АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

ДЕСТРУКТИВНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ЛЕГЕНЬ

1-п. Хворий 54 роки. Хворим себе вважає впродовж тривалого часу, коли вперше з'явилися скарги на кашель з виділенням гнійного харкотиння до150 мл за добу. За останній спостерігає зниження маси тіла до 10 кг, посилилась задишка, з’явилися набряки на нижніх кінцівках. Об'єктивно. дифузний ціаноз, пальці у вигляді ”барабанних паличок”. Над легенями вислуховується послаблене везикулярне дихання з подовженим видихом, в нижньо-задніх відділах вологі дрібнопухирцеві та розсіяні сухі хрипи (більше на видиху), перкуторно – тимпанічний звук більше справа. (Бронхоектатична хвороба).

1. Ваш діагноз?

2. Лікування в рецептах.

3. Діагностика. Визначення інфекційна деструкція легень (абсцес легені, гангрена легені). Рентгенологічна діагностика абсцесів і гангрени легень.

4. Пропедевтика. Які захворювання і патологічні процеси можуть супроводжуватися кровохарканням?

5. Фармакологія. Основні групи препаратів для лікування бронхоектатичної хвороби.

 

2-п. У хворого Н., 64 років, що давно страждає на захворювання легень, виникло чергове загострення. Під час дослідження загального харкотиння виявлено. тришарове – верхній – піниста серозна рідина, середній – серозний містить велику кількість лейкоцитів, еритроцитів, різних бактерій, нижній – гнійний. (Хронічному абсцесу легені)

1. Ваш діагноз?

2. Лікування в рецептах.

3. Діагностика. Класифікація гнійних хвороб легень.

4. Пропедевтика. Яке харкотиння характерне для бронхоектатичної хвороби?

5. Фармакологія. Основні групи антибактеріальних препаратів для лікування абсцесу та гангрени легень.

3-п. Хворий В., 22 роки, скаржиться на підвищення температури тіла до 38 –39,0°С, переважно у вечірній час, кашель з виділенням значної кількості харкотиння серозно-слизового-гнійного характеру, з неприємним гнильним запахом, нерідко з прожилками крові, переважно зранку. Хворіє з дитинства. Під час перкусії над легенями легеневий звук з коробковим відтінком, що чергується з притупленням в нижніх відділах справа, аускультативно – вологі різнокаліберні незвучні хрипи на тлі жорсткого, місцями ослабленого везикулярного дихання. (Бронхоектатична хвороба)

1. Ваш діагноз?

2. Лікування в рецептах.

3. Діагностика. Основні причини бронхоектазів. Який метод рентгенологічного обстеження найбільш інформативний у випадку бронхоектатичної хвороби?

4. Пропедевтика. На які шари поділяється харкотиння у разі абсцесу легень? Що таке амфоричне дихання?

5. Фармакологія. Принципи антибіотикотерапії абсцесів.

 

4-п. Хворий Н., 40 років. Скаржиться на підвищення температури тіла до 37,5°С, кашель з гнійним харкотинням до 0,5 літрів за добу, переважно зранку. Хворіє з дитинства.

1. Ваш діагноз?

2. Лікування в рецептах.

3. Діагностика. Діагностичні критерії порожнини в легені. Диференційний діагноз абсцесу легень з лобарною пневмонією, плевральним випотом.

4. Пропедевтика. У яких випадках над легенями виникає тимпанічний перкуторний звук?

5. Фармакологія. Ускладнення антибіотикотерапії у випадку абсцесу легень.

 

5-п. Хворий 59 років, скаржиться на кашель з виділенням слизисто-гнійного харкотиння до 260 мл на добу, з неприємним гнилісним запахом, задишку в стані спокою, загальну слабість. Впродовж 20 років хворіє на бронхіт, з цього приводу часто лікується стаціонарно 2-3 рази на рік. Об'єктивно. акроціаноз, набряклість обличчя, шиї, барабанні пальці і нігті у вигляді годинникових скелець. Під час аускультації вислуховуються вологі різнокаліберні хрипи над нижніми ділянками з обох сторін. (Бронхоектатична хвороба)

1. Ваш діагноз?

2. Лікування в рецептах.

3. Діагностика. Діагностичні критерії синдрому ущільнення легеневої тканини.

4. Пропедевтика. Які зміни бронхів характерні для бронхоектатичної хвороби? Яке харкотиння характерне для бронхоектатичної хвороби?

