АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

ІІІ варіант. Ви фельдшер здоровпункту

Прочитайте:
  1. Анафілактичний шок. Патогенез, клінічні варіанти перебігу, невідкладна допомога.
  2. В якому варіанті вказані організми, жіночі особини яких є гомогаметними за статевими хромосомами?
  3. В якому з варіантів розміщення трьох пар алельних генів у хромосомах (останні позначені лініями) вони передаються у спадок як за законом Менделя, так і за законом Моргана?
  4. В якому з перелічених варіантів вказані органоїди, які визначають цитоплазматичну спадковість?
  5. ВАРІАНТ № 1
  6. ВАРІАНТ № 2
  7. ВАРІАНТ № 3
  8. ВАРІАНТ № 4
  9. ВАРІАНТ № 5
  10. ВАРІАНТ № 6

Ви фельдшер здоровпункту. При обстеженні у пацієнтки виявлено дисплазію шийки матки. До яких процесів відноситься дана патологія?

A Злоякісного захворювання тіла матки

B Передракових станів

C Доброякісних пухлин

D Злоякісного захворювання шийки матки

E Трофобластичної хвороби

На прийомі в здоровпункті пацієнтка 37 р., яка скаржиться на загальне нездужання, біль та відчуття розпирання у лівій статевій губі. Об’єктивно: t0 – 37,6oС. Зовнішні статеві органи гіперемовані, ліва велика статева статева губа набрякла, гіперемована, різко болюча. Виділення з піхви гнійні. З приводу якого захворювання необхідно скерувати пацієнтку у гінекологічний стаціонар?

A Гострий вульвовагініт

B Гематома лівої статевої губи

C Гострий бартолініт

D Кіста бартолінової залози

E Рак вульви

В здоровпункт звернулась пацієнтка зі скаргами на переймоподібний біль низом живота, кров’янисті виділення з піхви. При проведенні огляду у дзеркалах в церві кальному каналі визначається плідне яйце. Яку невідкладну допомогу має надати фельдшер?

A Затампонувати піхву

B Видалити плідне яйце

C Ввести кровоспинні препарати

D Ввести спазмолітичні препарати

E Терміново госпіталізувати

При проведенні огляду у здоровпункті пацієнтка скаржиться на значні пінисті виділення з піхви, свербіння в ділянці зовнішніх статевих органів. Для якого захворювання характерні такі скарги?

A Трихомонадного кольпіту

B Раку шийки матки

C Фіброміоми матки

D Вагітності

E Ерозії шийки матки

Ви фельдшер ФАПу. Пацієнтка 19 р., скаржиться на появу пінистих білей з неприємним запахом, відчуття свербіння у зовнішніх статевих органах і піхві, болючість при сечовипусканні. Об’єктивно: слизова оболонка піхви набрякла, гіперемована. Призначено взяття мазка для бактеріоскопічного дослідження. Вкажіть місце взяття мазка.

A Анальний отвір

B Заднє склепіння піхви

C Уретра

D Цервікальний канал

E Бокове склепіння піхви

 

Ви фельдшер ШМД. Повторно вагітна народила на дому живу доношену дитину. Після народження дитини пройшло 40 хв.. Ознаки відділення плаценти відсутні. Кровотечі з родових шляхів немає. Ваша подальша тактика.

A Покласти холод на низ живота

B Зробити ручне відділення та видалення плаценти

C Ввести утеротонічні засоби

D Транспортувати у пологовий стаціонар

E Зробити ручну ревізію порожнини матки

Ви фельдшер ШМД. Виклик до вагітної. Жінка в терміні вагітності 36 тижнів. Раптово виник приступ судом. Що з переліченого у першу чергу треба зробити?

A Ввести седативні засоби

B Дати інгаляційний наркоз

C Ввести роторозширювач та зафіксувати язик

D Ввести гіпотензивні засоби

E Викликати лікаря

Ви фельдшер ШМД. У пацієнтки 25 р., маткова кровотеча нез’ясованого походження. АТ 90/50 мм рт. ст. Який захід невідкладної долікарської допомоги треба провести для транспортування хворої в стаціонар?

A Покласти холод на низ живота, мобілізація вени

B Ввести хлористий калій

C Катетеризація сечового міхура

D Ввести кровоспинні засоби

E Ввести скорочуючи матку засоби

Ви фельдшер ШМД. Виклик до жінки з діагнозом фіброміома матки, виникла інтенсивна кровотеча. Ваші першочергові дії.

A Дати кровоспинні препарати, забезпечити спостереження вдома

B Дати кровоспинні препарати, негайно госпіталізувати в гінекологію

C Призначити консультацію гінеколога

D Призначити ліжковий режим

E Призначити седативні засоби

Ви фельдшер ШМД. При госпіталізації роділлі в акушерський стаціонар почались пологи. З якого моменту пологів виконують акушерську ручну допомогу при головному передлежанні плода?

