АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

РОЗМИКАННЯ І ЗМИКАННЯ

Розмикання в шерензі (1 варіант).

Команда для розрахунку: "По порядку - розрахуйсь!".

По команді усі ті хто займаються розраховуються, а вчитель визначає середину строю називаючи номер того хто займається (він повинен підняти ліву руку вперед).

1. Команда: "Вправо та вліво від середини приставними кроками (на два кроки і т.д.) - розімкнись!".

По команді займаючийся, котрий є серединою строю, піднімає ліву руку вперед. A всі інші хто займаються в шерензі виконують розмикання, починаючи з направляючого та замикаючого одночасно. Після того як направляючий та замикаючий виконають розмикання у виді одного приставного кроку, ті хто займаються, що стоять поруч з ними також починають виконувати приставний крок разом з направляючим та замикаючим. І так далі усі хто займаються виконують розмикання приставними кроками по черзі дотримуючи інтервалу між собою в один приставний крок. Розмикання виконується доти поки всі хто займаються не розімкнуться від середини на інтервал в один приставний крок. Під час розмикання усі хто займаються повертають голову убік середини і контролюють розмикання для того, щоб усім разом зупинитися, коли буде набраний покладений інтервал. Якщо в команді вказано кількість кроків, тоді інтервал між тими хто займається під час розмикання повинний відповідати зазначеній кількості кроків.

Змикання в шерензі.

Команда: "Вліво та вправо до середини приставними кроками - зімкнись!".

По команді усі ті хто займаються виконують ті самі дії, тільки до середини. При цьому змикання починають виконувати усі хто займаються одночасно стаючи на свої місця в шерензі.

2. Те саме розмикання можна виконувати від направляючого або від замикаючого, тоді подається така команда.

Команда: "Вліво (вправо) від направляючого (замикаючого) приставними кроками (на два кроки і т.д.) - розімкнись!".

Розмикання виконується тими хто займається точно також як і вищеописане розмикання, тільки від направляючого (поворот голови убік направляючого) або від замикаючого (поворот голови убік замикаючого).

Змикання в шерензі.

Команда: "Вправо (вліво) до направляючого (замикаючого) приставними кроками - зімкнись!".

 

Розмикання з однієї шеренги в чотири шеренги уступом.

Команда для розрахунку: "На 9, 6, 3, на місці (6, 3, на місці) - розрахуйсь!".

Команда: "По розрахунку, рівняння на право, кроком - руш!".

Усі ті хто отримав номери 9, 6, 3 (6, 3) виконують ту кількість кроків, що відповідає їх номерові при розрахунку і приставляють ногу ще на один рахунок. Номера "на місці" стоять на місці. Перешикування виконується на десять рахунків.

Змикання з чотирьох шеренг в одну шеренгу.

Команда: "На свої місця кроком - руш!".

Номера 9, 6, 3 (6, 3) повертаються кругом і з лівої ноги йдуть на свої місця в одну шеренгу, у якій виконують поворот кругом самостійно. Номера "на місці" стоять на місці. Перешикування виконується на чотирнадцять (одинадцять) рахунків.

Розмикання з колони по одному в колону по три уступом.

Команда для розрахунку: "По три - розрахуйсь!".

Команда: "Від середини в колону по три приставними кроками (на два, на три і т.д. кроки) - розімкнись!".

По команді другі номери стоять на місці. Перші номери розмикаються вправо, а треті номери - вліво. Перші та треті номери розмикаються на ту кількість кроків, що буде зазначена в команді. Якщо кількість кроків не вказується в команді, тоді розмикання виконується на один крок.

Змикання з колони по три у колону по одному.

Команда: "До середини в колону по одному приставними кроками - зімкнись!".

По команді другі номери стоять на місці, а перші і треті номери змикаються в колону по одному виконуючи змикання приставними кроками на ту кількість кроків, на скільки вони розмикались.

 

Розмикання з колони по одному в колону по чотири уступом.

Команда для розрахунку: "По чотири - розрахуйсь!".

Команда: "Від середини в колону по чотири приставними кроками (на два, на три, на чотири кроки) - розімкнись!".

По команді перші та другі номери розмикаються праворуч, а треті та четверті номери розмикаються ліворуч. Другі та треті номери розмикаються на кількість кроків у двічі менше ніж буде вказано в команді. Перші та четверті номери розмикаються на кількість кроків за схемою: кількість кроків, що буде вказано в команді поділити на два, а потім додати кількість кроків, що була вказана в команді. Якщо кількість кроків не вказується в команді, тоді розмикання виконується на один крок.

