АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Еталони відповідей до задачі № 19

Прочитайте:
  1. А. Задачі для самоконтролю
  2. А. Ситуаційні задачі.
  3. А. Ситуаційні клінічні задачі
  4. А.Ситуаційні клінічні задачі
  5. Б. Задачі для самоконтролю
  6. Б. Ситуаційні задачі.
  7. Б. Ситуаційні задачі.
  8. Б. Ситуаційні задачі.
  9. Б. Ситуаційні задачі.
  10. Б. Ситуаційні задачі.

1. Клінічні симптоми:

- субфебрильна або фебрильна лихоманка

- відсутність апетиту, нудота, блювання

- біль у попереку

- порушення сечовиділення (поліурія або олігурія)

- порушення сечовипускання (дизурія, полакіурія)

- позитивний симптом Пастернацького

- артеріальна гіпертензія

- лабораторні ознаки (протеїнурія, лейкоцитурія, бактеріурія, клітини Штернгаймера-Мальбіна)

- аналіз сечі за Зимницьким (поліурія, гіпостенурія, ніктурія)

2. Дослідження:

– біохімічне дослідження крові

- ЗАК, ЗАС

- аналіз сечі за Нечипоренком або Аддіс-Каковським

- аналіз сечі за Зимницьким

- УЗД нирок

2. Визначення добового діурезу і водного балансу

Мета: Діагностична.
Показання: Призначення лікаря
Протипоказання:немає
Місце виконання:Лікувальний заклад.
Підготувати необхідне: Мірний стакан, вага для зважування фруктів, овочів, градуйована ємність (бажано на 3 літри), банка ємністю 0,5 л Алгоритм виконання: Психологічно підготуйте пацієнта до виконання маніпуляції, отримайте згоду на проведення дослідження. а) визначення добового діурезу: 1.Пацієнт вранці о 6 годині повинен прокинутись і звільнити сечовий міхур в туалет (ця сеча не збирається). 2.Лежачий пацієнт збирає сечу в сечоприймач або підкладне судно, молодша медична сестра виливає її в туалет. 3.Протягом доби (вдень та в ночі) до 6 години ранку наступного дня, пацєнт збирає сечу в банку ємністю 0,5 л і зливає її в градуйовану ємність. 4.Лежачий пацієнт збирає сечу в сечоприймач або підкладне судно, молодша медична сестра виливає її в відповідну ємнісь. 5.Після закінчення доби медична сестра визначає кількість виділеної сечі і записує цифрою результат вимірювання у відповідну графу температурного листка. б) визначення водного балансу: 1.Протягом усієї доби фіксувати кількість випитої пацієнтом рідини, включаючи не тільки напої, а і рідку частину перших страв. 2.Зважувати на вазі фрукти і овочі, тому що маса фруктів та овочів приймається повністю за кількість спожитої рідини. 3.Враховувати кількість рідини, введеної парентерально. 4. Водний баланс визначити по співвідношенню прийнятої рідини та виділеної за добу сечі. 5.Оформіть направлення. 6.Зробіть відмітку про виконання процедури. 7.Добовий діурез в нормі повинен становити не менше 75-80% від усієї прийнятої за добу рідини.

 

 

Терапія № 20

Ви – фельдшер “швидкої медичної допомоги”

Хворий С., 35 років, скаржиться на кашель з відходженням “іржавого” харкотиння, біль в правій половині грудної клітки, задишку, підвищення температури тіла до 390С, загальну слабість.

Своє захворювання зв’язує з переохолодженням. Аускультативно – в правій половині грудної клітки сухі та вологі хрипи, крепітація.

1. Ваш попередній діагноз. Які необхідні додаткові методи обстеження? Складіть план лікування.

2. Техніка вимірювання температури тіла, дезинфекція і зберігання медичного ртутного термометра. Реєстрація даних у температурному листку.

 


Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 383 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)