Консервативне лікування міоми матки
Сучасна медицина пропонує два методи лікування міоми матки: консервативний і хірургічний.
Консервативне лікування міоми можливо на ранніх стадіях захворювання і застосовуються як гормональні, так і негормональні методи. Так само проводиться після хірургічного втручання. Консервативне лікування виконується з метою пригнічення росту пухлини.
Але в методу існує ймовірність продовження росту вузлів із припиненням прийому лікарських засобів.
Дієтотерапія є однією з складових частин комплексного лікування, дозволяє коригувати багато порушень обмінних процесів. Переважно білкове харчування з обмеженням жирів, вуглеводів, підвищеним вмістом вітамінів (А, Е, К, С, групи В) і мікроелементів (міді, цинку, заліза, йоду). З метою нормалізації функції шлунково-кишкового тракту рекомендується застосування фруктових та овочевих соків (1 склянку бурякового, яблучного, сливового, абрикосового соку). У систему комплексної консервативної терапії також входять вітаміни, заспокійливі препарати, рослинні речовини.
Для гальмування росту пухлини показані комплекс вітамінів А, С, Е, пентовіт. Вони надають регулюючий вплив на нервову й ендокринну системи, нормалізують функції гіпофіза та обміну стероїдних гормонів.
Немедикаментозне лікування включає фізіотерапію (електрофорез цинку), бальнеотерапію, санаторно-курортне лікування, голкорефлексотерапію.
1. Бальнеотерапія повинна бути строго індивідуальною з урахуванням ряду факторів.
2. Йодобромні ванни показані при міомі матки з тривалим (більше 5 років) супутнім запальним процесом.
3. Санаторно-курортне лікування хворим з невеликими розмірами пухлини не протипоказане.
4. Голкорефлексотерапія рекомендується при міомі матки, що супроводжується порушеннями менструальної функції.
Дата добавления: 2015-05-19 | Просмотры: 413 | Нарушение авторских прав
1 | 2 |
|