A З ІV моменту

B З моменту врізування голівки

C З І моменту

D З ІІ моменту

E З моменту прорізування голівки

 

Фельдшер ШМД госпіталізував породіллю 29 років після перших нормальних пологів. На 4 добу підвищилась температура до 38,5°С, з’явився озноб, біль внизу живота. Пологи термінові з народженням нормальної дитини закінчились розривом промежини 2 ступеня, яка була зашита кетгутовими та шовковими швами. Об’єктивно: матка на 2 поперечні пальці нижче пупка, болюча при пальпації, лохії бурого кольору з неприємним запахом. На промежині шви з гнійним нашаруванням, болючі при пальпації. Який попередній діагноз?

A Метроендометрит

B Післяпологова септична виразка

C Післяпологова септична виразка, післяпологовий септичний метроендометрит

D Субінволюція матки

E Післяпологовий параметрит

При проведенні допологової консультації вагітної жінки фельдшер ФАПу розповідає про принципи грудного вигодовування дитини. Як Ви маєте відповісти на питання вагітної про терміни початку виділення молока?

A На 2-3 добу після пологів

B Через 2 години після пологів

C До пологів

D На 5 добу після пологів

E Через тиждень після пологів

Ви фельдшер ФАПу. Вагітна у терміні гестації 33 тижні прийшла на черговий огляд. Прибавка у вазі за тиждень 500г. Артеріальний тиск в межах норми. Які поради мають бути дані вагітній?

A Щоденне відвідування жіночої консультації

B Контроль артеріального тиску тричі на добу

C Госпіталізація у відділення патології вагітних

D Обмеження рідини до 700 мл на добу, розвантажувальний день 1 раз на тиждень, молочно-рослинна дієта

E Щоденний загальний аналіз сечі

До ФАПу прийшла пацієнтка зі скаргами на безпліддя протягом 3-х років регулярного статевого життя без використання засобів контрацепції. З якого методу дослідження найдоцільніше розпочати обстеження?

A Бактеріоскопічного

B Аналіз сперми статевого партнера

C Рентгенологічного

D Ультразвукового

E Дослідження функції яєчників

Ви фельдшер ФАПу. У пацієнтки під час огляду шийки матки у дзеркалах знайдено яскраво-червону пляму на задній губі, що кровоточить при дотику. Який метод діагностики найдоцільніше застосувати у даному випадку?

A Кольпоскопію

B Дворучне дослідження

C Біопсію

D Бактеріоскопічне дослідження

E Бактеріокопічне дослідження

До фельдшера ФАПУ 10 липня 20011 року звернулась жінка у якої тест на вагітність позитивний. У неї регулярний 28-денний цикл. Остання менструація була з 2 по 4 травня 2011 року. Який гаданий термін пологів? A 1 лютого 2012 р.

B 8 лютого 2012 р.

C 14 лютого 2012 р.

D 21 лютого 2012 р.

E 27 лютого 2012 р.

Фельдшер ШМД госпіталізував вагітну 25 років із скаргами на ниючий біль насподі живота й у попереку. Термін вагітності 9-10 тижнів. В анамнезі 2 штучні аборти. При піхвовому дослідженні: шийка матки довжиною 3 см, канал шийки матки закритий, матка збільшена відповідно терміну вагітності, виділення слизові, незначні. Який діагноз найбільше ймовірний

A Міхурцевий занесок

B Аборт у ходу

C Самовільний викидень,що почався

D Вагітність що не розвивається

E Загроза самовільного викидня

Фельдшер ШМД доставив вагітну на ношах. Вагітність – третя, термін-8 тижнів. Дві попередні вагітності перервані у зв’язку з гестозом. Вагітність бажана. Вагітна виснажена, шкірні покриви сухі, з рота запах ацетону. Блювота до 20 разів на добу. Лікування не отримувала. Який найбільш імовірний діагноз?

A Помірна блювота вагітних

B Харчова токсикоінфекція

C Блювота вагітних важкого ступеня

D Загострення хронічного холециститу

E Загострення хронічного гастриту

Ви фельдшер ФАПУ у вагітної 29 тижнів вагітності спостерігаються генералізовані набряки. АТ – 190/100 мм рт.ст.., протеїнурія - 3,0 г/л, гіпотрофія плода III ступеня. Який найбільш імовірний діагноз?

A Преекламсія середнього ступеня

B Гіпертонічна хвороба II ст.

C Преекламсія легкого ступеня

D Преекламсія важкого ступеня

E Хронічний піелонефрит

Вагітна 30 років звернулась до фельдшера ФАПУ і була взята на облік по вагітності. При пельвіометрії визначено:26-27-30-17 см. Дайте характеристику розмірам таза?

A Плоскорахітичний

B Поперечнозвужений

C Простий плоский

D Загальнорівномірнозвужений

E Загальнозвужений

Ви фельдшер ШМД. У вагітної в терміні 35-36 тижнів визначаються виражені набряки на ногах і передній черевній стінці. АТ-180/100, 175/90 мм.ст. З боку внутрішніх органів патології не виявлено. Чим ускладнився перебіг даної вагітності?

