АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

С. Легенева артеріальна вазоконстрікція

Прочитайте:
  1. Артеріальна гіпертензія, обумовлена прийомом ліків
  2. ВІДКРИТА АРТЕРІАЛЬНА ПРОТОКА
  3. Дослід 3. Артеріальна гіперемія язика жаби
  4. ІІІ. Артеріальна гіпертензія
  5. ІІІ. Семіотика ВВС, які супроводжуються систолічним шумом вверху лівого стернального краю (легенева ділянка)
  6. Під час операції під фторотановим наркозом у хворого розвинулась артеріальна гіпотензія . Який препарат слід призначити хворому?
  7. С. Легенева вена
  8. ТЕМА 1. ЕСЕНЦІАЛЬНА АРТЕРІАЛЬНА ГІПЕРТЕНЗІЯ

Д. Товщина правого та лівого шлуночків однакова

Е. Товщина лівого шлуночка більше*

 

67. Дитина народилася з оцінкою за шкалою Апгар 8-9 балів. Коли її слід прикласти до грудей?

А. Після клемування пуповини

В. Відразу після народження

С. Після обробки пуповини та проведення профілактики гонобленореї

D.Через 20-30 хвилин після народження*

Е. Через 2 години після народження

 

68. Доношена дівчинка від II вагіт­ності, що протікала на фоні пієлонеф­риту, кольпіту. Із 3-ї доби життя відзна­чається поява та зростання іктеричності шкіри на фоні млявості, зниження апетиту. В легенях дихання пуерильне. Тони серця приглушені. Живіт помір­но здутий. Печінка +3 см. Селезінка +0,5 см. Сеча має колір "пива", кал зви­чайного кольору. Загальний білірубін 168 мкмоль/л, прямий 138 мкмоль/л. Найбільш імовірний діагноз?

А. Жовтяниця від материнського молока

В. Гемолітична хвороба новонаро­джених

С. Фізіологічна жовтяниця ново­народжених

Д. Внутрішньоутробний гепатит *

Е. Атрезія жовчовивідних шляхів

 

69. Найбільш поширена вроджена вада серця у новонароджених це:

А. Відкрита артеріальна протока

В. Дефект міжшлуночкової перетинки*

С. Дефект міжпередсердної перетинки

Д. Тетрада Фалло

Е. Коарктація аорти

 

70. У новонародженої, на вигляд здорової дівчинки, на 2 добу життя спостерігаються блювання з доміш­ками крові, мелена. Найвірогідніший діагноз?

А. Вада розвитку шлунково-киш­кового тракту.

В. Пологова травма

С. Тромбоцитопатія

Д. ДВЗ-синдром

Е. Геморагічна хвороба новонаро­дженого*

 

71. У новонародженого терміном ґестації 31 тиждень спостерігаються гіпотонія та пригнічення свідомості. Гематокрит 35 %, а в загальному ана­лізі ліквору виявлено підвищену кіль­кість еритроцитів, білка та знижений вміст глюкози. Ці дані відповідають клінічній картині:

А. Анемії

В. Менінгіту

С. Сепсису

Д. Внутрішньочерепного кровови­ливу*

Е. Внутрішньоутробної інфекції

 

72. У новонародженої дівчинки, яка народилася від 2 термінових по­логів з масою 3500 г, оцінкою за шка­лою Апгар 8-8 балів, на 1 добу життя з'явилася жовтяниця. Непрямий бі­лірубін в крові 80 мкмоль/л, через 6 годин - 160 мкмоль/л. Виберіть пра­вильний метод лікування

А. Операція замінного переливан­ня крові*

В. Фототерапія

С. Інфузійна терапія

Д. Призначення фенобарбіталу

Е. Ентеросорбенти

 

73. Новонароджена, вага тіла 2000 г. Термін ґестації 30 тижнів. Че­рез три години після народження з'явилась ядуха, акроціаноз. ЧД-80/хв., експіраторні шуми, ЧСС - 186/хв. Перкуторно - звук вкорочений, вислуховується крепітація. Лікар за­підозрив синдром дихальних розладів. Яке дослідження потрібно провести?

А. Аналіз крові

В. Рентгенографія органів грудної клітки *

С. Біохімічне дослідження сироват­ки крові

Д. Вимірювання артеріального тиску

Е. Електрокардіографія

 

74. Дитина від матері, що страж­дає хронічним холециститом, на 6-му місяці вагітності перенесла ГРВІ. У пологах - тривалий безводний період. Маса тіла - 3100 г. Пуповина відпа­ла на 7 добу. Додому виписана на 8-й день життя. З 10 дня стала млявою, погано смокче, зригувала. На 17 добу маса тіла 3150 г, шкіра сіра, з пупкової рани гнійні виділення. Випорожнення із зеленню, рідкі. Хірургом діагностова­но гнійний остеомієліт плечової кіст­ки. Яка найбільш імовірна патологія, що зумовлює таку картину?

А. Остеомієліт

В. Сепсис новонароджених

С. Гнійний омфаліт*

Д.Ентероколіт

Е. Внутрішньоутробний сепсис

 

75. У дівчинки на 7-й день життя з'явилося збільшення правої грудної залози. При пальпації права грудна залоза щільна, дитина плаче. Шкіра в місці інфільтрації гіперемована. Знижений апетит. З вивідних протоків грудної залози виділяється гній. Яканайбільш імовірна патологія, що зумовлює дану клініку?

А. Статевий криз

В. Гінекомастія

С. Некротична флегмона

В. Сепсис новонародженого

Е. Мастит новонародженого*

 

76. Дитина від матері, яка страждає хронічним пієлонефритом, перед пологами перенесла ГРВІ. Пологи термінові, тривалий безводний період, На 2-й день у дитини з'явилося еритематозне висипання, в подальшому - пухирі розміром біля 1 см, наповнені серозно-гнійним вмістом. Симптом "Нікольського” позитивний. Після розтинання пухирів з'являються ерозії Дитина млява. Температура тіла субфебрильна. Діагноз?

А. Везикулопустульоз

В. Пухирчатка новонародженого*

С. Псевдофурункульоз

Д. Сепсис

Е. Дерматит Ріхтера

 

77. Дитина народилася у ґестаційному віці 34 тижні у тяжкому стані. Провідними були симптоми дихаль­них розладів: звучний подовжений видих, участь додаткових м'язів у ди­ханні, наявність крепітуючих хрипів на фоні жорсткого дихання. Оцінка за шкалою Сільвермана при народженні 0 балів, через 3 години - 6 балів з на­явністю клінічних даних. Який метод діагностики дозволить встановити вид пневмопатії у дитини?

А. Встановлення газового складу крові

В. Клінічний аналіз крові

С. Рентгенологічне дослідження ор­ганів грудної клітки*

Д. Протеїнограма

Е. Імунологічне дослідження

 

78. Вагітна в першому триместрі перенесла грипоподібне захворювання. Дитина народилась з гестаційним віком 32-33 тижня, ЗВУР, відкрита артеріальна протока, хоріоретиніт, гепато-спленомегалія, анемія, глухота. Ваш діагноз:

A. Токсоплазмоз

B. Краснушна фетоембріопатія*

C. Герметична інфекція

D. Вроджений сифіліс

Е. Вроджений гепатит

 

79. У новонародженої дівчинки на 4 до­бу спостерігається набухання молочних залоз із виділенням секрету, набухан­ня вульви, кров'янисті виділення зі ста­тевих шляхів. Яка найбільш вірогідна причина цього стану?

