Педіатричний профіль. У хворого 11 років при огляді відмічено: часті носові кровотечі, втомлюваність під час ходьби, відставання в розвитку нижньої половини тулуба
У хворого 11 років при огляді відмічено: часті носові кровотечі, втомлюваність під час ходьби, відставання в розвитку нижньої половини тулуба, збільшення артеріального тиску на верхніх кінцівках та зниження на нижніх, розширення меж серця за рахунок лівих відділів, дуючий систолічний шум в міжлопатковій ділянці. ЕКГ: горизонтальна вісь серця. Рентгенографія: кардіомегалія за рахунок лівих відділів серця, узурація ребер. Виставте діагноз?
@Коарктація аорти
Стеноз вустя аорти
Відкрита артеріальна протока
Дефект міжшлуночкової перегородки
Дефект міжпередсердної перегородки
#
У хворого 7 років відмічено: виражений тотальний ціаноз з фіолетовим відтінком, задишку, яка знімається присіданням навпочіпки з притискуванням до живота колін, пальці у вигляді “барабанних паличок” та нігті як “годинникові скельця”, дуючий шум над легеневою артерією. ЕКГ: вертикальна вісь серця. Ехокардіографія: гіпертрофія стінок правого шлуночка, дефект міжшлуночкової перегородки, декстрапозиція аорти. Виставте діагноз?
@Тетрада Фалло
Транспозиція магістральних судин
Стеноз отвору легеневої артерії
Дефект міжшлуночкової перегородки
Відкрита артеріальна протока
#
У хворої 6 років відмічено: відставання в фізичному розвитку, напади непритомності, задуху, блідість шкіри, розширення меж серця, систолічне дрижання в II міжребер’ї, акцент II тону над легеневою артерією, систоло-діастолічний (“машинний”) шум в міжлопатковій ділянці. Рентгенографія ОГК: посилення легеневого малюнку, кардіомегалія за рахунок лівих відділів серця, випинання дуги легеневої артерії. Виставте діагноз?
@Відкрита артеріальна протока
Стеноз отвору легеневої артерії
Відкрите овальне вікно
Транспозиція магістральних судин
Терада Фалло
#
Хворий 11 років скаржиться на тривалі, більше трьох місяців, болі та припухлість обох колінних та правого ліктьового суглобів, вранішню скутість, затруднення в поверненні голови, виражену загальну слабкість на фоні тривалого підвищення температури. Додатково при обстеженні виявлено: порушення зору, анемію з нейтрофільним лейкоцитозом, підвищення ШОЕ. Рентгенологічно: ознаки випоту в суглоби. Виставте діагноз?
@Ревматоїдний артрит
Ревматизм
Системний червоний вовчак
Вузликовий периартеріїт
Інфекційно-алергічний артрит
#
Хвора 10 років госпіталізована в зв’язку з тривалою гіпертермією, болями в суглобах. При обстеженні відмічено: висип на обличчі у вигляді “метелика”, заїди, збільшення та болючість колінних та ліктьових суглобів, розширення меж та приглушеність тонів серця, гепатомегалія. Лабораторно виявлено: анемію з лейко- і тромбоцитопенією, значне підвищення ШОЕ, протеїн- та циліндрурію. Наявність LE-клітин. Виставте діагноз?
@Системний червоний вовчак
Ревматоїдний артрит
Ревматизм
Дерматоміозит
Вузликовий периартеріїт
#
Хвора 12 років госпіталізована зі скаргами на високу температуру, болі в м’язах, утруднене ковтання їжі. Об’єктивно: параорбітальний набряк з рожево-фіолетовим відтінком, при пальпації біль та зниження тонусу м’язів, капілярити в ділянках подушечок пальців та долонів, розширення меж та приглушеність тонів серця, гепато-спленомегалію. Лабораторно: збільшення креатиніну в крові та сечі. Виставте діагноз?
@Дерматоміозит
Склеродермія
Системний червоний вовчак
Вузликовий периартеріїт
Ювенільний ревматоїдний артрит
#
Хворий 8 років скаржиться на болі спочатку в правому, а через 5-6 днів лівому колінному суглобах. Три тижні тому переніс ангіну. Об’єктивно: зниження АТ, кільцеподібні висипи на тілі, припухлість лівого колінного суглобу, підшкірні вузлики над суглобами та по ходу сухожиль, розширення меж серця, тахікардія, приглушеність тонів. Лабораторно: підвищення С-реактивного білку, серомукоїду, титру АСЛ-О. ЕКГ: АВ блокада I-ступеню. Виставте діагноз?
@Ревматизм
Ревматоїдний артрит
Системний червоний вовчак
Склеродермія
Вузликовий периартеріїт
#
Дитина 15 років скаржиться на ниючі болі в верхній половині живота натще та через 1,5-2 години після їжі, печію, відрижку кислим, які турбують впродовж 2 років. Об’єктивно: живіт при пальпації м’який, болючий в епігастрії та пілородуоденальній ділянці. Ендоскопічно: слизова оболонка шлунка та дванадцятипалої кишки різко набрякла, гіперемована. рН-метрія: помірна гіперацидність. Ваш діагноз?
@Хронічний гіперацидний гастродуоденіт
Хронічний гіпоацидний гастродуоденіт
Виразкова хвороба шлунку
Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки
Дискінезія жовчовивідних шляхів
#
У дитини 14 років ниючі болі в верхній половині живота натще та через 1,5-2 години після їжі, печія. Живіт при пальпації болючий в пілородуоденальній ділянці, позитивний симптом Менделя. Ендоскопічно: слизова оболонка шлунка та дванадцятипалої кишки різко набрякла, гіперемована, дефект слизової оболонки цибулини дванадцятипалої кишки розміром 0,2-0,3 см. рН-метрія: помірна гіперацидність. Ваш діаноз?
@Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки
Хронічний гіпоацидний гастродуоденіт
Виразкова хвороба шлунку
Хронічний гіперацидний гастродуоденіт
Дискінезія жовчовивідних шляхів
#
У дитини 2 тижнів відмічається блювота фонтаном під час або одразу після їжі. Дитина неспокійна, з жадібністю ссе грудь, випорожнення рідкі, об’єм невеликий, вздуття епігастральної ділянки. Лабораторно: рівень Na, K, Cl в сироватці крові знижений, екскреція натрія з сечею, 17-кетостероїдів знижена. Рентгенологічно: затримка контрасту в шлунку до 24 годин. Ваш діагноз?
@Пілоростеноз
Пілороспазм
Адреногенітальний синдром
Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба
Гострий езофагіт
#
У хлопчика 3 міс. спостерігається неспокій, часте поверхневе дихання, кашель. Об’єктивно: t° тіла - 38,4°С, ціаноз носо-губного трикутника, дихання поверхневе з участю допоміжних м’язів, ЧД-60 за 1 хв., над легенями вислуховуються дрібнопухирцеві вологі хрипи, ЧСС – 178 за 1 хв., тони серця приглушені. Кров: лейкоцити -15,0 Г/л; ШОЕ-22 мм/год. Рентгенограма легень: осередкові тіні обох легень на фоні посиленого бронхолегеневого малюнка, корені інфільтровані. Ваш діагноз?
@Двобічна вогнищева пневмонія
Бронхо-обструктивний синдром
ГРВІ, аденовірусна інфекція
Стороннє тіло дихальних шляхів
ГРВІ, респіраторно-синцитіальна інфекція
#
Хлопчик 14 років скаржиться на кашель з гнійним харкотинням, задишку. Впродовж 2 років страждає рецидивною пневмонією. Об’єктивно: шкіра бліда, грудна клітка запала, пальці у вигляді барабанних паличок, ЧД-24 за 1 хв., перкуторно над легенями звук з коробковим відтінком, аускультативно розсіяні сухі та вологі різнокаліберні хрипи. Рентгенограма легень: двобічні неоднорідні затемнення у прикорневій зоні, посилений бронхолегеневий малюнок. Яке обстеження доцільно провести для уточнення діагнозу?
@Бронхографію
Спірографію
Пікфлуометрію
Оксигемометрію
Торакоцентез
#
У дівчинки 10 років із двобічною пневмонією збільшилась задишка, підвищилася температура тіла до 39,7°С. Об’єктивно: права половина грудної клітки відстає в акті дихання, міжреберні проміжки згладжені. Перкуторно справа тимпаніт, аускультативно дихання над цією ділянкою відсутнє. Межі серця зміщені ліворуч. У крові загальна кількість лейкоцитов 27,5 Г/л. Яке ускладнення найбільш ймовірне?