A Набряки вагітних

B Преекламсія важкого ступеня

C Преекламсія легкого ступеня

D Гіпертонія вагітних

E Пієлонефрит вагітних

У вагітної з пізнім гестозом на ФАПі розвинувся приступ судом. Що із перерахованого є першочерговим при наданні долі карської допомоги?

A Подача кисню

B Ввести еуфілін

C Забезпечити прохідність дихальних шляхів, мобілізація вени

D Масковий наркоз

E Виміряти артеріальний тиск

Фельдшером ШМД доставлено жінку 26 років у приймальне відділення із скаргами на раптовий біль в нижній частині живота, слабкість, втрату свідомості вдома. Попередньої менструації не було Hb- 106 г/л пульс – 120/хв.; АТ – 80/50 мм рт. ст. болісність та симптоми подразнення очеревини внизу справа. Який діагноз найбільш імовірний?

A Порушена трубна вагітність

B Гострий апендицит

C Правосторонній гострий аднексит

D Перекрут ніжки яєчника

E Апоплексія яєчника

 

Ви фельдшер ФАПУ до вас звернулась вагітна у терміні 36 тижнів вагітності. При обстеженні положення плода поздовжнє, голівка малим сегментом у вході в малий таз. Серцебиття плода ясне, ритмічне, 140/хв., зліва нижче пупка. Голівка плоду малим сегментом у вході в малий таз. Вкажіть позицію плоду?

A Перша позиція, задній вид

B Перша позиція

C Друга позиція

D Друга позиція, задній вид

E Високе пряме стояння стрілоподібного шва

Ви фельдшер ФАПУ. Після народження немовляти, в третьому періоді пологів, при натисканні ребром долоні над лоном відмічене втягування пуповини в піхву. Яку ознаку використано фельдшером для визначення відокремлення плаценти?

A Креде-Лазаревича

B Альфельда

C Шредера

D Чукалова- Кюстнера

E Гентера

Фельдшер ФАПУ при вимірах таза у вагітної зростом 160 см і масою 58 кг встановлені такі розміри тазу: 26-29-31-20 см. Якому тазу відповідають вказані розміри?

A Четвертий ступінь звуження

B Другий ступінь звуження

C Перший ступінь звуження

D Третій ступінь звуження

E Розміри таза нормальні

Фельдшер ШМД приймає треті вчасні пологи на дому у роділлі вагою 80 кг. Народився хлопчик, вагою 4.200, довжина 50 см. Загальна крововтрата – 450,5 мл. Фізіологічний об’єм крововтрати у даної породіллі становить:

A 400,0 мл

B 500,0 мл

C 350,0 мл

D 300,0 мл

E 450,0 мл

Фельдшер ШМД госпіталізував вагітну в терміні 32 тижні яка скаржиться на кров’янисті виділення з піхви зі згустками, які з’явилися під час випорожнень. Голівка плода біля дна матки. Серцебиття плода – 140/хв., ритмічне. Пологової діяльність немає. Виділення кров’янисті, яскраві, значні. Який найбільш імовірній діагноз?

A Низьке прикріплення плаценти

B Розрив матки

C Передлежання плаценти

D Загроза передчасних пологів

E Відшарування нормально розташованої плаценти

Обстежуючи вагітну, фельдшер виявив, що матка збільшена до 5-6 тижнів вагітності асиметрична, в лівому куті матки палькується випинання. Матка м’якої консистенції, але підчас дослідження скоротилась і ущільнилась. Після припинення подразнення знову стала м’якою. Які ознаки вагітності виявив фельдшер?

A Горвіца - Гегара

B Піскачека і Снєгірьова

C Снєгірьова і Гентера

D Губарэва і Гаусса

E Гентера і Піскачека

Вагітна в терміні 38 тижнів вагітності, з періодичними болями внизу живота та крижовій ділянці. Фельдшером ШМД діагностовано двійню. Першій плід знаходиться у ніжному передлежанні, другий – в поперечному. Яким буде план розродження?

A Вилучення першого плода за ніжку, другого – зовнішньо –внутрішній акушерській поворот

B Пологи через природні пологові шляхи

C Призначення коригуючи гімнастику

D Плановий кесарів розтин

E Провести зовнішній поворот за Архангельским

Пацієнтка 22 років звернулась до фельдшера зі скаргами на затримку менструації. Останні місячні були 2 місяці тому. При огляді слизова оболонка піхви і шийки матки синюшна, матка в anteflexio, збільшена до розмірів 8 тижнів вагітності, змінює свою консистенцію, розм’якшена. В перешийок матки розм’якшений. Який найбільш імовірний діагноз?

A Вагітність 10 тижнів

B Міома матки

C Вагітність 8 тижнів

D Пухирний занесок

E Вагітність 12 тижнів

До фельдшера ФАПУ звернулась хвора 43 років зі скаргами на контактні кровотечі протягом останніх 6 місяців. Бімануально: шийка матки збільшена у розмірі, обмежена у рухливості. У дзеркалах – шийка матки у вигляді цвітної капусти. Проби Хробака та Шиллера – позитивні. Який найбільш імовірній діагноз?

