АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Б. Ситуаційні задачі. 1.Після травми хребта постраждалий на­правлений у лікарню

Прочитайте:
  1. Б. Ситуаційні задачі.
  2. Б. Ситуаційні задачі.
  3. Б. Ситуаційні задачі.
  4. Б. Ситуаційні задачі.
  5. Б. Ситуаційні задачі.
  6. Б. Ситуаційні задачі.
  7. Б. Ситуаційні задачі.
  8. Б. Ситуаційні задачі.
  9. Б. Ситуаційні задачі.

1.Після травми хребта постраждалий на­правлений у лікарню. Виявлено ура­ження задніх канатиків спинного моз­ку на рівні першого грудного хребця. Які провідні шляхи постраждали при цьому?

A. Больової і температурної чутли­вості.

B. Корково-спинномозкові.

C. Спино-мозочкові.

D. Тактильної і пропріорецептивної чутливості.

Е. Екстрапірамідні.

2. Внаслідок інсульту (крововиливу в го­ловний мозок) у хворого відсутні во­льові рухи м'язів голови та шиї. Обс­теження головного мозку з допомогою ЯМР показало, що гематома знаходиться в коліні внутрішньої капсули. Який провідний шлях пошкоджений у хворого?

A. Тг. соrtісо-frоntо-pontius.

B. Тг. соrtiсо-spinalis.

C. Тг. согtiсо-thalamicus.

D. Тг. соrtісо-nuclearis

Е. Тг. thalamo-соrtiсаlis.

3. У хворого, унаслідок тривалого хро­нічного захворювання головного мозку, виникли мимовільні рухи, порушився тонус м'язів тулуба. На порушення якого провідного шляху указують ці симптоми?

A. Tractus rubrospinalis

B. Tractus corticospinalis

C. Tructus corticonuclearis

D. Tructus olivospinalis

E. Tractus tectospinalis.

4. У хворого, 68 років, після інсульту (крововиливу в головний мозок) спос­терігається відсутність вольових рухів м'язів тулуба вправо. Додаткове обс­теження за допомогою ЯМР показало, що гематома знаходиться зліва в задній ніжці внутрішньої капсули поряд з ко­ліном. Який провідний шлях пошко­джений у хворого?

A. Тr. cortico-fronto-pontinus.

B. Tr. cortico-nuclearis corticalis thalamicus.

C. Tr. thalamo-corticalis.

D. Tr. cortico-thalamicus.

E. Tr. corticospinalis.

5. При обстеженні хворого виявлено но­воутворення в білій речовині півкуль великого мозку з локалізацією в коліні і передньому відділі задньої ніжки вну­трішньої капсули. Волокна якого про­відного шляху мозку будуть зруйно­вані?

A. Tr. parietooccipitopontinus.

B. Tr. frontothalamicus.

C. Tr. thalamocorticalis.

D. Tr. frontopontinus.

E. Tr. pyramidalis.

6. До нейрохірургічного відділення потрапив чоловік ЗО років з ножовим по­раненням у ділянці нижньогрудного відділу хребта. При обстеженні було встановлено, що лезо ножа пройшло між остистими відростками 10 і 11 гру­дних хребців і пошкодило задні канати­ки спинного мозку. Волокна яких про­відних шляхів були пошкоджені в цьому випадку?

А. Тонкого і клиноподібного пучків. Переднього кірково-спинномозкового шляху.

С. Спино-таламічного шляху.

D. Заднього спинно-мозочкового шля­ху

Е. Переднього спинно-мозочкового шляху.

7. У хворого пухлиною пошкоджені піра­міди довгастого мозку. В якому з про­відних шляхів порушиться проведення нервових імпульсів?

A. Tr. corticopontinus.

B. Tr. corticonuclearis.

C. Tr. corticospinalis.

D. Tr. dentatorubralis.

E. Tr. spinocerebellaris

8. У хворого при локальному ураженні стовбура мозку (спостерігається при нейросифілісі) пошкоджені провідні шляхи в ніжках мозку. Який провідний шлях утворює decussatio tegmenti dorsalis?

A. Tr. tectospinalis.

B. Tr. rubrospinalis.

C. Tr. corticospinalis anterior.

D. Tr. corticospinalis lateralis.

E. Tr. сorticonuclearis.


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 1014 | Нарушение авторских правПри использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.005 сек.)