@Піопневмоторакс
Ателектаз
Гідроторакс
Пневмоторакс
Бронхоектаз
#
Дівчинка 5 років захворіла гостро. Скарги на сухий кашель, виділення з носу, болі в горлі. Два міс тому діагностовано гострий поствірусний міокардит, тиждень назад припинила амбулаторно отримувати дігоксин у дозі 10 мкг/кг на добу. При огляді t 37,80С, ЧД 34 на хв., ЧСС 126 на хв., тони серця гучні, печінка +1 см. Показанням для поновлення призначення дігоксину стане поява в дитини:
@Тахіпное, хрипів в легенях, збільшення печінки
Тривалої фебрильної лихоманки
Виділення стрептокока з зіву
Шлуночкової пароксизмальної тахікардії
Гіпокаліемії
#
У 7-річного хлопчика, хворого на тетраду Фало, впродовж 3 тижнів після екстракції зубів t 38,5-40°С, посилились слабкість, анорексія. Отримує анаприлін. При огляді стан тяжкий, центральний ціаноз, на долонях і стопах - геморагічні вузлики. ЧД 50 на хв., ЧСС 164 на хв., тони серця глухі. УЗД серця: бородавки на ендокарді. Призначено ванкоміцин. При бакзасіві крові найімовірніше у дитини висіяно:
@Золотистий стафілокок
Синьогнійну паличку
Ентерокок
Бета-гемолітичний стрептокок
Клебсієлу
#
У хлопчика 14 років скарги на тривалі періодичні напади інтенсивного розпираючого головного болю після психоемоційних навантажень з гіперемією обличчя, почуттям тривоги, страху, нудотою, шумом у вухах та парестезією у кінцівках. Наразі скарг немає. Рік тому хворів на гломерулонефрит. АТ 150/110 мм рт.ст., ліва межа серця по середньо ключичній лінії, ЧСС 86 на хв., ЗАС – білок 1,6 г/л. Який найімовірніше синдром спричиняє кризи в хлопчика:
@Артеріальної гіпертензії
Панічної атаки
Гіпертиреозу
Мігрені
Депресивний
#
У 11-річного хлопчика раптово зявилася блювота кавовою гущею, слабкість, холодний липкий піт. З анамнезу відомо, що впродовж останнього року відмічався періодичний біль у животі, натще або через 1,5-2 години після їжі, незначні диспепсичні явища. Яка найбільш імовірна причина кровотечі?
@Виразкова хвороба 12-палої кишки
Гострий деструктивний панкреатит
Портальна гіпертензія
Неспецифічний виразковий коліт
Синдром Рея
#
У дитини 14 років з неспецифічним виразковим колітом зявилися біль у животі, блювота, затримка стільця. На оглядовій рентгенограмі черевної порожнини відмічається значне розширення ділянки кишківника. Цей стан зумовлений?
@Токсичною дилятацією товстої кишки
Перфорацією кишківника
Кишковою кровотечею
Поліпозом кишківника
Інвагінацією кишківника
#
У дитини 12 років зі скаргами на періодичний біль у животі, який зменшується після прийому їжі, відрижку, слабкість, пітливість було клінічно запідозрено виразкову хворобу. Яке дослідження найбільш інформативне у верифікації діагнозу?
@Ендоскопічне дослідження
УЗД черевної порожнини
Рентгенологічне дослідження
Фракційне шлункове зондування
Внутрішньо шлункова рН-метрія
#
Новонароджений з масою тіла 3850 г, довжиною 57 см, народжена від I вагітності, I пологів у терміні гестації 42 тижні. Навколоплідні води з домішками меконію. При народженні у дитини відмічаються ознаки порушень становлення функції зовнішнього дихання, дифузний ціаноз; аускультативно в легенях виявляється значна кількість вологих хрипів. Який імовірний діагноз у новонародженого?
@Аспіраційний синдром
Вроджений сепсис
Розсіяні ателектази легенів
Черепно-мозкова травма
Вроджена пневмонія
#
Новонароджена дитина в терміні гестації 38 тижнів з масою 3400г, довжиною 54см. Загальний стан при народженні середньої тяжкості, що обумовлено асфіксією середнього ступеня важкості. Після проведення первинних реанімаційних заходів з’явилося самостійне дихання, частота серцевих скорочень 110 ударов за хвилину, спостерігається акроціаноз. Яка наступна дія лікаря-неонатолога у даній ситуації?
@Додаткова оксигенація.
Інтубація трахеї.
Штучний масаж серця.
Відсмоктування слизу з верхніх дихальних шляхів.
Допоміжна вентиляція легенів.
#
У дитини 1,5 місяців, яка знаходилась на природньому вигодовуванні, з народження спостерігається щоденне блювання, нестійкі рідкі піняві випорожнення, метеоризм, що не піддаються антибактеріальній та пробіотичній терапії, відсутня прибавка в масі тіла. При переході на вигодовування сумішшю “NAN-кисломолочний” стан дитини покращився. Про яку патологію треба думати?
@Лактазна недостатність
Кишковий лямбліоз
Інфекційний ентерит
Медикаментозний ентерит
Функціональна диспепсія
#
Дитина 4 років після перенесеної ГРВІ оглянута педіатром. Об”єктивно: шкірні покрови чисті, бліді, пальпуються підщелепні та передньошийні лімфовузли, печінка виступає з-під краю ребрової дуги на 1,5 см, край гострий, еластичний, неболючий, селезінка не пальпується. З чим пов’язані виявлені розміри печінки?
@Вікова особливість
Реактивний гепатит
Холецостохолангіт
Вірусний гепатит
Інфекційний мононуклеоз
#
Хлопчика 14 років турбує погіршення самопочуття, підвищена втомлюваність, подразливість, зниження уваги, біль в ділянці серця, болі в кінцівках уночі. За останній рік зріст хлопчика збільшився на 14 см. При аускультації серця виявляється тахікардія, акцент ІІ тону над аортою, м’який дуючий постійний систолічний шум над верхівкою. Якого генезу найвірогідніше цей шум?
@Функціональний шум
Стеноз аортального клапана
Позасерцевий шум
Нейровегетативна дисфункція
Пролапс мітрального клапана
#
Хлопчик 5 років оглянутий педіатром. Скарг не виявлено. Межі відносної серцевої тупості: права – на 0,5 см до середини від парастернальної лінії, верхня – ІІ міжребір’я, ліва – 0,5 см назовні від соскової лінії. Аускультативно – ніжний систолічний шум над верхівкою, який не проводиться в інші ділянки і зникає у вертикальному положенні. Який ймовірний діагноз?
@Функціональний систолічний шум
Інфекційно-алергічний міокардит
Бактеріальний ендокардит
Ексудативний перикардит
Гіпертрофічна кардіоміопатія
#
У хлопчика 5 років діагностовано дефект міжшлуночкової перетинки. При обстеженні скарги відсутні, фізичний розвиток відповідає віку, межі серцевої тупості не змінені, при аускультації в IV-V міжребір’ї зліва від грудини вислуховується грубий систолічний шум. На ЕКГ змін не виявлено. Про яку хворобу можна думати?
@Хвороба Толочинова-Роже
Комплекс Ейзенмейгера
Тетрада Фалло
Пентада Фалло
Хвороба Ебштейна
#
У дівчинки 12 років після респіраторної інфекції з’явилась задишка у стані спокою, блідість шкіри, пульс – 110 за хвилину, АТ 90/55 мм рт.ст. Тони серця приглушені. Межі відносної серцевої тупості: права – парастернальна лінія, верхня – ІІІ ребро, ліва – на 1,0 см назовні від середньоключичної лінії. Який попередній діагноз?
@Інфекційний міокардит
Функціональна кардіопатія
Вегето-судинна дистонія
Гіпертрофічна кардіоміопатія
Ексудативний перикардит
#
Пацієнт 15 років, що з дворічного віку хворіє на інсулінзалежний цукровий діабет, скаржиться на появу набряків на обличчі, пастозність кінцівок. При лабораторному обстеженні виявлено гіперліпідемію, диспротеїнемію за рахунок гіпоальбумінемії та гіпергамаглобулінемії, протеїнурію до 3 г/добу. Рівень сечовини і креатиніну нормальний. Яким патологічним станом зумовлені наведені зміни?