A Рак шийки матки

B Лейкоплакія

C Шийкова вагітність

D Поліп шийки матки

E Фіброїд, що народжується

Фельдшер ШМД госпіталізував хвору 29 років в стаціонар зі скаргами на гострі болі в низу живота, блювання, часте сечовипускання. При огляді: живіт помірно здутий, симптом Щоткіна-Блюмберга – позитивний. Пульс - 88/хв.,температура – 37oС. В анамнезі кіста яєчника справа. Остання менструація своєчасна без особливостей. Який найбільш імовірний діагноз?

A Кишкова непрохідність

B Апоплексія яєчника

C Перекрут ніжки пухлини яєчника

D Ниркова колька

E Гостре запалення придатків матки

Ви фельдшер ШМД. У породіллі після народження плаценти почалась кровотеча. При огляді дитячого місця на плодовій оболонці виявлена обірвана судина. Пологові шляхи оглянули - цілі. Про яку патологію йде мова?

A Затримка в порожнині матки додаткової частини плаценти

B Розрив судини пуповини

C Коагулопатична кровотеча

D Гіпотонічна маткова кровотеча

E Затримка плідних оболонок в порожнині матки

До фельдшера ФАПУ звернулась дівчина 13 років вперше з’явились помірні кров’янисті виділення з статевий шляхів 2 доби тому. Вторинні статеві ознаки розвинені. Яка найбільш імовірна причина кров’янистих виділень?

A Гемофілія

B Рак ендометрію

C Ювенільна кровотеча

D Менархе

E Хвороба Верльгофа

До фельдшера ФАПУ звернулась дівчина 14 років зі скаргами на кров’янисті виділення протягом 10 днів, які з’явились після 3-x місячної затримки. Менархе у 13 років. Менструальний цикл - не регулярний. Гемоглобін – 90 г/л. Який діагноз найбільш імовірний?

A Гормонопродукуюча пухлина матки

B Злоякісне захворювання крові

C Рак тіла матки

D Поліп шийки матки

E Ювенільна маткова кровотеча

До фельдшеру ФАПУ звернулась жінка 28 років, має двох дітей. Найближчім часом народжувати дитину не планує. Соматичної та гінекологічної патології немає. Який метод контрацепції для неї найкращий?

A Внутрішньоматкові протизаплідні засоби

B Природне планування сім’ї

C Ковпачки

D Презервативи

E Комбіновані протизаплідні засоби

Хвора 28 років звернулась до фельдшера ФАПУ з приводу первинного безпліддя. В шлюбі 6 років. Раніше за медичною допомогою з приводу безпліддя не зверталась. Яка повинна бути послідовність обстеження?

A Базальна температура, гормональне дзеркало

B Спермограмма, базальна температура, метросальпінгографія

C Метросальпінгографія, базальна температура, кольпоцитограма

D Базальна температура, діагностична лапароскопія

E Базальна температура, УЗД, діагностичне вишкрібання

Фельдшер ШМД у гінекологічній стаціонар доставив жінку зі скаргами на різкі болі в нижніх відділах живота, підвищення температури тіла до 37oС, гноєподібні виділення з піхви. Статеве життя безладне. При бімануаль-ному дослідженні визначаються болісні придатки матки, гноєподібні білі. Для встановлення діагнозу доцільно:

A Бактеріологічне дослідження виділень із статевих шляхів

B Кольпоскопія

C Вишкрібання слизової оболонки матки

D Зондування матки

E Цитологічне дослідження піхвових балів

До фельдшер ФАПУ звернулась 25 річна жінка, яка скаржиться на затримку місячних на 2 місяці та кров’янисті виділення з піхви. В анамнезі 2 родів. При гінекологічному дослідженні: шийка “бочкоподібна”, матка в anteflexio, тіло матки маленьке,не болюче, зовнішнє вічко пропускає кінчик пальця. Додатки не палькуються. Виділення кров’янисті, рясні. Який найбільш імовірний діагноз?

A Аборт в ходу

B Ерозія шийки матки

C Шийкова вагітність

D Рак шийки матки

E Порушення менструального циклу

Фельдшер при огляді вагітної виявив набряки на нижніх кінцівках та передній черевній стінці. Артеріальний тиск 170/100 мм. рт. ст. Добова протеїнурія - 1г/на добу. Для якого ускладнення вагітності характерні дані ознаки?

A Прееклампсія середньої тяжкості

B Набряки вагітних

C Легка прееклампсія

D Тяжка прееклампсія

E Еклампсія

У пацієнтки на 6-му тижні вагітності, з’явилися ознаки раннього токсикозу. Назвіть симптоми, характерні для даного ускладнення.

A Збільшення маси тіла

B Набряки, альбумінурія

C Гіпертензія, набряки

D Головний біль

E Блювання, слинотеча

Роділля 25 років народила живого доношеного хлопчика, масою 3600 г. Пройшло 15хвилин послідового періоду. Ознак відокремлення посліду немає. Яка максимальна тривалість послідового періоду?

