АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БУКЛЕТ “КРОК 1 СТОМАТОЛОГІЯ” 2005 р.

Прочитайте:
  1. ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 10
  2. ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 12
  3. ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 13
  4. ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 14
  5. ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 15
  6. ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 16
  7. ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 2
  8. ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 24
  9. ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 3
  10. ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 30

1. У людей похилого віку швидкість поширення пульсової хвилі вища, ніж у молодих. Причиною цього є зменшення з віком:

A. Величини серцевого викиду

B. Еластичності судинної стінки

C. Об'ємної швидкості кровотоку

D. Лінійної швидкості кровотоку

E. Частоти серцевих скорочень

2. У людини через 10 хвилин після початку інтенсивної фізичної роботи кількість еритроцитів у крові збільшилася з 4,0 * 1012/л до 4, 5 * 1012/л. Що є основною причиною цього?

A. Пригнічення руйнування еритроцитів

B. Вихід еритроцитів з депо

C. Збільшення хвилинного об'єму крові

D. Активація еритропоезу

E. Втрата води організмом

3. Хворий помер від серцевої недостатності, в анамнезі - пульмонектомія з приводу кісти правої легені. Під час розтину виявлено збільшену у розмірах ліву легеню. Назвіть патологічний процес у лівій легені.

A. Дисциркуляторна атрофія

B. Нейрогуморальна гіпертрофія

C. Дисфункціональна атрофія

D. Вікарна гіпертрофія

E. Нейротична атрофія

4. При дефіциті якого вітаміну спостерігається одночасне порушення репродуктивної функції і дистрофія скелетної мускулатури?

A. Вітамін А

B. Вітамін Е

C. Вітамін Д

D. Вітамін К

E. Вітамін В1

5. У хворого на хронічний мієлолейкоз виявлено ознаки анемії - зменшення кількості еритроцитів і вмісту гемоглобіну, оксифільні і поліхроматофільні нормоцити, мікроцити. Який патогенетичний механізм є провідним у розвитку цієї анемії?

A. Заміщення еритроцитарного ростка

B. Внутрішньосудинний гемоліз еритроцитів

C. Дефіцит вітаміну В12

D. Зменшення синтезу еритропоетину

E. Хронічна крововтрата

6. При хронічному панкреатиті спостерігається зменшення синтезу і секреції трипсину. Розщеплення яких речовин буде порушене?

A. Вуглеводи

B. Білки і вуглеводи

C. Білки

D. Нуклеїнові кислоти

E. Ліпіди

7. У хворого, що страждає на цингу, порушено процеси утворення сполучної тканини, що призводить до розхитування і випадіння зубів. Порушення активності якого ферменту зумовлює ці симптоми?

А. Еластаза

В. Глікозилтрансфераза

C. Лізилгідроксилаза

D. Проколагенпептидаза N-кінцевого пептиду

E. Проколагенпептидаза С-кінцевого пептиду

8. У гістологічному препараті виявляються судини, що починаються сліпо, мають вигляд сплющених ендотеліальних трубок, не містять базальної мембрани і перицитів, ендотелій цих судин фіксований стропними філаментами до колагенових волокон сполучної тканини. Які це судини?

A. Лімфокапіляри

B. Венули

C. Артеріоли

D. Артеріо-венозні анастомози

E. Гемокапіляри

9. У мазку крові людини, що страждає на алергію, можна бачити велику кількість клітин округлої форми з сегментованим ядром і великими яскраво-рожевими гранулами в цитоплазмі. Які це клітини?

A. Нейтрофільні гранулоцити

B. Лімфоцити

C. Базофільні гранулоцити

D. Еозинофільні гранулоцити

E. Еритроцити

10. У хлопчика перелом плечової кістки. За рахунок якої структури відбуватиметься репаративна регенерація кістки?

A. Окістя

B. Діафіз

C. Шар внутрішніх генеральних пластинок

D. Епіфіз

E. Шар зовнішніх генеральних пластинок

11. До відділення хірургічної стоматології надійшов пацієнт з відкритим переломом нижньої щелепи. Який препарат слід застосувати з метою активної імунізації проти правцю?

A. Правцевий анатоксин

B. Протиправцевий імуноглобулін

C. Коклюшно-дифтерійна-правцева вакцина

D. Протиправцева сироватка

E. Гаммаглобулін з крові донорів, імунізованих проти правцю

12. Експериментальній тварини перерізали передні корінці п'яти сегментів спинного мозку Які зміни відбудуться у зоні інервації?

A. Втрата пропріоцептивної чутливості

B. Втрата дотикової чутливості

C. Втрата рухів

D. Втрата температурної чутливості

E. Гіперчутливість

13. В експерименті на ізольованій збудливій клітині необхідно отримати збільшення мембранного потенціалу спокою (гіперполяризацію). Які іонні канали слід активувати для цього?

A. Натрієві

B. Калієві та натрієві

C. Кальцієві

D. Натрієві та кальцієві

E. Калієві

14. При аналізі електрокардіограми встановлено, що тривалість серцевого циклу в людини дорівнює 1 сек. Якою у неї є частота серцевих скорочень за хвилину?

A. 100

B. 80

С.70

D.50

Е.60

15. До хірургічного відділення доставлено чоловіка 35 років з гнійною раною на шиї попереду трахеї (в ділянці передвісцерального простору). Куди може поширитися інфекція, якщо хворому терміново не зробити операцію?

A. У заднє середостіння

B. У ретровісцеральний простір

C. У переднє середостіння

D. У надгрудинний міжапоневротичний простір

E. У середнє середостіння

16. У пацієнта спостерігаються лихоманка і поява везикул, розташованих на межі шкіри і слизових оболонок. За допомогою яких методів дослідження можна підтвердити наявність в організмі хворого вірусу простого герпесу?

A. Мікроскопічне і біологічне

B. Вірусологічне і серологічне

C. Вірусологічне і біологічне

D. Серологічне і біологічне

E. Мікроскопічне і алергічне

17. Хворому з порушенням функції зовнішнього дихання необхідно зробити трахеостомію. При цьому слід пам'ятати про розташування перешийку щитоподібної залози. На рівні яких хрящових кілець трахеї він знаходиться частіше за все?

A. II- IV

B. IV-V

C. III-IV

D. I-II

E. V-VI

18. Пролонгована дія ряду антибіотиків та сульфаніламідів зумовлена тим, що вони циркулюють у крові тривалий час у комплексі з:

A. Альбуміном

B. Гемоглобіном

C. Гемопексином

D. Трансферином

E. Гаптоглобіном

19. У дитини на протязі перших трьох місяців після народження розвинулася важка форма гіпоксії, що проявлялася задухою та синюшністю шкіри. Причиною цього є порушеня заміни фетального гемоглобіну на:

A. Глікозильований гемоглобін

B. Гемоглобін S

C. Метгемоглобін

D. Гемоглобін А

E. Гемоглобін М

20. Людині внутрішньовенно ввели розчин, що спричинило збільшення частоти та сили серцевих скорочень. Які складові розчину зумовили ці зміни?

A. Глюкоза

B. Іони кальцію

C. Іони калію

D. Іони натрію

E. Іони хлору

21. До гастроентерологічного відділення надійшов хворий із запаленням жовчних шляхів. У порціях жовчі виявлені рухомі найпростіші грушоподібної форми, двоядерні, з опорним стрижнем-аксостилем. Яке протозойне захворювання діагностується у хворого?

A. Балантидіаз кишковий

B. Амебна дизентерія

C. Трихомоноз

D. Амебіаз кишковий

E. Лямбліоз

22. Підвищена ламкість судин, руйнування емалі і дентину у хворих на цингу здебільшого зумовлено порушенням дозрівання колагену. Який етап модифікації проколагену порушено при цьому авітамінозі?

A. Гідроксилювання проліну

B. Глікозилювання гідроксилізинових залишків

C. Утворення поліпептидних ланцюгів

D. Видалення з проколагену С-кінцевого пептиду

E. Відщеплення N-кінцевого пептиду

23. Студент перед іспитом скаржився на гострий зубний біль, під час складання іспиту біль послабився. Розвитком якого виду гальмування у корі головного мозку зумовлене зменшення больових відчуттів?

