АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Тема 2. Основні поняття, принципи роботи та використання комп'ютерних мереж

Роль телекомунікації у юридичній практиці та роботі правоохоронних органів. Види сучасних мереж зв'язку. Обмін цифровою інформацією через телефонну мережу. Модеми та їх типи. Комп'ютерні мережі. Класифікація та топологія мереж. Мережне устаткування. Поняття локальної мережі. Локальні однорангові мережі і локальні мережі типу "клієнт-сервер". Корпоративні мережі. Регіональні мережі.

Глобальні мережі. Глобальна мережа Internet. Підключення персонального комп'ютера до мережі Internet по телефонній лінії. Інші види доступу до Internet. "Географія" мережі Internet (поняття IP-адреси), швидкість та шляхи проходження інформації. Поняття про протоколи передачі інформації у Internet. Класифікація сервісів Internet (розподіл на сервіси інтерактивні, прямі та відкладеного читання). Огляд основних способів використання мережі Internet: перегляд сторінок, витяг і розміщення документів, копіювання файлів, електронна пошта, телеконференції.

Програми – оглядачі (браузери) в мережі Internet. Подорож по WWW ("Всесвітній павутині"). Поняття URL. Оглядач (браузер) Microsoft Internet Explorer. Настроювання оглядача. Пошукові системи в мережі Internet та робота з ними. Сторінки Web, призначення, зміна кодування символів. Перехід по сторінках, гіперпосилання. Копіювання та вставка адреси в рядок. Збереження сторінок і зображень. Відключення завантаження зображень. Електронна пошта в мережі Internet, основні поняття й функції. Огляд програмного забезпечення (програм-клієнтів) електронної пошти.

Використання програми Outlook Express. Використання серверів "безкоштовної" електронної Web-пошти. Боротьба c улученням усілякої реклами та іншого інформаційного сміття в поштову скриньку електронної пошти. Основні погрози інформаційної безпеки при використанні електронної пошти й принципи захисту від них.

Основи використання електронного підпису в юридичній і комерційній практиці. Правове забезпечення використання електронної пошти. Поняття про інтерактивне спілкування в мережі Internet. Мультімедіа технології у мережі Internet. Культура та етика роботи в мережі Internet.

Значення теми для юридичної діяльності: Уміти використовувати комп'ютерні мережі й глобальну мережу Інтернет є одним із професійних навичок у юридичній діяльності.

 

Ключові слова: телекомунікація, комп'ютерна мережа, трафік, кабельна система, модем, мережний протокол, локальна комп'ютерна мережа, топологія локальної мережі, однорангова мережа, виділений сервер, глобальна комп'ютерна мережа, універсальний покажчик ресурсів URL, сайт, Web-сторінка, гіперпосилання, гіпермедіа

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми:

Знати:

 

· Роль телекомунікації у юридичній практиці та роботі правоохоронних органів. Види сучасних мереж зв'язку. Обмін цифровою інформацією через телефонну мережу. Модеми та їх типи. Комп'ютерні мережі. Класифікація та топологія мереж. Мережне устаткування. Поняття локальної мережі. Локальні однорангові мережі і локальні мережі типу "клієнт-сервер".

· Глобальні мережі. Глобальна мережа Internet. Підключення персонального комп'ютера до мережі Internet по телефонній лінії. Інші види доступу до Internet. “Географія" мережі Internet (поняття IP-адреси), швидкість та шляхи проходження інформації. Поняття про протоколи передачі інформації у Internet. Класифікація сервісів Internet (розподіл на сервіси інтерактивні, прямі та відкладеного читання). Огляд основних способів використання мережі Internet: перегляд сторінок, витяг і розміщення документів, копіювання файлів, електронна пошта, телеконференції.

· Подорож по WWW ("Всесвітній павутині"). Поняття URL. Оглядач (браузер) Microsoft Internet Explorer. Настроювання оглядача. Пошукові системи в мережі Internet та робота з ними. Сторінки Web, призначення, зміна кодування символів. Перехід по сторінках, гіперпосилання. Копіювання та вставка адреси в рядок. Збереження сторінок і зображень. Відключення завантаження зображень.

· Електронна пошта в мережі Internet, основні поняття й функції. Огляд програмного забезпечення (програм-клієнтів) електронної пошти. Використання серверів "безкоштовної" електронної Web-пошти. Боротьба c улученням усілякої реклами та іншого інформаційного сміття в поштову скриньку електронної пошти. Основні погрози інформаційної безпеки при використанні електронної пошти й принципи захисту від них.

· Поняття про інтерактивне спілкування в мережі Internet. Мультімедіа технології у мережі Internet. Культура та етика роботи в мережі Internet.

Вміти

· Працювати у локальної комп’ютерної мережі.

· Використовувати програму-клієнт MS Internet Explorer: початок роботи з програмою, налаштування програми, перехід по гіперпосиланням, збереження Web-сторінок.

· Вміти використовувати пошукові системи у мережі Інтернет.

· Вміти використовувати електронну пошту: створення поштової скриньки, відсилка листів, отримання листів, відправка листів з доповненням.


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 476 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)