@Діабетичною нефропатією
Хронічним пієлонефритом
Хронічним гломерулонефритом
Хронічною нирковою недостатністю
Гострою нирковою недостатністю
#
Хлопець 15 років впродовж року скаржиться на інтенсивні болі в ділянці епігастрію, нудоту, печію. При ендоскопічному обстеженні виявлено поверхневий гастродуоденіт, уреазний тест позитивний. Який антибактеріальний препарат доцільно призначити в якості етіотропної терапії?
@Кларитроміцин
Ципрофлоксацин
Ампіцилін
Кліндаміцин
Ніфуроксазід
#
У дитини 2 років спостерігається тривала діарея, блідість шкірних покровів, відставання в масі тіла, рецидивуючі бронхо-легеневі інфекції. В крові: еритроцити – 3,2 Т/л, лейкоцити – 3,0 Г/л, тромбоцити – 110 Г/л,. В копрограмі – нейтральний жир ++++, мила ++. Який препарат слід призначити?
@Панкреатин
Смекта
Алохол
Симбітер
Ентерол
#
До лікарні доставлена дівчинка 6 років із загостренням бронхіальної астми. З анамнезу встановлено, що дитина хворіє на ГРВІ і мати пов’язує виникнення нападу задухи у дитини із прийомом індометацину в зв’язку з лихоманкою. Про який механізм розвитку астматичного стану у даної дитини можна думати?
@Дисметаболічний
Паторецепторний
Дисхолінергнічний
Атопічний
Інфекційно-залежний
#
У дитини 9 р. зі скаргами на виснажуючий кашель з незначною кількістю харкотиння, який триває біля 3-ох тижнів, при рентгенологічному дослідженні легень виявлені дрібні вогнищеві тіні в правій нижній долі. Захворювання почалося з катаральних явищ, субфебрилітету, інтоксикаційного синдрому. Який вірогідний збудник викликав пневмонію у дитини?
@Мікоплазма
Палочка Афанас’єва-Пфейффера
Стафілокок
Синьогнійна паличка
Пневмокок
#
До лікарні поступила дитина 8 р., яка зі слів матері впродовж 2-ох тижнів скаржиться на виснажуючий сухий кашель, в’ялість, поганий апетит, підвищення температури тіла до 38°С. Амбулаторно дитина лікувалася амоксіциліном. При рентгенологічному дослідженні легень виявлені дрібні вогнищеві тіні в правій нижній долі. Який стартовий антибіотик Ви запропонуєте?
@Сумамед
Цефазолін
Амоксіклав
Гентаміцин
Цефтріаксон
#
У дитини 9 років з гострим мієлолейкозом почалась носова кровотеча, впродовж годин з’явились множинні петехії та екхімози на шкірі і слизових. Селезінка + 4 см. Протромбіновий час 16 с, тромбіновий час 14 с, парціальний тромбопластиновий час 55 с, фібріноген 1,8 г/л, продукти деградації фібрину +++, тромбоцити 30 Г/л. Найімовірніша причина геморагічного синдрому:
@Дисеміноване внутрішньосудинне зсідання
Гіперспленізм
Вазопатія
Пригнічення тромбоцитопоезу у кістковому мозку
Гіпофібриногенемія
#
У дівчинки 3 років поганий апетит, млявість, часті випорожнення. Впродовж 2 міс отримувала препарат заліза перорально у дозі 6 мг/кг на добу e2+ з приводу залізодефіцитної анемії. Об’єктивно: вага 12 кг, шкіра і слизові бліді, сухі, живіт збільшений, випорожнення тричі на день зі слизом. ЗАК: Hb 74 г/л, ер 3,0 Т/л, ШЗЕ 16 мм/год. Копрограма: крохмаль та м’язові волокна ++, мила та жирні кислоти +++, слиз +. Неефективність лікування анемії у дитини найімовірніше пов’язана із:
@Синдромом мальабсорбції
Недостатньою дозою заліза
Нечутливістю до препаратів заліза
Поганим апетитом
Передозуванням препаратом заліза
#
Мати вважає свою дочку 4 років хворою впродовж останніх півроку. При огляді: генералізована лімфоаденопатія, петехіальні крововиливи в шкіру, стерналгія, печінка + 4 см, селезінка + 3 см. ЗАК: Hb 80 г/л, ШЗЕ 27 мм/год. Яке дослідження найвірогідніше підтвердить підозрюване Вами захворювання:
@Бласти кісткового мозку більше 25%
Ретикулоцитоз периферичної крові більше 5%
Тромбоцити крові менше 20 Г/л
Клітини Березовського-Штернберга у пунктаті лімфовузла
Позитивний тест Пауль-Бунеля
#
Хлопчик 14 років схуд на 7 кг, турбує пітливість, збільшення лімфовузлів, температура тіла часто перевищує 37°С впродовж останніх трьох міс. У біоптаті шийного лімфовузла: велика кількість лімфоцитів, клітин Березовського-Штернберга-Ріда, еозинофілів, гістіоцитів. Селезінка +5 см. Реакція Манту – папула 5 мм. У дитини найімовірніше:
@Лімфогрануломатоз
Саркоїдоз
Туберкульоз
Токсоплазмоз
Інфекційний мононуклеоз
#
Хлопчика 8 років впродовж 6 міс турбують болі та вранішнє обмеження рухів у колінних суглобах, очний біль. Об’єктивно: збільшення підщелепних лімфовузлів, t 37,2°С, збільшені у об’ємі колінні суглоби, рухи в них обмежені, печінка +2 см, селезінка не пальпується. Гострий іридоцикліт. ЗАК: Hb 86 г/л, КП 0,8, ШЗЕ 18 мм/год. Яке першочергове дослідження для встановлення діагнозу в дитини:
@Рентгендослідження суглобів
Дослідження крові на LE-клітини
Морфологічне дослідження кісткового мозку
Визначення циркулюючих імунних комплексів
Визначення титру антистрептококових антитіл
#
12-и річна дитина після перенесеного гломерулонефриту 2 роки тому скаржиться на швидку втомлюваність, слабкість, зниження апетиту, головний біль, нудоту, спрагу, поліурію. Дитина пониженого відживлення. Об’єктивно: шкірні покриви бліді, сухі. ЧД 30/хв, ЧСС 108/хв. Зі сторони легень, серця – без особливостей. Живіт – м’який болючий в епігастрії, печінка + на 1,5 см, болюча. Симптом Пастернацького слабопозитивний з обох сторін. Лабораторні дослідження: нормохромна анемія, вміст сечовини в сироватці крові – 8,8 ммоль/л, креатиніну – 0,18 ммоль/л, гіперкаліємія, гіпермагніємія, гіпокальціємія. Вкажіть вірогідний діагноз.
@Хронічна ниркова недостатність
Гостра ниркова недостатність
Хронічний пієлонефрит
Нефросклероз
Цукровий діабет
#
У дитини 10-и років із гострим лімфобластним лейкозом L1, яка знаходиться на підтримуючій терапії 6-меркаптопурином та метотрексатом, з’явились головний біль, сонливість, блювання, різке зниження зору. При огляді: ригідність потиличних м’язів, позитивний синдром Керніга, лівобічний парез n.acialis. Яке ускладнення приєдналось?
@Нейролейкоз
Геморагічний інсульт
Ішемічний інсульт
Менінгоенцефаліт
Ангіоспастична енцефалопатія
#
Дитині 1 доба. Народилась від стрімких пологів в терміні гестації 42 тижні з масою тіла 3850г в передьо-головному передлежанні. При огляді: обличчя синюшне, голівка різко закинута назад. Монотонний крик, стогне. Горизонтальний ністагм, м’язевий гіпертонус та крупнорозмашистий тремор кінцівок. Вкажіть найбільш імовірний діагноз?
@Внутрішньочерепний крововилив
Перинатальна інфекція
Асфіксія новонародженого
Спінальна травма
Менінгоенцефаліт
#
У 14-и річної дівчинки протягом останніх 2-х років рясні менструації тривалістю 7-10 днів. Скаржиться на загальну слабкість, зміну смаку. Об’єктивно: виражена блідість шкіри, вушні раковини восковидні, волосся тьмяне, АТ 90/50 мм.рт.ст. Тахікардія 96/хв. Гемоглобін 72 г/л, ер.-2,8х1012 /л, КП-0,7, ретикулоцити-4%0. Який ймовірний діагноз?
