хв., слабого наповнення і напруження. Межі серця розширені вліво і вправо, тони ослаблені. Нижній край печінки +2 см. На ЕКГ: синусова тахікардія, вольтаж знижений, дифузні зміни. Який найбільш імовірний діагноз?

Гострий дифузний міокардит

Гостра пневмонія

Сухий фібрінозний перикардит

Інфаркт міокарду

Дилатаційна кардіоміопатія

 

554 Хворий К.,67 років, протягом останніх 4 років переніс два Q-інфаркти. Звернувся до лікаря зі скаргами на загрудинний біль давлючого характеру, який ірадіює в ліву руку і ліву половину нижньої щелепи. Тривалість болю –3-5 хв., знімається прийомом нітрогліцерину. Біль виникає при ходьбі по рівній місцевості в нормальному темпі на відстані до 200м, при підйомі на 1 поверх. Загрудинні болі виникають і при вдиханні морозного повітря, при стресових ситуаціях. Вкажіть функціональний клас хворого приступом стенокардії.

ІІІ

I

ІV

ІІ

-

 

555 Хвора К., 62 роки, поступила в прийомне відділення з нападом ядухи. 16 років хворіє на гіпертонічну хворобу, 3 роки назад перенесла інфаркт міокарду. Об’єктивно:ортопное, шкіряні покрови бліді, холодний піт,акроціаноз.АТ 230/130 мм рт.ст., пульс 108/хв.,ЧД-36 на хв. Аускультативно: розсіяні сухі хрипи на всьому протязі,в нижніх відділах вологі середньо-пухирцеві. Яке найбільш імовірне ускладнення розвинулося?

Гостра лівошлуночкова недостатність

Гострий інфаркт міокарду

Приступ бронхіальної астми

Тромбоемболія легеневої артерії

Гостра правошлуночкова недостатність

 

556 Хворий В., 57 років. На протязі року відмічає появу стискуючого болю в загрудинній делянці під час емоційного напруження та перебування на холоді. Перкуторно - розширення границь серця вліво; аускультативно - тони ритмічні, ослаблені, систолічний шум на верхівці. Пульс 68 уд/хв., ритмічний, нормальної напруги. Поза нападом ЕКГ нормальна. Ваш діагноз:

ІХС, стабільна стенокардія

Гострий інфаркт міокарду

Дилятаційна кардіоміопатія

ІХС, варіантна стенокардія

НЦД з кардіалгією

 

557 Хворий К., скарги на задишку при фізичному навантаженні, ниючі болі в області серця, серцебиття. Аускультативно: на верхівці - посилений I тон, діастолічний шум, за II тоном додатковий тон у діастолі через 0.10 сек., акцент II тону над легеневою артерією. Артеріальний тиск 120/80 мм рт.ст., пульс - 78 уд/хв. Ваш попередній діагноз?

Стеноз лівого атріо-вентрикулярного отвору

Недостатність мітрального клапану

Стеноз гирла аорти

Недостатність аортального клапану

Стеноз трикуспідального клапану

 

558 При обстеженні хворого М.,74 років, у ІІ міжребер(ї справа виявлено систолічний шум та акцент ІІ тону, АТ 175/80 рт.ст. Вкажіть причину виявленого шуму.

Аортосклероз.

Незарощення міжшлункової перетинки

Коарктація аорти

Недостатність мітрального клапана

Стеноз гирла легеневої артерії

 

559 Пацієнт 72 років, з дрібновогнищевим інфарктом міокарда в анамнезі, скаржиться на серцебиття, задуху при помірному фізичному навантаженні. Об’єктивно: ритм серцевої діяльності неправильний, ЧСС – 96/хв., тони серця послаблені, систолічний шум над аортою, ЧД - 16/хв. При ЕКГ-дослідженні виявлено: відсутність зубців Р у всіх відведеннях, різні відстані між R-R, хвилі найкраще виражені у V1. Про яке порушення ритму серцевої діяльності слід думати?

Миготливу аритмію

Шлуночкову екстрасистолію

Передсердну екстрасистолію

Атріовентрикулярну блокаду

Неповну блокаду правої ніжки пучка Гіса

 

560 Хворий 46 рокiв, на протязi 5 рокiв лiкується вiд гiпертонiчної хвороби. Батько хворiє на цукровий дiабет. Об'єктивно: зрiст 170см. Вага 96 кг. Пульс 72/хв., АТ- 190/110 мм рт.ст. Печінка +3 см. Пастозність гомілок. Цукор крові натще 5,4 ммоль/л. Якi засоби первинної профiлактики цукрового дiабету у даного хворого?

Позбавитись зайвої ваги.

Нормалiзувати артерiальний тиск.

Призначити бiгуанiди.

Призначити гепатопротектори.

Призначити сечогінні.