A 30 хвилин

B 15 хвилин

C 60 хвилин

D 45 хвилин

E 40 хвилин

Пацієнтка 64р., звернулась до фельдшера ФАПу зі скаргами на серозно-кров'янисті (типу м'ясних помиїв) виділення з піхви. В менопаузі 12 років; 7-8 місяців тому з'явились серозно-водянисті виділення зі статевих органів. Про яку патологію йде мова?

A Рак яєчників

B Рак тіла матки

C Пухирний занесок

D Хоріонепітеліома

E Генітальний ендометріоз

Фельдшер ФАПу проводить черговий огляд вагітної в терміні 30 тижнів вагітності. Вкажіть дії фельдшера для діагностики прихованих набряків.

A Взяти мазок на ступінь чистоти піхви

B Визначити зріст вагітної

C Виміряти АТ

D Зважити вагітну

E Виписати направлення на загальний аналіз сечі

Фельдшер ФАПу обстежує вагітну та встановлює термін вагітності. Назвіть достовірну ознаку вагітності.

A Збільшення молочних залоз

B Ціаноз слизової оболонки піхви

C Вислуховування серцевих тонів плода

D Відсутність менструації

E Пігментація шкіри обличчя

Фельдшер обстежує вагітну та визначає очікувану масу плода: обвід живота 100 см, висота дна матки – 36 см:

A 2500 г

B 2700 г

C 3000 г

D 3200 г

E 3600 г

До якого віку дівчини гінекологічне обстеження обов’язково проводять у присутності матері:

A До 3 років

B До 15 років

C До 7 років

D До 18 років

E Доки не настане менархе

Фельдшер при обстеженні вагітної вислуховує серцебиття плода на рівні пупка. Визначте положення плода.

A Косе

B Повздовжнє

C Поперечне

D Пряме

E Перше

До фельдшера ФАПу звернулася пацієнтка, яка користується КОК. Жінка забула прийняти 3 активні таблетки. Що повинен порадити фельдшер?

A Приймати по 2 таблетки до тих пір, поки вона не увійде у звичайний графік прийому

B Перестати на деякий час приймати таблетки і відновити прийом, коли у неї почнеться менструація

C Викинути пропущені таблетки та продовжити прийом, як звичайно

D Прийняти відразу усі пропущені таблетки

E Перейти на використання іншого метода контрацепції

До фельдшера ФАПу звернулася жінка 25 років зі скаргами на контактні кров'яні виділення з піхви. При огляді в дзеркалах навколо зовнішнього вічка визначається почервоніння з нечіткими контурами діаметром - 1,5 см. Проба Шиллера позитивна. Про яке захворювання слід думати?

A Ерозія шийки матки

B Поліп церві кального каналу

C Ектропіон шийки матки

D Рак шийки матки

E Рак тіла матки

Жінка 25 років звернулася до фельдшера ФАПу зі скаргами на відсутність менструації. Повідомила, що 5 місяців тому у неї відбулися фізіологічні пологи. Дитина виключно на грудному вигодовуванні. При вагінальному обстеженні матка нормальних розмірів. Про який стан свідчить дана клінічна картина?

A Опсоменорея

B Первинна аменорея

C Фізіологічна аменорея

D Альгодисменорея

E Менорагія

 

До фельдшера ФАПу звернулася жінка, яка не вагітніє впродовж 5 років. В анамнезі – двобічна тубектомія. Яка форма безплідності у даної пацієнтки?

A Ендокринна

B Маткова

C Яєчникова

D Трубна

E Інфекційна

Фельдшер ФАПу був викликаний додому до жінці 23 р., яка скаржиться на сильні болі унизу живота, нудоту, коротке запаморочення. Жінка бліда, на обличчі холодний піт, АТ – 90/50 мм рт ст, РS – 100/хв. Остання менструація була 6 тижнів тому. Який вірогідний діагноз?

A Порушена позаматкова вагітність

B Апоплексія яєчника

C Аборт в ходу

D Загроза аборту

E Розрив кісти яєчника

 

До фельдшера ФАПу звернулася жінка 30 р.зі скаргами на свербіж у ділянки зовнішніх статевих органів, гнійні пінисті виділення з неприємним запахом. Для якого захворювання це характерно?

A Кандидоз

B Трихомоніаз

C Хламідіоз

D Гонорея

E Мікоплазмоз

Фельдшер ФАПу при проведенні профілактичного огляду у жінки виявив дисплазію шийки матки. До яких процесів відносять дану патологію?

A Злоякісні захворювання тіла матки

B Злоякісні захворювання шийки матки

C Передракові стани

D Трофобластична хвороба

E Доброякісні пухлини

 

Фельдшер ФАПу при обстеженні вагітної встановив, що спинка плода розташована з лівого боку матки, над входом в малий таз пальпується щильна, “балотуюча”, велика частина плода. Визначте положення, позицію, передлежання плода.

A Поздовжне, І, головне

B Поздовжне, ІІ, головне

C Поздовжне, І, тазове

D Поздовжне, ІІ, тазове

E Поперечне, ІІ позиція

Фельдшер ФАПу обстежував жінку з терміном вагітності 24 тижні. Запідозрив багатоплідну вагітність. Який метод обстеження підтвердить діагноз?

