АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Щеплення і прийом у навчальні заклади. Проблеми та їх вирішення

Прочитайте:
  1. E. - Так. Хоча в нормі розміри селезінки складають: довжина 12 см, ширина 8 см, товщина 3- 4 см, однак після прийому їжі може збільшуватися в 4- 5 рази.
  2. II. НАВЧАЛЬНІ ЦІЛІ .
  3. XIII. Загальні проблеми при догляді за хворими з хірургічною інфекцією.
  4. А) Визначте порушені потреби, пріоритетні, дійсні та потенційні проблеми пацієнта,
  5. Актуальність проблеми
  6. Актуальність проблеми.
  7. Бюрократія й проблеми формування конституційної економіки
  8. Вилучення. Якщо можливо, її вилучають ручними прийомами. При виникненні труднощів під час вилучення
  9. Генітальний герпес у матерів і неонатальна інфекція: проблеми і рішення
  10. Головні прийоми автоматизації обчислень в ЕТ. 0.5 балів

Сьогодні питання вакцинації є дуже актуальним. Йдуть серйозні дискусії з приводу «Корисна чи шкідлива вакцинація? Робити чи не робити щеплення дитині?». Для молодих мам це питання має ще й інший бік – у садках та школах у батьків виникають проблеми при відсутності щеплень у дітей.

То чи має право людина відмовитись від вакцинації? Як бути з влаштуванням до дитсадочка, школи та інших навчальних закладів у випадку відсутності щеплення? Чи мають право відмовити у прийомі до цих закладів у такому випадку? Якщо відмовляють, то як діяти?

Так, людина має право відмовитися від вакцинації. Щеплення, як і інші процедури, є видом медичної допомоги, від якої ви можете відмовитися. При цьому ви можете посилатися на:

Цивільний кодекс України:
Ст.284. 3. Надання медичної допомоги фізичній особі, яка досягла чотирнадцяти років, провадиться за її згодою.
4. Повнолітня дієздатна фізична особа... має право відмовитися від лікування.
Конвенція про захист прав і гідності людини щодо застосування біології та медицини (Конвенція про права людини та біомедицину):
Ст.5 Будь-яке втручання у сферу здоров'я може здійснюватися тільки після добровільної та свідомої згоди на нього відповідної особи. Відповідна особа у будь-який час може безперешкодно відкликати свою згоду.
Ст.6 2. Якщо відповідно до законодавства неповнолітня особа є недієздатною давати свою згоду на втручання, таке втручання може здійснюватися тільки із дозволу її представника.
По-друге, хотіли б зазначити, що щеплення є методом профілактики, тому згідно із Законом України „Основи законодавства України про охорону здоров'я":
Ст.42 Ризиковані методи... профілактики... визнаються допустимими, якщо вони... застосовуються за згодою інформованого про їх можливі шкідливі наслідки пацієнта
Ст.43 Згода інформованого пацієнта необхідна для застосування методів... профілактики... Щодо пацієнта, який не досяг віку 15 років, медичне втручання здійснюється за згодою їх законних представників.
Можливість відмови також оговорена у Законі України „Про захист населення від інфекційних хвороб":
Ст.12 Повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні щеплення проводяться за їх згодою... Особам, які не досягли п'ятнадцятирічного віку..., щеплення проводяться за згодою їх батьків. Особам віком від п'ятнадцяти до вісімнадцяти років профілактичні щеплення проводяться за їх згодою та за згодою батьків...
Відомості про... відмову від обов'язкових профілактичних щеплень підлягають статистичному обліку.
Якщо особа та (або) її законні представники відмовляються від обов'язкових профілактичних щеплень, лікар має право взяти у них відповідне письмове підтвердження.
Якщо ви хочете відмовитися від щеплення, ви маєте скласти письмову відмову. У довільній формі складаєте відмову та віддаєте безпосередньо у поліклініку для реєстрації чи відправляєте по пошті з повідомленням щодо вручення.
Відмова щодо прийняття дитини до дитячого садка або школи без щеплення не є законною. Не дивлячись на заборону щодо відвідування такими дітьми дитячих установ, яка міститься у ст. 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб, існує пряма норма Конституції України (ст.53), а також положення інших законів, які встановлюють безумовне право на освіту кожної дитини.( Однак низка інших законів (і в першу чергу Конституція, яка має найвищу юридичну силу - ст.8) установлює безумовне право на освіту для кожної дитини.