A. Зовнішнє

B. Запізніле

C. Позамежне

D. Диференціювальне

E. Згасаюче

24. Постраждалому у ДТП наклали кровозупинюючий джгут на верхню третину стегна на 3 години. Після зняття джгута у хворого виник різкий набряк тканин стегна, частий пульс, холодний піт, виражена гіпотонія. Який патологічний процес розвинувся у хворого?

A. Токсемічний шок

B. Геморагічний шок

C. Колапс

D. Кардіогенний шок

E. Анафілактичний шок

25. Хворому на хронічний гепатит для оцінки знешкоджуючої функції печінки було проведено пробу з навантаженням бензоатом натрію. Виділення якої кислоти з сечею характеризуватиме знешкоджуючу функцію печінки?

A. Гіпурова

B. Щавлева

C. Лимонна

D. Фенілоцтова

E. Валеріанова

26. Який препарат, що має протиглистну дію, застосовують для стимуляції імунної системи організму при хронічному генералізованому парадонтиті?

A. Пірантел

B. Левамізол

C. Хлоксил

D. Насіння гарбуза

E. Піперидину адипінат

27. У чоловіка 43 років, який тривалий час хворів на туберкульоз, розвинулася легенева кровотеча, що призвело до смерті. Під час розтину тіла у легенях виявлено декілька порожнин овальної або округлої форми, стінка яких утворена некротичними масами та тканиною легень. Для якої форми туберкульозу легень характерні такі зміни?

A. Туберкулома

B. Гострий кавернозний

C. Казеозна пневмонія

D. Фіброзно-кавернозний

E. Гострий вогнищевий

28. Внаслідок ураження патологічним процесом провідних шляхів спинного мозку у людини порушена больова чутливість шкіри та м'язів. Які шляхи уражені?

A. Медіальні спинно-кортикальні

B. Передні спинно-мозочкові

C. Задні спинно-мозочкові

D. Спинно-таламічні

E. Латеральні спинно-кортикальні

29. До лікарні надійшов пацієнт у непритомному стані. Шкіра холодна, зіниці звужені, дихання за типом Чейн-Стокса, артеріальний тиск знижений, сечовий міхур переповнений. Попередній діагноз - отруєння наркотиками. Який препарат необхідно застосувати як антагоніст?

A. Унітіол

B. Налоксон

C. Цититон

D. Бемегрид

E. Тіосульфат натрію

30. Позазародковий орган на ранніх етапах ембріогенезу має одношаровий плоский епітелій, який з третього місяця набуває призматичної і кубічної форми, бере участь у виробленні навколоплідних вод. Назвіть цей орган:

A. Пуповина

B. Алантоїс

C. Амніон

D. Плацента

E. Жовтковий мішок

31. До лікарні надійшов 9-річний хлопчик з відставанням у розумовому і фізичному розвитку. Під час біохімічного аналізу крові виявлено підвищену кількість фенілаланіну. Блокування якого фермента може призвести до такого стану?

А. Глутаматдекарбоксилаза

B. Оксидаза гомогентизинової кислоти

C. Аспартатамінотрансфераза

D. Глутамінтрансаміназа

E. Фенілаланін-4-монооксигеназа

32. У робітника, який працював улітку в щільному костюмі, різко підвищилася температура тіла, з'явилися задишка, тахікардія, нудота, судоми, непритомність. Що найбільш імовірно стало причиною розвитку згаданих симптомів?

A. Зниження теплопродукції

B. Рівність тепловіддачі та теплопродукції

C. Зниження тепловіддачі

D. Підвищення тепловіддачі

E. Підвищення теплопродукції

33. Хворий з феохромоцитомою страждає від підвищеного артеріального тиску, який переростає в гіпертонічні кризи. Препарати якої групи допоможуть хворому?

A. Симпатолітики

B. Блокатори кальцієвих каналів

C. β-адреноблокатори

D. α-адреноблокатори

E. Гангліоблокатори

34. Хворий 25 років звернувся до лікаря із скаргами на нежить та головний біль протягом 4 днів. Після обстеження йому встановлено діагноз фронтит. Через який носовий хід інфекція потрапила до лобної пазухи?

A. Середній

B. Нижній

C. Верхній

D. Носоглотковий

E. Загальний

35. У хворого, який протягом тривалого часу приймав глюкокортикоїди, в результаті відміни препарату виникло загострення хвороби, зниження артеріального тиску, слабкість. З чим можна пов'язати ці явища?

A. Кумуляція

B. Звикання до препарату

C. Недостатність кори наднирників

D. Сенсибілізація

E. Гіперпродукція кортикотропного гормону

36. Під час плевральної пункції було отримано гнійний ексудат. При мікроскопічному дослідженні ексудату знайдено багато гнійних тілець. У результаті руйнування яких клітин крові вони утворюються?

A. Еозинофіли

B. Базофіли

C. Лімфоцити

D. Нейтрофіли

E. Еритроцити

37. Дитина 1 року часто хворіє на вірусно-бактеріальні інфекції, які погано піддаються терапії. Під час проведення дослідження імунологічного статусу виявлено відсутність у крові лімфоцитів, що забезпечують клітинний імунітет. Який імунодефіцит і за якою системою виявлений у цієї дитини?

A. Первинний за Т-системою

B. Первинний за В-системою

C. Вторинний за Т-системою

D. Первинний за мікрофагами

E. Первинний за макрофагальною системою

38. До травмпункту надійшов хворий, який не може розігнути руку в ліктьовому суглобі. Який м'яз ушкоджено?

A. Дзьобо-плечовий м'яз

B. Триголовий м'яз плеча

C. Плечовий м'яз

D. Плечо-променевий м'яз

E. Двоголовий м'яз плеча

39. Через декілька годин після опіку в ділянці гіперемії та набряку шкіри у хворого з'явилось вогнище некрозу. Який головний механізм забезпечує посилення руйнівних явищ в осередку запалення?

A. Діапедез еритроцитів

B. Вторинна альтерація

C. Проліферація фібробластів

D. Первинна альтерація

E. Еміграція лімфоцитів

40. У хворого на аденому клубочкової зони кори наднирників (хвороба Конна) спостерігаються артеріальна гіпертензія, напади судом, поліурія. Що є головною ланкою в патогенезі цих порушень?

A. Гіпосекреція глюкокортикоїдів

B. Гіперсекреція глюкокортикоїдів

C. Гіпосекреція альдостерону

D. Гіперсекреція катехоламінів

E. Гіперсекреція альдостерону

41. Під час аутопсії у потиличній долі головного мозку виявлена порожнина 2,5x1,5 см, заповнена прозорою рідиною, стінка її гладенька, буроватого кольору. Який процес розвинувся у головному мозку?

A. Абсцес мозку

B. Киста на місці крововиливу

C. Сіре розм'якшення мозку

D. Вада розвитку мозку

E. Кіста на місці сірого розм'якшення
мозку

42. Хворому 50 років з ішемічною хворобою серця лікар призначив лікарський засіб, який має антиагрегантну дію. Хворий почав приймати засіб у дозах більших, ніж було призначено, внаслідок чого виникли нудота, блювання, біль натщесерце у животі. Який засіб було призначено хворому?

A. Пентоксифілін

B. Тиклід

C. Діпіридамол

D. Пармідин

E. Ацетилсаліцилова кислота

43. Для лікування стоматиту дитині 10 місяців призначено антисептичний препарат в розчині для змазування слизової оболонки рота. Що з наведеного призначено дитині?

A. Спиртовий розчин етакридину лактату

B. Водний розчин фенолу

C. Водний розчин метиленового синього

D. Водний розчин саліцилової кислоти

E. Спиртовий розчин діамантового зеленого

44. Чоловік 43 років скаржиться на кровоточивість ясен, рухомість нижніх фронтальних зубів. Під час огляду виявлено: гіперемія і набряк слизової оболонки ясен нижньої щелепи. Різці та ікла нижньої щелепи рухомі, шийки цих зубів оголені. При натискуванні пінцетом з-під слизової ясен виділяється гній. Для якого захворювання найбільш характерні наведені симптоми?

A. Гінгівіт

B. Пародонтит

C. Остеомієліт

D. Стоматит

E. Періодонтит

45. Хворому було призначено препарат. Через декілька діб дія препарату значно знизилась і для отримання початкового ефекту стало необхідним збільшити дозу. За яким типом змінилася дія лікарської речовини?

