Пересування: різновиди та методика навчання.
Загальна характеристика вправ на брусах.
На брусах (висота 175 см від поверхні матів) виконуються вправи, характерні для багатьох видів гімнастичного багатоборства. До них відносяться статичні, силові, динамічні та махові вправи. Вони виконуються в упорах і вісах, поперек і подовжньо стосовно снаряду, на одній і двох жердинах, з поперемінним і одночасним перехопленнями рук, на середині і на кінцях жердин, обличчям назовні і всередину. Для успішного оволодіння вправами на цьому снаряді необхідна добре розвинена сила м'язів рук, плечового пояса, живота і спини, висока рухливість в плечових і тазостегнових суглобах, орієнтування в просторі і відчуття рівноваги, емоційна стійкість, рішучість і сміливість, правильна постава в вісах і упорах. Ці здібності розвиваються до і в процесі оволодіння складними вправами.
Для виконання вправ на брусах застосовують різні хвати за снаряд: у висі - хват зовні, коли тильні поверхні кистей разом з великим пальцем знаходяться в положенні назовні від жердин; зсередини - коли тильні поверхні кистей і великі пальці звернені один до одного, всередину брусів; в упорі - звичайний хват, зворотний хват (тильна поверхня однієї з кистей звернена всередину брусів).
З вправ на брусах в шкільну програму з фізичної культури включені найпростіші статичні і динамічні вправи.
До статичних вправ відносяться змішані і прості виси і упори.
Змішані виси виконуються головним чином на одній жердини поздовжньо, як на перекладині. Можливий вис на двох жердинах поперек з опорою ногами завісою зсередини і зовні жердин.
Прості виси включають вис, вис на зігнутих руках, вис кутом, вис зігнувшись, вис прогнувшись, вис ззаду, горизонтальний вис спереду і ззаду.
Змішані упори: сивий ноги нарізно, сивий на лівому (правому) стегні На одній жердини всередині і зовні, упор лежачи і упор лежачи ззаду Ноги на жердинах, упор стоячи на одному і двох колінах, упор лежачи поздовжньо на одній і двох ногах, упор лежачи і упор лежачи ззаду на передпліччях ноги на жердинах, упор стоячи зігнувшись.
До простих упорам відносяться: упор, упор на передпліччях, упор на руках, упор кутом, горизонтальний упор на лікті, упор зігнувшись, стійка на передпліччях, стійка на руках, горизонтальний упор на руках.
Пересування: різновиди та методика навчання.
Шикування у шеренгу.
Команда: "В одну (дві, три і т.д.) шеренгу на правій (лівій, нижній, верхній) границі - ставай!".
По команді усі ті хто займаються в найкоротший час стають у зазначений стрій та в зазначене місце по росту один біля іншого на одній лінії, дотримуючи певного інтервалу (ширина долоні між ліктями тих хто займається).
Шикування в колону.
Команда: "У колону по одному (два, три і т.д.) на правій (лівій, нижній, верхній) границі - ставай!".
По команді усі ті хто займається в найкоротший час стають у зазначений стрій та в зазначене місце по росту в потилицю один за іншим, дотримуючи покладеної дистанції (довжина руки піднятої вперед).
Перешикування з однієї шеренги у дві шеренги.
Команда для розрахунку: "На перший та другий - розрахуйсь!".
Команда: "У дві шеренги - ставай!".
Другі номери стоять на місці. Перші номери роблять крок правою назад, крок лівою убік і приставляючи праву стають у потилицю другим номерам утворивши другу шеренгу. Перешикування виконується на три рахунки.
Перешикування з двох шеренг в одну шеренгу.
Команда: "В одну шеренгу - ставай!".
Другі номери стоять на місці. Перші номери роблять крок правою убік, крок лівою та приставляючи праву стають на свої місця утворивши одну шеренгу. Перешикування виконується на три рахунки.
Перешикування з однієї шеренги в три шеренги.
Команда для розрахунку: "По три - розрахуйсь!".
Команда: "У три шеренги - ставай!".
Другі номери стоять на місці. Перші номери роблять крок правою назад, крок лівою убік та приставляючи праву стають у потилицю другим номерам утворивши третю шеренгу. Треті номери роблять крок лівою, крок правою убік та приставляючи ліву стають перед другими номерами утворивши першу шеренгу. Перешикування виконується на три рахунки.
Перешикування з трьох шеренг в одну шеренгу.
Команда: "В одну шеренгу - ставай!".
Другі номери стоять на місці. Перші номери роблять крок правою убік, крок лівою та приставляючи праву стають на свої місця утворивши одну шеренгу. Треті номери роблять крок лівою убік, крок правою назад та приставляючи ліву стають на свої місця утворивши одну шеренгу. Перешикування виконується на три рахунки.
Перешикування з колони по одному в колону по два.
Команда для розрахунку: "На перший та другий - розрахуйсь!".
Команда: "У колону по два - ставай!".