A. Прийом матір'ю гормонів під час вагітності

B. Тестикулярна фемінізація

C. Підвищення рівня тиреотропного гормону у новонародженої

D.Гранульозоклітинна пухлина

Е. Перехід естрогенів матері до плоду *

 

80. До ознак імовірної інфекції пуповидного залишку не відноситься:

A. Гіперемія

B. Набряк

C. Сукровичне виділення

D. Поганий запах

E. Відпадіння пуповини на 8-10 добу життя*

 

81. У жінки 30-ти років при других по­логах народилась дитина з анемічно-жовтяничною формою гемолітичної хво­роби. Група крові у жінки А(ІІ)Rh(-), група крові новонародженого B(III)Rh(+), у ба­тька новонародженого також B(III)Rh(+). Яка найбільш вірогідна причина імуноконфлікту?

A. Конфлікт по АВ0

B. Конфлікт по антигену АВ

C. Конфлікт по антигену В

D.Резус-конфлікт*

Е. Конфлікт по антигену А

 

82. У доношеної дитини 3-ї доби життя на різних ділянках шкіри виявляються еритема, ерозивні поверхні, тріщини, лущення епідермісу. Немовля виглядає ніби ошпарене окропом. Виявлено по­зитивний симптом Нікольського. За­гальний стан дитини важкий. Вираже­ний неспокій, гіперестезія, фебрильна температура. Який найбільш віро­гідний діагноз?

A. Псевдофурункульоз Фігнера

B. Мікотична еритема

C. Ексфоліативний дерматит*

D.Пухирчатка новонародженого

Е. Флегмона новонародженого

 

83. У переношеного новонародже­ного, що народився на 43-му тижні ва­гітності, відмічається апное, адинамія, блідість, дитина покрита зеленувато-коричневою амніотичною рідиною. Перші кроки в реані­мації новонародженого включають:

А. Катетеризацію умбілікальної вени

В. Штучну вентиляцію із застосу­ванням маски з мішком

С. Штучну вентиляцію із застосу­ванням ендотрахеальної трубки

D. Застосування 100 % кисню

Е. Відсмоктування вмісту трахеї*

 

84. У дитини, що народилась на 32 тижні гестації, на 2-ій добі життя розвинулись жовтяниця, пастозність м»яких тканин, зригування, незасвоєння ентерального харчування, гепатомегалія (фон для ізосенсибілізації відсутній). Який найбільш імовірний діагноз?

А. Гемолітична хвороба новонароджених

В. Синдром дихальних розладів

С. Природжена вада серця

D. Внутрішньоутробна інфукція*

Е. Пілоростеноз

 

85. У новонародженої дитини з 3-го дня життя з'явилися кривава блю­вота, рясні (3-4 рази на день) криваві випорожнення темно-коричневого ко­льору, кровотеча із пупкової ранки, а також геморагічна висипка на шкірі. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Гемолітична хвороба новонаро­джених

В. Сепсис новонароджених

С. Синдром проковтнутої крові

D. Геморагічна хвороба новонарод­жених*

Е. Гастро ентероколіт

 

86. У 3-денної доношеної ново­народженої дитини спостерігаєть­ся рівень непрямого білірубіну -345 мкмоль/л, погодинний приріст -6,8 мкмоль/л. Стан дитини важкий: зниження рефлексів, гіпотонія м'язів, тремор кінцівок. Кров дитини та мате­рі несумісна за Rh-фактором. Який ме­тод лікування найбільш ефективний?

А. Лікування не потребує

В. Фототерапія

С. Прийом фенобарбіталу

D. Гемосорбція

Е. Замінне переливання одногрупної та Rh-сумісної крові*

 

87. Дитина народилася від І вагіт­ності з терміном гестації 37 тижнів шляхом кесаревого розтину з масою тіла 5100 г. Мати хворіє на цукровий діабет протягом 5 років. Під час огля­ду: коротка шия, гіпертрихоз. Встановіть попередній діагноз:

А. Гіпертиреоз

В. Гіпотиреоз

С. Діабетична фетопатія*

D. Хвороба Дауна

Е. Хвороба Іценка – Кушинга

 

88. Дитина народилася недоноше­ною від III вагітності зі строком гестації 34 тижні з масою тіла 2000 г. По­передні вагітності закінчувалися народженням мертвих дітей. Дитині вста­новлено діагноз: токсоплазмоз. Призначте лікування.

А. Антибіотики цефалоспоринового ряду

В. Піриметамін*

С. Аміноглікозиди

D. Нітрофурани

Е. Бісептол

89. Дитина народилася від І термінових пологів змасою тіла 4300 г. Під час огляду відмічається великий живіт, пупкова кила. Обличчя пастозне, перенісся широке, плоске, язик висунутий; очі малень­кі, губи товсті. Низький тембр голо­су. Шкіра суха, жовтяниця, лущиться, холодна на дотик. ЧСС - 120/хв. Яке захворювання можна запідозрити?

А. Хвороба Гіршпрунга

В. Хвороба Дауна

С. Хондродистрофія

D. Природжений гіпотиреоз *

Е. Гемолітична хвороба новонаро­жених

 

90. Дитина народилася від III по­логів з масою тіла 1200 г, з терміном гестації 31-32 тижні. Перебіг вагітності з анемією, погрозою переривання. Че­рез декілька годин після народження встановлений діагноз "СДР". Призна­чте етіопатогенетичне лікування.

А. Замісна терапія сурфактантом*

В. Оксигенотерапія

С. Антибактеріальна терапія

D. В/в інфузії глюкози

Е. В/в інфузії сольових розчинів

 

91. Новонародженій дитині віком 23 години встановлено діагноз: гемолітична хвороба новонароджених за резус-фактором. Рівень загального бі­лірубіну становить 200,57 мкмоль/л за рахунок непрямого білірубіну. Яка тактика неонатолога?

А. Консервативна терапія

В. Операція замінного переливан­ня крові *

С. Гемосорбція

D. Фототерапія

Е. Спостереження за дитиною і ла­бораторний контроль

 

92. У новонародженої дитини від­значаються вади розвитку: ранній фетальний кардит, незрощення верхньої губи. В який період внутрішньоутробного розвитку відбулась дія можливо­го етіологічного чинника?

А. 22-й тиждень внутрішньоутробного розвитку

В. Останній тиждень

С. Перший триместр вагітності*

D. 28-й тиждень внутрішньоутробного розвитку

Е. 32-й тиждень внутрішньоутробного розвитку

 

93. Трансплацентарно не передаються:

А. Токсоплазми

В. Хламідії*

С. Цитомегаловірус

D. Герпес віруси І.ІІ типу

Е. Лістерії

 

94. Порушення, що не пов»язані з інфекцією плода в третьому триместрі вагітності:

А. Анемія при народженні

В. Респіраторні розлади

С. Дистрес плода

D. ДВЗ-синдром

Е. Природжені вади розвитку*

 

95. На синтез сурфактанту (пригнічення синтезу) у недоношених дітей впливають нижче перераховані фактори, крім:

А. Гапотермія

В. Синдром білково-енергетичної недостатності

С. Гіпероксія

D. Гіпоксія*

Е. Гіперінсулінізм

 

96. Дитина народилася від пер­ших пологів, термін ґестації 39 тиж­нів. Вага при народженні 3500. Через 18 годин з'явилась жовтяниця. Рівень білірубіну становив 110 мкмоль/л. Перинатальних ускладнень не було. Що з перелічених чинників жовтяниці най­менш імовірне?

