Медичне сортування, визначення поняття, його завдання. Організація МСорт пораненим.
Медичне сортування передбачає розподілення поранених та хворих на групи за ознаками потреби у однорідних лікувально-евакуаційних та профілактичних заходах по відповідності з медичними показаннями, обсягом наданої медичної допомоги, медичне сортування здійснюється на кожному етапі МЕв та у всіх його функціональних підрозділах.
Мета медичного сортування: забезпечення поранених своєчасним проведенням лікувально-профілактичних та евакуаційних заходів.
Задачі медичного сортування: визначити характер ураження, встановити черговість, місце надання пораненим медичної допомоги, визначити порядок евакуації (куди, на якому транспорті, в яку чергу, в якому положенні).
Поранені в залежності від МСорт поділяються:
1. Поранені та хворі, що представляють небезпеку для оточуючих – інфекційні, заражені бактеріологічними і радіоактивними речовинами, з психомоторними розладами. Всі підлягають спеціальній обробці або ізоляції. 2. Ті, що потребують надання медичної допомоги на даному етапі МЕв
3. Ті, що підлягають МЕв без надання медичної допомоги
4. Ті, що отримали ураження несумісні з життям – агонія
5. Ті, що підлягають поверненю у свої підрозділи після отримання відповідної МД.
МС розподіл на групи:
1. Внутрішньо-пунктове – має за мету розподіл пораненних та хворих на однорідні групи для направлення у відповідні функціональні підрозділи даного етапу МЕв
2. Евакуаційно-транспортне – проводиться з метою розподілення поранених та хворих на групи у відповідності з направленням, черговістю, способами та засобами подальшої її евакуації.
МС проводиться медичними сортувальними бригадами. ЇЇ склад: 1 лікар, 2 м/с, 2 регістратори, ланка санітарів носіїв (2).
Медична евакуація – це сукупність заходів по доставці хв та ранених з району виникнення санітарних втрат на медичні пункти та госпіталя. Шлях, по якому здійснюють виніс та транспортування поранених називається шляхом медичної евакуації. Сукупність шляхів медичної евакуації і розгорнутих на них етапів медичної евакуації отримали назву евакуаційного напрямку.
Види медичної евакуації: евакуація «на себе» - організується відповідним вищестоячим начальником ВМС і здійснюється підлеглими йому транспортними засобами. «Від себе» проводиться начальником ВМС своїм транспортом у тил.
Евакуація по призначеню – це принцип медичної евакуації при якому поранені та хворі направляються з етапів медичної евакуації безпосередньо в спеціалізовані ЛЗ, де їм буде надана вичерпна медична допомога.
ТЕМА 2. РАДІАЦІЙНІ УРАЖЕННЯ. КЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА РАДІАЦІЙНИХ ВИПРОМІНЮВАНЬ. ПАТОГЕНЕЗ ПРОМЕНЕВОЇ ХВОРОБИ. КЛІНІЧНА КЛАСИФІКАЦІЯ РАДІАЦІЙНИХ УРАЖЕНЬ, ГОСТРОЇ ПРОМЕНЕВОЇ ХВОРОБИ. ПОНЯТТЯ ПРО ПРОМЕНЕВУ ТРАВМУ, НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ НА ЕТАПАХ МЕДИЧНОЇ ЕВАКУАЦІЇ.
Види іонізуючих випромінювань, одиниці їх виміру і дозиметрії. Основні ланки біологічної дії іонізуючих випромінювань та патогенезу основних клінічних форм радіаційних уражень. Клініка, діагностика та лікування променевої травми. Визначення гострої променевої хвороби. Клініка, діагностика кишкової, токсемічної, церебральної форми гострої променевої хвороби. Особливості радіаційних уражень мирного часу.
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 992 | Нарушение авторских прав
|