САНІТАРНО - ТЕХНІЧНЕ УСТАТКУВАННЯ ПЕРУКАРЕНЬ.
Доповідь
На тему: «Гігієнічні норми утримання перукарень в готелях»
З предмету: Санітарія і гігієна в закладах готельного типу
Виконала: Федорченко Марія Олексіївна
Перевірила: Ткаленко- Воробйова Олена Володимирівна
Київ 2012
План
v Санітарно - технічне устаткування перукарень.
v Вимоги до природного та штучного освітлення приміщень перукарні.
v Вимоги до проведення перукарських робіт та правила особистої гігієни персоналу перукарень.
v Норми видачi спецодягу та спецвзуття для працiвникiв перукарень.
v Висновок
САНІТАРНО - ТЕХНІЧНЕ УСТАТКУВАННЯ ПЕРУКАРЕНЬ.
ü. Перукарні обладнуються всіма видами інженерного устаткування: водопроводом, каналізацією, опаленням, вентиляцією, електропостачанням.
ü В перукарні повинно бути передбачене заземлення устаткування у відповідності з "Правилами устройства электроустановок".
ü Санвузли в перукарні обладнуються умивальною раковиною, до якої підводиться холодна та гаряча вода.
ü Вода, що подається в перукарню для технологічних цілей, повинна відповідати ГОСТ 2874-82 "Вода питна. Гігієнічні потреби та контроль за якістю".
ü Вентиляційні системи перукарень, вбудованих у житлові будинки, влаштовуються окремо від вентиляції цих будинків. Попадання газоподібних речовин, що утворюються при забарвленні, завивці та інших видах перукарського обслуговування, в житлові приміщення не допускається. Повітропроводи не повинні проходити крізь приміщення житлових квартир, що розташовані на наступних поверхах житлового будинку.
ü В перукарнях, що стоять окремо, при кількості робочих місць до 3-х, допускається природна вентиляція через кватирки і фрамуги.
ü В перукарнях рекомендується проводити кондиціювання повітря.
ü За відсутністю централізованого гарячого водопостачання обов'язковим є установлення електричних проточних обігрівачів або інших нагрівально-опалювальних систем. Забороняється нагрівання води в відкритих місткостях.
ü Кратності обміну повітря для всіх робочих залів слід приймати з розрахунком на асиміляцію тепла і виділення вологи від відвідувачів та обслуговуючого персоналу, сонячної радіації, електроприладів та освітлення, а також відведення вологи і газоподібних речовин, що утворюються при забарвленні, завивці та інших видах перукарського обслуговування.
ü Концентрація шкідливих речовин в повітрі основних і допоміжних приміщень перукарні не повинна перевищувати гранично допустимої концентрації забруднення для робочої зони.
ВИМОГИ ДО ПРИРОДНОГО ТА ШТУЧНОГО ОСВІТЛЕННЯ ПРИМІЩЕНЬ ПЕРУКАРНІ
· В усіх приміщеннях перукарень рекомендується з максимальною ефективністю використовувати природне освітлення. Мінімальний коефіцієнт природної освітленості (КЕО) в педикюрних та манікюрних кабінетах повинен бути не менше 1,5%, а в інших виробничих приміщеннях не нижче 1%.
· Виробничі приміщення перукарень, розташованих в 3 та 4 кліматичних районах, не рекомендується орієнтувати на південний схід і захід. Вікна, що орієнтовані на сонячну сторону, повинні мати сонцезахисні пристосування (козирки, жалюзі, штори та ін.). Світлові отвори забороняється захаращувати матеріалами, обладнанням та іншими предметами.
· При виконанні окремих видів робіт, які вимагають високого розрізнення кольорів (забарвлення волосся, використання декоративної косметики і т.ін.), рекомендується використовувати люмінесцентні освітлювачі. Освітленість на робочих місцях при виконанні цих робіт повинна бути не менше 1000 лк. Для запобігання засліпленню та зоровому дискомфорту слід застосовувати світильники закритого типу з суцільними розсіювачами. Освітленість робочих місць та приміщень рекомендується визначати за додатком 3.
· На робочих місцях в манікюрних і педикюрних кабінетах слід передбачити комбіноване освітлення. Як місцеве джерело світла слід використовувати лампи розжарювання, галогенні лампи в колбі з молочного скла, що не викликають вираженого засліплюючого ефекту. Застосовуються освітлювачі місцевого освітлення на гнучких кронштейнах, що дозволяють змінити напрямок світлового потоку, та з арматурою, що забезпечує захисний кут не менше 30 град.C.
Дата добавления: 2015-11-26 | Просмотры: 1039 | Нарушение авторских прав
|