А. ГХН по Rh-фактору або АВО-системі

В. Фізіологічна жовтяниця*

С. Сепсис

D. Природжена гемолітична анемія

Е. Фетальний гепатит

 

97. Фактор, який визначає смертність недоношених дітей від хвороби гіалінових мембран:

А. Дефіцит сурфактанту*

В. Гіпоглікемія

С. Дистрес плода

D. ДВЗ-синдром

Е. Природжені вади розвитку

 

98. Новонароджена дитина з тер­міном гестації 32 тижні та масою при народженні 1700 була оцінена за шка­лою Сільвермана - 7-8 балів. У віці 2 годин з'явилася задишка, експіратор­ні шуми. Аускультативно-вологі хри­пи в легенях. Найвірогідніша причина симптомів:

А. Персистуюча легенева гіпертензія

В. Пневмоторакс

С. Респіраторний дистрес-синдром*

D. Вроджена аномалія легень

Е. Синдром аспірації меконію

 

99. Дитині 12 днів. Мати скаржить­ся на щоденні зригування малими по­рціями. Випорожнення щоденні. Вагу набирає добре. З боку внутрішніх ор­ганів патології не виявлено. Який най­більш імовірний попередній діагноз?

А. Кишкова інфекція

В. Пілоростеноз

С. Парентеральна диспепсія

D. Пілороспазм*

Е. Проста диспепсія

 

100. У новонародженої дитини при огляді шкіри спостерігають наявність пушкового волосся на спині, плечах, верхніх кінцівках. Шкіра суха, змор­щена. Підшкірно-жирова клітковина розвинута слабо. Обвід голови - 34 см. Велике тім'ячко - 3x3 см, мале тім'яч­ко 0,5х0,5 см. Тони серця ритмічні, ЧСС - 140/хв. ЧД - 38/хв. Над леге­нями пуерильне дихання. Живіт м'я­кий. Ваше заключення:

А. Ознаки незрілості*

В. Ознаки доношеності

С. Ознаки гідроцефалії

D. Ознаки рахіту

Е. Ознаки гіпотрофії

 

101. Стан доношеної дитини при народженні був розцінений за шкалою Апгар у 8-10 балів. На протязі перших часів життя у дитини відмічається кашель, поперхування, ядуха, ціаноз під час годування. Яке захворювання най­більш імовірне?

А. Ателектаз легень

В. Внутрішньоутробна пневмонія

С. Хвороба гіалінових мембран

D. Гостре респіраторне захворю­вання

Е. Трахео-стравохідна нориця*

 

102. Дитина від юної, курящої по­роділлі, пологи ускладнені слабістю пологової діяльності, утруднене виведення голови і плечей. Народилася з оцінкою за шкалою Апгар - 4 бали. Що з зазначеного є чинником ризику спинальної травми?

А. Шкідливі звички

В. Юний вік матері

С. Утруднене виведення голо­ви і плечей*

D. Слабість родової діяльності

Е. Хронічна гіпоксія

 

103. Новонароджена дитина наро­дилася з оцінкою по шкалі Апгар 9 балів. Коли дитину варто прикласти до грудей?

А. Через 6 годин

В. Через 12 годин

С. Через 2 години

D. У пологовій залі*

Е. Кінець першої доби

 

104. Наприкінці першої доби у не­мовляти стан погіршився - підвищи­лася температура тіла до 38°С, з'яви­лися ціаноз, занепокоєння, задишка до 85/хв., втягнення міжреберних проміжків на вдосі. На губах - піністі виділення. Над легенями "мозаїчний" перкуторний звук, дихання різко ослаблене, хрипи не вислуховуються. Тони серця при­глушені, тахікардія, систолічний шум. У крові лейкоцитоз, зсув вліво. Поставте попередній діагноз:

А. Обструктивний бронхіт

В. Постнатальна пневмонія

С. Хвороба гіалінових мембран

D. Інтранатальна пневмонія *

Е. Спонтанний пневмоторакс

 

105. Дитина народилася вдома. Піс­ля пологів дитину сповили й уклали в ліжко. Первинний туалет немовляти не проводився. “Швидка допомога” приїхала за матір'ю і дитиною через 60 хвилин після пологів. До грудей прикладений на другу добу. На 3-гю добу розвинулася склерема. Яка профілактична дія лікаря могла попередити розвиток склереми в даної дитини?

А. Ввести антибіотик

В. Провести первинний туалет не­мовляти

С. Прикласти дитину до грудей

D. Ввести кортикостероїди

Е. Обкласти дитину грілками*

 

106. У 3-денного немовляти вира­жені явища інтоксикації, підвищена температура тіла, в ділянці нижньої третини лівого стегна - багряно-синюшна пляма з ознаками локального запалення і тенденцією до поширення. Поставте попередній діагноз:

А. Сепсис

В. Артрит лівого колінного суглоба

С. Гематогенний остеомієліт стег­нової кістки

D. Перелом стегнової кістки

Е. Флегмона стегна*

 

107. У дитини у віці 3-х тижнів на шкірі грудей і живота утворилися ве­ликі м'які міхури з гнійним вмістом, що швидко лопаються. Назвіть мож­ливий діагноз:

А. Везикулопустульоз

В. Пухирчатка немовляти*

С. Токсична еритема

D. Сифілітична міхурниця

Е. Псевдофурункульоз

 

108. У дитини з гестаційним віком 32 тижні масою 1800г у віці 10 днів – пригнічення, зростання дихальних розладів, анемія, тромбоцитопенія, здуття живота. Найбільш вірогідний діагноз:

А. Везикулопустульоз

В. Пухирчатка немовляти*

С. Токсична еритема

D. Сифілітична міхурниця

Е. Псевдофурункульоз

 

109. Основним методом лікування жовтяниці новонародженого є:

A. Фототерапія*

B. Інфузійна терапія з використанням альбуміну

C. Переливання свіжозамороженої плазми

D. Замінне переливання крові

E. Інфузійна терапія з форсованим діурезом

 

110. Жовтяниця новонародженого в першу добу життя:

A. Носить фізіологічний характер і не потребує лікування

B. Найчастіше є симптомом захворювання, але не може бути небезпечною, бо рівень білірубіну не високий

C. Може бути небезпечною, потребує обстеження та лікування*

D. Зумовлена недостатнім харчуванням на першій добі

E. Зумовлена вродженим гепатитом

 

111. В якій з наступних ситуацій жовтяниця у доношеного новонародженого є фізіологічною:

A. Жовтяниця у віці 12 годин життя

B. Рівень сироваткового білірубіну зростає не більше 180 мкмоль/л за добу в перші 2-4 дні життя

C. Прямий (кон»югований) сироватковий білірубін більше 17 мкмоль/л

D. Жовтяниця у віці 9 днів життя*

E. Погодинний приріст білірубіну на І-ій добі 10 мкм/л

 

112. Непряма проба Кумбса має діагностичне значення для підтвердження:

A. Геморагічної хвороби новонародженого

B. Гемолітичної хвороби новонародженого*

C. Аутоімунної гемолітичної анемії

D. Синдрому ДВЗ

E. Мікросфероцитозу

 

113. Що з наступного є найбільш доцільним методом лікування гіпербілірубінемії 180 мкмоль/л у дитини віком 3 тижні, що знаходиться на грудному вигодовуванні, нормально зростає і розвивається:

A. Фототерапія*

B. Замінне переливання крові

C. Фенобарбітал

D. Продовжити виключно грудне вигодовування

E. Відмінити грудне вигодовування, призначити суміш

 

114. У доношеної дитини 6-ти днів із третьої доби відзначається жовтя­ниця. Рівень непрямого білірубіну -100 мкмоль/л, прямого- 10 мкмоль/л. Визначте подальшу тактику.

А. Спостереження*

В. УЗД печінки і жовчевивідних шляхів

С. Визначити погодинний приріст білірубіну

D. Провести операцію замінного пе­реливання крові

Е. Досліджувати маркери гепатиту

 

115. При огляді триденної дитини виявлена кривава блювота, петехіально-плямиста висипка, часті рідкі ви­порожнення чорного кольору. У крові: Ер - 4,2х1012/л, НЬ- 128 г/л, тром­боцити - 200x109/л, протромбіновий індекс - 40%, тест Апта: після дода­вання лугу колір розчину не змінився. Назвіть провідний механізм гемора­гічного синдрому у дитини:

А. Низький рівень VIII і IX факто­рів згортання крові

В. Низький рівень вітамін-К-залежних факторів*

С. Коагулопатія споживання

D. Наявність материнських анти­тіл до тромбоцитів дитини

Е. Інфекційний вплив на кістково-мозкове кровотворення

 

116. У новонародженої дівчинки на 20-у добу життя з'явились прояви везикулопустульозу. Яка найбільш імо­вірна етіологія захворювання?