 

561 Хворий 60 років скаржиться на біль за грудиною стискуючого характеру при ходьбі до 200 м. Біль продовжується до 10 хв., супроводжується відчуттям нестачі повітря, пітливістю.Протягом останніх 2 тижнів біль з’явився в спокої, став частішим, перестав зніматись однією таблеткою нітрогліцерину. Який найбільш імовірний діагноз?

ІХС. Прогресуюча стенокардія

ІХС. Дрібновогнищевий інфаркт міокарда

Варіантна стенокардія

ІХС.Стабільна стенокардія IV ФК

ІХС. Стабільна стенокардія III ФК

 

562 Чоловік 58 років, що перебував одну добу в палаті інтенсивної терапіїз приводу інфаркту міокарда, раптово втратив свідомість. Об'єктивно: шкіра бліда, пульс на a.carotis відсутній, на ЕКГ - фібриляція шлуночків. Які заходи найбільш доцільно провести?

Електроімпульсну терапію

Чрезстравохідну кардіостімуляцію

Вагусні проби

Введення внутрішньовенно лідокаїну

Введення внутрішньосерцево адреналіну

 

563 У чоловіка 59 років, хворого на хронічний обструктивний броніхт, емфізему легень, з дихальною недостатністю ІІ-ІІІ ступеня, є скарги на періодичні болі в ділянці серця. АТ - 150/100 мм рт.ст. На ЕКГ зареєстровано різке відхилення електричної осі вправо з SІ=6 мм і RІІІ=8 мм, QRS - 0,09 c, депресією ST ІІ-ІІІ= 1,5 мм і інверсією ТІІ-ІІІ- 1,5 мм, а також РІІ-ІІІ= 3 мм. Вкажіть Ваше трактування ЕКГ?

Гіпертрофія правого шлуночка і правого передсердя.

Блокада лівої ніжки пучка Гіса.

Блокада правої ніжки пучка Гіса

Гіпертрофія лівого шлуночка і лівого передсердя..

Гіпетрофія правого і лівого шлуночка.

 

564 У хворого 22 років при обстеженні систолічний шум у II межребер’ї зліва від грудини зпроведенням в міжлопаточну ділянку. АТ на руках 160/100 мм рт.ст., на ногах 110/70 мм рт.ст. Який найбільш імовірний діагноз?

Коарктація аорти

Дефект міжшлункової перегородки

Тетрада Фалло

Стеноз легеневої артерії

Панартеріїт аорти

 

565 Хворий 70 років, прокинувшись ранком, відчув слабкість в лівих кінцівках, яка зростала і протягом двох діб досягла максимума. Об'єктивно: свідомість не порушена, менінгеальнісимптоми відсутні, лівосторонній геміпарез, сухожильні рефлекси зліва підвищені,гемігіпестезія зліва. Пульс - 74/хв., АТ - 140/90 мм рт.ст., температура 36,5оC. Який попередній діагноз?

Ішемічний інсульт

Пухлина головного мозку

Геморагічний інсульт

Минущі порушення мозкового кровообігу

Енцефаліт

 

566 У хворого 28 років на фоні адено-вірусної інфекції з’явилися болі в ділянці серця, серцебиття, задишка. Блідий, з акроціанозом, пульс 92/хв., ниткоподібний, АТ - 90/60 мм рт.ст., межі серця розширені вправо і вліво на 2 см, тони глухі. На ЕКГ - повна блокада лівої ніжки пучка Гіса, низький вольтаж. Для якого захворювання найбільш характерна дана симптоматика?

Міокардит

Ревмокардиит

Ексудативний перикардит

Інфекційний ендокардит

Дилятаційна кардіоміопатія

 

567 Хворий 18 років скаржиться на високий, резистентнтний до ліків АТ. Об'єктивно: пульс - 100/хв. АТ - 210/130 мм рт.ст. Ритм серцевої діяльності правильний, акцент ІІ тону у ІІміжребер'ї справа від груднини. Вислуховується систолічний шум у зоні проекції лівоїниркової артерії. Аналіз сечі: білок - 0,033 г/л, поодинокі лейкоцити та змінені еритроцити. Який додатковий метод дослідження дозволить верифікувати діагноз?

Аортографія

Пункційна біопсія нирки

Внутрішньовенна урографія

Визначення рівня реніну плазми

Ехографія нирок

 

568 Хворий лікувався з приводу інфаркту міокарда. На 13 день наступило посилення болю в грудній клітці, задишка. Об’єктивно: температура 38,2оС, пульс - 112/хв., ЧД - 26/хв.Під правою лопаткою вислуховуються дрібнопухирчаті хрипи, а через 2 дні діагностований правобічний ексудативний плеврит. Загальний аналіз крові: лейкоцити - 8,9х109/л, еозинофілів- 8%. ШЗЕ- 24 мм/год. Яке ускладнення інфаркту міокарда у хворого?

