АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Анатомія та функції сечовивідних шляхів

Прочитайте:
  1. II. Завдання і функції спеціального будинку-інтернату
  2. II. Завдання та функції відділення і порядок надання соціальних послуг
  3. А. Відновити прохідність дихальних шляхів.
  4. Анатомія вегетативної нервової системи
  5. Анатомія головного мозку
  6. Анатомія дихальної системи (верхні дихальні шляхи)
  7. Анатомія і фізіологія
  8. АНАТОМІЯ ЛЮДИНИ
  9. Анатомія провідних шляхів
  10. АНАТОМІЯ СЕРЦЯ

Як правило, у людини дві нирки. Кожна нирка має сечоводу, який виснажує сечі з нирки центральній площі збирання (ниркової балії) в порожнистий м'язовий мішок для тимчасового збору сечі називається міхуром. З сечового міхура, сеча стоків через сечовипускальний канал, з тіла через пеніс у чоловіків і вульви у жінок.

Основна функція нирок полягає в фільтрації продуктів обміну речовин і надлишок натрію і води з крові і допомогти усунути їх з організму. Нирки також допомагають регулювати кров'яний тиск і виробництво червоних кров'яних тілець.

Кожна нирка містить близько мільйона фільтрації (нефронів). Нефрона починається з порожніми стінками, чашоподібні структури (капсула Боумена), в якому пучок кровоносних судин (клубочків). У сукупності ці дві структури називаються ниркове тільце.

Кров потрапляє в клубочок під високим тиском. Багато чого з рідкої частини крові фільтрується через дрібні пори в стінках кровоносних судин в клубочок і внутрішній шар капсули Боумена, залишивши позаду клітин крові і більшість великих молекул, таких як білки. Ясно, відфільтрованої рідини (фільтрату) входить у простір Боумена (область між внутрішнім і зовнішнім шарами капсули Боумена) і переходить в трубці, що веде від капсули Боумена. У першій частині труби (проксимальних звивистих канальців), більшість з натрію, вода, глюкоза та інші речовини фільтруються реабсорбується і в кінцевому підсумку повертаються в кров. Деякі молекули (у тому числі препарати, такі як пеніцилін, але не білки) виводяться з сечею, навіть якщо вони занадто великі, щоб пройти через пори клубочкового фільтра. В наступній частині нефрона є петлі Генле. Як рідина проходить через цикл, натрію і деяких інших електролітів відкачується, а залишилася рідина стає все більш розведеним. Розведеної рідини проходить до наступної частини нефрона (дистальних звивистих канальців), де більше натрію, відкачується в обмін на калій.

Рідина від декількох нефронів переходить в збірних канальців. Там рідина може тривати через нирки як розведеної сечі або води можуть бути покриті з сечі і повернувся в крові, що робить сечу більш концентрованою. За допомогою гормонів, які впливають на функцію нирок, організм контролює концентрацію сечі відповідно до його потребу у воді.

Сеча утворюється в нирках стікає сечоводів в сечовий міхур, але вона не тече пасивно, як вода через трубу. Сечоводів м'язисті трубки, які штовхають один невелику кількість сечі разом у хвилях стиснення. У сечового міхура, сечоводів кожен проходить через сфінктер, кругові м'язові структури, яка відкривається, щоб сеча через, то закривається щільно, як отвір камери.

Сеча накопичується в сечовому міхурі, як він надходить регулярно від кожного сечоводу. Сечового міхура, яка розширюється, поступово збільшується в розмірах, щоб розмістити збільшення об'єму сечі. Коли сечовий міхур зрештою заповнює, нервові сигнали передаються в мозок, передає позиви до сечовипускання.

Під час сечовипускання, інший сфінктера, розташованого між сечовий міхур і сечовипускальний канал відкривається, дозволяючи сечі витікати. Одночасно з цими договорами стінки сечового міхура, створюючи тиск, який змушує сечі вниз по уретрі. Жорсткість м'язів черевної стінки додає тиску. Сфінктерів, через які входять сечоводів в сечовий міхур залишається щільно закриті, щоб запобігти витіканню сечі назад сечоводів.


Дайте відповідь на наступні питання по тексту.

1. Що сечовидільної системи включає?

2. Що таке сечовий міхур?

3. Що є основною функцією нирок?

4. Те, що називається ниркове тільце?

5. Де багато рідини частина крові фільтрується?

6. Є такі великі молекули пеніциліну з сечею?

7. Як організм контролювати концентрацію сечі?

8. Чи є сеча стікає сечоводів в сечовий міхур пасивно?

9. Що ми називаємо сечоводів?

10. Де збільшення об'єму сечі розміститися?

11. Що заважає сеча тече назад сечоводів?


 


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 766 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.007 сек.)