А. Стафілокок *

В. Кишкова паличка

С. Гриби роду Сапdida

D. Синьогнійна паличка

Е. Протей

 

117. У дитини через 10 годин після народження з'явилася жовтяниця, гіпотонія, гіпорефлексія, виявлена по­мірна гепатоспленомегалія. Випорожнення і сеча - звичайного кольору. Бі­лірубін пуповинної крові 51 мкмоль/л за рахунок непрямого, у венозній кро­ві - Ер 3,5х1012/л, НЬ - 140 г/л, ретикулоцити - 1,5%, білірубін - 111 мкмоль/л (прямий - 11 мкмоль/л), АлАТ - 0,4, АсАТ - 0,3. Група крові матері - А (II); Rh (-), дитини - А(ІІ); Rh (+). Яке лабораторне дослідження підтвердить ваш діагноз?

А. Визначення осмотичної резис­тентності еритроцитів

В. Дослідження маркерів вірусного гепатиту

С. Проба Кумбса*

D. Еритроцитометрія

Е. Визначення в еритроцитах глюкозо-6-фосфатдегідрогенази

 

118. У дитини через 10 годин піс­ля народження з'явилася жовтяниця, гіпотонія, гіпорефлексія, виявлена по­мірна гепатоспленомегалія. Випорожнення і сеча звичайного кольору. Білі­рубін пуповинної крові - 51 мкмоль/л, за рахунок непрямого. У венозній крові: Ер -3,5х1012/л. НЬ - 140 г/л, ретикулоцити - 26 %, білірубін веноз­ної крові - 125 мкмоль/л, прямий -10 мкмоль/л, АлАТ - 0,4, АсАТ - 0,3. Група крові матері - А(ІІ) Rh (-), ди­тини - А(II) Rh(+). Проба Кумбса по­зитивна. Яку кров ви використовуєте для замінного переливання?

А. А(П) Rh(+)

В. А(П) Rh(-)*

С.О(І)Rh(-)

D.АВ(ІV) Rh (-)

Е. 0(I) Rh (+)

 

119. У доношеного хлопчика на 2 добу життя виникла помірна жовтя­ниця шкіри та слизових оболонок. За­гальний стан дитини не порушений. У крові: непряма гіпербілірубінемія - 120 мкмоль/л. Група крові дитини А(ІІ) Rh(+), група крові матері В(ІІІ) Rh (+). Якою повинна бути тактика лікаря?

А. Провести замінне переливання крові

В. Призначити ентеросорбенти

С. Призначити преднізолон

D. Призначити холекінетики

Е. Утриматись від медикаментоз­ної терапії*

 

120. Немовля народилось від дру­гої доношеної вагітності, других тер­мінових пологів від матері, яка має групу крові А(ІІ) Rh(-). Група крові дитини - 0(І), Rh(+). Рівень непря­мого білірубіну у крові з пуповини складав 45 мкмоль/л. Через 3 години був отриманий показник вмісту не­прямого білірубіну у сироватці крові дитини - 105 мкмоль/л. У цей момент дитині слід призначити:

А. Інфузійну терапію

В. Фототерапію

С. Фенобарбітал

D. Ентеросорбенти

Е. Замінне переливання крові*

 

121. Доношена дитина перенесла гостру анте- та інтранатальну гіпоксію, народилася в асфіксії (оцінка за шкалою Апгар 2-5 ба­лів). Після народження у дитини прогре­сує збудження, відзначаються блювання, ністагм, судоми, косоокість, спонтанні ре­флекси Моро та Бабинського. Яка лока­лізація внутрішньочерепного крововиливу найбільш вірогідна?

A. Дрібні крововиливи в тканину мозку

B. Субдуральний крововилив

C. Субарахноїдальний крововилив*

D.Перивентрикулярні крововилив

Е. Крововиливи в шлуночки мозку

 

122. Порушення, що не пов»язані з інфікуванням плода в першому триместрі вагітності:

А. Вроджені вади розвитку

В. Гідроцефалія

С. Мертвонародження

D. Пізній неонатальний сепсис*

Е. Самовільне переривання вагітності

 

123. Характерні симптоми вродженої краснухи у новонароджених (тріада Грега):

А. Гепатоспленомегалія, менінгіт, ентероколіт

В. Мікроцефалія, сліпота, гальмування росту

С. Катаракта, глухота, вади серця*

D. Міокардит, анемія, глухота

Е. Мікроцефалія, петрифікати головного мозку, мікроофтальмія

 

124. Протипоказаннями до грудного вигодовування у новонародженого є всі перераховані, крім:

А. Важкий стан дитини

В. Декомпенсовані форми захворювань у матері

С. Відкрита форма туберкульозу у матері

D. злоякісні пухлини у матері

Е. ГРВІ у матері*

 

125. Вкажіть оптимальний вид вигодовування дитини з гестаційним віком 34-36 тижнів протягом перших 10 днів

А. Годування з соски і пляшечки молочними сумішами

В. Годування з соски і пляшечки грудним молоком

С. Зондове годування

D. Початкове годування з чашечки грудним молоком з наступним прикладанням до грудей матері і грудне вигодовування

Е. Грудне вигодовування

 

126. До клініко-лабораторних ознак фетального гепатиту не відноситься:

А. Гіпербілірубінемія, пряма фракція білірубіну складає 30-50%

В. Геморагічний синдром

С. Вважкий стан дитини в ранньому неонатальному періоді

D. Хоріоретиніт*

Е. УЗД-ознаки асциту

 

127. Внутрішньочерепні кальцифікати зустрічаються випадках:

А. Краснухи

В. Токсоплазмозу*

С. Сифіліс

D. Герпес

Е. ЦМВ-енцефаліт

 

128. До сучасних технологій виходжування дитини з дуже малою масою не відносяться:

А. Профілактика гіпоглікемії

В. Ранній початок парентерального харчування

С. Рання респіраторна підтримка

D. Катетеризація пупкової вени*

Е. Підтримка теплового ланцюжка

 

129. До сучасних перинатальних технологій не відносять:

А. Підготовку сім»ї до пологів

В. Сімейні пологи

С. Контакт матері та дитини «шкіра до шкіри»

D. Ранню первинну обробку новонародженого*

Е. Ведення партограми

 

130. Концепція «Лікарня доброзичлива до дитини» забороняє:

А. Застосування молочних сумішей за медичними показаннями

В. Застосування молочних сумішей за соціальними показаннями

С. Застосування підсилювачів грудного молока

D. Рекламу молочних сумішей*

Е. Пропагування виключно грудного вигодовування

 

131. До сучасних технологій догляду за дитиною з малою масою не відносять:

А. Призначення антибіотиків з профілактичною метою*

В. Підтримка теплового ланцюжка

С. Ранній початок грудного вигодовування

D. Участь матері в догляді за дитиною

Е. Фототерапію

 

132. До сучасних технологій виходжування дитини з дуже малою масою не відносять:

А. Дотримування тищі

В. Підтримка теплового ланцюжка

С. Ранній початок парентерального харчування

D. Участь матері в догляді за дитиною

Е. Катетеризацію пупкової вени*

 

133. Сучасні технології виходжування дитини з малою масою тіла не включають:

А. Дотримання тищі

В. Обмеження яскравого світла

С. Підтримка теплового ланцюжка

D. Ентеральне введення розчинів глюкози*

Е. Участь матері в догляді за дитиною

 