Синдром Дреслера

Тромбоемболія легеневої артерії

Серцева астма

Повторний інфаркт міокарда

Пневмонія

 

569 Хворий 58 років доставлений в приймальне відділення з болями у лівій половині грудної клітки. При клінічному обстеженні, крім тахікардії (102/хв.), відхилень не виявлено. На ЕКГ патологічний зубець Q у І, аVL, QS у V1,V2,V3 відведеннях та куполоподібний підйом ST з від'ємним Т. Який найбільш вірогідний діагноз?

Гострий інфаркт передньої стінки лівого шлуночка

Варіантна стенокардія

Розшарування аорти

Гострий інфаркт задньої стінки лівого шлуночка

Ексудативний перикардит

 

570 Хворий 52 років хворіє на гіпертонічну хворобу ІІ стадії. Палить. Регулярно не лікується.При обстеженні АТ - 175/105 мм рт.ст., ЧСС - 92/хв., в легенях розсіяні сухі хрипи на фоні ослабленого везикулярного дихання. Печінка +2 см, набряки в ділянці гомілковостопних суглобів. Виберіть оптимальний гіпотензивний препарат:

Еналаприл

Пропранолол

Ніфедипін

Адельфан

Клофелін

 

571 Хворий 64 років відчув виражений біль за грудиною, задишку. Об’єктивно: хворий блідий,мокрий, акроціаноз. ЧД- 28/хв., ортопное. АТ- 100/60 мм рт.ст. В легенях з обох сторін вологі незвучні хрипи. ЕКГ: ЧСС - 240 уд. за хв., зубець Р не визначається, R-R однакові та складають 0,25с, QRS – 0,18сек, у відведеннях V5-V6 дугоподібна депресія сегменту ST до 3мм. Запропонуйте найбільш ефективну тактику ведення даного хворого.

Лідокаїн, при неефективності – інструментальна кардіоверсія

Нітрати + діуретики + кисень

Дігоксин + діуретики + препарати К+ та Mg2+

АТФ, при неефективності – пропафенон

Допамін + стероїди + діуретики

 

572 У жінки 63 років вночі зненацька почався напад ядухи. Близько 15 років страждає гіпертонічною хворобою, 2 роки тому перенесла інфаркт міокарду. Об’єктивно: положення в ліжку – ортопное, шкіра бліда, хвора вкрита холодним потом, акроціаноз. Пульс - 104 за хв. АТ - 210/130 мм рт.ст., ЧД - 38 за хв. Перкуторний звук легеневий, в нижніх відділах притуплений, на всьому протязі вислуховуються поодинокі сухі хрипи, в нижніх відділах – незвучні, дрібнопухирцеві. Яке ускладнення найбільш вірогідно розвинулось у хворої?

Гостра лівошлуночкова недостатність

Пароксизмальна тахікардія

Приступ бронхіальної астми

Тромбоемболія легеневої артерії

Гостра лівопередсердна недостатність

 

573 Хворий 32 років скаржиться на періодичне запаморочення, головний біль, носові кровотечі, ниючий біль в ділянці серця, судоми м’язів ніг, похолодання ступнів. Об’єктивно: фізичний розвиток супроводжується диспропорцією м’язової системи (м’язи верхньої половини тіла гіпертрофовані, при відносній гіпотрофії м’язів тазу та нижніх кінцівок), ноги на дотик холодні. Пульс – 86/хв., ритмічний, АТ – на руках – 200/100 мм рт.ст., на ногах – 140/90 мм рт.ст. Про якe захворювання необхідно думати в першу чергу?

Коарктація аорти

Гіпертонічна хвороба

Нейроциркуляторна дистонія

Хвороба Такаясу

Облітеруючий ендартеріїт судин нижніх кінцівок

 

574 У хворого 72 років напередодні боліла голова, було слабке запаморочення. Вранці,прокинувшись, не зміг піднятися з ліжка, праві кінцівки не рухалися, втратив мову. АТ - 110/65 мм рт.ст., пульс ритмічний слабкого наповнення, обличчя бліде, свідомість збережена, рот перекошений вліво, активні рухи в правих кінцівках відсутні, тонус м'язів в них знижений, правостороння гемігіпестезія, сухожильні рефлекси D>S, симптом Бабінського справа. Який найбільш імовірний діагноз?

Ішемічний інсульт мозку, обумовлений тромбозом

Крововилив в головний мозок

Емболія судин мозку

Нетромботичний ішемічний інсульт

Крововилив в пухлину мозку

 

575 У хворого 18 років, який хворіє на ревматизм протягом 3-х років, при аускультації вислуховується послаблення І тону на верхівці, акцент ІІ тону на легеневій артерії та систолічний шум на верхівці, який проводиться в ліву підпахвинну ділянку. Яке ураження серця найбільш вірогідне?

