Тести із банку даних крок -1. 1. На електронній мікрофотографії представлена клітина макрофагичної природи, уздовж відростків якої розташовуються еритроцити на різних стадіях
* - тести із банку крок-1 2006-2007
1. На електронній мікрофотографії представлена клітина макрофагичної природи, уздовж відростків якої розташовуються еритроцити на різних стадіях диференціювання. Клітина якого органа представлена?
A. *Червоний кістковий мозок
B. Тимус
C. Селезінка
D. Мигдалик
E. Лімфатичний вузол
2. У гістопрепараті представлений орган, строму якого становлять ретикулярна тканина, адипоцити, макрофаги, остеогені клітини. Який орган представлений у препараті?
A. *Червоний кістковий мозок
B. Селезінка
C. Тимус
D. Лімфатичний вузол
E. Мигдалина
3. На електронній мікрофотографії видно клітину відростчатої форми, що містить у глибоких інвагінаціях плазмолеми лімфоцити, які диференціюються. Для якого органа характерна така ультраструктура?
A. *Тимус
B. Червоний кістковий мозок
C. Селезінка
D. Мигдалик
E. Печінка
4. В гістологічному препараті досліджується кровотворний орган, який складається із різних за формою часточок. В кожній часточці є коркова і мозкова речовина. Якому органу належать дані ознаки?
A. *Тимус.
B. Лімфатичний вузол.
C. Селезінка.
D. Мигдалики
E. Червоподібний відросток
5. При інфекційних захворюваннях, інтоксикаціях у часточках тимуса зростає кількість ретикулоепітеліоцитів, тілець Гасаля, стає ширшою площа мозкової речовини. Дайте назву цим змінам у тимусі.
A. Акцидентальна інволюція
B. Вікова інволюція
C. Тиміко-лімфатичний статус
D. Т-імунодефіцит
E. В-імунодефіцит
6. На мікропрепараті представлений орган часточкової будови строму котрого становлять епітелиоцити відросчатої форми. Який орган представлений?
A. *Тимус
B. Червоний кістковий мозок
C. Селезінка
D. Мигдалик
E. Лімфатичний вузол
7. Мозкова речовина часточки кровотворного органа на гістологічному препараті має світліше забарвлення і містить епітеліальні тільця. Якому органу належать дані морфологічні ознаки?
A. *Тимусу.
B. Лімфатичному вузлу.
C. Селезінці.
D. Печінці.
E. Нирці.
8. При повторному попаданні антигена в організм виділяються антитіла. З функцією яких імунокомпетентних клітин пов’язане це явище?
A. *Лімфоцитами пам’яті
B. Т - кіллерами
C. Т - супресорами
D. Макрофагами
E. Дендритними клітинами
9. У дитини з порушеною імунною реактивністю проведене вивчення антигеннезалежної проліферації й диференціювання Т- Лімфоцитів. Пунктат якого органа був узятий для дослідження?
A. *Тимуса.
B. Селезінки.
C. Лімфатичного вузла.
D. Червоного кісткового мозку.
E. Піднебінної мигдалика.
10. У дитини вроджений імунодифіцит. Страждає клітинний імунітет, що обумовлює часті вірусні інфекції. Порушеннями в якому органі найвірогідшіше це викликано?
A. Тимусі
B. Червоному кістковому мозку
C. Лімфатичних вузлах
D. Селезінці
E. Піднебінних мигдаликах
11. У гістопрепараті виявляється часточковий орган. Кожна часточка має коркову й мозкову речовину. Паренхіма часточок утворена лімфоїдною тканиною, у якій перебувають Т- лімфоцити на різних стадіях проліферації і диференціювання. Мікрооточення представлене епітелиоретикулярними клітинами. У мозковій речовині визначаються тільця Гассаля. Який орган має таку будову?
A. *Тимус.
B. Нирка
C. Лімфатичний вузол.
D. Наднирник.
E. Селезінка.
12. З метою діагностики у хворої людини взяли паренхіму кровотворного органу, де знайшли мегакаріоцити. Який це орган з означених нижче?
A. Червоний кістковий мозок
B. Селезінка
C. Тимус
D. Лімфовузол
E. Мигдалик
13. В червоному кістковому мозку клітини крові, що розвиваються, розташовані острівцями. Деякі з острівців пов’язані з макрофагами. Які формені елементи крові розвиваються в цих острівцях?
A. *Еритроцити.
B. Попередники Т- і В-лейкоцитів.
C. Моноцити.
D. Тромбоцити.
E. Базофільні гранулоцити.
14. В умовах експерименту в організм піддослідної тварини ввели антитіла проти тимозинів. Диференціація яких клітин порушиться в першу чергу?
A. * Т-лімфоцитів.
B. Моноцитів.
C. В-лімфоцитів.
D. Макрофагів.
E. Плазмоцитів.
15. На мікропрепараті червоного кісткового мозку виявляються численні капіляри, через стінку яких у кровоносне русло виходять зрілі формені елементи крові. До якого типу належать
A. * Синусоїдних
B. Фенестрованих
C. Соматичних
D. Вісцеральних
E. Лімфатичних
16. При дії на організм несприятливих факторів у тимусі має місце перебудова органу, що супроводжується масовою загибеллю тимоцитів, виселенням їх у периферійні органи, проліферація епітеліоретикулоцитів. Як зветься таке явище?