@Постгеморагічна анемія
Набута гіпопластична анемія
Фолієво-дефіцитна анемія
В12 –дефіцитна анемія
Анемія Фанконі
#
Дитина 8 років поступила зі скаргами на слабкість, підвищення температури тіла до 38°С, болючість і набряк колінних суглобів, на появу геморагічних висипань на розгинальних поверхнях, кінцівок та сіндицях. Гемограма: ер. 3,8х 1012/л, Нв-105 г/л, Л-12,8х 109 /л, е-12, п-9, с/я-52, л-20, м-7, ШОЕ-20 мм/год. Коагулограма-ознаки гіперкоагуляції, час згортання венозної крові за Лі-Уайтом –3 хв. Які призначення найбільш доцільні в даному випадку?
@Гепарин
Преднізолон
Ентеросгель
Пеніцилін
Тавегіл
#
У 6-ти місячної дитини, хворої на ГРВІ, раптово погіршився загальний стан. Експіраторна задишка. ЧД-72/хв., ЧСС-148/хв. Перкуторно над легенями коробковий відтінок, аускультативно – подовжений видих, вологі незвучні дифузні дрібноміхурцеві хрипи. Яке ускладнення ГРВІ розвинулось?
@Гострий бронхіоліт
Гостра пневмонія
Гострий бронхіт
Гострий трахеїт
Стеноз гортані
#
Дитина 10-ти річного віку протягом 3-х років хворіє бронхітами. Періодичний субфебрилітет. Кашель вологий в виділенням великої кількості гнійного харкотиння, більше вранці. Задишка при фізичному навантаженні. Аускультативно – в нижньому відділі лівої легені вологі різнокаліберні хрипи. Бронхоскопічно- розширення і деформація дистальних відділів бронхів. Яке захворювання найбільш ймовірне?
@Бронхоектатична хвороба
Муковісцидоз
Рецидивуючий бронхіт
Лівобічний плеврит
Алергічний альвеоліт
#
У 12-и річної дитини протягом 6-и місяців періодично з’являється лихоманка до 38,5°С, кашель, задишка, одноразово кровохаркання. БЦЖ-рубець відсутній. Дідусь хворіє хронічним бронхітом. В легенях розсіяні сухі і різнокаліберні вологі хрипи. Рентгенологічно: однотипна рівномірна дрібновогнищева інфільтрація легень, у верхніх долях тонкостінна каверна із слабковираженою перифокальною інфільтрацією. Яке захворювання ймовірне?
@Туберкульоз легень
Вогнищева пневмонія
Хронічний бронхіт
Бронхіальна астма
Синдром Хамана-Річа
#
Дівчинка 16-и років раптово відчула гострий інтенсивний біль в правому боці, який іррадіював у праве плече. З’явилося блювання, що не приносить полегшання. При огляді живіт напружений. Відмічається розлита болючість, м’язневий захист. Який з методів невідкладної допомоги протипоказаний такій хворій?
@Теплові процедури
Введення анальгетиків
Введення спазмолітиків
Введення холінолітиків
Введення антибіотиків
#
Дівчинка 15-ти років скаржиться на біль в правому підребір’ї, який посилюється під час фізичного навантаження, нудоту, поганий апетит. Об’єктивно: шкіра бліда. Язик обкладений жовто-сірим налетом. Позитивні симптоми Ортнера, Мерфі, Кера. Який метод діагностики є більш інформативним?
@Ультразвукове дослідження
Дуоденальне зондування
Холецистографічне дослідження
рН-метрія шлунку
Радіонуклідне сканування
#
У дитини 12 місяців, яка знаходиться на стаціонарному лікуванні з важкою пневмонією, дихальною недостатністю IIIст., збільшилася кількість харкотиння. Самостійно відкашляти дитина не може. Яку лікувальну тактику доцільно застосувати?
@Провести продовжену назотрахеальну інтубацію
Призначити парантерально N-ацетилцестиін
Призначити мукокінетики
Створити дренажне положення
Призначити вібраційний масаж
#
У хворої 14 років при цитохімічному дослідженні стернального пунктату, в якому виявлено 40% бластних клітин, визначено негативну реакцію на пероксидазу та з суданом чорним, а також позитивну - на глікоген. Який цитохімічний варіант гострої лейкемії у пацієнта?
@Лімфобластна
Мієлобластна
Монобластна
Промієлоцитарна
Недиференційована
#
Дитина 2,5 роки, скерована в інфекційну лікарню з приводу розладів рухових функцій. При поступленні різко бліда, плаксива, не сидить. Виявлено парез нижньої кінцівки справа та парез дельтовидного м’яза зліва. Який найвірогідніший діагноз?
@Поліомієліт
Мієлополірадикулоневрит
Ентеровірусна інфекція
Параліч Ландрі
Синдром Гійєна-Барре
#
Дитина 4 місяці, тиждень тому перенесла грип. Через 3 дні - знову гіпертермія, мляво смокче, молоко виливається з правого кута рота. Об’єктивно: парез правої половини обличчя та зниження ахілового рефлексу справа. Яка імовірна етіологія хвороби?
@Поліовірус
Вірус грипу А
Вірус Епштейна-Барра
Менінгокок
Цитомегаловірус
#
Дитина 8 місяців захворіла гостро: температура 39°С, нежить, пітливість. На 5-й день з’явилась блювота, гіперестезія, менінгеальні симптоми. На наступний день щезли рухи в правій нозі, чутливість збережена. Який тест найбільш інформативний для діагностики?
@Вірусологічне дослідження ліквору
Бактеріологічне дослідження ліквору
Біохімічне дослідження ліквору
Загальний аналіз крові
Біохімічне дослідження крові
#
Дитина 4 місяців захворіла гостро: температура тіла 38°С, нежить, неспокій, слабо позитивні менінгеальні симптоми.. Ліквор серозний. На 7 день вказані симптоми щезли, розвинувся периферичний параліч лицевого нерва. Ваш попередній діагноз?
@Поліомієліт, понтинна форма
Менінгококова інфекція
Кашлюк
Грип
Сепсис
#
Дитина 10 років захворіла гостро: температура 38°С, біль при жуванні в білявушних ділянках з обох боків. На 9 день стан погіршився:, біль голови, блювання, позитивні симптоми Керніга, Брудзинського. Які зміни в лікворі передбачаються?
@Лімфоцитарний плеоцитоз
Осідання фібринової плівки
Нейтрофільний плеоцитоз
Білково-клітинна дисоціація
Значне зниження вмісту цукру
#
Хлопчик 13 років захворів через 7,5 тижнів після масивної гемотрансфузії. На фоні 7-денного астенічного і помірного диспепсичного синдромів, появилась помірна жовтяниця шкіри, потемніла сеча, гепатолієнальний синдром. Ваш попередній діагноз?
@Вірусний гепатит В
Вірусний гепатит А
Вірусний гепатит Е
Цитомегаловірусна інфекція
СНІД
#
У хворого 2,5 місяці з жовтяницею, позитивним анти-HВcIgM, гостро, на 3 день хвороби з’явились судоми, блювота кавовою гущею, сопор, печінковий запах з рота, зменшились розміри печінки. Яка причина погіршення стану хворого?
@Розвиток гепатодистрофії на фоні гепатиту В
Печінкова недостатність на фоні гепатиту С
Цитомегаловірусна інфекція, генералізація процесу
Вірусний гепатит В з розвитком холестазу
Гепатит Д з розвитком цирозу печінки
#
У пологовому будинку спалах ГКІ з проявами ентероколіту (часті рідкі зелені випорожнення) - 3 випадки, менінгіту - 2, остеомієліту - 1 випадок. Який найбільш імовірний збудник можна виділити з позакишкових вогнищ запалення?
@Сальмонелу
Стафілокок
Стрептокок
Гемофільну паличку
Кишкову паличку
#
Мати 6–річного хлопчика звернулась до дільничого педіатра зі скаргами на появу щільного утвору на латеральній лівій половині шиї, який спостерігається протягом 3 місяців і поступово збільшується у розмірах. При обстеженні утвору пальпуються оливоподібні вузли збільшені до 3–4 см, не спаяні між собою, шкіра над ними не змінена. Дитину скеровано для проведення біопсії найбільшого вузла, на який у біоптаті виявлено лімфоцити, плазматичні клітини, еозинофіли, нейтрофільні гранулоцити, гігантські клітини Березовського–Штернберга. Який діагноз слід встановити у даній клінічній ситуації?