Мітральна недостатність

Трикуспідальна недостатність

Мітральний стеноз

Дефект міжшлуночкової перетинки

Аортальна недостатність

 

576 Студент звернувся до лікаря зі скаргами на безсоння, дратівливість, серцебиття. Мати хвора на гіпертонічну хворобу. При обстеженні: пітливість долоней, дрібний тремор рук,стійкий червоний дермографізм. У легенях – везикулярне дихання, межі серця в нормі, серцева діяльність ритмічна, 80/хв., АТ- 150/65 мм рт.ст. Який найбільш вірогідний діагноз?

ВСД за гіпертонічним типом

Тиреотоксикоз

Гіпертонічна хвороба

Феохромоцитома

Вузликовий периартеріїт

 

577 Жінка 40 років госпіталізована в клініку в зв'язку з загостренням хронічного обструктивного бронхіту. Скаржиться на задуху при фізичному навантаженні, кашель з виділенням мокроти, набряки нижніх кінцівок. Об'єктивно: t=37,2оС, ЧД - 24/хв, пульс - 90/хв, ритмічний, АТ- 110/70 мм рт.ст. Акцент ІІ тона над легеневою артерією.Пальпується збільшена на 4 см печінка. Які зміни ЕКГ найбільш ймовірні у хворої?

Гіпертрофія правого шлуночка

Мерехкотлива аритмія

Блокада лівої ніжки пучка Гіса

Гіпертрофія лівого шлуночка

Патологічний зубець Q

 

578 У хворого 50 років раптово виник біль в потиличній ділянці голови, блювання. Об'єктивно:сопор, гіперемія шкіри обличчя, АТ-210/120 мм рт ст, пульс - 60/хв, напружений,температура тіла - 37,8оС. Горизонтальний ністагм. Виражені рефлекси орального автоматизму. Сухожилкові рефлекси рівномірні. Ригідність потиличних м'язів, двобічний симптом Керніга. Який попередній діагноз?

Субарахноїдальний крововилив

Геморагічний паренхіматозний інсульт

Субдуральна гематома

Гостра гіпертонічна енцефалопатія

Менінгококовий менінгіт

 

579 Женщина 40 лет, страдающая комбинированным митральным пороком с преобладанием стеноза, жалуется на одышку, приступы удушья по ночам, перебои в работе сердца В настоящее время не может выполнять легкую домашнюю работу. Какова наиболее оптимальная тактика ведения больной?

Проведение митральной комиссуротомии

Имплантация искусственного клапана

Проведение антиаритмической терапии

Лечение сердечной недостаточности

Назначение противоревматической терапии

 

580 Хворий 25 років скаржиться на біль в області серця ниючого характеру впродовж 10 днів,задишку при незначному фізичному навантаженні, серцебиття. Захворів 2 тижні тому назад після респіраторної інфекції. Об(єктивно: акроціаноз. АТ 90/75 мм рт.ст. Пульс 96/хв. Межі серця зміщені вліво і вправо. Тони серця ослаблені, трьохчленний ритм, систолічний шум на верхівці. ЕКГ: ритм синусовий, повна блокада лівої ніжки пучка Гіса. Який найбільш ймовірний діагноз?

Інфекційно-алергічний міокардит

Ексудативний перикардит

Інфекційний ендокардит

Міокардитичний кардіосклероз

Вегетосудинна дистонія

 

581 Мужчина 59 лет жалуется на боль в области сердца, кашель, повышение t до 38оС. Перенес инфаркт миокарда 3 недели тому назад. Ps- 86 в мин., ритмичный, АД- 110/70 мм рт.ст. Сердце - шум трения перикарда. Легкие - слева под лопаткой - влажные хрипы. Rо логически - патологии нет. Общий анализ крови: L- 10х109/л, СОЭ- 35 мм/час. ЭКГ- динамики нет. Назначение какого средства лечения будет наиболее обоснованным?

Глюкокортикоиды.

Антибиотики.

Фраксипарин.

Нитроглицерин.

Стрептодеказа.

 

582 У хворої 52 років на протязі 15 років підвищується артеріальний тиск. Хвора регулярно не лікувалася. Мати хворої страждає на гіпертонічну хворобу. На ЕКГ гіпертрофія міокарду лівого шлуночка, останні 6 років АТ став постійно підвищеним 175/100-180/110 мм рт ст.. Який найбільш важливий механізм стабілізації АТ?

Активація ренинальдостеронової системи

Зниження ниркового кровотоку

Підвищений викид вазопресину (АДГ)

Надмірна продукція кінинів та простагландинів

Активація барорецепторів дуги аорти

 


Дата добавления: 2015-10-19 | Просмотры: 428 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.026 сек.)