A Вимірювання ОЖ, ВДМ

B Вимірювання АТ та пульсу жінки

C Вислуховування серцебиття плода в одній точке

D Вимірювання розмірів таза

E Вислуховування серцебиття плода в двох точках

До фельдшера ФАПу звернулася вагітна жінка з приводу визначення терміну вагітності. Із анамнезу - перші рухі плода відчула 4 тижні тому. Дно матки розташовано на рівні пупка. Який термін вагітності?

A 24 тижні

B 26 тижнів

C 28 тижнів

D 30 тижнів

E 32 тижні

Фельдшер ШМД прибув на виклик до хворої, зі скаргами на різкий біль внизу живота справа, запаморочення. Остання менструація 2 тижні тому. Об’єктивно: шкіра бліда, АТ 80/60 мм.рт.ст., пульс 92/хв. Живіт напружений, болючий більше справа в нижніх відділах. Симптом Щоткіна-Блюмберга позитивний в нижніх відділах живота. Який найбільш ймовірний діагноз?

A Позаматкова вагітність

B Перекрути ніжки кісти яєчника

C Апоплексія яєчника

D Гострий апендицит

E Фіброміома

До фельдшера ФАПу звернулася вагітна жінка з приводу визначення дати передбачуваних пологів. Остання менструація – 10.06. Назвіть дату очикуваних пологів.

A 17.03

B 10.03

C 17.08

D 20.04

E 10.02

Фельдшер ШМД приймає позалікарняні пологи. Прейми тривають 6 годин, навколоплідні води не відходили. Передлежить голівка плода, притиснута до входу в малий таз. Вкажіть період пологів.

A Провісники

B Другий

C Третій

D Перший

E Післяпологовий період

Фельдшер ШМД приймає позалікарняні пологи. У роділлі ІІІ період пологів. Через 10 хвилин дно матки відхилилося у бік правого підребір'я. Вкажить ознаку відшарування плаценти.

A Шредера

B Кюстнера-Чукалова

C Альфельда

D Довженка

E Абуладзе

На ФАПі спостерігається першовагітна 20 років з анатомічно звуженим тазом ІІ ступеня. В який термін вагітності необхідно її госпіталізувати в пологовий будинок?

A З початком пологової діяльності

B 39 – 40 тижнів

C 35 – 36 тижнів

D У разі злиття навколоплідних вод

E 37 – 38 тижнів

До 0.0 [ФАП]у звернулася жінка 32 років зі скаргами на тривалі і рясні менструації протягом півроку, тягнучі болі в нижніх відділах живота, слабкість. При гінекологічному обстеженні тіло матки збільшено до 11-12 тижнів вагітності, щільне, рухоме, безболісне. У крові: НЬ - 90 г/л. Яку патологію можна запідозрити?

A Міома матки, постгеморагічна анемія

B Рак тіла матки

C Вагітність

D Кістома яєчника

E Дисфункціональна маткова кровотеча

Вагітна Л. 26 років, з терміном вагітності 34 тижні,звернулася до фельдшера швидкої допомоги з скаргами на біль в епігастральній ділянці, блювання, миготіння "мушок" перед очима, посмикування м'язів обличчя. Об’єктивно артеріальний тиск на обох руках 180/120 мм. рт. ст. та генералізовані набряки. Вкажіть, які анестезіологічні та реанімаційні заходи необхідно провести жінці в першу чергу:

A Забезпечити ефективну вентиляцію легень (ШВЛ)

B Призначити засоби, які попереджують судоми

C Призначити гіпотензивні засоби

D Призначити дезагреганти

E Провести корекцію водно-електролітних порушень

Під час транспортування роділлі К.25 р у машині ШМД у жінки почалися інтенсивні потуги з інтервалом 1 – 2 хв, тривалістю 50 с. Починається прорізування голівки плода. Промежина, висота якої 3 см, зблідла. Вкажіть, яким має бути наступний етап невідкладної допомоги?

A Вакуум – екстракція плода

B Захист промежини

C Накладання акушерських щипців

D Епізіотомія

E Вичікувальна тактика

При обстеженні пацієнтки С. виникла підозра на непрохідність маткових труб. Яким дослідженням можна це підтвердити?

A Зондуванням матки

B Вишкрібанням слизової оболонки матки

C Гістеросальпінографією

D Кольпоскопією

E Пункцією заднього склепіння

Вагітна 30 років. У роділлі через 10 хвилин після народження плода з’явилися переймоподібні болі внизу живота, бажання тужитися, зажим накладений на пуповину біля статевої щілини зміщується донизу, з піхви виділилось 100 мл крові. Ваш діагноз?

A Затримка плаценти в порожнині матки

B Гіпотонія матки

C Справжнє прирощення плаценти

D Щільне прикріплення плаценти

E Третій період нормальних пологів.