@Лімфогранулематоз
Гострий мієлобласний лейкоз
Гострий лімфобласний лейкоз
Хронічний мієлоїдний лейкоз
Мієломна хвороба
#
У дівчинки віком 12 років протягом останніх 3–х місяців спостерігаються безпричинні хвилеподібні підйоми температури тіла до 38°С, пітливість та свербіж шкіри вночі. При лабораторному обстеженні: збільшене ШОЄ, лейкоцитоз, гіперфібриногенемія, зниження рівня сироваткового заліза. При рентгенографії органів грудної клітки – поліциклічні хвилеподібні тіні на рівні судинного пучка, деформація коренів легень, розширення тіні середостіння. Легеневі поля прозорі без вогнищевий тіней. Який діагноз є найбільш ймовірним для дитини такого віку?
@Лімфогранулематоз
Саркоїдоз
Гострий лімфобласний лейкоз
Хронічний мієлоїдний лейкоз
Мієломна хвороба
#
У новонародженої дитини з клінічною підозрою на пізній сепсис виділено Pseudomonas aeruginosa. Виберіть оптимальний варіант антибактеріальної терапії.
@Цефтазидим + амікацин
Цефотаксим + ванкоміцин
Метронідазол
Ампіцилін + гентаміцин
Кліндаміцин
#
У чоловіка 43 років, біль в ділянці промежини, що поширюється в бік крижів, дизурію, підвищення температури до 39°С. Загальний аналіз крові: лейкоцитоз, зсув лейкограми вліво, збільшення ШОЕ. Загальний аналіз сечі: питома вага 1014, білок 0,033г/л, лейкоцити 12-16 в полі зору, еритроцити 1-2 в полі зору. При пальцевому ректальному дослідженні: передміхурова залоза болюча, збільшена, напружена, визначається флюктуація. Який діагноз?
@Абсцес простати
Гострий цистит
Гострий простатит
Парапроктит
Гострий везикуліт
#
У 5-річної дівчинки встановлено діагноз ентеробіоз. Який препарат Ви оберете для лікування?
@Пирантел
Метронідазол
Фталазол
Декаріс
Ніфуроксазид
#
У медичній амбулаторії в сільський місцевості відсутня бактеріологічна лабораторія. На прийомі дівчинка у віці 13 років, яка скаржиться на біль у попереку, підвищення температури тіла до 37,8°С. При виконанні загального аналізу сечі: еритроцити 2–3 в полі зору, лейкоцити 20–40 в полі зору. Яке діагностичне значення наведеного аналізу у хворої?
@Вказує на ймовірну інфекцію сечовидільних шляхів
Немає діагностичного значення
Підтверджує інфекцію сечовидільних шляхів
Підтверджує постстрептококовий гломерулонефрит
Вказує на ймовірний постстрептококовий гломерулонефрит
#
Дитина 10 міс. переносить ГРВІ. На 3 добу захворювання стан значно погіршився, з’явилась млявість, задишка, тахікардія, дрібнопухирчасті хрипи в легенях. При рентгенологічному дослідженні виявлено посилення легеневого малюнка, кардіо-торакальний індекс 65%. ЕХОКГ: різке збільшення порожнин серця, особливо лівого шлуночка, фракція викиду лівого шлуночка – 30%. Яке захворювання є причиною розвитку серцевої недостатності у дитини?
@Ділятаційна кардіоміопатія
Гострий бронхіт
Гостра пневмонія
Природжена вада серця
Набута вада серця
#
Хлопець 9 років з природженою мітральною недостатністю на протязі 3-х місяців скаржиться на задишку, серцебиття, втомлюваність, покашлювання. Об’єктивно: ЧСС-120 уд. за хв., акроцианоз, поширення межвідносної серцевої тупості вліво, систолічний шум над верхівкою, помірна гепатомегалія, акроцианоз, ЄХОКГ: значне збільшення порожнини лівого шлуночка і передсердя, мітральна регургітація II ст, ФВ лівого шлуночка – 45%. Розвинення якого ускладнення має місце у данному випадку?
@Хронічна серцева недостатність
Гостра серцева недостатність
Септичний ендокардит
Висока легенева гіпертензія
Аритмія серцевої діяльності
#
Хлопчик, 10 років. Скарги на періодично виникаючі напади серцебиття. В анамнезі - після операційної корекції УВС переніс вторинний ендокардит. На ЕКГ зареєстровано хвилі фібриляції без передсердного зубця Р, нерегулярний шлуночковий ритм, комплекси QRS – аберантні, число скорочень передсердь 600 в 1 хвил. Які порушення серцевого ритму зареєстровано на ЕКГ?
@Мерехтіння передсердь
Шлуночкові тахікардія
Синусова тахіарітмія
Трепотіння передсердь
Трепотіння та мерехтіння шлуночків
#
Дівчинка 12 років з частими болісними сечовипусканнями без ознак інтоксікації. Температура 36,6°С. Клінічний аналіз крові без відхилень від норми. В кл. ан. сечі діагностована лейкоцитурія. Найбільш ймовірним діагнозом є?
@Гострий цистит
Гострий пієлонефрит
Інтерстиціальний нефрит
Нецукровий діабет
Нейрогенна дисфункція сечового міхура
#
Дівчина 3 років. Скарги на тривалий вологий кашель, часті запальні захворювання респіраторного тракту. Незначна асиметрія грудної клітки, численні стігми дісембріогенезу. Перкуторно у базальних відділах справа притуплення. Дихання у відповідну зону не проводиться. Рентгенологічно: зменшення об’єму грудної порожнини, погане диференціювання куполу діафрагми, справа гомогенне затемнення в проекції нижньої долі правої легені. Про яке захворювання необхідно думати?
@Гіпоплазія нижньої долі правої легені
Стороннє тіло в дихальних шляхах
Бронхіоліт
Правосторонній плеврит
Гострий обструктивний бронхіт
#
Хлопчик 4-х років. Скаржиться на кашель, що триває понад місяць, періодичні епізоди задишки. З анамнезу відомо, що трохи більше місяца хлопець бешкетував під час їжі та вдавився, що спричинило кашель. Перкуторно – притуплення у базальних відділах справа. Дихання у відповідній зоні не проводиться. На рентгенограмі: в області нижньої долі правої легені гомогенне затемнення у формі трикутника. Яка терапія є етіотропною?
@Санаційна бронхоскопія
Призначення антибіотиків
Призначення муколітиків
Призначення бронходилятаторів
Виконання прийому Геймліца
#
Дитина 8 років. Стан тяжкий, в’ялий, блідий, періоральний ціаноз. Експіраторна задишка. В акті дихання беруть участь допоміжні м’язи. Перкуторно над легенями коробковий звук. Дихання різко послаблене. Сухі свистячі хрипи. ЧД-40 за хв. Межі серцевої тупості не розширені. Тони серця приглушені. ЧCC 120. Артеріальний тиск 105/65 мм. рт.ст. Печінка +1см. Діурез відповідно віку. Чим обусловлена тяжкість стану?
@Дихальною недостатністю
Серцевою недостатністю
Судинною недостатністю
Нирковою недостатністю
Печінковою недостатністю
#
Новонароджений, 4000г. В пологах – затримка виведення плечиків. За Апгар 6-8 балів. При огляді діагностований параліч Ерба-Дюшена зліва. Вкажіть рівень ушкодження спиного мозогу?
@С V – C VI
C I – C III
C III – C IV
C VII – Th I
Th I - Th II
#
У недоношеної дитини на 7-му добу з’явилися гнійні виділення з вуха, кон’юнктиви, пупка. У матері – лихоманка у пологах, виділений гемолітичний стрептококк гр В. В кл. ан. крові – лейкопенія, тромбоцитопенія. СРБ +++. Найбільш ймовірний діагноз?
@Сепсис
Менінгіт
Внутрішньоутробна пневмонія
Синдром дихальних розладів
Кишкова інфекція
#
Новонароджений 2400г. у терміні 35 тижнів. У матері – передчасне вилиття навколоплідної рідини, лихоманка. З часу народження – нестабільна t° тіла, тахіпноє. На 5 добу з’явилися ригідність потиличних м’язів, тім’ячко вибухає, опістотонус, апноє, судоми. Сахар крові – 3,3ммоль/л; Са++ - 2,1 ммоль/л. Найбільш ймовірні причини судом?