Перші номери стоять на місці. Другі номери роблять крок лівою убік, крок правою та приставляючи ліву стають поруч з першими номерами утворивши другу колону. Перешикування виконується на три рахунки.
Перешикування з колони по два у колону по одному.
Команда: "У колону по одному - ставай!".
Перші номери стоять на місці. Другі номери роблять крок лівою назад, крок правою убік та приставляючи ліву стають у потилицю першим номерам утворивши одну колону. Перешикування виконується на три рахунки.
Перешикування з колони по одному в три колони.
Команда для розрахунку: "По три - розрахуйсь!".
Команда: "У колону по три - ставай!".
Другі номери стоять на місці. Перші номери роблять крок правою убік, крок лівою назад та приставляючи праву стають поруч із другим номером утворивши праву колону. Треті номери роблять крок лівою убік, крок правою та приставляючи ліву стають поруч із другим номером утворивши ліву колону. Перешикування виконується на три рахунки.
Перешикування з колони по три у колону по одному.
Команда: "У колону по одному - ставай!".
Другі номери стоять на місці. Перші номери роблять крок правою, крок лівою убік та приставляючи праву стають перед другими номерами утворивши колону по одному. Треті номери роблять крок лівою назад, крок правою убік та приставляючи ліву стають у потилицю другому номерові утворивши колону по одному. Перешикування виконується на три рахунки.
Перешикування з колони по одному в колону по два та по чотири у русі дробленням та зведенням.
1. Команда: "Через центр - руш!".
По команді напрямний повертає в зазначений напрямок, а за ним усі ті хто крокує в колоні.
2. Команда: "Ліворуч та праворуч в обхід у колони по одному - руш!" (дроблення).
По команді напрямний колони повертає ліворуч в обхід, а другий, що стоїть за ним - праворуч в обхід. Всі інші хто займаються по черзі повертають у зазначеному напрямку йдучи за своїми напрямними дотримуючи рівняння в колоні.
3. Команда: "Через центр у колону по два - руш!" (зведення).
По команді напрямні обох колон, знаходячись біля середини границі залу, повертають у зазначеному напрямку, йдучи плече до плеча, утворивши колону по два. Всі інші хто займаються в колонах повертають за своїми напрямними, дотримуючи рівняння в колоні.
4. Команда: "Ліворуч та праворуч в обхід у колони по два - руш!" (дроблення).
По команді напрямний лівої колони колони по два повертає ліворуч в обхід, а напрямний другої колони - повертає праворуч в обхід. Всі інші що займаються знаходячись у колоні по два по черзі повертають у зазначеному напрямку йдучи за своїми напрямними дотримуючи рівняння в колоні.
5. Команда: "Через центр у колону по чотири - руш!" (зведення).
По команді напрямні обох колон по два, знаходячись біля середини границі залу, повертають у зазначеному напрямку, йдучи плече до плеча, утворивши колону по чотири. Всі інші що займаються знаходячись у колонах колони по два повертають у зазначеному напрямку йдучи за своїми напрямними дотримуючи рівняння в колоні.
Перешикування з колони по чотири у колону по два і в колону по одному в русі розведенням та злиттям.
6. Команда: "Ліворуч та праворуч в обхід у колони по два - руш!" (розведення).
По команді напрямні лівих двох колон колони по чотири повертають в зазначеному напрямку - ліворуч в обхід, інші напрямні двох правих колон колони по чотири повертають праворуч в обхід, утворивши дві колони по два. Всі інші що займаються знаходячись у колонах колони по чотири повертають у зазначеному напрямку йдучи за своїми напрямними дотримуючи рівняння в колоні.
7. Команда: "Через центр у колону по два - руш!" (злиття).
По команді напрямні обох колон по два, знаходячись біля середини границі залу, по черзі, починаючи із шеренги, у якій йде напрямний групи, повертають у зазначеному напрямку, йдучи плече до плеча, утворивши колону по два. Всі інші що займаються знаходячись у колонах колони по два по черзі повертають у зазначеному напрямку йдучи за своїми напрямними дотримуючи рівняння в колоні.
8. Команда: "Ліворуч та праворуч в обхід у колони по одному - руш!" (розведення).
По команді напрямний лівої колони колони по два повертає в зазначеному напрямку - ліворуч в обхід, а напрямний правої колони колони по два повертає праворуч в обхід, утворивши дві колони по одному. Всі інші що займаються знаходячись у колоні по два повертають у зазначеному напрямку йдучи за своїми напрямними дотримуючи рівняння в колоні.
9. Команда: "Через центр у колону по одному - руш!" (злиття).
По команді напрямні обох колон по одному, знаходячись біля середини границі залу, по черзі, починаючи з напрямного групи, повертають у зазначеному напрямку утворивши колону по одному. Всі інші що займаються знаходячись у колонах по одному по черзі повертають у зазначеному напрямку йдучи за своїми напрямними дотримуючи рівняння в колоні.
Дата добавления: 2016-06-05 | Просмотры: 578 | Нарушение авторских прав
1 | 2 | 3 |
|