АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

Прочитайте:
  1. VІІ Повідомлення домашнього завдання 3хв.
  2. Повідомлення про хворого, з уперше в житті встановленим діагнозом раку чи іншого злоякісного новоутворення (ф. № 089/0).

Конспект уроку з теми «Оксиген. Кисень. Повітря.»

вчителя Смолінського НВО

«Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – гімназія – позашкільний навчальний заклад»

Прадіденко Л.Р.

 

 

Тема: Оксиген. Кисень.повітря.

Мета: Повторити класифікацію речовин; закріпити знання учнів про елементи метали

й неметали та прості речовини на прикладі Оксигену й кисню; дати поняття

про хімічний елемент Оксиген і просту речовину кисень; ознайомити з

історією відкриття кисню, його поширенням в природі,зі складом повітря та

фізичними властивостями кисню.

 

Форми роботи: фронтальна бесіда, розповідь учителя, повідомлення учнів, робота з текстом підручника, робота з таблицею, створення схеми, «мозковий штурм», гра «Спіймай помилку».

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Обладнання: підручник, таблиця «Склад повітря»

Хід уроку:

І. Організаційне та емоційне налаштування класу - психологічна вправа «Привітання»

(У вчителя в руках «чарівна паличка», яку він зі словами привітання і побажань на сьогодні передає одному з учнів. Той, у кого «чарівна паличка», теж передає її зі словами привітання і побажання наступному учню. І так продовжується доки всі учні не привітаються між собою.)

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Фронтальна бесіда.

1. Що вивчає хімія?

2. Як ви розумієте поняття «речовина»?

3. На які групи поділяють речовини?

4. Наведіть приклади простих і складних речовин, з якими стикаєтесь у побуті, в природі.

5. Які структурні частинки речовини вам відомі?

6. Що таке хімічний елемент? На які дві групи поділяють умовно всі хімічні елементи? Наведіть приклади.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Проста речовина, яку ми сьогодні будемо вивчати, і хімічний елемент, який утворює цю речовину, мають величезне значення в природі та житті людини. Спробуйте вгадати, що це за речовина і який хімічний елемент її утворює?

ü Цей елемент є найбільш поширеним елементом на Землі: вміст його у літосфері – 46,6 %, у гідросфері – 85,6%, в атмосфері – 20,94%.

ü Цей хімічний елемент складає 65% маси тіла людини.

ü Цей елемент утворює просту речовину, концентрація якої у повітрі – 21 %.

ü Якщо концентрація цієї речовини у повітрі підвищиться до 30%, то всі процеси в живих організмах прискоряться і вони почнуть швидко старіти. А якщо рівень цієї речовини в повітрі впаде до 16% - людина почне задихатися.

Отже, який хімічний елемент і яку просту речовину ми будемо сьогодні вивчати?

ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

Тема уроку - Оксиген. Кисень.Повітря.

Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь про:

· склад молекули кисню;

· історію відкриття кисню;

· фізичні властивості кисню;

· поширеність Оксигену і кисню в природі;

· якісний та кількісний склад повітря.


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 385 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.002 сек.)