Ви на виклику у заміжньої жінки, яка скаржиться на періодичні переймоподібні болі у здухвинній ділянці, затримку менструації. Після фізичного навантаження з’явився різкий біль внизу живота, короткочасна втрата свідомості, блідість шкіри, пульс частий, слабкого наповнення. Якому діагнозу відповідає зазначена картина?

A Порушена позаматкова вагітність

B Апоплексія яєчника

C Прогресуюча позаматкова вагітність

D Перекрут ніжки кісти

E Розрив піосальпінкса

Роділля 38 років поступила на ФАП в І періоді термінових пологів. Роділля неспокійна, збуджена, скарги на відчуття страху, сильний біль у животі й попереку, що не припиняється, матка у вигляді “піщаного годинника”, сечопускання болюче, частини плода не пальпуються. Вкажіть тактику фельдшера при відсутності лікаря.

A Ввести окситоцин

B Негайно припинити пологову діяльність

C Зробити епізіотомію

D Зробити амніотомію

E Накласти акушерські щипці

Першовагітна в терміні 35-36 тижнів скаржиться на головний біль, біль у епігастрії, сонливість, набряки на ногах. АТ 180/120 мм.рт.ст. Положення плоду поздовжнє, головне передлежання. Серцебиття плода 130/хв. Чим ускладнився перебіг вагітності?

A еклампсія

B Гіпертонічна хвороба

C Прееклампсія легкого ступеню

D Прееклампсія тяжкого ступеню

E Пієлонефрит вагітних

На ФАП звернулась жінка 25 років зі скаргами на гострий біль унизу живота. Затримка менструації до 2 місяців. Хвора бліда, АТ- 90/50 мм. рт. ст. Пульс 120/хв. Позитивні симптоми подразнення очеревини. При піхвовому обстеженні: матка дещо збільшена, додатки зліва збільшені, болючі, заднє склепіння нависає, болюче. Який стан виник у пацієнтки?

A Викидень, що розпочався

B Загроза викидня

C Перервана позаматкова вагітність

D Викидень в розпалі

E Гострий сальпінгоофорит

У хворої 70 років з діагнозом інфільтративний рак шийки матки виникла масивна кровотеча із статевих шляхів. При огляді в дзеркалах: шийка матки збільшена, деформована, на піхвовій частині визначається кратероподібна виразка. Яку необхідну допомогу треба надати?

A Провести тугу тампонаду піхви

B Ввести знеболюючі засоби

C Провести біопсію шийки матки

D Ввести скорочуючи матку засоби

E Ввести кровозупинні засоби

Швидку медичну допомогу викликали до вагітної зі скаргами на головний біль, болі внизу живота. Вагітність в терміні 35-36 тижнів. Загальний стан середнього ступеню важкості, шкіра бліда, пульс 98/хв. АТ 140/90 мм рт.ст. Матка збільшена згідно строку вагітності, напружена, асиметрична, болісна при пальпації. Серцебиття плода 160-170/хв., приглушене. Який стан виник у вагітної?

A Гіпертонус матки

B Загроза розриву матки

C Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти

D Передлежання плаценти

E Загроза передчасних пологів

Роділля в І періоді пологів. Виникла загроза розриву матки. Вказати першочергові заходи невідкладної долікарської допомоги

A Провести піхвове дослідження

B Стимулювати пологову діяльність

C Ввести спазмолітики

D З’ясувати причини загрози

E Зняти пологову діяльність

Через 5 хвилин після народження плоду у роділлі почалася кровотеча. Крововтрата – 500 мл. Ознак відокремлення плаценти немає. Вкажіть метод невідкладної допомоги.

A Провести зовнішній масаж матки

B Ввести спазмолітики

C Провести ручне відділення та видалення плаценти

D Застосувати зовнішні прийоми видалення плаценти

E Ввести утеротонічні засоби

 

У першороділлі 22 років виникли фібрилярні посіпування м’язів обличчя. Яку з пропонованих дій слід здійснити в першу чергу?

A Інгаляція кисню

B Інгаляція ефіру

C Фіксація язика

D Видалення слизу із дихальних шляхів

E Внутрішньовенно введення серцевих глікозидів

У породіллі в ранньому післяпологовому періоді розвинувся в наслідок кровотечі геморагічний шок. Що передусім треба увести породіллі?

A Наладити інфузію розчинів у дві вени

B Ввести преднізолон

C Ввести кордіамін

D Ввести кальцію хлорид

E Ввести знеболюючі засоби

Фельдшером ШМД в гінекологічне відділення доставлена породілля 26 років. На 5 добу після пологів почалась маткова кровотеча, яка склала 400 мл. Загальний стан погіршився: температура тіла - 36,7oС, пульс – 94/хв.., АТ – 90/70 мм рт. ст. Матка болісна, дно ії на рівні пупка. При піхвовому дослідженні: шийка матки розкрита до 4 см, за внутрішнім вічком визначається м’яка тканина, згустки крові. Яка подальша тактика?