A. Тахіфілаксія

B. Звикання

C. Лікарська залежність

D. Ідіосинкразія

E. Кумуляція

46. До лікаря звернулися декілька пацієнтів з подібними скаргами: слабкість, болі в животі, діарея. Після дослідження фекалій виявилось, що терміновій госпіталізації підлягає один з пацієнтів, у якого були виявлені цисти з чотирма ядрами. Для якого найпростішого характерні такі цисти?

A. Дизентерійна амеба

B. Балантидія

C. Трихомонада

D. Лямблія

E. Кишкова амеба

47. При артритах спостерігається порушення ковзання суглобових поверхонь. Яка тканина ушкоджується?

A. Колагеново-волокниста хрящова

B. Пухка сполучна

C. Гіалінова хрящова

D. Ретикулярна

E. Кісткова

48. На слизовій оболонці мигдаликів та м'якого піднебіння виявляються білувато-сірого кольору плівки, які щільно з'єднані з підлеглою тканиною, при спробі зняти плівки на її місці виникає глибокий дефект тканини. Який вид запалення виник на слизовій оболонці мигдаликів та м'якого піднебіння?

A. Гнійне

B. Крупозне

C. Дифтеритичне

D. Серозне

E. Змішане

49. У хворої ушкодження задньої долі гіпофізу призвело до збільшення добового діурезу до 10-15 л. Що є головним механізмом у розвитку поліурії?

A. Дефіцит кортикотропіну

B. Надлишок натрійуретичного фактора

C. Надлишок альдостерону

D. Надлишок вазопресину

E. Дефіцит вазопресину

50. В експерименті електричними імпульсами подразнюють нерв, що призводить до виділення малої кількості густої в'язкої слини підщелепною та під'язиковою залозами. Який нерв стимулюють?

A. N. sympathicus

B. N. vagus

C. N. facialis

D. N. trigeminus

E. N. glossopharyngeus

51. У нормі рН слини складає 6,4 - 7,8. До яких змін емалі призводить зсув рН слини у кислий бік (менше 6,2)?

A. Кальцифікація

B. Мінералізація

C. Демінералізація

D. Підвищення стійкості

E. Флюороз

52. У жінки, яка під час вагітності вживала алкогольні напої, народилася глуха дитина із розщілинами верхньої губи і піднебіння. Ці ознаки нагадують прояв деяких хромосомних аномалій. Який процес призвів до таких наслідків?

A. Онтогенез

B. Тератогенез

C. Канцерогенез

D. Філогенез

E. Мутагенез

53. У хворого перелом кістки повільно загоюється. Який засіб можна використати для пришвидшення загоєння її сполучнотканинної матриці?

A. Преднізолон

B. Метотрексат

C. Метилурацил

D. Циклоспорин

E. Циклофосфан

54. У 37-річної хворої в аналізі крові: Нв - 60 г/л, ер. - 3,0 * 1012/л, КП - 0,6. Лейкоцитарна формула без змін, тромбоцити - 200 * 109/л, ретикулоцити - 0,3 %, ШОЕ - 18 мм/год. Мікроцитоз, пойкілоцитоз. Вкажіть найбільш імовірний тип анемії за механізмом розвитку:

A. Гіпопластична

B. Гемолітична

C. Гостра постгеморагічна

D. В12-фолієводефіцитна

E. Залізодефіцитна

55. У новонародженої дитини недорозвинений тимус. Який вид гемопоезу буде порушений?

A. Еритропоез

B. Моноцитопоез

C. Гранулоцитопоез

D. Мегакаріоцитопоез

E. Лімфопоез

56. Після вживання м'ясних консервів у хворого з'явилося двоїння в очах, сильний головний біль, порушення ковтання, ускладнення дихання, м'язова слабкість. Встановлено діагноз: ботулізм. З яким фактором патогенності пов'язані клінічні прояви цього захворювання?

A. Плазмокоагулаза

B. Ендотоксин

C. Гемолізин

D. Екзотоксин

E. Фібринолізин

57. У хворого на цукровий діабет після ін'єкції інсуліну спостерігалися непритомність, судоми. Який результат біохімічного аналізу крові на вміст глюкози найбільш імовірний?

A. 2,5 ммоль/л

B. 10 ммоль/л

C. 3,3 ммоль/л

D. 5,5 ммоль/л

E. 8,0 ммоль/л

58. У хворої 43 років, яка була прооперована з приводу "гострого живота", сеча набула коричневого кольору, кількість індикану в крові різко підвищилася. Про що може свідчити цей показник?

A. Інгібування глюконеогенезу

B. Посилення дезамінування амінокислот

C. Зниження інтенсивності орнітинового циклу

D. Посилення гниття білків в кишечнику

E. Зниження швидкості клубочкової фільтрації у нирках

59. Назвіть групу препаратів, що зменшують потребу міокарду в кисні, зменшують силу серцевих скорочень та гальмують ліполіз:

A. Альфа-адреноміметики

B. Бета-адреноблокатори

C. Альфа-адреноблокатори

D. Селективні бета-адреноміметики

E. Симпатолітики

60. У хворого утруднене щільне змикання щелеп при жуванні. Відзначається часткова атрофія жувальних м'язів, що розташовані нижче скулової дуги. Гілки якого нерва інервують вказані м'язи?

A. N. infraorbitalis

B. N. mandibularis

C. N. alveolaris inferior

D. N. maxillaris

E. Nn. alveolares superiores

61. Під час розтину тіла померлого від серцевої недостатності виявлено серозний менінгіт, некроз і крововиливи в наднирниках, пролежні. Мікроскопічно: деструктивно-проліферативний ендотромбоваскуліт (гранульоми Попова) у довгастому мозку, інтерстиціальний міокардит. Яке захворювання було у померлого?

A. Скарлатина

B. Кір

C. Грип

D. Черевний тиф

E. Висипний тиф

62. У цитоплазмі міоцитів розчинена велика кількість метаболітів окислення глюкози. Назвіть один з них, що безпосередньо перетворюється на лактат.

A. Гліцерофосфат

B. Оксалоацетат

C. Глюкозо-6-фосфат

D. Піруват

E. Фруктозо-6-фосфат

63. У експериментальної тварини, що знаходиться на безбілковому раціоні, розвинулася жирова інфільтрація печінки внаслідок дефіциту метилюючих агентів. Утворення якого метаболіту порушено у піддослідної тварини?

A. ДОФА

B. Ацетоацетат

C. Холін

D. Холестерин

E. Лінолева кислота

64. У дитини спостерігається затримка росту, психічного розвитку і формування зубів, запізніла поява точок окостініння, зниження основного обміну. Гіпофункція якої ендокринної залози (залоз) є причиною такого стану?

A. Нейрогіпофіз

B. Наднирники

C. Статеві

D. Щитовидна

E. Підшлункова

65. У новонародженої дитини під час смоктання молоко потрапляє до носової порожнини. Про яку ваду розвитку свідчить цей факт?

A. Незарощення піднебіння

B. Атрезія стравоходу

C. Звуження стравоходу

D. Заяча губа

E. Дивертикул стравоходу

66. Під час дослідження плазми крові пацієнта через 4 години після приймання ним жирної їжі встановлено, що вона є каламутною. Найбільш ймовірною причиною даного стану є підвищення концентрації в плазмі:

A. ЛПНГ

B. Холестерину

C. Фосфоліпідів

D. Хіломікронів

E. ЛПВГ

67. Хворому 60 років було встановлено діагноз цироз печінки, причиною якого було токсичне ураження алкоголем. Який препарат краще за все призначити хворому?

A. Вітамін Е

B. Аскорбінова кислота

C. Рибоксин

D. Ессенціале

E. Кислота глютамінова

68. Під час гістологічного дослідження біоптату шкіри людини виявляється лише щільна неоформлена сполучна тканина. Який шар даного органу було представлено для вивчення?

A. Сітчастий шар дерми

B. Епідерміс

C. Гіподерма

D. Сосочковий шар дерми

E. М'язова пластинка

69. У хворої жінкі 47 років при обстеженні виявлено рефлюкс (зворотній закид сечі). У якій частині нирки розташовані гладенькі м'язи, порушення функції яких може бути причиною рефлюкса?