@Внутрішньоутробний менінгіт
Гіпоглікемія
Гіпокальціемія
Пологова травма
Синдром дихальних розладів
#
Дитина 6 років знаходиться у гематологічному відділенні з наявністю анемічного, геморагічного синдромів. В кл.ан. крові Нв 80 г/л, КП-0,9, ретікулоцити-2‰, лейкоцити-1,0•109/л, тромбоцити-10•109/л. Який діагноз є найбільш вирогідним?
@Апластична анемія
Тромбоцитопенічна пурпура
Тромбоцитопатія
Дефіцитна анемія
Лімфогранульоматоз
#
Дитина 13 років поступила у гематологічне відділення з наявністю анемічного, геморагічного, проліферативного синдромів. У кл.ан. крові бластні клітини 10%. Який метод дослідження необхідно провести з метою підтвердження діагнозу?
@Мієлограма
Дослідження ліквора
Функціональні проби печінки
УЗД
Комп’ютерна томографія
#
Дівчинка 10 років поступила у гематологічне відділення зі скаргами на збільшення лімфовузлів. Встановлен діагноз лімфогранульоматоз. Який метод дослідження є найбільш інформативним з метою встановлення стадії захворювання?
@Комп’ютерна томографія
Клінічний аналіз крові
Рентгенографія ОГК
Функціональні проби печінки
УЗД брюшної порожнини
#
Дитина 8 років поступила в кардіологічне відділення зі скаргами на болі в колінних суглобах летучого характеру, болі в серці. Із анамнезу відомо, що 2 роки тому вперше встановлено діагноз: гостра ревматична лихоманка. При об’єктивному обстеженні: розширення меж серця вліво, тахікардія, приглушеність першого тону на верхівці, дуючий пансистолічний шум на верхівці, що проводиться в аксилярну ділянку та на спину. На ЕКГ – гіпертрофія лівого шлуночка. Встановіть попередній діагноз.
@Недостатність мітрального клапану
Міокардит
Недостатність клапанів аорти
Перикардит
Стеноз атріо-вентрікулярного отвору
#
Дитина 11 років поступила зі скаргами на кашель з відходженням мокроти з неприємним запахом, підвищену втомлюваність. Дитина зниженого живлення. Звертає увагу блідий колір шкіри з сіруватим відтінком, деформація грудної клітини, пальці у вигляді барабаних паличок. З боку легень аускультативно в нижніх відділах справа – жорстке дихання, різнокаліберні вологі трискучі хрипи, їх кількість зменьшується після відхаркування. Встановіть попередній діагноз?
@Бронхоектатична хвороба
Хронічний бронхіт
Туберкульоз
Муковісцідоз
Пневмонія
#
Дитина 6 років хворіє 2-й тиждень, температура тіла фебрільна, кашель сухий, з’явилися болі в правому боці, задишка. При об’єктивному обстеженні: сглаженість в нижніх відділах грудної клітини справа; перкуторно – притуплення легеневого тону в нижніх відділах справа; аускультативно – в місці притуплення дихання різко послаблене. Встановіть попередній діагноз.
@Плеврит справа
Бронхіт
Ателектаз легень
Пневмоторакс
Пухлина легень
#
Хлопчик 10 років поступив до стаціонару зі скаргами на тривалу незникаючу біль колющого характеру у правому підребір’ї, відчування важкості, розпирання у цієї ділянці, нудоту, гіркоту у роті. При пальпації живота відчуває біль у точці Кера. Який діагноз вважаєте найбільш ймовірним?
@Гіпокінезія жовчного міхура з гіпотонією сфінктера Одді
Гіперкінезія жовчного міхура з гіпотонією сфінктера Одді
Гіперкінезія жовчного міхура з гіпертензією сфінктера Одді
Гіпокінезія жовчного міхура згіпертонією сфінктера Одді
Холецистохолангіт
#
Хлопчик 15 років. На протязі останніх 4-х років турбують біль у животі, нудота, рідкі випороженя, які виникають періодично. При обстеженні у стаціонарі діагностовано загострення хронічного панкреатиту. З метою пригничення больового синдрому найбільш доцільно призначити?
@Соматостатін
Преднізолон
Спазмолітики
Панкреатичні ферменти
Анальгін
#
Хлопчик 7 років звернувся до невролога з приводу нападів слабкості, запаморочення, які почали турбувати дитину протягом останнього року; двічі мала місце короткочасна втрата свідомості із судомами. Об’єктивно: у фізичному і психічному розвитку не відстає; ЧСС 50 уд/хв; межі серця в нормі; хлопаючий І тон на верхівці серця; уздовж лівого краю грудини вислуховується систолічний шум, на верхівці – діастолічний. Вихідний вегетативний тонус парасимпатикотонічний. ЕКГ: передсердя скорочуються в більш частому ритмі, ніж шлуночки; зубці Р не пов’язані з комплексами QRS; нормальні комплекси QRS. Яка патологія має місце у дитини?
@Атріовентрикулярна блокада ІІІ ст.(повна поперечна АV-блокада)
Атріовентрикулярна блокада ІІ ст. (тип Мобітц ІІ)
Синдром вегетативної дисфункції (вагоінсулярні кризи)
Епісиндром.
роджена вада серця (дефект міжшлуночкової перетинки)
#
Дитина 14 років скаржиться на підвищену втомлюваність, часті цефалгії, запаморочення, кардіалгії, відчуття серцебиття, біль у ногах, біль у животі, схильність до закрепів. Об’єктивно: шкіра помірно бліда, гіпергідроз дистальних відділів кінцівок, червоний стійкий дермографізм. Полімікроаденія, гіпертрофія мигдаликів. Межі серця в нормі. ЧСС 60 уд/хв, тони аритмічні, короткий систолічний шум на верхівці серця. АТ 90/65 мм рт.ст. ЕКГ: брадіаритмія, порушення процесів реполя-ризації міокарда шлуночків. Вкажіть найбільш вірогідний діагноз:
@Синдром вегетативної дисфункції
Неревматичний міокардит
Вроджена аномалія провідної системи серця
Вроджена вада серця
Гостра ревматична лихоманка
#
Дитині 1 рік. Одразу після народження було діагностовано ВПС (дефект міжшлуночкової перетинки). Скарг немає. У фізичному і психомоторному розвитку не відстає. Межі серця в нормі. В ІІІ-ІV міжребер’ї зліва від грудини систолічне тремтіння, аускультативно – грубий тривалий систолічний шум, який проводиться за межі серця, на спину. ЕКГ: без відхилень від норми. Які терапевтичні заходи найбільш доцільні в теперішній час?
@Кардіометаболічна терапія.
Оперативне лікування.
Призначення серцевих глікозидів.
Призначення діуретиків.
Призначення нестероїдних протизапальних препаратів.
#
У дитини 3-х років з гострим неревматичним міокардитом різко погіршився стан: з’явилось різке занепокоєння, акроціаноз, переферичні набряки, задишка. При аускультації в легенях мілкопухирчасті вологі хрипи з обох боків переважно в ніжніх відділах. АТ-65/40 мм рт. ст., ЧСС 150 уд/хв, тони серця глухі, аритмічні (екстрасистолія). Печінка +4см. Олігурія. Діагностовано гостру серцеву недостатність. Який метод дослідження є найінформативнішим для оцінки стану дитини в динаміці та ефективності терапії?
@ЕХОКГ
ЕКГ
Контроль діурезу
Контроль вмісту К+; Nа+ в аналізі крові
Добове моніторування ритму серця
#
Ребенок 1 год 2 месяца, проснулся ночью от приступа удушья. Был немедленно госпитализирован. При осмотре: грубый лающий кашель, осиплость голоса, инспираторная одышка, шумное дыхание, втяжение податливых мест грудной клетки, температура 37,8°С, зев гиперемирован, небольшой насморк. Заподозрен ложный круп. Ваш диагноз?