5. Фармакологія. Ендобронхіальне введення антибіотиків. покази, переваги лікування.

 

6-п. Чоловік 54 років, скаржиться на біль в грудній клітці, посилення задишки під час незначного фізичного навантаження, кашель з відхаркуванням слизово-гнійного харкотиння з прожилками крові, до 200 мл за добу, більше зранку, періодичне підвищення температури тіла до 37,8°С, пітливість, озноб. Палить з 14 років. Об'єктивно. маса тіла знижена, шкіра з землистим відтінком, обличчя набрякле, пальці у вигляді “барабанних паличок”, в легенях на фоні легеневого та коробочного звуків - притуплення, сухі та гучні велико- та середньопухирцеві хрипи. В загальному аналізі крові. лейкоцитоз, помірно прискорена ШОЕ.

1. Ваш діагноз?

2. Лікування в рецептах.

3. Діагностика. Діагностичні критерії гангрени легень.

4. Пропедевтика. Які розрізняють патологічні форми грудної клітки? Чому у випадку великих, глибоких бронхоектазів може бути відсутнім кашель?

5. Фармакологія. Особливості антибактеріального лікування.

7-п. Хворий 50 років, поступив у клініку на 9-й день після початку захворювання зі скаргами на підвищення температури тіла до 39,5°С, різку слабість, біль в ділянці правої лопатки під час дихання, сухий кашель. Об'єктивно. ЧДР 28 за хв., пульс 100 за хв. В ділянці правої лопатки притуплення перкуторного звуку, бронхіальне дихання, поодинокі дрібнопухирцеві та крепітуючі хрипи. Через три доби виник напад кашлю з виділенням значної кількості гнійного харкотиння до 200мл, після чого температура тіла знизилася до 37,8°С. На рівні кута лопатки виявлено на фоні інфільтрації легені округле просвітлення з горизонтальним рівнем. (Гострий абсцес легені).

1. Ваш діагноз?

2. Лікування в рецептах.

3. Діагностика. Клінічна симптоматика абсцесу легень, який утворюється.

4. Пропедевтика. Які особливості даних загального огляду та проведеної перкусії у випадку бронхоектатичної хвороби?

5. Фармакологія. Клінічна фармакологія муколітиків.

 

8-п. Під час перкусії легенів визначена ділянка з тимпанічним звуком, дихання над цією ж ділянкою амфоричне. (Прорваний у бронх абсцес легені).

1. Ваш діагноз?

2. Лікування в рецептах.

3. Діагностика. Клінічна симптоматика абсцесу, який сполучається із бронхом.

4. Пропедевтика. Яка аускультативна картина у хворого з бронхоектазами дрібних, середніх бронхів, що випорожнилися?

5. Фармакологія. Класифікація цефалоспоринів, покази до застосування.

 

9-п. У хворого була діагностована пневмонія. Проводилось лікування, яке відповідає вимогам ведення хворих з даною патологією. Але не дивлячись на це, виникла гектична лихоманка, пізніше у пацієнта з'явилось виділення харкотиння "повним ротом", після чого загальний стан значно покращився. Нормалізувалася температура тіла. (Абсцес легені).

1. Ваш діагноз?

2. Лікування в рецептах.

3. Діагностика. Диференційна діагностика між гангреною і абсцесом легень.

4. Пропедевтика. Яка аускультативна картина над заповненими рідким гноєм бронхоектазами дрібних та середніх бронхів?

5. Фармакологія. Клінічна фармакологія β-лактамних антибіотиків.

 

10-п. Хворий скаржиться на нестерпний кашель з виділенням до 600 мл за добу гнійного харкотиння шоколадного кольору з гнилісним запахом. Захворів гостро, температура 39-40,0°С, лихоманка неправильного типу. На рентгенограмі ділянка затемнення з порожниною у центрі, з неправильними контурами та з рівнем рідини. (Гангрена легені).

1. Ваш діагноз?

2. Лікування в рецептах.

3. Діагностика. Загальний аналіз харкотиння у випадку бронхоектатичної хвороби. Яку діагностичну цінність має дослідження харкотиння?

4. Пропедевтика. Про що свідчить поява у харкотинні еластичних волокон? У яких випадках розпад легеневої тканини не супроводжується появою еластичних волокон?

5. Фармакологія. Клінічна фармакологія відхаркувальних засобів.