A. Pelvis renalis

B. Ductuli papillares

C. Calyx renalis major

D. Calyx renalis minor

E. Capsula glomeruli

70. Хворий 43 років звернувся до лікаря зі скаргою на пухлиноподібне утворення на корені язика. Хірург-стоматолог встановив, що це злоякісна пухлина. Плануючи операцію, він вирішив перев'язати артерію, яка проходить у трикутнику Пирогова. Що це за артерія?

A. A. profunda linguae

B. A. sublingualis

C. A. palatina ascendens

D. A. lingualis

E. A. palatina descendens

71. Експериментальній тварині після попередньої сенсибілізації підшкірно введено дозу антигену. У місці ін'єкції розвинулося фібринозне запалення з альтерацією стінок судин, основної речовини та волокнистих структур сполучної тканини у вигляді мукоїдного та фібриноїдного набухання, фібриноїдного некрозу. Яка імунологічна реакція розвинулася у тварини?

A. Гіперчутливість сповільненого типу

B. Гіперчутливість негайного типу

C. Гранульоматоз

D. Нормергічна реакція

E. Реакція трансплантаційного імунітету

72. У хворого спостерігається збільшення проникності стінок кровоносних судин із розвитком підвищеної кровоточивості ясен, виникнення дрібнокрапчастих крововиливів на шкірі, випадіння зубів. Яким порушенням вітамінного обміну пояснюються ці симптоми?

A. Гіпервітаміноз С

B. Гіповітаміноз С

C. Гіповітаміноз А

D. Гіпервітаміноз D

E. Гіповітаміноз D

73. У хворої з набряками у сечі велика кількість білку. Про порушення функції якого відділу нефрону це свідчить?

A. Ниркове тільце

B. Висхідна частина петлі Генле

C. Проксимальний звитий каналець

D. Нисхідна частина петлі Генле

E. Дистальний звитий каналець

74. Який нейромедіатор у тканині мозку може бути синтезований з продукту переамінування альфа-кетоглутарової кислоти?

A. Серотонін

B. Дофамін

C. Триптамін

D. ГАМК

E. Норадреналін

75. Під час розтину тіла померлого від набряку легень у міокарді знайдено велике вогнище жовто-сірого кольору, а в коронарній артерії - свіжий тромб. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Інфаркт міокарда

B. Міокардит

C. Кардіосклероз

D. Амілоїдоз

E. Кардіоміопатія

76. Хвора 50 років страждає на безсоння. Протягом 3 місяців вона приймала різні снодійні засоби: етамінал натрію, фенобарбітал, барбаміл. Після відміни препаратів хвора стала дратівливою, відновилось безсоння, з'явилися агресивність, втрата апетиту, тремор кінцівок. Яке ускладнення фармакотерапії виникло у хворої?

A. Тахіфілаксія

B. Функціональна кумуляція

C. Фізична і психічна залежність

D: Звикання до препаратів

Е. Сенсибілізація

77. У хворого на хронічний ентероколіт виявлено порушення травлення та всмоктування білків у тонкій кишці внаслідок недостатньої кількості дипептидаз у кишковому соці. У яких клітинах порушено синтез цих ферментів?

A. Келихоподібні

B. Клітини Панета

C. Ендокриноцити

D. Стовпчасті без облямівки

E. Стовпчасті з облямівкою

78. На розтині тіла померлого від ниркової недостатності, який протягом останніх 5 років хворів на бронхоектатичну хворобу, виявлені збільшені у розмірах нирки щільної консистенції з потовщеним кірковим шаром білого кольору та сальним блиском. Яке захворювання нирок у хворого?

A. Вторинний амілоїдоз

В. -

C. Некротичний нефроз

D. Гломерулонефрит

E. Хронічний пієлонефрит

79. У хворого спостерігаються дерматит, діарея, деменція. В анамнезу відомо, що основним продуктом харчування хворого є кукурудза. З нестачею якого вітаміну пов'язані ці порушення?

А. РР

B. В8

С. В2

D. В1

Е.В9

80. Зуб, видалений у пацієнта, має два корені. Що це за зуб?

A. Нижній великий кутній

B. Нижній малий кутній

C. Верхній великий кутній

D. Верхній різець

E. Ікло

81. Гнійні вогнища на обличчі вище ротової порожнини небезпечні можливістю поширення інфекції у порожнину черепа. Наявністю яких анастомозів вен обличчя це зумовлено?

A. З середньою і глибокими скроневими венами

B. З очними венами

C. З крилоподібним сплетенням

D. З передніми вушними венами

E. З потиличною веною

82. Лікарю-пародонтологу необхідно оцінити у пацієнтки фактори неспецифічної резистентності слини і видільного слизової оболонки ротової порожнини. Який фактор неспецифічної резистентності слід вивчити у досліджуваному матеріалі у першу чергу?

A. Лізоцим

B. Комплемент

C. Інтерферон

D. Секреторний Ig А

E. Пропердин

83. Під час розтину тіла жінки 38 років виявлені нирки розміром 18x16x8 см, що нагадують виноградні грона, на розрізі складаються з численних порожнин від 0,5 см до 3 см у діаметрі, заповнених серозною рідиною або колоїдними масами. Паренхіма нирки між порожнинами різко стоншена до 0,1 см. На яке захворювання страждала померла?

A. Дисплазія нирок

B. Полікістоз нирок

C. Хронічний пієлонефрит

D. Гострий пієлонефрит

E. Нефролітіаз

84. У хворого 37 років після отруєння невідомим лікарським препаратом відзначаються швидкі самодовільні стереотипні скорочення м'язів обличчя, що імітують мигання і примружування. До якої форми розладів рухової функції нервової системи слід віднести ці порушення?

А.-

B. Гіпокінез

C. Акінезія

D. Гіперкінез

E. Атаксія

85. Під час кружіння на каруселі у жінки 25 років з'явилися нудота, блювання, посилення потовиділення. Активація яких рецепторів зумовила рефлекторний розвиток цих симптомів?

A. Вестибулярні півколових каналів

B. Вестибулярні отолітові

C. Кортієвого органу

D. Пропріорецептори скелетних м'язів

E. Зорові

86. При обстеженні хворого похилого віку був встановлений супутній діагноз "блукаюча нирка'. Зміни в яких структурах нирки призвели до цього стану?

A. Sinus renalis

B. Ureter

C. Hilus renalis

D. Fascia renalis

E. Corpus adiposum pararenale

87. При гістологічному дослідженні щитовидної залози хворого, який помер від серцевої недостатності при явищах гіпотіреозу, виявлено дифузну інфільтрацію залози лімфоцитами і плазмоцитами, атрофію паренхіми і розростання сполучної тканини. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Аутоімунний тиреоїдит Хашимото

B. Аденома щитовидної залози

C. Зоб тиреотоксичний

D. -

Е. Гнійний тиреоїдит

88. У хворого на гострий міокардит з'явилися клінічні ознаки кардіогенного шоку. Який патогенетичний механізм є провідним у розвитку шоку?

A. Збільшення судинного тонусу

B. Зниження діастолічного притоку крові до серця

C. Депонування крові у венах

D. Зниження судинного тонусу

E. Порушення насосної функції серця

89. На електронній мікрофотографії представлені структури у вигляді відкритих міхурців, внутрішня поверхня яких вистелена одношаровим епітелієм який утворений респіраторними та секреторними клітинами. Які структури представлені на мікрофотографії?

A. Ацинуси

B. Альвеолярні ходи

C. Альвеоли

D. Бронхіоли

E. Термінальні бронхи

90. Хворий 68 років переніс інфаркт міокарда. Під час ЕКГ-обстеження відзначається прогресуюче збільшення тривалості інтервалу PQ аж до випадіння комплексу QRS, після чого інтервал PQ відновлюється. З порушенням якої функції серця пов'язане таке порушення серцевого ритму?

A. Збудливість

B. Автоматизм

C. Скоротливість

D. -

Е. Провідність

91. Під час гістологічного дослідження легень померлого від серцевої недостатності виявлені вогнища запалення з заповненням альвеол рідиною, забарвленою у блідо-рожевий колір, місцями з наявністю тонких рожевих ниток, які утворюють дрібнопетлисту сітку з невеликою кількістю лімфоцитів. Який характер ексудата у легенях?