134. До необхідних обстежень дітей з дуже малою масою тіла відносять все перераховане за винятком:

А. Нейросонографія

В. МРТ*

С. Рентгенографія

D. Контроль рівня глюкози

Е. Діагностика ретинопатій

 

135. Антенатальна діагностика не забезпечує виявлення:

А. ЗВУРу

В. Аномалій розвитку плода

С. Вірусної інфекції*

D. Хромосомної патології плода

Е. Спадкової патології

136. Сучасні перинатальні технології не забезпечують:

А. Профілактику нозокоміальних інфекцій

В. Контакт матері та дитини «шкіра до шкіри»

С. Підтримка теплового ланцюжка

D. Медикаментозну стимуляцію пологів*

Е. Зменшення ускладнених пологів

 

137. Визначення перинатального періоду починається:

А. З 22 повних тижнів вагітності і закінчується після 7 повних діб життя дитини*

В. З 28 повних тижнів вагітності і закінчується після 8 повних діб життя дитини

С. З 25 повних тижнів вагітності і закінчується після 28 повних діб життя дитини

D. З 24 повних тижнів вагітності і закінчується після 28 повних діб життя дитини

Е. З 22 повних тижнів вагітності і закінчується після 28 повних діб життя дитини

 

138. Для лікування судом у новонароджених використовують:

A. Тіотріазолін

B. Фенобарбітал*

C. Еуфіллін

D. Допамін

E. Реополіглюкін

 

139. Для гіпоксично-ішемічних уражень ЦНС новонароджених І-го ступеня не характерні:

А. Судоми*

В. Підвищена збудливість

С. Тахіпное, тахікардія

D. Емоційний крик

Е. Повне ентеральне харчування

 

140. Для лікування судом у новонароджених використовують

А. Фенобарбітал*

В. Ефедрин

С. Кофеїн

D. Етимізол

Д. Допамін

 

141. Клініко-неврологічні симптоми гострого періоду гіпоксично-ішемічної енцефалопатіїу доношених новонароджених всі нижч еперароховані, крім:

А. Синдром церебрального збудження

В. Синдром церебрального пригнічення

С. Гіпертензійний синдром

D. Судоми

Е. Асиметричність рефлексів

 

142. Після важких пологів у дитини можуть розвинутись екстракраніальні крововиливи. До них не відносять:

А. Пологова пухлина

В. Кефалогематома

С. Множинні крововиливи в шкіру обличчя

D. Субдуральний крововилив

Е. Крововиливи в склеру очей

 

143. Клінічні симптоми, що свідчать про інтранатальне пошкодження спинного мозку всі, крім:

А. Монотонний мозковий плач

В. Парези кінцівок

С. Дихальні розлади

D. Набряк мозку

Е. Діарея*

 

144. Судоми у новонароджених не можуть бути зумовлені

А. Гіпоглікемією

В. Гіпокальциемією

С. Гіпонатріемією

D. Гіпомагніемією

Е. Гіпокаліемією*

 

145. До факторів ризику перинатального пошкодження ЦНС не відносять:

А. Прееклампсія

В. Загроза переривання вагітності

С. Гостра інтранатальна гіпоксія

D. Другі пологи*

Е. Хоріонамніоніт

 

146. Дитина народилась субіктерічною, інтенсивність жовтяниці збільшується, стан дитини порушений, сеча темна, білірубін крові зростає, домінує його пряма фракція, активність печінкових ферментів помірно підвищена. Діагноз:

А. Вроджений гепатит*

В. Атрезія жовчних ходів

С. Кон»югаційна жовтяниця

D. Гемолітична жовтяниця

Е. Гемолітична анемія

 

147. До факторів ризику внутрішньошлуночкових крововиливів у новонароджених відносять всі, крім:

А. Гіпоксемія

В. Порушення ауторегуляції мозкових судин

С. Некротизуючий ентероколіт*

D. Респіраторний дистрес

Е. Гіперкапнія

 

148. У випадку важкої асфіксії розвиваються:

А. Синдром дихальних розладів

В. Серцева недостатність

С. Судоми

D. Анурія

Е. Гіпербілірубінемія

 

149. У новонародженого терміном ґестації 31 тиждень наростає млявість, м'язова гіпотонія та пригнічення сві­домості. Аналіз ліквору: підвищена кількість еритроцитів, білка та підви­щений вміст глюкози. Ваш діагноз?

А. Внутрішньочерепний крововилив*

В. Менінгіт

С. Сепсис

D. Анемія

Е. Внутрішньоутробна інфекція

 

150. При обстеженні новонародже­ної дитини діагностовано почервонін­ня шкірних покривів, яке з'явилось відразу після народження, а максимальної сили набуло на другу добу життя. Який попередній діагноз можна виставити?

А. Анулярна еритема

В. Токсична еритема

С. Транзиторна еритема

D. Вузлувата еритема

Е. Проста еритема*

 

151. У дитини на 3 добу життя шкі­ра набула жовтого кольору. Дитина народилась з вагою 3,200 кг, довжи­на тіла 52 см. Активна. Над легенями пуерильне дихання. ЧД - 36/хв. Тони серця ритмічні. ЧСС - 130/хв. Живіт м'який. Печінка виступає з-під ребер­ної дуги на 2 см, селезінка не пальпується. Випорожнення у вигляді меконію. Найбільш імовірний діагноз:

А. Гемолітична хвороба новонаро­джених

В. Фізіологічна жовтяниця *

С. Сепсис новонароджених

D. Анемія Мінковського - Шофара

Е. Атрезія жовчних шляхів

 

152. Дитині 2 доби. Народилась з вагою 2900 г, довжиною 50 см. При огляді шкіра інтенсивно червоного ко­льору, еластична, тургор збережений. Дихання пуерильне. ЧД - 40/хв. Тони серця ритмічні, звучні. ЧСС - 138/хв. Живіт м'який. Печінка виступає на 2см з-під краю реберної дуги. Діурез достатній. Стілець у вигляді меконію. Ваше заключення:

А. Бешихове запалення

В. Токсична еритема новонародже­ного

С. Флегмона новонародженого

D. Фізіологічна еритема новонаро­дженого*

Е. Ексфоліативний дерматит Ріттера

 

153. Доношена дитина, народилась з масою тіла 3200 г, довжиною тіла 50 см, з оцінкою за шкалою Апгар 8-10 балів. Який оптимальний строк першого прикладання до грудей?

А. В перші 6 годин

В. В перші 30 хвилин*

С. В перші 24 години

D. Д. В перші 48 годин

Е. Після 48 годин

 

154. Дитина народилася з оцінкою за шкалою Апгар 8-9 балів. Коли слід прикласти її до грудей?

А. Після обробки пуповини та прове­дення профілактики гонобленореї

B. Через ЗО хвилин після народження*

C. Через 2 години після народження

D. Одразу після народження

Е. Після обробки пуповини

 

155. Дитина народилась з терміном гестації 40 тижнів, вагою 3000 г, оцінкою по шкалі Апгар 7-8 балів. У матері група крові АВ(IV)Rh(-). У дитини В(ІІІ)Rh(+). Жовтяниця з'яви­лась в першу добу. Загальний біліру­бін – 200 мкмоль/л, непрямий – 190 мкмоль/л, прямий - 10 мкмоль/л, НЬ - 160 г/л, ретикулоцити - 4,4 %. Печінка + 4 см, селезінка + 1,5 см. Сеча світла, кал за­барвлений. Проба Кумбса позитивна. Ваш діагноз:

А. Геморагічна хвороба новонароджених

В. Гемолітична хвороба новонароджених*

С. Фетальний гепатит

Д. Фізіологічна жовтяниця

Е. Синдром Криглера – Наджара

 

156. У новонародженого після патологі­чних пологів з першого дня життя відсу­тні активні рухи у правій руці. Стан по­рушений. Рефлекс Моро праворуч не ви­кликається. Різко знижені сухожилково-періостальні рефлекси на ураженій руці. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Травматичний плексит, тотальний тип*

B. Травматичний плексит, дистальний тип

C. Остеомієліт правої плечової кістки

D. Внутрішньочерепна пологова травма

Е. Травматичний перелом правої плечової кістк

157. У новонародженої дитини діа­гностовано фізіологічну жовтяницю. Для цього стану характерно:

А. Поява жовтого забарвлення шкі­ри на 3 день життя*

В. Поява жовтяниці впродовж 1 доби

С. Тривалість жовтяниці більш ніж 21 день

D. Повторне зростання інтенсив­ності жовтяниці

Е. Знебарвлені випорожнення

 

158. Хлопчик, народжений від здо­рової матері із рубцем на матці шляхом кесаревого розтину, протягом перших секунд життя залишався нерухомим, мав поодинокі дихальні рухи і часто­ту серцевих скорочень 70/хвили­ну. Найвірогіднішою причиною цього стану є?