Конституція України:
• Ст.53 Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов'язковою.
Рішення Конституційного Суду України вiд 04.03.2004 № 5-рп/2004:
• доступність освіти як конституційна гарантія реалізації права на освіту... означає, що нікому не може бути відмовлено у праві на освіту, і держава має створити можливості для реалізації цього права;
Закон України „Про охорону дитинства":
• Ст.19 Кожна дитина має право на освіту.
Закон України „Про загальну середню освіту":
• Ст.2...забезпечення права громадян на доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти;
• Ст.6...громадянам України незалежно від...переконань... або інших ознак забезпечується доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти...
Закон України „Про дошкільну освіту":
• Ст.2... забезпечення права дитини на доступність і безоплатність здобуття дошкільної освіти;
• Ст.6... доступність для кожного громадянина освітніх послуг, що надаються системою дошкільної освіти...
Закон України „Про освіту":
• Ст.3 Громадяни України мають право на безкоштовну освіту в усіх державних навчальних закладах незалежно від... світоглядних переконань...стану здоров'я та інших обставин.
• Ст.6 Основними принципами освіти в Україні є: доступність для кожного громадянина усіх форм і типів освітніх послуг, що надаються державою;
Перший Протокол до Конвенції про захист прав і основних свобод людини:
• Ст.2 Нікому не може бути відмовлено в праві на освіту.
Конвенція про права дитини:
• Ст.28 1. Держави-учасниці визнають право дитини на освіту, і з метою поступового досягнення здійснення цього права на підставі рівних можливостей вони, зокрема:...а) вводять безплатну й обов'язкову початкову освіту.
Загальна декларація прав людини:
• Ст.26 1. Кожна людина має право на освіту. Початкова освіта повинна бути обов'язковою.
Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права:
• Ст.13 1. Держави, які беруть участь у цьому Пакті, визнають право кожної людини на освіту.
2.а) початкова освіта повинна бути обов'язкова;
b) середня освіта повинна бути відкрита і зроблена доступною для всіх шляхом вжиття всіх необхідних заходів.
Конвенція про боротьбу з дискримінацією в галузі освіти:
• Ст.1 1.... вираження "дискримінація" охоплює всяке розходження, виключення, обмеження або перевагу за ознакою... переконань... яке має на меті або наслідком знищення або порушення рівності відношення в галузі освіти, і зокрема:
а. Закриття для будь-якої особи або групи осіб доступу до освіти будь якого ступеню або типу.


Крім того, низка законів захищає громадян України від дискримінації, пов'язаної з переконаннями або станом здоров'я:

Конституція України:
• Ст.24 Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками...переконань... або іншими ознаками.
Закон України „Основи законодавства України про охорону здоров'я":
• Ст.6 Кожний громадянин України має право на охорону здоров'я, що передбачає:... и) правовий захист від будь-яких незаконних форм дискримінації, пов'язаних із станом здоров'я;
Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод:
• Ст.14(1) Здійснення прав і свобод гарантується без будь-якої дискримінації за ознакою...переконань... або інших обставин.
Протокол N 12 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод:
• Ст.1 1. Здійснення будь-якого передбаченого законом права забезпечується без дискримінації за будь-якою ознакою, наприклад за ознакою...переконань... або за іншою ознакою.
• 2. Ніхто не може бути дискримінований будь-яким органом державної влади за будь-якою ознакою, наприклад за тими, які зазначено в пункті 1.
Конвенція про права дитини:
• Ст.2 1. Держави учасники... забезпечують усі... права... без якої-небудь дискримінації, незалежно від стану здоров'я... дитини.
• 2. Держави-учасниці вживають всіх необхідних заходів для забезпечення захисту дитини від усіх форм дискримінації... на підставі... висловлюваних поглядів чи переконань дитини, батьків дитини, законних опікунів чи інших членів сім'ї.
Конвенція про захист прав і гідності людини щодо застосування біології та медицини (Конвенція про права людини та біомедицину):
• Ст.1 Сторони цієї Конвенції захищають гідність і тотожність всіх людей та гарантують кожній особі - без дискримінації - повагу до її недоторканості та інших прав і основних свобод щодо застосування біології та медицини.
Загальна декларація прав людини:
• Ст.19 Кожна людина має право на свободу переконань і на вільне їх виявлення; це право включає свободу безперешкодно дотримуватися своїх переконань
Європейська соціальна хартія
• Ч.1 11. Кожна людина має право користуватися будь-якими заходами, що дозволяють їй досягти найкращого стану здоров'я.)
Щодо влаштування дитини до дитячого садка без проведення щеплення, то порядок прийому до дитячих садків регулюється Положенням про дошкільний навчальний заклад, яке затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. N 305. Згідно нього, прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження. Відрахування дитини з дошкільного навчального закладу державної та комунальної форми власності може здійснюватись:... на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;
... Адміністрація дошкільного навчального закладу зобов'язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.
Забороняється безпідставне відрахування дитини з дошкільного навчального закладу. Порядок прийому, відрахування та збереження за дитиною місця у дошкільному навчальному закладі приватної форми власності визначається засновником (власником).
У законодавстві не зазначено, що наявність щеплень є необхідною умовою для влаштування дитини до дитячого садка або школи. При прийомі до цих установ керівником обов'язково вимагається медична довідка про стан здоров'я дитини на даний момент. А дитина не обов'язково має хворіти внаслідок відсутності щеплень. Якщо ви хочете вирішити це питання безконфліктно, раджу вам вимагати від поліклініки довідки із таким формулюванням: "Дитина по стану здоров'я може відвідувати дитячий садок/школу". Якщо вам відмовляють, то можливо писати скаргу в управління освіти (і так далі), у прокуратуру, міську/обласну державну адміністрацію, де вимагати захистити конституційне право вашої дитини на освіту. При цьому є дуже ефективним захист свого права у суді. І для подання скарги і для подання позову вам буде потрібна письмова відмова від влаштування вашої дитини у дитячий садок/школу із вказаною причиною.

