1. В умовах експерименту в ор- ганізм піддослідної тварини ввели ан- титіла до тимозинів. Диференціація яких клітин порушиться насамперед?
А. Т-Лімфоцитів.
В. Моноцитів.
С. В-Лімфоцитів.
D. Макрофагів.
Е. Плазмоцитів.
2. У гістологічному препараті паренхіма органа представлена лім- фоїдною тканиною, яка утворює лімфа тичні вузлики. Ці вузлики розташову- ються дифузно і мають центральну ар- терію. Який орган має таку будову?
А. Тимус.
В. Мигдалик.
С. Лімфатичний вузол.
D. Селезінка.
Е. Червоний кістковий мозок.
3. У новонародженої дитини не дорозвинений тимус. Який вид гемо- поезу порушений?
А. Гранулоцитопоез.
В. Моноцитопоез.
С. Еритроцитопоез.
D. Лімфоцитопоез.
Е. Мегакаріоцитопоез.
4. Мозкова речовина часточки кровотворного органа на гістологіч ному препараті має світліше забарв лення і містить епітеліальні тільця. Якому органу належать ці морфо логічні ознаки?
А. Лімфатичному вузлу.
В. Тимусу.
С. Селезінці.
D. Печінці.
Е. Нирці.
5. У червоному кістковому моз ку під час постембріонального гемо- поезу в клітинах одного з диферрнів поступово зменшується базофілія ци топлазми і підвищується оксифілія,
ядро виштовхується. Назвіть вид ге-
мопоезу, для якого характерні такі морфологічні зміни.
А. Еритроцитопоез.
В. Лімфоцитопоез.
С. Нейтрофілоцитопоез.
D. Еозинофілоцитопоез.
Е. Базофілoцитопоез.
6. У гістологічному препараті досліджується кровотворний орган, який складається з різних за формою часточок. У кожній часточці є кірко ва й мозкова речовина. Якому органу належать ці ознаки?
А. Лімфатичному вузлу.
В. Тимусу.
С. Селезінці.
D. Мигдаликам.
Е. Червоподібному відростку.
7. На мікропрепараті з конту- рами бобоподібного органа спостері- гається кіркова та мозкова речовина. Кіркова речовина представлена окре- мими кулястими вузликами діаметром 0,5—1 мм, а мозкова - мозковими тяжами. З якого органа зроблено гіс- тологічний зріз?
А. Тимуса.
В. Нирки.
С. Лімфатичного вузла.
D. Надниркових залоз.
Е. Селезінки.
8. Зроблено гістологічний зріз через лімфатичний вузол. На мікроп репараті спостерігається розширення його паракортикальної зони. Проліфе рація якого виду клітин лімфатично го вузла зумовила цей процес?
А. Макрофагів.
В. Берегових макрофагів.
С. Плазмоцитів.
D. Т-Лімфоцитів.
Е. Ретикулоцитів.
9. На мікропрепараті виявлено кулясті утворення з лімфоцитів. Усе редині утворень -центральна арте рія. Який орган досліджується?
А. Селезінка.
В. Нирка.
С. Тимус.
В. Кістковий мозок.
Е. Лімфатичний вузол.
10. При обстеженні хворого, 35 років, проведено гістологічне дослід- ження пунктату червоного кістково- го мозку і виявлено значне зменшен- ня кількості мегакаріоцитів. Якими змінами периферійної крові це суп роводиться?
А. Збільшенням кількості лейкоцитів.
В. Зменшенням кількості тромбоцитів.
С. Збільшенням кількості тромбоцитів.
D. Зменшенням кількості гранулоцитів.
Е. Зменшенням кількості лейкоцитів.
11. Студентові видано препара- ти двох мазків. На одному мазку все поле зору вкрите еритроцитами, на другому визначаються формені еле- менти крові різного ступеня зрілості. Що це за мазки?
А. Кров жаби і кров людини.
В. Кров і лімфа.
С. Кров і червоний кістковий мозок людини.
D. Кров і мазок жовтого кісткового мозку.
Е. Мазок жовтого й червоного кісткового мозку.
12.Студентові видано два гісто- логічних препарати. На обох — орга- ни, які мають лімфатичні вузлики. На першому препараті фолікули містять ексцентричне розташовану артеріальну- судину, а на другому — фолікули без артерій. Визначте, що це за органи.
А. Перший — червоний кістковий
мозок, другий — селезінка.
В. Перший — селезінка, другий -
лімфатичний вузол.
С. Перший - - тимус, другий -
селезінка.
D. Перший — печінка, другий -
лімфатичний вузол.
Е. Перший — печінка, другий -
селезінка.
13. У препараті червоного кістко- вого мозку людини визначаються скупчення гігантських клітин, розта- шованих у тісному контакті із сину- соїдними капілярами. Назвіть фор- мені елементи крові, які утворюються з цих клітин.
А. Еритроцити.
В. Кров'яні пластинки.
С. Лейкоцити.