А. Застійна серцева недостатність

В. Асфіксія*

С. Внутрішньоутробна пневмонія

D. Внутрішньоутробний сепсис

Е. Менінгіт

 

159. У дитини, що знаходиться в стаціонарі з приводу септикопіємічної форми пупкового сепсису, встановлена стафілококова природа захворю­вання. Який найбільш оптимальний вид специфічної терапії?

A. Антистафілококовий імуноглобулін*

B. Стафілококовий анатоксин

C. Трансфузії нативної плазми

D. Переливання крові

E. Стафілококовий бактеріофаг

 

160. Доношений новонароджений в перші дні після народження збуджений, м»язевий тонус нормальний або збільшений, вроджені рефлекси підвищені, тахікардія, судом не відмічається. Ваш діагноз?

А. ГІП ЦНС І ступінь

В. ГІП ЦНС ІІ ступінь

С. ГІП ЦНС ІІІ ступінь

D. Дитина здорова

E. Синдром вегето-вісцеральних розладів

 

161. Для ГХН є характерним все перераховане, крім:

А. Ретикулоцитоз

В. Гепатоспленомегалія

С. Гіпербілірубінемія за рахунок непрямої фракції

D. Гіпербілірубінемія за рахунок прямої фракції*

Е. Іктеричність шкіри, склер

 

162. Сучасні технології вигодовування дітей з гестаційним віком 24-26 тижнів включають все перераховане, крім:

А. Мінімальне трофічне харчування

В. Зондове годування материнським зцідженим молоком

С. Парентеральне харчування з раннім застосуванням амінокислот, жирових емульсій

D. Вигодовування виключно сумішшю для передчасно народжених дітей

E. Оптимальне поєднання ентерального та парентерального харчування

 

163. Мінімальне трофічне харчування у дітей з дуже малою масою тіла, правильними є всі твердження крім:

А. Починають в перші години життя дитини

В. Застосовують материнське молозиво

С. Має значення для дозрівання слизової кишково-шлункового тракту

D. Профілактика інфекцій

E. Повне забезпечення білково-енергетичних потреб організму

 

164. Гестаційний вік дитини 32 тижні, у матері загострення хронічного пієлонефриту під час вагітності, передчасний розрив плідних оболонок, безводний період 68 годин. У дитини можуть розвинутись перераховані стани за винятком:

А. Сепсис

В. ДВЗ-синдром

С. Анемія*

D. Респіраторний дистрес-синдром І типу

Е. Внутрішньошлуночкові крововиливи

 

165. Дитина народилась з гестаційним віком 30 тижнів, масою тіла 1200г, відразу після народження розвинувся респіраторний дистрес-синдром. Найбільш важливий фактор у розвитку РДС:

А. Метаболічні розлади

В. Дефіцит сурфактанту*

С. Незрілість імунної системи

D. Бронхо-легенева дисплазія

Е. Недоношеність

 

166. Гіпоксично-ішемічна енцефалопатія важкого ступеня звичайно супроводжується

А. Поліорганною недостатністю*

В. Виразково-некротичним ентероколітом

С. Анемією

D. Синдромом збудливості

Е. Булемією

 

167. Нормальна частота серцевих скорочень у новонародженого:

A. 120-160*

B. 100-120

C. 70-120

D. 100-140

E. 100-160

 

168. У новонародженої дівчинки діагностовано дефект міжшлуночкової перегородки, розщілину твердого піднебіння, і незрощення верхньої губи, атрезію ануса. Всі з наступних методів дослідження будуть доцільними, крім:

A. Визначення каріотипу

B. Визначення рівня антитіл до TORCH-інфекцій

C. УЗД нирок

D. УЗД головного мозку

E. УЗД внутрішніх органів

 

169. Найбільш рання ознака недостатності кровообігу у новонароджених:

A. Збільшення печінки

B. Пітливість

C. Кардіомегалія

D. Тахіпноє*

E. Набряки

 

170. Нормальна ЕКГ у новонароджених реєструється при:

A. Дефекті міжшлуночкової перетинки

B. Тетраді Фалло

C. Коарктації аорти

D. Гіпоплазії лівих відділів серця

E. У дітей х гіпербілірубінемією

 

171. Для відкритої артеріальної протоки новонароджених характерно все перераховане, крім:

A. Систолічний шум

B. Синдром дихальних розладів

C. Збільшене кровонаповнення легень на рентгенограмі

D. Поява хрипів в легенях

E. Зменшене кровонаповнення легень на рентгенограмі*

 

172. Для тетради Фалло характерно все перераховане, крім:

A. Стеноз легеневої артерії

B. Гіпертрофія правого шлуночка

C. Гіпертрофія лівого шлуночка*

D. Декстропозиція аорти

E. Дефект міжшлуночкової перегородки

 

173. Для відкритої артеріальної протоки у новонародженого не є характерним:

A. Блідість шкіри, ціаноз при фізичному навантаженні

B. Задишка

C. Тахікардія

D. Хрипи в легенях

E. Брадикардія*

 

174. Клінічні ознаки зниження скорочувальної здатності міокарда всі перераховані, крім:

A. Тахікардія

B. Холодні кінцівки

C. Периоральний ціаноз

D. Мармуровість шкіри

E. Брадикардія*

 

175. Клініка міокардиту у новонароджених включає в себе перераховані ознаки, крім:

A. Тахікардія

B. Дихальні розлади

C. Серцева аритмія

D. Недостатність кровообігу

E. Гіперглікемія*

 

176. Симптоми вродженої високої непрохідності кишечника:

A. Ціаноз і порушення пульсу

B. Вздуття живота і посилення дихальних розладів

C. Вздуття живота, блювота на 2-3 добу після народження зеленим вмістом*

D. Блювота після кожного годування, анорексія

E. Блювота фонтаном

 

177. У новонародженого в пологовій залі відмічаються дихальні рухи, але при закритому роті повітря не входить в легені. Назвіть найбільш вірогідний діагноз:

A. Наркозна депрессія

B. Атрезія хоан*

C. Діафрагмальна грижа

D. Гіпоплазія легень

E. Вроджена вада серця

178. Вкажіть центилі, які характеризують фізичний розвиток дитинив межах середньої норми:

A. Р 10 - Р 3

B. Р 90 - Р 97

C. Р 25 - Р 75*

D. Р 50 - Р 75

E. Р 50 - Р 90

 

179. У новонародженого на другу добу життя відмічено різке пригнічення ЦНС, судоми, патологічна очна симптоматика. Народився від І пологів, 33-34 тг, з оцінкою по апгар 4/6 балів. Знаходиться в палаті інтенсивної терапії, отримує дихальну підтримку, інфузійну терапію. Періодично незначна гіпоглікемія. Призначте препарат для лікування судом у даної дитини.

