АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

ДМК при овуляторних циклах

Прочитайте:
  1. Лікування ановуляторних ДМК

ДМК при овуляторних циклах зумовлені неповноцінністю фолікула, який дозріває (гіпо- чи гіперфункція) чи жовтого тіла (гіпо- чи гіперфункція), а також можуть бути пов'язаними з порушеннями простагландиногенезу чи продукції ФСГ чи ЛГ.

1. Гіпофункція жовтого тіла пов'язана з коротким терміном його функціонування, характеризується скороченим менструальним циклом (менше 21 дня) чи його неповноцінністю. При цьому дозрівання фолікула відбувається нормально, а жовте тіло функціонує короткий час (при короткому циклі) чи в період його життя виділяється недостатня кількість прогестерону (при цьому з'являються мажучі кров'янисті виділення перед менструацією).

2. Гіперфункція жовтого тіла також може відбуватися в декількох формах. Можлива персистенція жовтого тіла, коли менструація затримується на кілька днів чи навіть тижнів і супроводжується рясною кровотечею. При гістологічному дослідженні ендометрія визначаються децидуальні зміни. Другою формою ДМК при персистенції жовтого тіла є синдром неповного відторгнення ендометрія. В цій ситуації жовте тіло ще персистує, але вже почалося дозрівання нового фолікула. При гістологічному дослідженні ендометрія виявляють залози, які секретують, і залози, які знаходяться в стадії проліферації.

З. Неповноцінність фолікула, який дозріває, характеризується низьким рів­нем естрогенів з перших днів циклу. Цей синдром характеризується затяжними менструаціями (рясні в перші 2-З дні та мажучі надалі - до 6-7 днів), що зумовлено уповільненням процесів регенерації та проліферації ендометрія. Можуть виникати кровотечі і в середині циклу, що імітує короткі менструальні цикли (кожні 2 тижні). Такі ДМК зумовлені значним зниженням рівня естрогенів в середині циклу.

4. ДМК за типом менорагій можуть бути і при нормальному рівні всіх гормонів, коли має місце підвищення в матці концентрації простагландинів.

Маткові кровотечі при овуляторних циклах можуть бути зумовлені порушенням продукції гонадотропних гормонів (ФСГ і ЛГ) чи їх співвід­ношення. Частіше такі ДМК спостерігаються у передменопаузальний період.

Діагностика ДМК при овуляторних циклах передбачає насамперед виключення органічної та іншої патології (пухлини, позаматкова вагітність. ендометріоз, запальні захворювання). Для постановки діагнозу використовуються додаткові методи обстеження, особливо гормональні. тести функціональної діагностики, УЗД, ендоскопічні та інші.

Лікування також слід проводити поетапно (зупинка кровотечі, регуляція менструального циклу та попередження рецидивів). Гемостаз частіше за все досягається за допомогою гормонотерапії чи вишкрібання слизової оболонки матки. Гемостаз гормонами при ДМК з овуляторними циклами проводиться за тими ж принципами, що і при ановуляторних циклах. До проведення гормональної регуляції циклу повинен бути диференційований підхід.

Контрольні запитання

1. Які кровотечі називаються дисфункціональними?

2. В чому полягають причини ДМК?

3. Які особливості патогенезу вирізняють ДМК з-поміж інших маткових кровотеч?

4. На яких ознаках грунтуються класифікації ДМК?

5. Які відмінності клініки та діагностики ювенільних кровотеч?

6. Які ДМК властиві репродуктивному періоду?

7. Чого вимагає діагностика клімактеричних кровотеч?

8. Чим зумовлені збурення при овуляторних кровотечах?

9. З якими захворюваннями треба диференціювати ДМК?

10. Якими є етапи лікування ДМК?

11. Які гормональні та інші лікарські засоби використовують при лікуванні ДМК?

12. Що таке гормональний гемостаз та його різновиди?

13. Які існують види хірургічного гемостазу?

14. Як відрізняються методи лікування ДМК у жінок різних вікових груп?

15. Які методи використовується для профілактики рецидивів кровотечі?

16. Які фізіотерапевтичні методи застосовують для регуляції менструального циклу?

17. Які ускладнення можливі при ДМК?


Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 440 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)