A. Фібринозний

B. Серозний

C. Серозно-фібринозний

D. Гнійний

E. Геморагічний

92. Хірург використав 70% розчин спирту етилового для обробки рук перед оперативним втручанням. Який основний механізм антисептичної дії препарату на мікроорганізми?

A. Окислення органічних компонентів протоплазми

B. Взаємодія з гідроксильними групами ферментів

C. Взаємодія з аміногрупами білків протоплазми

D. Блокада сульфгідрильних груп ферментних систем

E. Дегідратація білків протоплазми

93. У клітинах людини під дією ультрафіолетового випромінювання відбулося пошкодження молекули ДНК. Реалізувалася система відновлення пошкодженої ділянки молекули ДНК по непошкодженому ланцюгу за допомогою специфічного ферменту. Як називається це явище?

A. Термінація

B. Реплікація

C. Репарація

D. Дуплікація

E. Ініціація

94. При онкологічному захворюванні одного з органів грудної порожнини пухлина метастазує дуже швидко, оскільки лімфа від цього органу частіше за все відтікає одразу до грудної лімфатичної протоки. Який це орган?

A. Трахея

B. Серце

C. Легеня

D. Вилочкова залоза

E. Стравохід

95. Хворий на застудне захворювання страждає від безперервного кашлю з харкотинням, що погано відділяється. Який з перелічених препаратів поліпшить відділення харкотиння?

A. Глауцину гідрохлорид

B. Фалімінт

C. Кодеїну фосфат

D. Настій трави термопсису

E. Лібексин

96. Під час рентгеноскопічного дослідження органів грудної клітки у хворого відзначена нерухомість діафрагми з правого боку. Який нерв пошкоджено з правого боку?

A. Блукаючий нерв

B. Шийна петля

C. Симпатичний стовбур

D. Додатковий нерв

E. Діафрагмальний нерв

97. У пацієнта в результаті активації власних мікроорганізмів, що входять до складу мікрофлори слизової оболонки рота, виник гнійно-запальний процес тканин пародонту. До якої форми інфекції належить захворювання?

A. Аутоінфекція

B. Екзогенна інфекція

C. Суперінфекція

D. Реінфекція

E. Рецидив

98. Хвора 45 років скаржиться на біль і кровотечу з каріозної порожнини 36 під час їжі. Раніше спостерігався непровокований біль. Під час огляду 36 - на жувальній поверхні глибока каріозна порожнина, виповнена тканиною червоного кольору, під час зондування відмічається біль і кровотеча. Яка тканина розрослася у каріозну порожнину?

A. Грануляційна

B. Жирова

C. М'язова

D. Епітеліальна

E. Фіброзна

99. На ранній стадії цукрового діабету у хворих спостерігається поліурія. Чим вона зумовлена?

A. Гіперглікемія

B. Гіперхолестеринемія

C. Гіперкаліемія

D. Кетонемія

E. Гіпохолестеринемія

100. Під час обстеження пацієнта ЛОР-лікар діагностував запалення верхньощелепних пазух. У якому носовому ході під час риноскопії було виявлено гній?

A. Загальний

B. Середній

C. Нижній

D. Верхній

E. Найвищий

101. В ембріогенезі ротової порожнини відбулося порушення розвитку емалі зубів. Яке джерело розвитку зубів було пошкоджено?

A. Зубний сосочок

B. Епітелій

C. Мезенхіма

D. Зубний мішечок

E. Мезодерма

102. Вміст везикул зі слизової оболонки хворого на натуральну віспу направлений до вірусологічної лабораторії. Що з наведеного буде виявлено при мікроскопії мазків?

A. Тільця Гуарнієрі

B. Тільця Пашена

C. Тільця Бабеша-Ернста

D. Синцитій

E. Тільця Бабеша-Негрі

103. До лікаря звернувся пацієнт зі скаргами на підвищену больову чутливість шкіри вушної раковини та зовнішнього слухового проходу. Пальпація позаду грудинно-ключично-сосковидного м'язу болюча. Подразнення якого нерва може дати таку клінічну картину

A. N. occipitalis minor

 

B. N. supraclaviculares

C. N. transversus colli

D. N. auricularis magnus

E. N. vagus

104. У хворого хлопчика 5 років на п'ятий день після початку захворювання з слизової носоглотки і мигдаликів виділений збудник поліомієліту. Яку реакцію слід використати для встановлення серотипу збудника?

A. Реакція гальмування гемаглютинації

B. Реакція зв'язування комплементу

C. Реакція гальмування гемадсорбції

D. Реакція вірусної нейтралізації цитопатичної дії

E. Реакція непрямої гемаглютинації

105. До відділення травматології надійшов хворий з розчавлюванням м'язової тканини. Який біохімічний показник сечі при цьому буде збільшений?

A. Сечова кислота

B. Глюкоза

C. Загальні ліпіди

D. Креатинін

E. Мінеральні солі

106. У хворого зниження хвилинного викиду серця зумовлене зниженням інотропної функції міокарда. Яка з перелічених речовин підвищує цю функцію в результаті прямої дії на міокард?

A. Анаприлін

B. Еналаприл

C. Фуросемід

D. Строфантин

E. Дроперидол

107. У пацієнта порушена координація рухів, їх амплітуда і спрямованість; рухи розмашисті, непропорційні; хода "півняча", "п'яна". Який відділ мозку пошкоджено?

A. Мозочок

B. Таламус

C. Гіпоталамус

D. Довгастий мозок

E. Спинний мозок

108. Хворому на інсулінзалежний цукровий діабет було введено інсулін. Через деякий час у хворого з'явилися слабкість, дратівливість, посилення потовиділення. Який основний патогенетичний механізм розвитку гіпоглікемічної коми, що виникла?

A. Посилення глікогенолізу

B. Зменшення глюконеогенезу

C. Вуглеводне голодування головного мозку

D. Посилення кетогенезу

E. Посилення ліпогенезу

109. Хворий захворів гостро, скаржився на озноб, підвищення температури тіла до 40°С, головний біль, кашель, задишку. На 5-й день захворювання помер. Під час розтину: легені збільшені в об'ємі, пістрявого вигляду - "велика пістрява легеня". Для якого захворювання характерна така патологоанатомічна картина?

A. Грип

B. Бронхоектатична хвороба

C. Респіраторно-синцитіальна інфекція

D. Аденовірусна інфекція

E. Крупозна пневмонія

110. У пацієнта після тривалого вживання антибіотиків розвинувся дисбактеріоз кишечника. Які препарати слід призначити для відновлення нормальної мікрофлори?

A. Еубіотики (пробіотики)

B. Інтерферон

C. Нітрофурани

D. Протигрибкові препарати

E. Сульфаніламіди

111. У хворого виділено чисту культуру коринебактерій дифтерії. Яку імунологічну реакцію слід використати для виявлення токсигенності бактерій?

A. Гальмування гемаглютинації

B. Непрямої гемаглютинації

C. Аглютинації

D. Преципітації в агарі

E. Зв'язування комплементу

112. Дитина 3 років мала множинні порушення розвитку кісток лицевого відділу черепа. Загинула від сепсису, який розвинувся на фоні бронхопневмонії. У крові вміст імуноглобулінів в межах норми. Під час розтину встановлена відсутність тимуса. Яка головна причина страждань дитини?

A. Гострий лімфолейкоз

B. Вторинний імунодефіцит

C. Комбінований імунодефіцит

D. Недостатність клітинного імунітету

E. Хронічна інтоксикація

113. У хворого після психічної травми відзначаються підвищена збудливість, дратівливість, безсоння, тривога. Який лікарський засіб доцільно призначити?

A. Феназепам

B. Пірацетам

C. Бемегрид

D. Кофеїн

E. Імізин

114. Хворий надійшов до відділення щелепно-лицьової хірургії з вивихом скронево-нижньощелепного суглоба з пошкодженням основної його зв'язки. Назвіть цю зв'язку?