А. Діазепам*

В. Сульфат магнезії

С. Кальція глюконат

D. Глюкоза 15%

Е. Вітамін В6

 

180. Хлопчик народився від І вчасних пологів, мати під час вагітності на обліку не перебувала. Неонатолог, після проведення комплексного обстеження, виставив діагноз природженого сифілісу. Назвіть специфічну ознаку природженого сифілісу:

А. Остеохондрит Вегенера*

В. ЗВУР

С. Гепато- спленомегалія

D. Хоріоретиніт

Е. Пухирчатка новонародженого

 

181. Доношена дівчинка від І вагітності. Пологи в лицевому передлежанні. Після народження неспокійна, свідомість не порушена, клоніко-тонічні судоми. М'язовий тонус підвищений, сухожильні рефлекси високі, рефлекси підвищені. Велике тім'ячко напружене, пульсує. Позитивний симптом Грефе. Який синдром ураження ЦНС зумовив тяжкість?

А. Синдром лікворної гіпертензії*

В. Синдром порушення вітальних функцій

С. Синдром спинального шоку

D. Синдром мозкової коми

Е. Синдром вогнищевих розладів

 

182. Дитина 2 діб, яка народилася на 34-ому тижні вагітності з масою 2200 г і оцінкою за шкалою Апгар 6 балів, має дихальні розлади у вигляді втягнення мечовидного відростка та міжре­берних проміжків, участь крил носа в акті дихання. Перкуторних змін немає, при аускультації - вологі різнокаліберні хрипи з обох сторін. Природжені реф­лекси викликаються. Акроціаноз шкі­ри. Вкажіть найбільш вірогідну при­чину дихальних розладів.

А. Пологова травма

В. Первинний ателектаз легень

С. Природжена пневмонія*

D. Хвороба гіалінових мембран

Е. Аспіраційний синдром

 

183. Дитина народилась глибоко не­доношеною. Після народження у дити­ни наростають симптоми ДН, загаль­ний набряк, дрібноміхурцеві вологі хрипи над нижньою долею правої леге­ні. З другої доби приєднались множин­ні шкірні екстравазати, кривава піна з рота. На рентгенограмі органів грудної клітки - ателектаз нижньої долі правої легені. Гемоглобін крові - 100 г/л, гематокрит - 0,45 г/л. Який діагноз най­більш імовірний?

А. Природжена пневмонія

В. Синдром дисемінованого внутрішньосудинного згортання

С. Набряк легень

D. Хвороба гіалінових мембран

Е. Набряково-геморагічний син­дром*

 

184. Новонароджений масою 1200 г народився в терміні ґестації 29-30 тижнів. За Апгар 4-6 балів. Клінічно є ознаки СДР І ст. та некротичний ен­тероколіт І ст. Який метод годування ви виберете?

А. Парентеральне живлення*

В. Годування через зонд

С. Годування з пляшечки з соскою

D. Не годувати

Е. Грудь матері

 

185. До симптомів гіпоглікемії у новонароджених відносіть всі перераховані, крім:

А. Судоми

В. Тахіпноє

С. Ціаноз

D. Тахікардія*

Е. Апноє

 

186. У новонароджного клінічно і лабораторно підтверджено важку гіпоглікемію. Яке найбільш ймовірне ускладнення може реалізуватись:

А. Ураження ЦНС*

В. Серцева тахіаритмія

С. Ниркова недостатність

D. Пошкодження печінки

Е. Дихальні розлади

 

187. Стан матері, який сприяє народженню дитини з великою масою:

А. Цукровий діабет*

В. Вживання героїну

С. Прееклампсія

D. Алкоголізм

Е. Табакокуріння

 

188. У новонароджених дітей від жінок з цукровим діабетом частіше зустрічаються такі перераховані стани, крім:

А. Респіраторний дистрес

В. Ураження ЦНС

С. Гіпоглікемія

D. Анемія*

Е. Вроджені захворювання

 

189. Для гіпоглікеміі новонароджених характерно:

А. Гастроінтестінальні розлади

В. Тремор, збудливість, судоми*

С. Жовтушність шкірних проявів

D. Часті зригування

Е. Поліцитемія

 

190. Для профілактики гіпоглікемії у недоношених новонароджених підходять перераховані заходи, крім:

А. Рано розпочати ентеральне годування

В. Забезпечити оптимальний температурний режим

С. Проводити часткове парентеральне харчування

D. Проводити тільки повне перентеральне харчування*

Е. Використовувати збагачене грудне молоко матері

 

191. Прояви гіпокальциемії у новонароджених:

А. Судоми*

В. Анемія

С. Гіпотонія м»язів

D. Апное

Е. Зниження перистальтики

 

192. До проявів гіперкальциемії у новонароджених відносять всі перераховані, крім:

А. Сонливість

В. Дратівливість

С. Поліурія

D. Блювота

Е. Гіпертермія*

 

193. Апное у доношених новонароджених супроводжується:

А. Брадикардією*

В. Тахікардією

С. Гіпотонією м»язів

D. Діареєю

Е. Поліурією

 

194. Для профілактики системного кандидозу у недоношених дітей рекомендуються наступні заходи, крім:

А. Призначення антибіотиків широкого спектру тільки за клінічними показаннями

В. Раннє ентеральне харчування

С. Профілактичне призначення препаратів протигрибкової терапії - флюконазолу

D. Використовування зондів, катетерів тільки разовогокористування

Е. Призначення імуноглобулінів*

 

195. Для вродженого туберкульозу новонароджених не характерно:

А. Гепатоспленомегалія

В. Серозний менінгіт

С. Пневмонія, можливий плеврит

D. Підвищення температури тіла

Е. Гіпербілірубінемія*

 

196. До клінічних проявів гнійного менінгіту у новонароджених відносять всі, крім:

А. Судоми

В. Апное

С. Нестабільність температури

D. Пригнічення

Е. Геморагічний синдром*

 

197. Недоцільно використовувати цефалоспорини ІІ-ІІІ покоління в якості монотерапії, оскільки це зумовлено наступним, за винятком:

A. Резистентністю лістерій

B. Резистентністю ентерококів

C. Помірною чутливістю стафілококів

D. Поганою проникливістю через гемато-енцефалічний бар»ер

E. Можливою резистентністю кишкової палички

 

198. Хлопчик масою 2200г гестаційним віком 34 тижні народився через 24 години після передчасного відходження навколоплідних вод, з оцінкою по Апгар 3/5 балів. З моменту народження відмічались дихальні розлади і ціаноз, розпочата ШВЛ. Температура тіла 38,5°С, чсс 170/хв., лейкоцити 36*109/л, тромбоцити 59*109/л. Діагноз?

