Питанння до заліку
з дисципліни,, Основи теорії кіл ”.
1. Пояснити зображення синусоїдальних електричних величин(U,I) в аналітичній формі, який зв’язок між періодом, частотою та циклічною частотою.
2. Надати зображення напруги синусоїдального сигналу в графічній формі, поясніть основні параметри змінної напруги: амплітуди, діючого значення амплітуди, періода, частоти, початкової фази, зсуву фаз.
3. Поясніти векторне зображення синусоїдальних електричних величин, як розрахувати модуль та кут нахилу вектору.
4. Пояснити зображення синусоїдальних електричних величин за допомогою комплексних чисел.
5. Поясніти співвідношення синусоїдальної напруги і струму на ідеальному резистивному елементі, зобразити співвідношення в аналітичній, графічній та векторній формі.
6. Поясніти співвідношення синусоїдальної напруги і струму на ідеальному індуктивному елементі, зобразити співвідношення в аналітичній, графічній та векторній формі.
7. Поясніти співвідношення синусоїдальної напруги і струму на ідеальному ємнісному елементі, зобразити співвідношення в аналітичній, графічній та векторній формі.
8. Записати вирази для повної, активної та реактивної провідності при перетворенні ділянок кола з послідовним з’єднанням ідеальних елементів в ділянку кола з паралельним з’єднанням ідеальних елементів.
9.Записати вирази для повного, активного та реактивного опорів при перетворенні ділянки кола з паралельним з’єднанням ідеальних елементів в ділянку кола з послідовним з’єднанням ідеальних елементів.
10. Записати формули миттєвої та активної потужності на резистивному активному елементі в аналітичній та в графічній формі, пояснити співвідношення між напругою, струмом та потужністю.
11. Записати формули миттєвої та активної потужності на ідеальному індуктивному елементі, в аналітичній та в графічній формі, пояснити співвідношення між напругою, струмом та потужністю.
12. Записати формули миттєвої та активної потужності на ідеальному ємнісному елементі, в аналітичній та в графічній формі, пояснити співвідношення між напругою, струмом та потужністю.
13. Надати поняття повної потужності при синусоїдальному струмі. Пояснити складові повної потужності, одиниці вимірювання, пояснити трикутник потужностей.
14. Дати визначення електричного резонансу в колах синусоїдального струму. Пояснити способи досягнення та наслідки резонансу напруг.
15. Дати визначення електричного резонансу в колах синусоїдального струму. Пояснити способи досягнення та наслідки резонансу струмів.
16. Які співвідношення між фазними та лінійними величинами мають місце величинами напруги та струму при з’єднанні,, зіркою”?(надати схему).
17. Якіспіввідношення між фазними та лінійними величинами напруги та струму мають місце при з’єднанні,, трикутником”? (надати схему).
18. Надати поняття симетричної системи, які умови виникнення симметричного навантаження?
19. Яке призначення нейтрального проводу в чотирьох провідній мережі? Що буде, якщо він обірветься при симетричному і не симетричному навантаженні?
20.Запишіть формули визначення активної, реактивної та повної потужностей трифазного кола?
21. Як впливає перемикання трифазних приймачів зі з’єднання,,зірка” на,,трикутник” на струми та споживану потужність?
22. Що таке,,зміщення нейтралі ”, в яких випадках воно виникає і як його розрахувати?
23. Як можна вмикати однофазні та трифазні приймачі в трифазну систему?
24. Які існують з’єднання в трифазних колах?
25.Чому котушки індуктивності та конденсатори не використовуються в колах змінного струму.
26. Сформулювати закон балансу потужностей для кола синусоїдального струму, для чого він може бути застосований.
27. Пояснити, якими опорами і провідностями характеризуються ідеальні елементи в колах синусоїдального струму, за якими формулами їх можна розрахувати.
28. Визначити форми подання комплексних значень струмів, як перейти від однієї форми визначення до іншої при розрахунках.
29. Надати поняття комплексного опору, пояснити як його розрахувати.
30. Надати поняття лінійних та нелінійних елементів, пояснити різницю та надати приклади НЕ.
31. Дати визначення основних параметрів магнітних кіл, пояснити зв’язок між ними, одиниці виміру.
32. Дати визначення феромагнітних та неферомагнітних матеріалів, навести приклади цих матеріалів.
32. Сформулювати закони Кірхгофа для кіл змінного струму, пояснити їх застосування.
33. Сформулювати закони Кірхгофа для магнітних кіл, пояснити їх застосування.
34. Розкрити поняття реактивної потужності, наявністю яких елементів вона обумовлена, якими формулами виражається, в яких одиницях вимірюється?
35. Розкрити поняття повної потужності, з яких складових вона складається, одиниці виміру.
36.Напишіть закон повного струму і застосуйте його для розрахунку магнітної індукції в найпростішихмагнітнихланцюгах.
37. Напишіть закон Ома для магнітноголанцюга. Поясните йогофізичнусутність.
38. Як впливаєповітряний зазор у сердечнику на властивостімагнітноголанцюга?
39. Назвіть причини втрат потужності в трансформаторі. Чим визначається КПД трансформатора і який його порядок?
40. Зобразите схематично пристрій автотрансформатора. У чому його переваги і недоліки в порівняннізізвичайним трансформатором?
Дата добавления: 2015-09-18 | Просмотры: 614 | Нарушение авторских прав
1 | 2 |
|