@Парагрипп
Риновирусная инфекция
Энтеровирусная инфекция
Аденовирусная инфекция
Грипп
#
Ребенок 11 мес., лечился амбулаторно 4 дня по поводу ОРВИ, на 4-й день болезни поступил в клинику. Температура 38-39°С, одышка, цианоз носогубного треугольника. Из носа – обильные выделения. Пастозность век. Конъюнктивы гиперемированы, отечны, справа на слизистой – пленка, зев ярко гиперемирован, в просвете его много слизи. Шейные лимфоузлы увеличены. В легких – жесткое дыхание, с двух сторон выслушиваются крепитирующие хрипы. Чем обусловлено ухудшение в состоянии больного?
@Пневмонией
Инфекционно-токсическим шоком
Отеком легких
ДВС-синдромом
Конъюнктивитом
#
Ребенок 2 года, заболел остро, когда появилась вялость, температура тела 39°С, заложенность носа, повторная рвота. При осмотре: состояние тяжелое, единичные геморрагии на шее, слизистой неба, склерит. Зев цианотичен, зернист по задней поверхности глотки. Из носа – скудные слизистые выделения. Дыхание жесткое, 46 дых. в мин., П – 156 уд. в мин., тоны сердца ритмичные, приглушенные. Заподозрен грипп. Какие неотложные мероприятия в первую очередь необходимо провести?
@Дезинтоксикацию
Ввести сердечно-сосудистые препараты
Ввести иммуноглобулин 3,0 мл
Назначить противовоспалительные препараты
Назначить десенсибилизацию
#
Ребенок 10 мес. заболел остро с повышения температуры t - 39,2°С, повторной рвоты. Беспокоен. В зеве - застойная гиперемия. Тремор конечностей. Повышение сухожильных рефлексов. Ригидность затылочных мышц, сомнительный симптом Кернига. Ликвор: белок - 0,36 (, цитоз - единичные клетки. На 4-й день болезни состояние улучшилось, исчезли менингеальные знаки. Ваш диагноз?
@Грипп токсическая форма с менингеальным синдромом
Вирусный энцефалит
Энтеровирусная инфекция, серозный менингит
Менингеальная форма полиомиелита
Туберкулезный менингит
#
Ребенок 5мес, заболел остро, повысилась температура тела до 38,2°С, пульс 140', ЧД 36', вялость, жалобы на заложенность носа, кашель, одышку Объективно: ребенок вялый, капризный, зев гиперемирован. Выражена одышка с затрудненным выдохом. Над легкими легочной звук с коробочным оттенком, обилие влажных мелкопузырчатых хрипов по всей поверхности легких с двух сторон. На Ro-грамме органов грудной клетки: эмфизема, усилен легочный рисунок. Где локализуется основной патологический процесс?
@Бронхиолы
Бронхи
Трахея
Гортань
Альвеолы
#
Ребенок 2 лет, поступил в клинику с жалобами на резкое беспокойство, одышку, лающий кашель, осиплость голоса. При осмотре ребенок мечется, выражение страха на лице, кожные покровы бледно-серые, общий цианоз, холодный пот. Дыхание шумное с затрудненным вдохом, вспомогательная мускулатура участвует в акте дыхания. Где преимущественно локализуется патологический процесс?
@Гортань
Трахея
Бронхи
Бронхиолы
Альвеолы
#
Мальчик 14 лет поступил в больницу с жалобами на кашель с обильным выделением мокроты в утренние часы. Мокрота серо-зеленого цвета. Температура тела в последние дни до 37,9°С. Над легкими с обеих сторон выслушиваются разноколиберные влажные хрипы. Ногти конечностей в виде “часовых стекол”. Подобное состояние повторяется по 2 – 3 раза в году на протяжении последних трёх лет. Влажный кашель несмотря на терапию продолжается обычно 2 – 3 месяца. На рентгенограмме – деформация лёгочного рисунка. О каком заболевании идёт речь?
@Хронический бронхит, обострение
Рецидивирующий бронхит
Бронхоэктатическая болезнь
Пневмония, затяжное течение
Хронический облитерирующий бронхит
#
Мальчик 13 лет страдает хроническим бронхитом. В течение года ежедневно отмечается влажный кашель с желто-зеленого цвета мокротой, особенно по утрам. Кожа бледная, лицо цианотичное. Грудная клетка деформирована. Одышка. Концевые фаланги рук и ног в виде “барабанных палочек”. В легких разноколиберные хрипы, после откашливания их количество заметно уменьшается. Над областью сердца выслушивается систолический шум. Потовый тест 40 ммоль/л. На рентгенограмме легких – деформация бронхиального рисунка. Бронхоскопия – гнойный эндобронхит. Бронхография – расширение участков бронхиального дерева справа. Какое заболевание у мальчика?
@Бронхоэктатическая болезнь
Хронический гнойный эндобронхит
Муковисцидоз, легочная форма
Врожденный порок сердца
Идиопатический фиброзирующий альвеолит
#
Мальчика 13-ти лет длительное время беспокоит головная боль. Семейный анамнез отягощен по гипертонической болезни, сахарному диабету. При осмотре хорошее развитие мышц плечевого пояса. Равномерное повышенное отложение подкожно-жировой клетчатки. Стойкий красный дермографизм. АД на руках 160/60 мм рт.ст., АД на ногах 110/50 мм рт.ст. Пульс на лучевой артерии хорошего наполнения, на бедренной артерии слабо выраженный. Верхушечный толчок усилен. Границы сердца смещены влево. Систолический шум на основании сердца и в области ІІ-ІІІ грудного позвонка. Диурез 1400 мл. Укажите основную причину изменения артериального давления.
@Коарктация аорты
Открытый артериальный проток
Первичная артериальная гипертензия
Повышение секреции кортизола
Вегето-сосудистая дисфункция пубертатного периода
#
Девочка 8 лет переносит левостороннюю внебольничную полисегментарную пневмонию. Отмечается непостоянный периоральный цианоз. Одышка в покое отсутствует, но появляется при физической нагрузке без участия вспомогательной мускулатуры. Умеренная тахикардия. Отношение пульса к числу дыханий 2,5: 1. Жизненная емкость легких снижена на 10%. Минутный объём дыхания увеличен. Какая степень дыхательной недостаточности у больной?
@ДН 1
ДН 0
ДН 2
ДН 3
#
У ребенка, находящегося на искусственном вскармливании цельным коровьим молоком после введения первого прикорма манной кашей развился понос. В крови обнаружены антитела к глиадину и тканевой трансглутаминазе. Какие рекомендации следует дать для профилактики В12-фолиеводефицитной анемии?
@Назначить аглиадиновую диету
Назначить энтеросорбенты
Назначить витамин В12 и фолиевую кислоту
Перевести на вскармливание адаптированными молочными смесями
Рекомендовать вскармливание козьим молоком
#
У ребенка отмечено прогрессирующее увеличение шейного лимфоузла. При осмотре лимфоузел плотный, безболезненный. 2х3 см. Какое обследование явится решающим для постановки диагноза?
@Биопсия лимфоузла
Пункция лимфоузла
Анализ периферической крови
Рентгенография органов грудной клетки
Микробиологическое исследование содержимого лимфоузла
#
Ребенку 7 дней. Беременность протекала с угрозой прерывания в 28 недель, ОРВИ в 32 недели. У матери хронический пиелонефрит. Родился в срок 34 недели, массой тела 1650,0, с признаками кардиореспираторной депрессии. ОША 5/6 баллов. Пупочная вена катетеризирована. На третьи сутки появилась лихорадка, признаки угнетения ЦНС, бледность и мраморность кожи, симптом “белого пятна” 6 секунд, тахикардия. АД 60/30 мм рт. ст. Из крови выделен Enterobacter aerogenes. Диагностирован ранний неонатальный сепсис новорожденного, септический шок. Какие признаки позволили констатировать наличие у этого ребенка септического шока?
@Декомпенсация гемодинамики
Бактериемия
Перинатальная энцефалопатия
Интоксикация
Катетеризация пупочной вены
#
Мальчик 14 лет выписан из стационара, где лечился по поводу язвенной болезни 12-перстной кишки, осложнившейся желудочно-кишечным кровотечением. При исследовании крови: Эр – 2,8 Т/л, Hb – 80 г/л, сывороточное железо - 6 мкмоль/л. Выберете оптимальный вариант лечебной тактики ведения данного больного.
