Х ВАРІАНТ. 1. До висипу на шкірі при вторинному сифілісі належать:
1. До висипу на шкірі при вторинному сифілісі належать:
а)
б)
в)
г)
2. При якому періоді сифілісу зявляється лейкодерма:
а) інкубаційний
б) первинний
в) вторинний
г) третинний
д) прихований
3. При якому періоді сифілісу зявляється реґіонарний лімфаденіт:
а) інкубаційний
б) первинний
в) вторинний
г) третинний
д) прихований
4. При якому періоді сифілісу зявляється розеола:
а) інкубаційний
б) первинний
в) вторинний
г) третинний
д) прихований
5. Який вид висипу при вторинному сифілісі уражає волосисту частину голови:
а) лейкодерма
б) широкі кондиломи
в) алопеція
г) розеола
6. Причина виникнення широких кондилом це:
а) мацерація
б) тертя
в) виділення
г) розміщення в складках
д) все перераховане вірно
7. Причина сифілісу це:
а) грибок
б) вірус
в) паразити
г) мікроорганізм
д) алергія
8. Клінічні симптоми вторинного свіжого сифілісу:
а) незначна висипка
б) розсіяна висипка
в) виражена схильність до згрупування
г) наявність твердого шанкеру та реґіонарного лімфаденіту
д) наявність лейкодерми
9. Які симптоми можуть спостерігатися при вторинному рецидивному сифілісі:
а) білі плями на шкірі
б) виразки на статевих органах
в) дрібні папули, свербіж
г) облисіння волосистої частини голови
д) поліаденіт
10. Назвіть типовий твердий шанкер:
а) виразка
б) ерозія
в) бляшка
г) пустула
д) лусочка
Задача 1
У пацієнта на 8-й тиждень після статевого контакту з незнайомою жінкою розвинувся набряк передньої шкірочки статевого члена. Через тиждень після появи болю пацієнт звернувся до знайомої медичної сестри.
1. Якою має бути тактика медичної сестри?
2. Опишіть висипку типову для цього періоду хвороби.
Задача 2
Дівчина віком 15 років, учениця школи –інтернату. Лікувалася в отоларинголога з приводу лакунарної ангіни. Діагностовано первинний серопозитивний сифіліс. Обєктивно: твердий шанкер в ділянці мигдаликів. Статеві органи та шкірний покрив без видимих патологічних змін.
1. Яким шляхом відбулося зараження?
2. Яка форма твердого шанкеру у пацієнтки?
3. Які ви ще знаєте форми атипових шанкерів?
Задача 3
На прийом до лікаря дерматовенеролога прийшла вагітна. Термін вагітності – 26 тижнів. При огляді на обличчі нижньої щелепи справа вигнище ураження у вигляді виразки овальної форми, сіро-рожевого кольору, блискучої, з блюдцеподібно опущеним дном. При пальпації виразка не болюча, хрящової щільності. При лабораторному обстеженні Реакція Вассермана ++++.
1. Встановіть попередній діагноз.
Задача 4
Швидка допомога в відділення інтенсивної терапії доставила потерпілого з черепно-мозковою травмою, яку він отримав під час ДТП. При лабораторному обстеженні було виявлено позитивну реакцію Вассерманна. Коли хворий прийшов до свідомості з анамнезу стало відомо, що місяць тому на тулубі у нього була висипка, яка зникла самостійно. При опитуванні родичів хворого стало відомо, що він веде безладне статеве життя. При огляді: шкіра і слизові чисті, ознак запалення і висипань немає.
1. Ваш діагноз?
2. Назвіть принципи лікування даного захворювання.
3. Назвіть висипку, яка могла бути у хворого на тулубі.
Задача 5
Під час онкопрофогляду у жінки 27 років виявлено припухлість, ущільнення на великих статевих губах, червоно-фіолетового кольору. Початок хвороби жінка повязує з випадковим статевим актом 3 тижні тому.
1. Діагноз?
2. Лабораторні методи обстеження?
3. Принципи лікування?
Задача 6
В дерматовенерологічне відділення звернулася жінка 40 років зі скаргами на появу висипки в ділянці статевих органів, головний біль, особливо вночі, підвищення температури тіла, біль в ділянці пахових лімфовузлів. Вважає себе хворою місяць часу, після випадкового незахищеного статевого акту. Об´єктивно: в ділянці лівої малої статевої губи на внутрішній поверхні ерозія округлої форми до 1,5 см в діаметрі, поверхня блискуча, червона, при пальпації ерозія і прилягаючі тканини щільні, як хрящ, не болючі.
1. Ваш попередній діагноз?
2. Які лабораторні обстеження необхідні для підтвердження діагнозу?
3. Принципи лікування?
Задача 7
У дерматовенерологічне відділення поступила жінка 30 років з скаргами на появу висипки на шкірі долонь і підошов, бокових поверхнях грудної клітки, живота. Перед появою висипки тиждень тому відмічала загальну слабкість, недомагання, біль у м´язах, кістках, суглобах. Початок захворювання пов´язує з незахищеним випадковим статевим актом 2,5 місяці тому назад. Об´єктивно: на шкірі бокових поверхонь грудної клітки і живота рожеві овальні гладкі плями, при діаскопії зникають; на долонях і підошвах – папули мідно-червоного кольору до 1 см в діаметрі, при пальпації тверді і не болючі.
1. Ваш попередній діагноз?
2. Які лабораторні методи обстеження необхідні для підтвердження діагнозу?
Задача 8
Хворий 35 років скаржиться на висипку на шкірі тулуба і випадіння волосся на голові. Зі слів хворого пів року тому був незахищений статевий контакт, через місяць зявилася ерозія на статевому члені, що загоїлася рубчиком без лікування через 1,5 місяця. Згодом виникла висипка на тулубі, яка зникла через місяць. Обєктивно: мідно-червоні папули до 1 см на шкірі тулуба, кінцівок з лущенням від центру до периферії (позитивний симптом комірець Бієтта), при надавлюванні на папулу, хворий відчуває болючість. В перианальній ділянці гіпертрофовані вегетуючі папули (широкі кондиломи). На скронево-тімяних ділянках волосистої частини голови лисинки.
1. Ваш можливий діагноз?
2. Методи лабораторного обстеження?
Задача 9
У хворого 30 років ураження волосистої частини голови у вигляді дифузного і дрібновогнищевого облисіння. Початок хвороби відмітив 2 тижні тому, облисіння почалося зі скронь і поширилося по всій голові. Крім того виникли дрібні (0,5-0,7 см) круглі зони облисіння на скроневих і потиличних ділянках волосистої частини голови. З анамнезу відомо, що пацієнт веде безладне статеве життя.
1. Ваш можливий діагноз?
2. Методи лабораторного обстеження?
Задача 10
У жінки 25 років на задній і бічній поверхнях шиї, на плечах 2 тижні тому зявилася висипка у вигляді дифузної гіперпігментації шкіри. При огляді на на темному фоні світлі плями кольору нормальної шкіри, овальної форми до 1 см в діаметрі; без субєктивних відчуттів, при пальпації не болючі.
1. Ваш можливий діагноз?
2. Методи лабораторного обстеження?
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 734 | Нарушение авторских прав
|