АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Диференційна діагностика. Захворювання жовчного міхура та жовчних шляхів (жовчнокам’яна хвороба, дискінезії жовчних шляхів)

Прочитайте:
  1. Внутрішньоутробні інфекції. Причини. Симптоми. Діагностика. Лікування.
  2. Диференційна діагностика
  3. ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА СТЕНОКАРДІЇ В МІЖНАПАДНИЙ ПЕРІОД
  4. Диференційна діагностика.
  5. Диференційна діагностика.
  6. Диференційна діагностика.
  7. Тема 9: Урогенітальні захворювання у жінок. Діагностика, диференційна діагностика, лікування та профілактика
  8. Тема: «ЖОВТЯНИЦЯ ЯК ХІРУРГІЧНА ПРОБЛЕМА. ЖОВЧНОКАМ’ЯНА ХВОРОБА. КЛІНІЧНІ ПРОЯВИ. МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ. ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА. ПРИНЦИПИ ЛІКУВАННЯ. ПІСЛЯХОЛЕЦИСТЕКТОМІЧНИЙ СИНДРОМ»
  9. Тема: «ХРОНІЧНИЙ ПАНКРЕАТИТ. МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ. КЛІНІКА. ДІАГНОСТИКА. УСКЛАДНЕННЯ. ПРИНЦИПИ ЛІКУВАННЯ. ЗАХВОРЮВАННЯ СЕЛЕЗІНКИ»

Захворювання жовчного міхура та жовчних шляхів (жовчнокам’яна хвороба, дискінезії жовчних шляхів). Для цих захворювань притаманний біль у правому під ребер’ї, що іррадіює в праву лопатку та плече. При ХП біль найчастіше локалізуєть ся в підчеревній ділянці, лівому підребер’ї, часто має оперізувальний характер. Одним з основних додаткових методів обстеження для підтвердження захворювань жовч ного міхура та проток треба вважати сонографію.

Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки. Біль при виразковій хво робі сезонний (рецидиви виникають найчастіше навесні та восени). Він поєднуєть ся з печією та має тенденцію до зменшення після блювання. У хворих на ХП біль виникає після порушення дієти. Визначальним при цьому є багаторазове блювання, що не приносить полегшення. Можуть розвиватися також порушення зовнішньо та внутрішньосекреторної функцій підшлункової залози.

Абдомінальний ішемічний синдром. Хворі з цією патологією скаржаться на біль, що виникає відразу після їди та дещо зменшується після застосування спазмоліти ків. Досить характерними для захворювання можуть бути значне схуднення та від мова від їжі через страх перед виникненням больового нападу. Основним методом дослідження, що потрібно для диференційної діагностики, треба вважати целіакографію, яка дає змогу виявити оклюзію черевного стовбура або ж його компресію. Під час проведення диференційної діагностики з двома останніми нозологіями потрібно мати на увазі можливість виникнення вторинного панкреатиту.

Рак підшлункової залози. Найчіткішим і найважливішим проявом раку головки підшлункової залози вважають механічну жовтяницю та наявність симптому Кур вуазьє, а карциноми тіла та хвоста — стійкий больовий синдром. Для ракового ура ження підшлункової залози характерним є швидке прогресування симптоматики, а для ХП — тривалий перебіг із відповідною клінічною симптоматикою і змінами, що можуть бути виявлені за допомогою лабораторних, рентгенологічних та інстру ментальних методів дослідження.

Найінформативнішими з методів діагностики раку підшлункової залози є соно графія (ехопозитивні утвори в паренхімі підшлункової залози), КТ (пухлинні вузли) та пункційна біопсія залози з поєднаним гістологічним дослідженням (достовірна діагностика раку).

Інфаркт міокарда. В анамнезі хворих з інфарктом міокарда можна виявити біль за грудниною, що виникає під час фізичних і психоемоційних навантажень, іррадіює в ліву лопатку та ліве плече, не пов’язаний з їдою та зникає внаслідок дії коронаро літиків. Типові зміни на ЕКГ підтверджують діагноз інфаркту міокарда. Крім того, для останнього не є характерними порушення зовнішньої та внутрішньої секреції підшлункової залози. У диференційній діагностиці можуть допомагати ще рентге нологічні й інструментальні методи дослідження.

 


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 444 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)