Сортування
Яка мета сортування? Швидке відділення важчих пацієнтів від легших для того, щоб важким пацієнтам швидше надали допомогу. Коли пацієнтів більше, ніж персоналу, сортування допомагає «надати найбільше допомоги найбільшій кількості пацієнтів». Воно упорядковує хаос, сприяючи лікуванню усіх пацієнтів.
Що це за процес? – Сортування поранених на категорії для евакуації та лікування.
Які рішення доводиться приймати?
1. Як сортуватимуться пацієнти – кого у яку категорію?
2. Що робитиметься з пацієнтами після сортування?
3. Які фактори ВПЛИВАЮТЬ НА/ЗМІНЮЮТЬ рішення?
4. Персонал, ресурси
5. Умови
У деяких з цих солдатів можуть бути лише ґулі та синяки, що означає, що їх можна задіяти як ваших помічників. Якщо під час сортування ви виявите кровотечу у пацієнта, у якого є всі ознаки життя, проте він не може сам затиснути свої рани, то один з ваших помічників може це зробити. Або підтримувати дихальні шляхи у відкритому положенні чи запобігати шоку.
Завершивши цю фазу, можете іти і сортувати решту пацієнтів. На початку визначтеся, як саме ви будете переміщатися і використовуйте цей алгоритм. З боку в бік чи впоперек, вибирайте будь-який спосіб і дотримуйтеся його. Інакше ви пропускатимете пацієнтів і витрачатимете дорогоцінний час. Прийнявши рішення, переміщайтеся далі. Якщо воно неправильне, його можна буде виправити під час вторинного сортування. Вагання при прийнятті рішень (зміна рішень, їх тривале обдумування) вартуватиме інших життів.
“Ви не можете врятувати усіх! Ви можете тільки розсортувати поранених відповідно до своїх можливостей і надіятися на краще.”
Дата добавления: 2015-10-20 | Просмотры: 447 | Нарушение авторских прав
|