Вивихи
Травматичним вивихом називається зміщення суглобових кінців кісток відносно один одного внаслідок дії травми, як правило, непрямої, коли обсяг рухів у суглобі перевищує фізіологічний. Якщо суглобові поверхні припиняють дотикатись, вивих називається повний, якщо дотикаються частково ‒ це неповний вивих, або підвивих.
Травматичний вивих у будь-якому суглобі супроводжується крововиливом в суглоб, розривом суглобової капсули, виходом однієї суглобової поверхні через цей розрив і пошкодженням прилеглих тканин.
Вивих умовно називають за зміщеною дистальною кісткою.
Вивих виникає зазвичай при падінні на відведену кінцівку. При цьому потерпілі помічають різке “клацання”, сильний біль і неможливість активних рухів в суглобі. Під час огляду виявляється низка типових ознак вивихів: положення кінцівки вимушене, звертає на себе увагу зміна її довжини, деформація ділянки суглоба.
При пальпації зміщений суглобовий кінець кістки нерідко може визначатись у незвичайному місці (наприклад, при вивиху плеча голівка плечової кістки визначається у пахвовій ділянці або під великим грудним м’язом).
Пасивні рухи в ділянці суглоба обмежені, різко болісні і мають пружний характер: вивихнута кістка при пасивному її відведенні знову повертається в попереднє положення. Це зумовлюється дією спастично скорочених м’язів, натягнутих зв’язок і капсули. У ділянці суглоба помітна набряклість тканин.
До відносних ознак вивиху належать: біль в суглобі, неможливість рухів в ньому, набряк, примусове положення кінцівки.
До вірогідних ознак вивиху ‒ деформація суглобової поверхні, пружний опір.
Діагноз вивиху підтверджується за допомогою рентгенівського дослідження.
При вивихах можуть пошкоджуватись розміщені у ділянці суглоба нервові стовбури. Такі вивихи називають ускладненими. Запідозрити їх можна за неможливості активних рухів у периферичних ділянках кінцівки, порушенню її чутливості.
Перша долікарська медична допомога полягає у знеболенні, проведенні транспортної іммобілізації, прикладанні холоду до місця вивиху та якнайшвидшій госпіталізації в лікарню, оскільки в перші години після травми вправити вивих легше, ніж у пізніші.
Вивихи тижневої і більшої давності називають застарілими, і для вправлення їх потрібне оперативне втручання.
Дата добавления: 2015-05-19 | Просмотры: 674 | Нарушение авторских прав
1 | 2 | 3 |
|