D. Моноцити.
Е. Лімфоцити.
14. У разі дії на організм неспри- ятливих факторів у тимусі відбуваєть ся перебудова органа, що супроводить- ся масовою загибеллю тимоцитів, ви- селенням їх у периферійні органи, проліферацією епітел іоретикулоцитів. Як називається таке явище?
А. Гіпотрофією тимуса.
В. Віковою інволюцією тимуса.
С. Акцидентальною інволюцією
тимуса.
D. Дистрофією тимуса.
Е. Атрофією тимуса.
15.Плазматична клітина виробляє специфічні антитіла до даного антигену. За рахунок яких клітин крові збільшується кількість плазмоцитів при імунній відповіді?
А. Т-Лімфоцитів.
В. В-Лімфоцитів.
С. Моноцитів.
D. Базофілів.
Е. Еозинофілів.
16.При інфекційних захворюваннях, інтоксикаціях у часточках тиmуса збільшується кількість ретикулоепітеліоцитів, тілець Гассаля, стає ширшою площа мозкової речовини. Дайте назву цим змінам у тимусі.
А. Акцидентальна інволюція.
В. Вікова інволюція.
С. Тиміко-лімфатичний статус.
D. Т-Імунодефіцит.
Е. В-Імунодефіцит.
17. З метою діагностики у хво- рої людини взяли пунктат паренхіми кровотворного органа, де знайшли мегакаріоцити. Який це орган?
А. Червоний кістковий мозок.
В. Селезінка.
С. Тимус.
D. Лімфатичний вузол.
Е. Мигдалик.
18. У дитини природжений іму- нодефіцит. Страждає клітинний іму- нітет, що зумовлює часті вірусні ін- фекції. Порушеннями в якому органі, найвірогідніше, це спричинено?
А. Тимусі.
В. Червоному кістковому мозку.
С. Лімфатичних вузлах.
D. Селезінці.
Е. Піднебінних мигдаликах.
19.На препараті мазка червоно го кісткового мозку людини серед клітин мієлоїдного ряду та адипоцитів трапляються клітини зірчастої фор- ми з оксифільною цитоплазмою, які контактують своїми відростками. Які це клітини?
А. Дендритні клітини.
В. Фібробласти.
С. Макрофаги.
D. Ретикулярні.
Е. Остеоцити.
20. У біоптаті лімфатичного вуз ла в мозкових тяжах виявлено вогни ща підвищеного плазмоцитогенезу. Антигензалежна стимуляція яких іму- нокомпетентних клітин спричинила їх утворення?
А. В-Лімфоцитів.
В. Т-Лімфоцитів.
С. Макрофагів.
D. Дендритних клітин.
Е. Інтердигітуючих клітин.
21. При інфекційних захворюваннях, інтоксикаціях у часточках тимуса зростає кількість ретикулоепітеліoитів, тілець Гассаля, стає ширшою площа мозкової речовини. Як називаються ці зміни в тимусі?
А. В-Імунодефіцит.
В. Акцидентальна інволюція.
С. Тиміко-лімфатичний статус.
D. Вікова інволюція.
Е. Т-Імунодефіцит.
22. В умовах експерименту в організм піддослідної тварини ввели антитіла проти гормонів тимуса. Диференціація яких клітин порушиться насамперед?
А. Моноцитів.
В. Т-Лімфоцитів.
С. Плазмоцитів.
D. Макрофагів.
Е. В-Лімфоцитів.
23. На препараті мазка червоного кісткового мозку людини серед клітин мієлоїдного ряду та адипоцитів трап- ляються клітини зірчастої форми з оксифільною цитоплазмою, які контак- тують своїми відростками. Які це клітини?
А. Ретикулярні.
В. Фібробласти.
С. Макрофаги.
D. Дендритні клітини.
Е. Остеоцити.
24. У гістологічному препараті до- сліджується кровотворний орган, який складається з різних за формою час точок. У кожній часточці є кіркова й мозкова речовина. Якому органу на лежать ці ознаки?
А. Лімфатичному вузлу.
В. Тимусу.
С. Селезінці.
D. Мигдаликам.
Е. Червоподібному відростку.
25.Мозкова речовина часточки кровотворного органа на гістологіч ному препараті має світліше забарв лення і містить епітеліальні тільця. Якому органу належать ці морфо логічні ознаки?
А. Лімфатичному вузлу.
В. Тимусу.
С. Селезінці.
D. Печінці.
Е. Нирці.
26. Зроблено гістологічний зріз лімфатичного вузла. На мікропрепа-' раті спостерігається розширення його паракортикальної зони. Проліферація якого виду клітин лімфатичного вуз- ла зумовила цей процес?
А. Берегових макрофагів.
В. Т-лімфоцитів.
С. Плазмоцитів.
D. Макрофагів.
Е. Ретикулоцитів.
27. На мікропрепараті виявлено кулясті утворення з лімфоцитів. Усе редині утворень -- центральна арте рія. Який орган досліджується?