 

 

Послідовність дій щодо влаштування вашої дитини до дитячого садка:
1. Знайдіть садок, який вас влаштовує, та спитайте завідувачку, чи прийме вона нещеплену дитину за наявності у неї медичної довідки про можливість відвідувати садок?

2. Під час бесіди з завідувачкою садка, дізнайтеся, який вигляд звичайно має довідка-дозвіл, яку надають інші діти з цього садка. Бажано побачити довідки саме з вашої поліклініки та як саме сформульовано дозвіл в інших дітей. Якщо це можливо, відскануйте або сфотографуйте стандартні довідки.

3. Домовившись із завідувачкою, потрібно отримати у МіськВНО скерування до цього садка. Майте на увазі при цьому, що відповідь "немає місць" не є приводом для відмови у влаштуванні до садка і може бути підставою для судового позову про порушення права на освіту.

4. Отримавши скерування, потрібно у поліклініці пройти встановлений медогляд для садка, який підтверджує, що дитина здорова.

5. Попросіть у свого педіатра (або у його начальника) завізувати довідку-дозвіл до дитячого садка (наприклад, написати у виписці чи на окремому аркуші "Дозволяється відвідувати дитячий колектив"), аргументуючи це конституційним правом на освіту та фактичним здоров'ям дитини. Якщо педіатр при цьому буде наполягати на тому, що нещеплена дитина не може відвідувати колектив за станом здоров'я, то можливо поставити питання про надання вам лікарняного листа для догляду за дитиною. Якщо побачите, що розмова не вдається, слід переходити на письмове спілкування.

6. Якщо у підсумку ви отримаєте дозвіл – можна подавати документи до дитячого садка. Якщо ж це не вдасться, можливо спробувати отримати дозвіл у якій-небудь приватній медичній фірмі, пройшовши там відповідний медогляд.

7. Якщо усі ці варіанти виявляться безрезультатними – можна писати листи до прокуратури, облдержадміністрації, Президента України, у яких стисло змалювати ситуацію та акцентувати увагу на вимозі захисту конституційного права дитини на освіту.

8. Найбільш ефективним шляхом у такому випадку є захист права на освіту через суд. Щоб подати позов до суду – потрібно отримати з садка письмову відмову приймати вашу дитину.

Щороку під час реєстрації дітей у дошкільних та шкільних закладах освіти виникає чимало неприємностей із прийомом на навчання дітей, які не мають профілактичних щеплень.

Причин вчасного непроведення вакцинації може бути декілька: відмова батьків, медичні протипоказання, алергічна реакція дитини на препарат або ж відсутність вакцини в певний календарний період. Проте, керівникам навчальних закладів варто запам’ятати, що відсутність щеплень у дитини не означає, що вона хвора, і це не може бути підставою для відмови реєстрації дитини в навчальному закладі.