A. Респіраторний дистрес синдром

B. Діафрагмальна грижа

C. Вроджений сепсис*

D. Пневмоторакс

E. Асфіксія

 

199. Для вродженої цитомегаловірусної інфекції при народженні характерні наступні прояви, за винятком:

A. Мікроцефалія

B. Ретиніт*

C. Глухота

D. ЗВУР

E. Безсимптомне виділення вірусу з сечею

 

200. Стани, які нагадують неонатальний сепсис включають наступні, за винятком:

A. Гіпоглікемія

B. Галактоземія

C. Гіпертиреоз*

D. Дефекти циклу сечовини

E. Метиламмонієва ацидемія

 

201. Тріада симптомів: гідроцефалія, внутрішньочерепні кальцифікати і хоріоретиніт виявляються при інфекції, що зумовлена:

A. Вірусом Коксакі В

B. Вірусом краснухи

C. Вірусом грипу

D. Токсоплазмою*

E. Блідою спірохетою

 

202. Низька ректальна температура не може бути зумовленою:

A. Недостатнім білково-енергетичним забезпеченням

B. Внутрішньоутробною інфекцією

C. Гіпотермією

D. Гіпербілірубінемією*

E. Шоковим станом

 

203. Передчасне відходження навколоплідних вод при передчасних пологах:

A. Пригнічує синтез сурфактанту

B. Зменшує ризик внутрішньоутробної та інтранатальної інфекції плода

C. Збільшує ризик внутрішньоутробної та інтранатальної інфекції плода*

D. Призводить до дозрівання ворсин кишечника і становленню фізіологічної адаптації

E. Пришвидшує дозрівання альвеоцитів І-ІІ типу та зменшує прояви СДР

 

204. Ефективність постнатальної адаптації недоношених дітей з гестаційним віком 34-35 тижнів визначається нижче перерахованим, за винятком:

A. Ступенем зрілості ЦНС

B. Морфо-функціональною зрілістю організму

C. Участю матері в догляді за дитиною

D. Вигодовуванням виключно материнським молоком

E. Призначенням з профілактичною метою уназину*

 

205. Формування мікробіоцинозу у недоношених дітей не залежить від:

A. Маси тіла при народженні

B. Вигодовування нативним материнським молоком

C. Призначенням гемостатичних препаратів*

D. Направленої мікробної колонізації

E. Контакту матері та дитини «шкіра до шкіри»

 

206. Які з перерахованих симптомів не характерні для недоношеної дитини менше 30 тижнів гестації:

A. Слабкий писк

B. Наявність лануго

C. М»які кістки черепа

D. Наявність смоктального рефлексу*

E. Легко пальпуються органи черевної порожнини (печінка, селезінка, нирки)

 

207. Фактори, що не сприяють розвитку ретинопатії недоношених:

A. Киснева терапія

B. Маса тіла при народження менше 1500г

C. Яскраве світло

D. Незрілість органів зору

E. Анемія

 

208. Оптимальним для недоношеної дитини з гестаційним віком 32-36 тижнів є сумісне перебування, але воно не забезпечую:

A. Зниження рівня нозокоміальних інфекцій

B. Оптимальний психоемоційний розвиток дитини

C. Підтримку грудного вигодовування

D. Збільшує ризик інфікування дитини*

E. Підтримку теплового ланцюжка

 

209. Новонароджені з дуже малою масою тіла – це діти з масою тіла при народженні:

A. Менше 2000г

B. Менше 1500г*

C. Менше 1000г

D. Менше 900г

E. Менше 2500г

 

210. Новонароджені з надзвичайно малою масою тіла – це діти з масою тіла при народженні:

A. Менше 2000г

B. Менше 1500г

C. Менше 1000г*

D. Менше 900г

E. Менше 750г

 

211. Вітамін Д призначається новонародженим з малою масою тіла при народженні за умови засвоєння ентерального годування:

A. З кінця першого місяця життя, у дозі 300 - 600 МО

B. З кінця 10 доби життя, у дозі 200 - 400 МО

C. З кінця першого тижня життя, у дозі 400 - 800 МО

D. З кінця третього тижня життя, у дозі 400 - 600 МО

E. З моменту народження, у дозі 300 – 600 МО

 

212. Енергогзатрати недоношеного новонародженого це всі перераховані за винятком:

A. Підтримка життєдіяльності

B. Холодовий стрес

C. Зростання

D. Фізична активність

E. Емоційна активність*

 

213. Критерії оцінки гестаційного віку, найбільш інформативні після народження дитини:

A. Розміщення пупкового кільця

B. Співвідношення маси тіла і зросту

C. Сума ознак за шкалою Балард*

D. Маса тіла

E. Наявність нігтьових пластин

 

214. Що таке скоригований вік дитини?

A. Вік дитини від моменту народження до даного моменту часу

B. Термін гестації від моменту народження

C. Сума терміну гестації та віку дитини після народження*

D. Термін гестації визначається відповідно до ваги дитини

E. Термін гестації коригується відповідно довжині тіла та об»єму голови

 

215. Для профілактики геморагічної хвороби новонароджених слід застосовувати:

A. Етамзілат натрію

B. Свіжозаморожену плазму

C. Діцинон

D. Препарати вітаміну К*

E. Кальцій глюконат

 

216. Для аллоімунної тромбоцитопенії не характерно:

A. Захворювання плода та новонародженого зумовлене антигенною несумісністю тромбоцитів плода та матері

B. Часто поєднується з конфліктом за системою АВО

C. Залежить від групи крові матері та дитини*

D. Клінічні прояви – петехії, геморагії відразу після народження або в перші години життя

E. Можливі мелена, легенева кровотеча

 

217. Найбільш вірогідні причини анемії при народженні, за винятком:

A. Гемолітична хвороба новонародженого

B. Вроджений лейкоз

C. Плацентарна трансфузія плід-мати

D. Геморагічна хвороба новонароджених*

E. Вроджена інфекція

 

218. Синдром Віскота-Олдріджа характеризується наступним за винятком:

A. Генетично зумовлена патологія

B. Первинний спадковий імунодефіцит

C. Хворіють тільки дівчата*

D. Клінічні прояви – рецидивуючі інфекції, атопічний дерматит

E. Геморагічний синдром внаслідок тромбоцитопенії

 

219. Причиною гемолізу у новонародженого можуть бути причини, за винятком:

A. Метаболічний ацидоз

B. Вірусні інфекції

C. Бактеріальні інфекції

D. Несумісність крові матері та дитини за системою АВО або Rh

E. Алкалоз*

 

220. Схильність новонароджених до розвитку ДВЗ-синдрому зумовлюють перераховані фактори, за винятком:

A. Нездатністю печінки адекватно підвищувати синтез

прокоагулянтів і антикоагулянтів

B. Важкістю підтримки адекватної перфузії в малих судинах

C. Гіперактивністю ретикулоендотеліальної системи*

D. Низькою здатністю ретикулоендотеліальної системи видаляти проміжні продукти згортання крові

E. Тенденція до розвитку мікрозгустків

 

221. Синдром аспирации меконію найчастіше зустрічається у дітей з терміном гестації:

A. Більше 42 тижні*

B. 34-36 тижнів

C. Менше 32 тижнів

D. 38-42 тижні

E. 40-42 тижні

 

222. Транзиторне тахіпноє новонароджених частіше зустрічається у дітей:

A. Народжених з допомогою кесарева розтину*

C. Народжених з допомогою акушерських щипців

D. Народжених в сідничному передляганні

E. Характерно для недоношених дітей

 

223. Для внутрішньоутробної пневмонії факторами ризику зі сторони матері будуть всі перераховані, за винятком:

A. Хоріонамніоніт

B. Ендоцервіцит

C. Інвазивні дослідження в пологах

D. Панкреатит*

E. Вагініт

 

224. Назвіть фактори, які призводять до розвитку ЗВУР, крім:

A. Дефіцит харчування

B. Гіпертонічна хвороба

C. Вади розвитку плаценти

D. Багатоплідна вагітність

E. Альбінізм*

 

225. Для новонародженого від матері з хворобою Верльгофа характерно:

A. Тромбоцитопенія*

B. Метаболічні порушення

C. Гіпербілірубінемія

D. Вроджені вади розвитку

E. Дихальні розлади

 

226. Тромбоцитопенія новонароджених можлива при перерахованих станах, за винятком:

A. Сепсисі

B. ДВЗ-синдромі

C. Ізоімунній тромбоцитопенії новонароджених

D. ЦМВ-інфекції

E. Анемії*

 

227. У новонародженого на 3-ій день з»явилась кровотеча з шлунково-кишкового тракту. Ваш діагноз:

A. Гемолітична хвороба новонародженого

B. Геморагічна хвороба новонародженого*

C. Ізоімунна тромбоцитопенія новонародженого

D. Гемолітичної анемії


Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 958 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.247 сек.)