A Ручне обстеження порожнини матки та видалення часток плаценти що затрималась

B Інструментальна ревізія порожнини матки

C Ввести препарати, що скорочують матку

D Зовнішній масаж матки після спорожнення сечового міхура

E адпіхвова ампутація матки

Швидка виїхала на виклик повторна вагітність, 40 тижнів, пологової діяльності не має, значна кровотеча, відкриття шийки матки 1 см, внутрішній зів закритий гупчастою тканиною. Попередній діагноз?

A Передчасне відшарування нормально розміщеної плаценти

B Крайове передлежання плаценти

C Центральне передлежання плаценти

D Шийкова вагітність

E Гіпотонічна кровотеча

Ви фельдшер ФАПу. У жінки 25 років маткова кровотеча нез’ясованого походження, АТ 90/50 м. рт. ст. Який захід невідкладної долі карської допомоги треба провести для транспортування хворої у стаціонар?

A Ввести кровоспинні засоби

B Мобілізувати вену для інфузії, холод на низ живота

C Покласти холод на низ живота

D Ввести скорочуючи матку засоби

E Ввести хлористий кальцій

До фельдшера ФАПУ звернулась першовагітна у терміні вагітності 10 тижнів. Скаржиться на переймоподібний біль внизу живота, значні кров’янисті виділення з статевих шляхів. При огляді в дзеркалах шийка матки вкорочена зовнішнє вічко відкрите на 2 см., виділення кров’янисті значні. Який метод лікування є доцільним при “аборті в ходу”?

A Вискоблювання порожнини матки

B Накладання швів на шийку матки

C Призначення спазмолітичних засобів

D Холод на низ живота

E Призначення уторотонічних засобів

Ви фельдшер ШМД. Виклик до роділлі у якої четверті пологи. Вдома відійшли навколоплідні води і почалася пологова діяльність. В машині починаються потуги, врізуються сідниці плода. Ваші дії?

A Забезпечити доступ свіжого повітря та заспокоїти роділлю

B Ввести заспокійливі засоби

C Викликати по рації акушерську бригаду

D Продовжити транспортування до пологового будинку

E Зупинити машину, дотримуючись правил асептики, прийняти пологи застосовуючи акушерську допомогу за методом Цов’янова І

Ви фельдшер ФАПу. До Вас звернулась жінка 64 років зі скаргами на кров’янисті виділення зі статевих шляхів. Менопауза 10 років. При огляді в дзеркалах: шийка матки чиста, із зовнішнього вічка спостерігаються темно-кров’янисті виділення. Ваша тактика?

A Госпіталізація в гінекологічне відділення з метою фракційного діагностичного вишкрібання порожнини матки

B Тампонада піхви

C Холод на низ живота

D Ввести засоби скорочуючи матку

E Ввести внутрішньовенно 10 мл. – 10% розчину хлористого кальцію

Швидка виїхала на виклик. Фельдшер діагностував “аборт в ходу” при терміні вагітності 8 тижнів який метод лікування застосовують при “аборті в ходу”?

A Призначення спазмолітиків

B Призначення утеротонічних засобів

C Вискоблювання порожнини матки

D Накладання швів на шийку матки

E Холод на низ живота

Ви фельдшер ШМД. У вагітної 22 років, термін вагітності 36 тижнів виникли фібрілярні посіпування м’язів обличчя яку із запропонований дій слід здійснити в першу чергу?

A Видалення слизу з верхніх дихальних шляхів

B Інгаляція кисню

C Фіксація язика

D Інгаляція ефіру

E Внутрішньовенне введення серцевих глікозидів

Ви фельдшер ШМД. Виклик до вагітної зі строком вагітності 37 тижнів. Скарги на переймоподібний біль у правій здухвинній ділянці, нудоту, неодноразове блювання. Язик при огляді сухий, PS- 100/хв. Ваша тактика?

A Госпіталізація в хірургічний стаціонар

B Ввести знеболювальні препарати

C Госпіталізація в акушерський стаціонар

D Виміряти АТ

E Госпіталізація в інфекційний стаціонар

До фельдшера ФАПУ звернулась жінка 22 роки зі скаргами на на біль в низу живота, підвищення температури до 39,5oС. Об’єктивно ЧСС – 108/хв, АТ – 120/80 мм. рт. ст.., живіт помірно здутий. Різко болючій в гіпогастраль-ній області. Симптом Щоткина-Блюмберга позитивний в гіпогастральній області. Піхвове обстеження: матка та додатки не палькуються внаслідок напруження передньочеревної стінки, заднє склепіння піхви нависає, різко болюче. Який найбільш імовірний діагноз?

A Гострий ендометрит

B Гострий аднексит

C Пельвіоперитоніт

D Позаматкова вагітність

E Апоплексія яєчника

Ви фельдшер ШМД. У вагітної з пізнім гестозом раптово розвинувся напад судом. Що із перехованого є першочерговим при наданні невідкладної допомоги

A Ввести ротороширювач та зафіксувати язик

B Виміряти АТ

C Ввести магнезії сульфат

D Дати наркоз

E Дати кисень


Дата добавления: 2014-12-11 | Просмотры: 1214 | Нарушение авторских прав



1 | 2 | 3 | 4 |



При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.098 сек.)