A. Медіальна

B. Нижньощелепна

C. Крило-нижньощелепна

D. Шило-нижньощелепна

E. Латеральна

115. В результаті інтоксикації в епітеліальній клітині слизової оболонки порожнини рота не синтезуються ферменти, що забезпечують сплайсинг. Яка причина припинення біосинтезу білку у цьому випадку?

A. Не активуються амінокислоти

B. Не синтезується АТФ

C. Порушено транспорт амінокислот

D. Не утворюється зріла і-РНК

E. Не утворюється р-РНК

116. На практичному занятті студенти вивчали забарвлений мазок крові миші, у якому було виявлено фагоцитовані лейкоцитами бактерії. Які органели клітини завершують перетравлення цих бактерій?

A. Рибосоми

B. Апарат Гольджі

C. Мітохондрії

D. Гранулярна ендоплазматична сітка

E. Лізосоми

117. До лікаря звернувся юнак 16 років зі скаргами на свербіння між пальцями рук і на животі, яке посилюється вночі. Під час огляду на шкірі виявлені тоненькі смужки сірого кольору і дрібнокрапковий висип. Який збудник найбільш імовірно спричинив це захворювання?

A. Ixodes ricinus

B. Dermacentor pictus

C. Sarcoptes scabiei

D. Ornithidorus papillipes

E. Іxodes persulcatus

118. В результаті травми голови у чоловіка 32 роки ушкодженні ампули півколових каналів. Сприйняття яких подразнень буде порушено внаслідок цього?

A. Вібрація

B. Гравітація

C. Лінійне прискорення

D. Вібрація та гравітація

E. Кутове прискорення

119. Після вживання меду у підлітка з'явилася кропив'янка, що супроводжувалася лейкоцитозом. Який вид лейкоцитозу виник у даному випадку?

A. Базофілія

B. Моноцитоз

C. Нейтрофілія

D. Лімфоцитоз

E. Еозинофілія

120. У хворого на хронічне запалення субмаксилярної слинної залози спостерігається гіпосалівація. Порушення інкреції якої речовини спостерігається при цьому?

A. Глюкагон

B. Кальцитонін

C. Паротин

D. Паратирін

E. Соматостатин

121. У приміщенні відзначається підвищений вміст вуглекислого газу. Як зміниться дихання (глибина і частота) у людини, яка увійшла до цього приміщення?

A. Збільшиться глибина і частота

B. Збільшиться глибина

C. Зменшиться глибина

D. Зменшиться частота

E. Збільшиться частота

122.До хірурга-стоматолога привели хворого з вуличною травмою в ділянці піднижньощелепного трикутника. Обробляючи рану, лікар побачив, що травмована артерія, яка іде до м'якого піднебіння. Яку артерію пошкоджено?

A. A. sphenopalatina

B. A. palatina ascendens

C. A. pharingea ascendens

D. A. palatina descendens

E. A. facialis

123.Під час мікроскопії харкотиння хворого на пневмонію випадково виявлені личинки. У крові - еозинофілія. Який гельмінтоз найбільш імовірно наявний у хворого?

A. Трихоцефальоз

B. Аскаридоз

C. Ентеробіоз

D. Опісторхоз

E. Парагонімоз

124.Внаслідок інсульту (крововилив у головний мозок) у хворого відсутні активні рухи м'язів голови і шиї. Обстеження головного мозку за допомогою ЯМР показало, що гематома знаходиться в коліні внутрішньої капсули. Який провідний шлях пошкоджено у хворого?

A. Тr. cortico-spinalis

B. Tr. cortico-thalamicus

C. Tr. thalamo-corticalis

D. Tr. cortico-nuclearis

E. Tr. cortico-fronto-pontinus

125.При очікуванні екстракції зуба у пацієнта виникло сильне відчуття боязні. Який лікарський препарат йому слід ввести для усунення цих відчуттів?

A. Анальгін

B. Аміназин

C. Діазепам

D. Етимізол

E. Карбамазепін

126. У хворого після переливання крові спостерігається жовтуватість шкіри та слизових оболонок, в крові підвищено рівень загального та непрямого білірубіну, у сечі підвищено рівень уробіліну, у калі - стеркобіліну. Який вид жовтяниці у хворого?

A. Паренхіматозна

B. Обтураційна

C. Спадкова

D. Жовтяниця новонароджених

E. Гемолітична

127. У жінки має місце гіперемія яєчника, підвищення проникності гемато-фолікулярного бар'єру з послідовним розвитком набряку, інфільтрація стінки фолікула сегментоядерними лейкоцитами. Об'єм фолікула великий, стінка його потоншена. Якому періоду статевого циклу відповідає описана картина?

A. Предовуляторна стадія

B. Період відносного спокою

C. Овуляція

D. Постменструальний період

E. Менструальний період

128.Під час мікроскопічного дослідження у препараті виявлений орган нервової системи, що складається з псевдоуніполярних нейронів, тіла яких вкриті гліальною і сполучнотканинною оболонками. Визначте цей орган.

A. Кора великих півкуль

B. Спинномозковий вузол

C. Вегетативний ганглій

D. Мозочок

E. Спинний мозок

129.У здорового подружжя народилась дитина з розщілинами губи та піднебіння, аномаліями великих пальців кисті та мікроцефалією. Каріотип дитини: 47,18+. Який тип мутації спричинив цю спадкову хворобу?

A. Трисомія за аутосомою

B. Нулісомія

C. Моносомія за Х-хромосомою

D. Моносомія за аутосомою

E. Поліплоїдія

130.У гістологічному препараті судини добре виражені внутрішня та зовнішня еластичні мембрани, у середній оболонці багато міоцитів. До якого типу відноситься ця судина?

A. Вена з сильним розвитком м'язів

B. Екстраорганна лімфатична судина

C. Артерія м'язового типу

D. Артерія змішаного типу

E. Артерія еластичного типу

131. Після операції у хворого знижена чутливість шкіри передньої та латеральної поверхні шиї. Який нерв було пошкоджено під час операції?

A. N. occipitalis minos

B. N. phrenicus

C. N. auricularis magnus

D. N. transversus colli

E. Nn. supraclaviculars

132. У дітей, хворих на квашіоркор, поряд з іншими ознаками виявлені порушення процесу утворення зубів. В основі цього явища лежить недостатнє надходження до організму:

A. Білків

B. Вуглеводів

C. Вітаміну С

D. Жирів

E. Вітаміну В1

133. Хворій потрібно зробити пункцію прямокишково-маткової заглибини (дугласового простору). Через яку частину склепіння піхви її здійснюють?

A. Будь-яка

B. Бічна ліва

C. Бічна права

D. Передня

E. Задня

134. При аналізі спірограми хворого встановлено зменшення частоти і глибини дихання. До зменшення якого показника це призведе?

A. Резервний об'єм видиху

B. Резервний об'єм вдиху

C. Хвилинний об'єм дихання

D. Залишковий об'єм

E. Життєва ємність легень

135. Під час розтину тіла померлого через тиждень від початку профузної діареї, виявлено різко виражений ексікоз, кров густа. Під час бактеріологічного дослідження вмісту тонкої кишки, що нагадує рисовий відвар, знайдені вібріони. Яке захворювання призвело до смерті хворого?

A. Черевний тиф

B. Холера

C. Дизентерія

D. Сальмонельоз

E. Харчова токсикоінфекція

136. Під час розтину тіла жінки 45 років, що померла від хронічної ниркової недостатності, знайдено: склероз та гіаліноз дерми, великовогнищеві некрози кортикального шару нирок та нефросклероз, великовогнищевий кардіосклероз та базальний пневмосклероз. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Системний червоний вовчак

B. Ревматизм

C. Системна склеродермія

D. Вузликовий периартеріїт

E. Дерматоміозит

137. У хворого на пневмосклероз розвинулася легенева гіпертензія та правошлуночкова серцева недостатність з асцитом та набряками. Який основний патогенетичний механізм розвитку набряків у цього хворого?

A. Збільшення проникності стінок судин

B. Зменшення онкотичного тиску крові

C. Збільшення гідростатичного тиску крові у венах

D. Збільшення онкотичного тиску міжклітинної рідини

E. Зменшення осмотичного тиску крові

138. На слизовій оболонці лівої щоки визначається безболісне, еластичної консистенції новоутворення, розташоване на вузькій, м'якій ніжці, розміром 1x1см, нерухоме, поверхня його нерівна, сосочкова. Слизова оболонка, що вкриває новоутворення, у кольорі не змінена. Для якого захворювання найбільше характерні такі зміни?

