Правильні відповіді. 1. Правильна відповідь б).
1. Правильна відповідь б).
Гетерогенними називаються реакції, реагуючі речовини яких знаходяться у різних фазах. Це реакції між газом і рідиною, газом і твердою речовиною, двома рідинами, що не змішуються, або двома твердими речовинами, які завжди утворюють дві різні фази.
2. Правильна відповідь в).
Константа швидкості реакції залежить лише від природи реагуючих речовин і температури, вона дорівнює швидкості реакції за умови, що концентрації реагуючих речовин дорівнюють 1 моль/л.
3. Правильна відповідь г).
Оскільки в кінетичне рівняння для гетерогенних реакцій не входять концентрації твердих речовин, то кінетичне рівняння матиме вигляд: υ = k. Тобто, швидкість цієї реакції, за умови постійної температури, буде сталою величиною.
4. Правильна відповідь г).
Кінетичне рівняння для швидкості (υ) реакції матиме вигляд:
υ = k [NO]2 × [O2].
Внаслідок зменшення об’єму, концентрація або парціальний тиск кожного з газів збільшується відповідно втричі. Тоді швидкість (υ 1) буде дорівнювати:
Тобто, швидкість реакції зросте у 27 разів.
5. Правильна відповідь б).
Загальний порядок реакції – це сума показників степенів концентрацій речовин у кінетичному рівнянні (див. відповідь до завдання 4). У даному випадку це 2+1= 3.
6. Правильна відповідь в).
Зміна швидкості реакції за правилом Вант - Гоффа залежить від зміни температури згідно з рівнянням:
де: Т 1 i Т 2 – початкова і кінцева температура,
швидкість початкова і після зміни температури,
g – температурний коефіцієнт швидкості реакції.
Підставивши у рівняння відповідні дані, будемо мати:
або
Тобто, швидкість реакції зросте у 243 рази.
7. Правильна відповідь в).
Суть дії каталізатора полягає в тому, що він проводить реакцію новим шляхом (найчастіше внаслідок утворення проміжного комплексу між каталізатором і однією з реагуючих речовин), для якого енергія активації значно нижча. Експериментально доведено, що для розкладу гідроген пероксиду на водень і кисень без каталізатора потрібно 75,3 кДж/моль енергії. При застосуванні колоїдної платини як каталізатора енергія активації знижується до 49,9 кДж/моль, а при дії фермента каталази – до 23 кДж/моль.
8. Правильні відповіді: а), в), г).
При гетерогенному каталізі реагуючі речовини і каталізатор знаходяться у різних фазах, між ними є поверхня поділу фаз, на якій і відбувається реакція.
Реакція гомогенного каталізу б) відбувається у газовій фазі і взаємодія проходить у всьому об’ємі.
9. Правильна відповідь а).
Характерною особливістю каталізаторів єїх вибірковість або специфічність - здатність прискорювати тільки конкретну реакцію. Особливо яскраво проявляється вибірковість у ферментів. Так, фермент, що каталізує гідроліз сахарози, не каталізує гідроліз крохмалю, незважаючи на те, що і сахароза, і крохмаль – вуглеводи, і до складу їх молекул входить фрагмент D - глюкози. Різні каталізатори або ферменти контролюють утворення різних продуктів з одних і тих же вихідних речовин. Так, з етилового спирту можна одержати до 40 різних речовин. В організмі людини діють тисячі різних ферментів. Вони утворюють складні ферментні системи, що забезпечують низку послідовних та узгоджених між собою перетворень. Відсутність високої специфічності ферментів призвела б до повного розладу систем організму.
10. Правильна відповідь б).
Дослідження показують, що неорганічні каталізатори збільшують активність при підвищенні температури. Більшість з них відмінно працює за умови високої температури (100°С). Ферменти здатні працювати у неширокому температурному діапазоні, переважно 10 – 60°С, причому оптимальна температура для них – приблизно 40°С. При подальшому підвищенні температури активність ферментів падає, а при температурі вищій за 70°С ферменти втрачають активність, внаслідок теплової денатурації їх білкової структури.
11. Правильна відповідь в).
Ферменти мають білкову природу і певну структуру, яка забезпечує каталітичну активність і залежить від реакції середовища. Ферменти проявляють свою активність у досить вузькому діапазоні значень рН. Так, уреаза активна при рН = 6,7, пепсин – при рН = 1,5 – 2,0, аргіназа – в інтервалі рН 10 –10,2. Значна зміна величини рН призведе до інактивації ферменту.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 477 | Нарушение авторских прав
|