Зазвичай рішення про прийом нещеплених дітей у школи та дитячі садочки приймають керівники закладів освіти. Якщо в дитини укомплектовані всі необхідні документи: заява батьків або осіб, які їх замінюють, медична картка про стан здоров’я дитини, довідка дільничного лікаря про епідеміологічне оточення та свідоцтво про народження, то керівництво навчального закладу не повинно мати жодних підстав для відмови прийняти таку дитину.

Проблеми починають виникати тоді, коли до дитячого садочка чи школи батьки приводять малюка без щеплень. У такому разі необхідно звернутися до дитячого поліклінічного відділення, де консультативно-лікарська комісія зобов’язана провести огляд дитини і надати спеціальний дозвіл, у якому буде зазначено, що дитина здорова і може відвідувати навчальний заклад.

– Дитина без щеплень може відвідувати дошкільний заклад, якщо в неї є дозвіл із поліклініки, де лікарі її оглядають і надають висновок про те, що вона може або не може відвідувати дитячий садочок.

Якщо немає вакцини, то щеплення проводяться за індивідуальним календарем. Для цього дитину оглядають міські фахівці і дають висновок, що протипоказань для відвідування дитиною закладу немає

Згідно з п.18 «Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень», затвердженого наказам МОЗ України від 03.02.2006 р. №48, у разі, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів, вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.

– Ми приймаємо дитину без щеплень лише з дозволу дитячої поліклініки. Але буває, що у дозволі пишуть «дитина здорова» і не зазначають, з якого числа вона може відвідувати дошкільний навчальний заклад. У такому разі ми не можемо зареєструвати дитину, оскільки в неї недооформлені документи згідно зі статутом садочка. Немає злагодженості у співпраці садочків і поліклінік. Тим паче, законодавство про санітарно-епідемологічне благополуччя не є досконалим. Тому в цьому питанні немає одностайності

У свою чергу, медустанови зобов’язані надати необхідну медичну документацію батькам нещепленої дитини для її передачі в садок або школу. Відсутність вакцинації у дитини не свідчить про те, що вона хвора. У випадку, якщо медичні працівники шантажують батьків і відмовляються надавати дозволи нещепленим дітям, слід написати скаргу на ім’я головного лікаря і заяву до прокуратури.

Та поки навколо цього питання точаться суперечки, у Верховній Раді зареєстрований законопроект про скасування обов’язкових профілактичних уколів для дітей. Відповідно до документа, відправити дитину в школу чи дитячий садок в Україні можна буде без щеплень, тобто, за батьками залишається вибір, чи робити їхнім дітям щеплення чи ні. Правозахисники кажуть, що законопроект на часі, оскільки все більше сімей в Україні відмовляються від щеплень.

ЧАТ

00000 яким чином примусити Департамент освіти поважати право вибору батьків, на відсутність щеплень. Виходить так, що діти, які мають протипоказання до щеплень (допускаються до відвідування ДНЗ і відвідують його), а такі самі діти, батьки яких вважають ризики після вакцінації більшими ніж сама її користь, повинні сидіти на "карантині" вдома, бо несуть загрозу "епідеміологічному благополуччю"? Вибачте подвійні стандарти це практика нашого життя, але права і свободи ніхто обмежувати не може.

00000 Не вірю я в те, що так легко приймають дитину без щеплень в садок чи школу. Ми, коли оформлювались в дитсадок, не могли зробити щеплення, хоча до цього робили всі. В поліклініці вакцини не було, сказали - купуйте. Спочатку ми відмовлялись, вирішили чекати появу вакцини, через 2 місяці вона з’явилася, але на нас її чомусь не розрахували, мотивуючи тим, що ми ж в дитсадок оформляємось.
Коли ми звернулись до зав дошкільного відділення в поліклініці, щоб нам дали дозвіл ходити в садочок (ми говорили, що зробимо щеплення, коли з’явиться в поліклініці), нам пояснили, що ніхто такого дозволу не дасть.
В результаті тільки після купівлі вакцини і проведення щеплення ми змогли піти в садок.
так що - все це тільки на словах. Ніхто не хоче брати на себе відповідальність. Тому їм краще відмовляти батькам.

 

Робити чи не робити дитині щеплення – суто ваш вибір!


Дата добавления: 2015-11-26 | Просмотры: 911 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.006 сек.)