ІІ. Навчальні цілі заняття
Методична розробка для практичного заняття
Модуль №1
Змістовий модуль №4.
Практичне заняття №19
Тема: Опіки. Опікова хвороба.
I. Актуальність теми
Термічні ураження займають друге місце серед всіх видів травм. Це пояснюється енергомісткістю виробництва, широким використанням агресивних рідин, струму високої напруги, а також нехтуванням правилами безпеки в побуті і на виробництві. Лікування опікової хвороби є важливою проблемою хірургії. Зростання випадків опікової травми, комбінація її з іншими видами пошкоджень вимагає від лікаря хорошого знання особливостей цього виду ушкодження, способів надання першої допомоги і сучасних методів лікування. Опікова хвороба приводить до важких порушень функції органів і систем організму внаслідок надмірного роздратування периферичних нервових закінчень, втрати організмом білка, рідини, солей. Своєчасна і грамотно надана перша допомога дозволяє зменшити шкідливий вплив опікової травми на організм. Вивчення теми важливо для всіх лікарських спеціальностей в плані надання першою медичної допомоги..
Загальна відповідь організму на опікову травму залежить від глибини та площі опіку і досягає максимуму у потерпілих із опіковими ураженнями, які мають площу понад 15%. Увесь комплекс клінічних, анатомо-морфологічних, біохімічних, імунологічних, обмінних та інших розладів, змін і порушень, які виникають в організмі постраждалого з опіком, починаючи від моменту його виникнення і до фінального завершення (видужання чи смерті), носить назву “опікова хвороба”.
Для лікарів дуже важливим є знання фазності опікової хвороби, вміння прогнозувати можливість її розвитку. Різні стадії цієї хвороби потребують різних тактичних підходів до лікування. Правильне і вчасно розпочате лікування опікової хвороби може значно покращити наслідки лікування опікового ураження і навіть врятувати життя постраждалим.
ІІ. Навчальні цілі заняття
1. Знати визначення і класифікацію опіків (α=ІІ).
2. Знати методи визначення площі опіку (α=ІІ).
3. Знати способи прогнозування перебігу опіків (α=ІІ).
4. Знати місцеві і загальні зміни в організмі при опіках (α=ІІ).
5. Знати визначення опікової хвороби, етіопатогенез і клінічну картину кожної стадії (α=ІІ).
6. Вміти надати першу медичну допомогу при термічному та хімічному опіках (α=ІІІ).
7. Вміти оцінювати глибину опіку, визначати площу опіку, оцінювати важкість опіку (α=ІІІ).
8. Вміти проводити первинну обробку опікової поверхні (α=ІІІ).
9. Вміти проводити місцеве лікування опіків (α=ІІІ).
10. Оволодіти методикою складання інфузійної програми постраждалим з опіковим шоком (α=ІІІ).
11. Вміти складати комплекс лікувальних заходів при різних стадіях опікової хвороби (α=ІІІ).
Дата добавления: 2016-03-26 | Просмотры: 293 | Нарушение авторских прав
1 | 2 | 3 |
|