A. Аденома

B. Папілома

С. Рак

D. Аденокистозна карцинома

E. Поліп

139. У дитини грудного віку спостерігається потемніння склер, слизових оболонок, вушних раковин, виділена сеча темніє на повітрі. У крові та сечі виявлено гомогентизинову кислоту. Яке захворювання у дитини?

A. Гемолітична анемія

B. Порфірія

C. Цистинурія

D. Альбінізм

E. Алкаптонурія

140. У результаті травми у хворого був ушкоджений відвідний нерв. Який з перелічених симптомів спостерігатиметься у такого хворого?

A. Параліч медіального прямого м'яза очного яблука

B. Параліч латерального прямого м'яза очного яблука

C. Порушення сльозовиділення

D. Розлад акомодації

E. Стійке розширення зіниці

141. Хворому проведена субтотальна субфасціальна резекція щитоподібної залози. У післяопераційному періоді тривалий час зберігається охриплість голосу Який нерв ушкоджено в ході операції?

A. Язиковий

B. Зворотний гортанний

C. Під'язиковий

D. Нижньощелепний

E. Верхній гортанний

142. У людини, яку покусали бджоли, розвинувся набряк верхніх кінцівок та обличчя. Який основний патогенетичний механізм розвитку цього набряку?

A. Зменшення онкотичного тиску крові

B. Підвищення проникності стінки судин

C. Зменшення гідростатичного тиску тканин

D. Збільшення гідростатичного тиску в капілярах

E. Збільшення онкотичного тиску тканин

143. У хворого, що тривало хворіє на туберкульоз, виявлене внутрішньоклітинне розташування мікобактерій. Який препарат обов'язково має бути включений до комплексної терапії туберкульозу?

A. Етіонамід

B. Натрію парааміносаліцилат

C. Етамбутол

D. Рифампіцин

Е. Ізоніазид

144. Перед екстракцією зуба хворому місцево ввели знеболюючий препарат із групи заміщених амідів (похідних аніліду). Визначте цей препарат.

A. Танін

B. Лідокаїн

C. Анестезин

D. Дикаїн

E. Новокаїн

145. Внаслідок перенесеної хвороби у хворого порушено розширення голосової щілини. Який м'яз пошкоджено?

A. Персне-щитоподібний

B. Задній персне-черпакуватий

C. Голосовий

D. Бічний персне-черпакуватий

E. Щито-черпакуватий

146. Пацієнт 16 років, що страждає на хворобу Іценка-Кушінга, звернувся з приводу надлишкової маси тіла. Під час опитування виявилося, що енергетична цінність їжї, що вживається, складає 1700-1900 ккал/добу. Яка провідна причина ожиріння у цьому випадку?

A. Гіподинамія

B. Нестача глюкокортикоїдів

C. Нестача інсуліну

D. Надлишок глюкокортикоїдів

E. Надлишок інсуліну

147. У хворого з алкогольним цирозом печінки скарги на загальну слабкість, задишку. Встановлено зниження артеріального тиску, асцит, розширення поверхневих вен передньої стінки живота, спленомегалія. Яке порушення гемодинаміки спостерігається у хворого?

A. Синдром портальної гіпертензії

B. Тотальна серцева недостатність

C. Колапс

D. Недостатність правого шлуночка серця

E. Недостатність лівого шлуночка серця

148. Хворий із серцевою недостатністю приймає дигоксин. Який ефект дигоксину зумовлює доцільність його застосування при цій патології?

A. Зменшення потреби міокарду в кисні

B. Збільшення частоти серцевих скорочень

C. Зменшення постнавантаження на серце

D. Зменшення переднавантаження на серце

E. Збільшення сили серцевих скорочень

149. Хвора 27 років скаржиться на сухість губ, появу лусочок, котрі вона зкушує. (Об'єктивно: губи сухі, на межі червоної кайми та слизової оболонки губ наявність сірих прозорих лусочок, краї яких дещо виступають над поверхнею слизової. Після зняття лусочок ерозій немає, відмічається гіперемія. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Лейкоплакія

B. Червоний вовчак

C. Кандидозний хейліт

D. Метеорологічний хейліт

E. Ексфоліативний хейліт

150. До лікарні надійшов хворий з пошкодженням щоки. Протока якої слинної залози може бути ушкоджена?

A. Привушна

B. Щічна

C. Кутня

D. Піднижньощелепна

E. Під'язикова

151. У хворого запалення середнього вуха (отит). При цьому він скаржиться на розлад відчуття смаку в передній частині язика. Який з нервів ушкоджено?

A. N. vestibulo-cochlearis

B. N. trigeminus

C. N. glossopharyngeus

D. N. vagus

E. N. facialis

152. У хворого крововилив у задню центральну звивину. До порушення якого виду чутливості з протилежного боку це призведе?

A. Слухова

B. Нюхова і смакова

C. Шкірна та пропріоцептивна

D. Слухова і зорова

E. Зорова

153.Хворий 56 років страждає на фіброзно-кавернозний туберкульоз легень. Протягом останніх 3 тижнів посилилися кашель, слабкість, збільшилася кількість гнійно-слизового харкотиння з прожилками крові. Яка причина вентиляційної недостатності, що виникла в даному випадку?

A. Порушення функції нервово-м'язового апарату

B. Порушення функції дихального центру

C. Зменшення кількості функціонуючих альвеол

D. Порушення прохідності повітроносних шляхів

E. Порушення рухливості грудної клітки

154.У дитини 5 років через 2 тижні після перенесеної ангіни виник гострий дифузний гломерулонефрит, що характеризувався олігурією, протеїнурією, гематурією, гіперазотемією. Порушення якого процесу у нирках найбільш суттєве для виникнення цих змін?

A. Секреція гормонів

B. Клубочкова фільтрація

C. Сечовиведення

D. Канальцева реабсорбція

E. Канальцева секреція

155.Досліджуються клітини червоного кісткового мозку людини, які відносяться до клітинного комплексу, що постійно поновлюється. Яким чином у нормі утворюються ці клітини?

A. Мітоз

B. Шизогонія

C. Амітоз

D. Мейоз

E. Бінарний поділ

156.У хворого з опіками 40% поверхні тіла розвинувся опіковий шок. Який механізм розвитку шоку домінує на його початку?

A. Больовий

B. Порушення білкового обміну

C. Аутоімунізація

D. Порушення мінерального обміну

E. Зневоднення

157.Відомо, що накопичення аміаку є основною причиною мозкової коми при печінковій недостатності. Яка вільна амінокислота відіграє першочергову роль в утилізації аміаку в мозку?

A. Триптофан

B. Аланін

C. Цистеїн

D. Гістидин

E. Глютамінова кислота

158.Для лікування пародонтиту в комплекс препаратів був включений лікарський засіб з групи водорозчинних вітамінів, похідне біофлавоноїдів, який призначають разом з кислотою аскорбіновою. Препарат має антиоксидантні властивості, зменшує кровоточивість ясен. Який це препарат?

A. Кальцію пантотенат

B. Кальцію пангамат

C. Кислота фолієва

D. Ціанокобаламін

E. Рутин

159.Під час розтину тіла виявлено, що вся права легеня збільшена, щільна, на плеврі нашарування фібрину, на розрізі тканина сірого кольору, з якої стікає каламутна рідина. Для якого захворювання легенів характерна така картина?

A. Гангрена легені

B. Фіброзуючий альвеоліт

C. Вогнищева пневмонія

D. Інтерстиціальна пневмонія

E. Крупозна пневмонія

160.У медико-генетичній консультації 14-річній дівчинці встановлено діагноз: синдром Шерешевського - Тернера. Який каріотип дитини?

A. 46, XY

B. 47, трисомія за 13-ою парою

C. 47, ХХY

D. 45, Х0

E. 46, XX

161.До хірурга-стоматолога потрапив чоловік 28 років з вуличною травмою. Лікар виявив ушкодження луски скроневої кістки та субдуральну гематому, яка виникла внаслідок цього. Ушкодження якої артерії найбільш імовірно спричинило утворення гематоми?