A. * Акцідентальна інволюція тимусу
B. Вікова інволюція тимусу
C. Гіпотрофія тимусу
D. Дистрофія тимусу
E. Атрофія тимусу
17. При гістологічному досліджені тимуса чоловіка віком 40 років визначено зменшення частки паренхіматозних елементів тимуса, зростанні частки жирової та пухкої сполучної тканини, збагачення тимусними тільцями при незмінній загальній масі органу. Як зветься таке явище?
A. * Вікова інволюція тимусу
B. Акцідентальна інволюція тимусу
C. Гіпотрофія тимусу
D. Дистрофія тимусу
E. Атрофія тимусу
18. У новонародженого виявлено вроджену атрофію тимусу. Які клітини імунної системи постраждають найбільше?
A. * Т-лімфоцити
B. В-лімфоцити
C. Макрофаги
D. Антигенпредставляючі клітини
E. В-клітини пам’яті
19. В умовах експерименту в організм піддослідної тварини ввели антитіла проти гормонів тимусу. Диференціація яких клітин порушиться в першу чергу?
A. *Т-лімфоцитів
B. Моноцитів
C. Плазмоцитів
D. Макрофагів
E. В-лімфоцитів
20. Під час розвитку імунної реакції організму, як відповіді на патогенний агент, Т-лімфоцити діференцюються у антигенреактивні кіллери, хелпери та супрессори. У яких органах з означених нижче це не відбувається?
A. *Вилочкова залоза (тимус)
B. Селезінка
C. Лімфатичний вузол
D. Піднебінний мигдалик
E. Лімфатичні вузли шлунка
21. У хворого (46 років), який потрапив в гематологічне відділення лікарні, виявлено порушення процесів гранулоцитопоезу та тромбоцитопоезу. В якому з перелічених органів відбувається патологічний процес?
A. *Червоний кістковий мозок
B. Вилочкова залоза (тимус)
C. Селезінка
D. Лімфатичний вузол
E. Піднебінний мигдалик
22. У препараті червоного кісткового мозку людини визначаються скупчення гігантських клітин, розташованих в тісному контакті з синусоїдними капілярами. Назвіть формені елементи крові, які утворюються з цих клітин.
A. *Кров’яні пластинки
B. Еритроцити
C. Лейкоцити
D. Моноцити
E. Лімфоцити
23. На препараті мазку червоного кісткового мозку людини серед клітин мієлоїдного ряду та адипоцитів зустрічаються клітини зірчастої форми з оксифільною цитоплазмою, які контактують соїми відростками. Які це клітини?
A. *Ретикулярні
B. Фібробласти
C. Макрофаги
D. Дендритні клітини
E. Остеоцити
24*. Для процесів кровотворення дуже важливу роль відіграє мікрооточення, яке створює строма кровотворних органів. Яка тканина може забезпечити всі необхідні умови для дозрівання клітин крові?
A * Ретикулярна.
B Жирова.
C Пігментна.
D Слизова.
E Пухка сполучна.
25*. В гістологічному препараті визначається часточковий орган, паренхіма якого утворена лімфоїдною тканиною. До складу кожної часточки органа входять кіркова та мозкова речовина. Які клітини в цьому органі утворюють мікрооточення для лімфоцитів, що розвиваються?
A *Епітеліоретикулярні.
B Ретикулярні.
C Адіпоцити.
D Ендотеліоцити.
E Остеобласти.
26*. Через тиждень після травми зі значною крововтратою в аналізі крові хворого, 27 років, не виявлено ретикулоцитів. Про порушення функції якого органа необхідно думати?
A *Червоного кісткового мозку
B Селезінки
C Лімфатичних вузлів
D Лімфоїдних фолікулів травної трубки
E Тимуса
27*. У хворого, 50 років, після гастректомії виникла мегалобластична анемія. Порушення функції якого органу має місце?
A *Червоного кісткового мозку
B Печінки
C Селезінки
D Лімфатичних вузлів
E Тимуса
28*. В гістологічному препараті визначається орган, паренхіма якого утворена гемопоетичною тканиною. До складу цією тканини входять еритробласти, мегакаріоцити, ліпоцити та інші клітини. Визначте цей орган.
A *Червоний кістковий мозок.
B Лімфатичний вузол.
C Селезінка.
D Тимус.
E Мигдалик.
29*. З метою дiагностики у хворої людини зробили пункцію паренхiми кровотворного органу, де знайшли мегакарiоцити. Який це орган?
A *Червоний кiстковий мозок
B Селезiнка
C Лiмфовузол
D Мигдалик
E Тимус
30*. При досліжденні кровотворного органу, який має часточкову будову, було встановлено, що його строма утворена відросчатими епітеліальними клітинами, які формують трьохмірну сітку. Який це орган?
A *Тимус
B селезінка
C червоний кістковий мозок
D тимус
E піднебінний мигдалик
Дата добавления: 2015-09-18 | Просмотры: 988 | Нарушение авторских прав
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|