@Пероральный прием препаратов железа
Диета, обогащенная железосодержащими продуктами
Парентеральный прием препарата железа
Прием витаминов В6 и В12
Назначение препаратов железа и витаминов В6 и В12
#
У ребенка 5 лет повысилась температура до фебрильных цифр, появились вялость, слабость. При осмотре на коже конечностей и туловища геморрагии. Отмечается увеличение шейных и подмышечных лимфоузлов. Печень на 4 см ниже реберной дуги, а селезёнка на 6 см. В анализе крови: Эр – 2,3 Т/л, Hb - 60 г/л, Тр – 40 Г/л, Л – 32,8 Г/л, э – 1%, п – 1%, с – 12%, л – 46%, м – 1%, бласты – 40 %, длительность кровотечения по Дьюку 9 мин. Какое обследование необходимо назначать для уточнения диагноза?
@Исследование миелограммы
Биопсия лимфоузлов
УЗИ органов брюшной полости
Определение маркеров гепатита
Исследование динамических функций тромбоцитов
#
У мальчика 5 лет с отставанием в физическом развитии и врожденной аномалией скелета, поликистозом почек диагностирована апластическая анемия Фанкони, подосторое течение. Укажите основной патогенетический механизм развития анемии.
@Ингибирование антителами колониеобразующих клеток
Гиперактивность костно-мозговых Т-супрессоров
Дефицит колониестимулирующих факторов
Генетически детерменированный
Бластная трансформация костного мозга
#
Девочка 14-ти лет наблюдается по поводу системной красной волчанки. На нижних конечностях плотные, малоподвижные отеки. В легких дыхание жесткое, в нижних отделах ослабленное. Пульс 120 в минуту. Границы сердца расширены в поперечнике. Тоны сердца приглушены, дующий систолический шум на верхушке и в V точке. Печень +3 см. Диурез 500 мл. Общ. белок крови – 60,0 г/л. Общ.ан.мочи: белок – 0,05 г/л, лейк.- 2-4 в п/зр., эрит.-2-3 в п/зр. Укажите основной механизм развития отеков.
@Венозный застой в большом круге кровообращения
Венозный застой в малом круге кровообращения
Нарушение периферического кровообращения
Поражение базальной мембраны капилляров клубочков
Снижение общего белка крови
#
У мальчика 12 лет с недостаточностью аортального клапана ревматической этиологии наблюдаются одышка, сердцебиения, кардиалгии. Пастозность голеней. Частота дыхания 32 в минуту. В легких ослабленное дыхание единичные влажные хрипы. Пульс высокий 124 в минуту. АД 150/20 мм рт. ст. Верхушечный толчок разлитой, приподнятый. Границы сердца расширены влево. При аускультации дующий диастолический шум во ІІ межреберье справа. Печень + 2 см. Диагностирована хроническая сердечная недостаточность ІІ А ст. Уточните ведущий патогенетический механизм развития тахикардии.
@Активация симпато-адреналовой системы
Коронарная недостаточность
Артериальная гипертензия
Гипоксия
Гиперволемия в легких
#
Ребенок 5-ти лет наблюдается по поводу дефекта межжелудочковой перегородки. От оперативного лечения родители отказались. В течение последнего года появились цианоз губ, кончиков пальцев, сердцебиение, уменьшилась интенсивность систолического шума. Объективно: ногти в виде “часовых стекол”, щеки “малиновые”, Акцент ІІ тона над легочной артерией. На ЭКГ – гипертрофия правых отделов сердца. Высказано предположение о легочной гипертензии. Каков механизм развития указанных изменений?
@Склероз сосудов легких
Гиперволемия в малом круге кровообращения
Тромбоз сосудов легких
Снижение сократительной способности миокарда
Хроническая гипоксия
#
Мальчик 14 лет перенес 2 ревматические атаки. В течение последних 6 месяцев появились одышка при физической нагрузке, сердцебиение. Верхушечный толчок разлитой, приподнимающийся. Границы сердца смещены влево и вверх. І тон на верхушке ослаблен, выслушивается дующий систолический шум с зоной проведения в левую подмышечную область и на спину, усиливающийся в положении на левом боку. Какой приобретенный порок сердца следует диагностировать у ребенка?
@Недостаточность митрального клапана
Комбинированный порок митрального клапана
Недостаточность аортального клапана
Недостаточность трикуспидального клапана
Митральный стеноз
#
Ребенку 7 лет, страдающего “синим” пороком сердца, 2 недели назад произведена экстракция зуба, после чего отмечены субфебрилитет, повышенная утомляемость, наросла интенсивность систолического шума. Высказано предположение о развитии инфекционного эндокардита. Какую профилактику эндокардита следовало предусмотреть?
@Экстракция зуба на фоне двукратного приема амоксициллина
Экстракция зуба
Амоксициллин в течение 7 дней до экстракции зуба
Бициллин – 5 в течение 3-х месяцев
Амоксициллин в течение 7 дней после экстракции зуба
#
У ребенка 3-х лет отмечается одышка при физической нагрузке, расширение границ сердца вправо. При аускультации – во II межреберье слева от грудины выслушивается грубый систолический шум, усиление I тона на верхушке, ослабление II тона на легочной артерии. Рентгенологически – увеличение правых отделов сердца с обеднением легочного рисунка. На ЭКГ: смещение электрической оси сердца вправо, гипертрофия правого желудочка. Какую патологию следует предположить у ребенка?
@Изолированный стеноз легочной артерии
Дефект межпредсердной перегородки
Триада Фалло
Стеноз аорты
Диспластическая кардиопатия
#
Мальчик 2-х лет с признаками дыхательной недостаточности, кашлем, интоксикацией госпитализирован в клинику по поводу рентгенологически подтвержденной правосторонней внебольничной пневмонии. Укажите ведущий патогенетический механизм в развитии дыхательной недостаточности у этого ребенка.
@Нарушение диффузии газов
Легочная гипертензия
Снижение сократительной способности миокарда
Нарушение проходимости бронхов
Дыхательный алкалоз
#
Ребенок 2-х месяцев родился массой тела 3500,0. Находится на естественном вскармливании. Мать ребенка страдает атопическим дерматитом. Укажите профилактические мероприятия.
@Продолжить естественное вскармливание
Перевести на лечебные смеси
Прием матерью антигистаминных препаратов
Перевести на соевую смесь
Назначить ребенку антигистаминные препараты
#
У ребенка 10 лет после перенесенной ОРВИ внезапно появились резчайшие боли в области сердца, одышка, лихорадка до 39°С. При осмотре выбухание шейных вен, значительное расширение границ относительной сердечной тупости, резко ослабленный верхушечный толчок, аускультативно глухость тонов. Доставлен с предположением об остром гнойном перикардите. Укажите первоочередные мероприятия в данном случае.
@Пункция перикарда
Перикардэктомия
Назначение антикоагулянтов
Назначение ингибиторов протеолиза
Кислородотерапия
#
Девочка 7 лет начала заниматься легкой атлетикой. Появилась утомляемость, одышка при физической нагрузке. Систолический шум во 2-3 межреберье у левого края грудины выслушивается с раннего возраста, лучше в горизонтельном положении ребенка, расценивавшийся ранее как функциональный. На ЭхоКГ выявлен порок сердца. О каком пороке можно думать в данном случае.
@Дефект межпредсердной перегородки
Дефект межжелудочковой перегородки
Открытый артериальный проток
Коарктация аорты
Тетрада Фалло
#
Ребенок в трехмесячном возрасте перенес тяжелую сальмонеллезную инфекцию. В год масса тела составляет 7,350. Бледность кожных покровов. Подкожно-жировой слой истончен на туловище и конечностях, тургор тканей снижен. Мышечная гипотония. Отмечается срыгивание и периодически неустойчивый стул. Диагностирована гипотрофия. Каков генез заболевания у ребенка.
@Повышение катаболизма углеводов и жиров
Повышение катаболизма белков
Повышение экскреции азотистых оснований
Нарушение дезинтоксикационной функции печени
Расстройство всех видов обмена веществ
#
Дитина протягом 8 тижнів отримувала базисну кортикостероїдну терапію преднізолоном у зв’язку з нефротичним синдромом гострого гломерулонефрита. Регресія симптомів відмічена за перші 2 тижні лікування. На 3 тижні після переходу на підтримуючу дозу, добова протеінурія 2,5 г/л. Інтеркурентних захворювань не відмічалось. Яка форма нефротичного синдрому має місце?
@Стероїдозалежна
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 1204 | Нарушение авторских прав
|