A. A. ophthalmica

B. A. maxillaris

C. A. carotis interna

D. A. meningea media

E. A. sphenopalatina

162. У відділенні щелепно-лицьової хірургії у хворого виникло гнійне ускладнення. Під час бактеріологічного дослідження матеріалу із рани виділено культуру, що утворювала пігмент синьо-зеленого кольору. Який мікроорганізм найімовірніше є збудником інфекції?

A. Proteus vulgaris

B. Klebsiella pneumoniae

C. Pseudomonas aeruginosa

D. Staphylococcus epidermidis

E. Bacillus subtilis

163. У хворого на променеву хворобу з'явилися ознаки геморагічного синдрому. Який механізм має найбільше значення у патогенезі цього синдрому?

A. Еритропенія

B. Лімфопенія

C. Тромбоцитопенія

D. Еозинопенія

E. Нейтропенія

164.Жінка 38 років захворіла гостро з підвищенням температури тіла до 40°С. На другому тижні хвороби на шкірі живота з'явилися розеоли. На 18-й день хвороби виявлені ознаки "гострого живота', діагностовано перитоніт, від якого хвора померла. На аутопсїї у клубовій кишці виявлені глибокі виразки у ділянці групових фолікулів, одна з яких перфорувала, у черевній порожнині - фібринозно-гнійний ексудат. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Лямбліоз

B. Дизентерія

C. Кампілобактерійний ентероколіт

D. Черевний тиф

E. Амебіаз

165.У наркологічному відділенні психоневрологічної лікарні хворому призначено тетурам. Яке захворювання може бути показанням для його застосування?

A. Гостре отруєння морфіном

B. Наркоманія

C. Алкоголізм

D. Алкогольний психоз

E. Гостре отруєння спиртом етиловим

166.У постраждалого у ДТП лівобічний перелом середньої третини нижньої щелепи. Які судини можуть бути травмовані?

A. Верхні альвеолярні артерія і вена

B. Щелепно-під'язикові артерія і вена

C. Нижні альвеолярні артерія і вена

D. Верхньощелепна артерія і крилоподібне сплетення

E. Язикові артерія і вена

167.Хвора 58 років надійшла у важкому стані: свідомість затьмарена, шкіра суха, очі запалі, ціаноз, запах гнилих яблук з рота. Глюкоза крові 15,1 ммоль/л, в сечі 3,5% глюкози. Що є причиною такого стану?

A. Гіповолемічна кома

B. Гіпоглікемічна кома

C. Гіперглікемічна кома

D. Анафілактичний шок

E. Уремічна кома

168.Студентка 18 років має масу тіла 50 кг. Робочий (загальний) обмін її складає 11 000 кДж/д. Якою повинна бути калорійність харчового раціону студентки, якщо вона хоче збільшити масу тіла?

A. 10 000-11 000 кДж/д

B. 8 000 - 9 000 кДж/д

C. 9 000 - 10 000 кДж/д

D. 12 000 - 13 000 кДж/д

E. 10 500-11500кДж/д

169.В експерименті тварині нанесена травма рогівки. За рахунок чого буде відбуватися регенерація її багатошарового епітелію?

A. Остистий шар епітелію рогівки

B. Власна речовина рогівки

C. Плоскі клітини

D. Клітини базального шару епітелію

E. Базальна мембрана

170.У людини визначили величину енерговитрат. У якому стані знаходилася людина, якщо її енерговитрати виявилися меншими за основний обмін?

A. Спокій

B. Легка робота

C. Відпочинок

D. Нервове напруження

E. Сон

171.У хворого на хронічний періодонтит рентгенологічно виявлено кісту кореня зуба. Мікроскопово в операційному матеріалі виявлено, що порожнина кісти вистелена багатошаровим плоским епітелієм, стінка кісти утворена грануляційною тканиною різного ступеня зрілості з дифузним запальним інфільтратом. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Амелобластома

B. Радикулярна кіста

C. Фолікулярна кіста

D. -

Е. Примордіальна кіста

172. У 50-річної жінки на місці видаленого зуба регенерувала нова тканина. Які органели клітин, виходячи з їх функції, найбільш активні при відновленні тканини?

A. Центросоми

B. Гладка ЕПС

C. Лізосоми

D. Постлізосоми

E. Рибосоми

173. Пацієнт одужав після перенесеної дизентерії Зонне і повторно заразився цим же збудником. Як називається така форма інфекції?

A. Хронічна інфекція

B. Суперінфекція

C. Реінфекція

D.Рецидив

Е. Персистуюча інфекція

174. У гістологічному препараті видно м'язове утворення ротової порожнини, яке складається з двох відділів: шкірного і слизового, у якому розрізняють верхню, проміжну і нижню зони. У проміжній зоні слизового відділу епітелій багатошаровий плоский зроговілий. Яке утворення представлено у препараті?

A. Тверде піднебіння

B. Щока

C. Язик

D. Ясна

E. Губа

175. Під час обстеження пацієнта виникла необхідність визначити силу жувальних м'язів. Який метод дослідження треба використати?

A. Електроодонтодіагностика

B. Гнатодинамометрія

C. Мастікаціографія

D. Міоартрографія

E. Електроміографія

176. Після перенесеного хімічного опіку стравоходу відбулося локальне його звуження внаслідок утворення рубця. Які клітини пухкої сполучної тканини беруть участь в утворенні рубців?

A. Фіброцити

B. Фіброкласти

C. Міофібробласти

D. Зрілі спеціалізовані фібробласти

E. Юні малоспеціалізовані фібробласти

177. У чоловіка, його сина та дочки відсутні малі корінні зуби. Така аномалія спостерігалася також у дідуся по батьківській лінії. Який найбільш імовірний тип успадкування цієї аномалії?

A. Аутосомно-домінантний

B. Зчеплений з Y-хромосомою

C. Рецесивний, зчеплений з X-хромосомою

D. Домінантний, зчеплений з X-хромосомою

E. Аутосомно-рецесивний

178. Внаслідок тривалого голодування в організмі людини швидко зникають резерви вуглеводів. Який з процесів метаболізму поновлює вміст глюкози у крові?

A. Глікогеноліз

B. Аеробний гліколіз

C. Глюконеогенез

D. Анаеробний гліколіз

E. Пентозофосфатний шлях

179. Під час емоційного збудження частота серцевих скорочень (ЧСС) у людини 30 років досягла 112 за хвилину. Зміна стану якої структури провідної системи серця є причиною збільшення ЧСС?

A. Атріовентрикулярний вузол

B. Пучок Гіса

C. Волокна Пуркін'є

D. Ніжки пучка Гіса

E. Синоатріальний вузол

180. Під час дослідження коронарних артерій виявлені атеросклеротичні бляшки з кальцинозом, що закривають просвіт на 1/3. У м'язі дрібні множинні білуваті прошарки сполучної тканини. Який процес виявлено у міокарді?

A. Інфаркт міокарда

B. Міокардит

C. Дифузний кардіосклероз

D. Післяінфарктний кардіосклероз

E. Тигрове серце

181. У здорової людини визначають абсолютні пороги смакової чутливості до різних речовин. До якої з наведених речовин поріг буде найменшим?

A. Лимонна кислота

B. Глюкоза

C. Хлорид натрію

D. -

Е. Хінін

182. У людини внаслідок хронічного захворювання печінки суттєво порушена її білковосинтезуюча функція. До зменшення якого параметру гомеостазу це призведе?

А. рН

B. Онкотичний тиск плазми крові

C. Осмотичний тиск

D. Гематокрит

E. Щільність крові

183.Чоловік під час епідемії грипу звернувся до лікаря з приводу профілактики та раннього лікування цього захворювання. Який препарат можна призначити?

A. Адамантан

B. Метисазон

C. Інтерферон

D. Ацикловір

E. Бонафтон

184.При гістологічному дослідженні слизової оболонки матки знайдені звивисті залози, пилко- та штопороподібні, подовжені розростанням строми з проліферацією її клітин. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Лейоміома

B. Гострий ендометрит

C. Пухирний занос

D. Залозиста гіперплазія ендометрія

E. Плацентарний поліп


Дата добавления: 2015-11-26 | Просмотры: 824 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.236 сек.)