Змикання з колони по чотири у колону по одному.

Команда: "До середини в колону по одному приставними кроками - зімкнись!".

По команді усі номери змикаються до середини в колону по одному виконуючи змикання приставними кроками на ту кількість кроків, на скільки вони розмикались.

 

Розмикання з колони по одному в колону по п'ять уступом.

Команда для розрахунку: "По п'ять - розрахуйсь!".

Команда: "Від середини в колону по п'ять приставними кроками (на два, на три, на чотири кроки) - розімкнися!".

По команді треті номери стоять на місці. Перші та другі номери розмикаються праворуч, а четверті і п'яті - ліворуч. Другі і четверті номери розмикаються на кількість кроків, що буде вказано в команді, а перші та п'яті номери розмикаються на кількість кроків у двічі більше ніж буде вказано в команді. Якщо кількість кроків не вказується в команді, тоді розмикання виконується на один крок

Змикання з колони по п'ять у колону по одному.

Команда: "До середини в колону по одному приставними кроками - зімкнись!".

По команді треті номери стоять на місці, а перші, другі, четверті та п’яті номери змикаються в колону по одному виконуючи змикання приставними кроками на ту кількість кроків, на скільки вони розмикались.

ПЕРЕСУВАННЯ

Стройовий крок.

Пересування стройовим кроком виконується по команді: "Стройовим кроком - руш!" або "Струнко!".

Стройовий крок - це такий крок, коли пряма нога піднімається над рівнем підлоги на 15-20 см, носок відтягнутий; постановка прямої ноги на підлогу здійснюється на всю стопу, а позаду стояча нога не згинається; руки: одна - рухається вперед згинаючись в ліктьовому суглобі, передпліччям до рівня грудей, пальці рук зігнуті у кулак, що повернутий усередину на відстань від грудей ширина долоні, інша - відводиться максимально назад не згинаючись.

Похідний крок.

Пересування похідним кроком виконується по команді: "Кроком - руш!".

Похідний крок - це такий крок, коли ноги вільно ставляться на підлогу, а руки вільно рухаються вперед та назад.

 

Рух в обхід.

Рух в обхід виконується по команді: "Наліво (направо) в обхід кроком (бігом) - руш!".

Обхід - це рух тих хто займається у складі групи по границях залу (майданчику) у будь-якій колоні.

Рух по умовним позначкам залу виконується з будь-якого місця в залі (на майданчику) у задане місце по команді, наприклад: "До центра (до лівої середини, до правого верхнього кута і т.д.) кроком (бігом) - руш!".

Рух по діагоналі виконується по лінії, що з'єднує два протилежних кути залу (майданчику), з будь-якого кута по команді: "По діагоналі - руш!".

Протихід - рух у протилежному напрямку. Інтервал між зустрічними колонами один крок.

Команда: "Наліво (направо) протиходом - руш!".

Протихід також виконується в колоні по два усередину колони або назовні колони по команді: "Протиходом назовні (усередину) - руш!".

Змійка - декілька протиходів виконуваних підряд у заданому напрямку. Довжина змійки визначається по першому протиходу. По розмірі змійка буває: велика - виконується на всю довжину або ширину залу (майданчика); середня - виконується на половину довжини або ширини залу (майданчика); мала - на чверть довжини або ширини залу (майданчика).

Команда: "Великою (середньою, малою) змійкою - руш!".

Петля - це один протихід, наприкінці якого зберігається основний напрямок руху. Розрізняють петлі: відкрита - коли наприкінці протиходу інтервал між колонами залишається відкритим; закрита - коли інтервал наприкінці протиходу між колонами ті хто займаються перетинають проходом через один. По розмірі петля буває: велика - це протихід виконаний на всю довжину або ширину залу (майданчику); середня - це протихід виконаний на половину довжини або ширини залу (майданчику); мал а - це протихід виконаний на чверть довжини або ширини залу (майданчику).

Команда: "Великою (середньою, малою) відкритою (закритою) петлею - руш!".


Дата добавления: 2016-06-05 | Просмотры: 479 | Нарушение авторских прав



1 | 2 | 3 |



При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.005 сек.)