 

11-п. Хвороба розпочалася раптово з лихоманки до 39°С, неправильного типу, з гострим болем у грудях. Харкотиння гнилісне з примішками крові, до 400 мл за добу. Під час перкусії над ураженою ділянкою вкорочення перкуторного звуку, голосове тремтіння посилене. Загальний аналіз харкотиння. виділений анаеробний стрептокок. (Гангрена легені).

1. Ваш діагноз?

2. Лікування в рецептах.

3. Діагностика. Діагностична цінність аналізу харкотиння у випадку абсцесу легень. Формула периферичної крові в нормі та з нейтрофільним зсувом вліво.

4. Пропедевтика. Для якого захворювання характерний ранковий кашель з виділенням великої кількості гнійного харкотиння повним ротом?

5. Фармакологія. З якою метою призначають препарати низькомолекулярних гепаринів?

12-п. У хворого 39 років, 10 днів тому з'явилася лихоманка до 39-40,0°С, озноб, кашель з кров'янистим харкотинням, з неприємним запахом, кількість її збільшувалася з кожним днем. Об'єктивно. стан тяжкий. На легенями зліва нижче кута лопатки вкорочення перкуторного звуку, вислуховуються вологі середньопухирцеві хрипи. В загальному аналізі крові. лейкоцити 14,0х109/л, ШОЕ -50 мм/год, токсична зернистість нейтрофілів. (Абсцес легень).

1. Ваш діагноз?

2. Лікування в рецептах.

3. Діагностика. Фізикальні особливості обстеження хворого на інфекційно-деструктивні захворювання легень. Ускладнення бронхоектатичної хвороби.

4. Пропедевтика. Яка послідовність вислуховування легень? На що потрібно звертати увагу під час вислуховування легень?

5. Фармакологія. Яка група препаратів покращує бронхіальну прохідність і дренажну?

13-п. Чоловік 56 років, алкоголік, захворів раптово. З'явилася підвищена температура тіла до 40,0°С, слабість, з’явився кашель з відходженням темного харкотиння. Об’єктивно. стан важкий, t-39,5°С, ЧДР 30 за хв., ЧСС 106 за хв., АТ 110/70 мм рт ст. Над легенями справа вислуховуються голосні вологі хрипи. Тони серця приглушені, ритмічні, тахікардія. На ренгенограмі легень затемнення верхньої долі справа. (Абсцес легені).

1. Ваш діагноз?

2. Лікування в рецептах.

3. Діагностика. Фізикальні особливості обстеження хворого на бронхоектатичну хворобу. Ускладнення абсцесу і гангрени легень.

4. Пропедевтика. Коли вислуховуються звучні вологі хрипи? Що лежить в основі крепітації?

5. Фармакологія. Які препарати можна вводити інгаляційно? У чому перевага інгаляційного методу введення лікарських засобів у випадку бронхоектатичної хвороби?

14-п. Хворий Б., 18 років, скаржиться на кашель з гнійним харкотинням до 150 мл за добу, періодично з прожилками крові, задишку під час незначного фізичного навантаження, підвищення температури тіла до 37,9°С, загальну слабість, зниження маси тіла до 12 кг. Неодноразово хворів на пневмонію. Об'єктивно. зниженого відживлення, шкіра бліда, ціаноз губ, барабанні палички, нігті у вигляді годинникових скелець. Перкуторно над легенями легеневий звук з тимпанічним відтінком, послаблене везикулярне дихання, множинні різнокаліберні звучні вологі хрипи. Загальний аналіз крові. Ер. 3,2х1012/л, L5,2х109/л, ШОЕ 55 мм/год. Рентгенологічно. легеневі поля емфізематозні, лівий корінь деформований, розширений. (Бронхоектатична хвороба з локалізацією бронхоектазів в лівій нижній долі.)

1. Ваш діагноз?

2. Лікування в рецептах.

3. Діагностика. Диференційний діагноз бронхоектатичної хвороби з хронічним бронхітом (за клінічною симптоматикою, лабораторними і інструментальними дослідженнями).

4. Пропедевтика. Коли виникають сухі свистячі і дзижчачи хрипи? Де виникають дзижчачі сухі хрипи?

5. Фармакологія. Покази та протипокази до хірургічного лікування бронхоектатичної хвороби.

 


Дата добавления: 2016-06-05 | Просмотры: 469 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.011 сек.)