Профілактика хірургічних хвороб сільськогосподарських тварин
Мета заняття:
· Ознайомитись з причинами виникнення, різновидами, основними ознаками та профілактикою закритих механічних пошкоджень, ран, переломів, опіків та іншими видами травматизму сільськогосподарських тварин.
· Ознайомитись з причинами виникнення, клінічними ознаками та профілактикою хірургічної та гнійної інфекції у сільськогосподарських тварин.
· Ознайомитись з діагностикою та профілактикою деяких з найбільш поширених хвороб хірургічної етіології у сільськогосподарських тварин.
Перелік питань:
1.Характеристика найбільш поширених видів травматизму у тварин (шоковий стан тварин, вивих суглоба, опіки та відмороження, рани та переломи).
2.Характеристика хірургічної та гнійної інфекції у тварин (абсцес та флегмона, гнійний артрит, сепсіс).
3.Характеристика деяких з найбільш поширених хвороб хірургічної етіології у тварин (дерматити та дерматози шкіри, коньюктивіт та кератит очей, грижі).
Основні ветеринарні терміни та інші ключові фрази, на які треба звернути увагу під час засвоєння матеріалу:
· Класифікація видів травматизму сільськогосподарських тварин, причини виникнення та клінічні ознаки шоку и колапсу, перша невідкладна допомога. Закриті механічні пошкодження. Вивихи суглобових кінцівок кісток, ознаки, перша допомога, профілактика. Класифікація ран та переломів, ознаки, невідкладна допомога та профілактика. Опіки та відмороження, ступені патологічного процесу, клінічні ознаки, перша допомога та профілактика.
· Визначення хірургічної та гнійної інфекції, основні причини та клінічні ознаки абсцесу та флегмони, перша невідкладна допомога та профілактика. Причини виникнення гнійних артритів у суглобах тварин, основні ознаки хвороби, невідкладна допомога та профілактика. Визначення поняття сепсис, класифікація видів сепсису, причини виникнення, основні ознаки та профілактика.
· Визначення понять дерматит та дерматоз шкіри, класифікація та коротка характеристика патологічних ознак утворення луски шкіри, алопеції, кормової алергії та медикаментозної екзантеми. Причини виникнення та основні ознаки хвороб очей у сільськогосподарських тварин, етіологія, симптоми та профілактика кон’юктивіту та кератиту. Визначення поняття грижі, їх класифікація, найбільш характерні ознаки пупкової, пахвинно-мошонкової та черевної грижі у тварин.
Основна література:
1. Вербицький П.І., Достоєвський П.П., Бусол В.О. Довідник лікаря ветеринарної медицини. - К.: Урожай, 2004 -1280с.
2. Бурделев Т.Е. «Основы ветеринарии» підручник для студентів зоотехнічних вузів і факультетів.-М., 1978. - 432с.
3. Вертічук А. І., Маценко М. І., Плуженко І. Л. «Основи тваринництва і ветеринарної медицини» (підручник). - К.: Урожай, 2004 - 656с.
4. Бурделев Т. Е., Жильцов В. Г. «Практикум по основам ветеринарии» (практикум). - М.: Колос, 1982. - 303с.
5. Хайдрих Х. Д., Грунер И. «Болезни крупного рогатого скота» (справочник). - М., 1985. - 304с.
Додаткова література:
1. Іздепський В.Й., Кулинич С.М., Каблучка А. П. Вплив пліснявих грибів на копитний ріг великої рогатої худоби // Ветеринарна медицина України. – 2008. - №1. – С.27-29.
2. Борисович В., Борисович Б. Унгульоз-дистрофія копитець великої рогатої худоби // Ветеринарна медицина України. – 2007. - №12. – С.32-34.
3. Іздепський В., ЧелідзеС. Особливості перебігу асептичного та гнійного запалення в овець і його корекція // Ветеринарна медицина України. – 2008. - №3. – С.12-15.
КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ ДО ЗМІСТОВОГО МОДУЛЮ № І
1. Гіпербіотичні патологічні процеси.
2. Гіпобіотичні патологічні процеси.
3. Класифікація запалень та лихоманок.
4. Теорія винекненя і класифікація новоутворень.
5. Структура ветеринарної медицини України.
6. Закон України про ветеринарну медицину.
7. План клінічного обстеження хворої тварини.
8. Фіксація та повал тварин, загальні методи дослідження.
9. Основні групи лікарських речовин.
10. Загальні поняття про рецепт, дозу, механізм дії та форми лікарських речовин.
11. Поняття про асептику, антисептику.
12. Класифікація хірургічних хвороб та перша невідкладна допомога хворим тваринам при травматизмі.
13. Кастрація самців і самок с.-г. тварин.
14. Обстеження тварин при хворобах органів кровообігу, перша невідкладна допомога при хворобах серця.
15. Обстеження тварин при хворобах органів дихання, перша невідкладна допомога при бронхіті, пневмонії та емфіземі легенів.
16. Обстеження тварин при хворобах органів травлення.
17. Профілактична диспансеризація тварин.
18. Класифікація хвороб органів травлення.
19. Причини виникнення, основні ознаки, перша невідкладна допомога при дистонії передшлунків і тимпанії жуйних тварин.
20. Причини виникнення, основні ознаки, перша невідкладна допомога при закупорені стравоходу у різних видів тварин.
21. Причини виникнення, основні ознаки, перша невідкладна допомога при хворобах, які протікають з симптомами колік (гостре розширення шлунку у коней, хімостаз та копростаз).
22. Причини виникнення, основні ознаки, перша невідкладна допомога при диспепсії та гастроентериті молодняку с.-г. тварин.
23. Класифікація кормових отруєнь с.-г. тварин.
24. Причини виникнення, основні ознаки, перша невідкладна допомога при отруєннях пов’язаних з неправильним використанням кормових добавок (карбамідом, кухонною сіллю).
25. Причини виникнення, основні ознаки, перша невідкладна допомога при отруєннях пов’язаних з неправильним приготуванням та використанням кормів (надлишок нітратів, вміст солонину).
26. Причини виникнення, основні ознаки, перша невідкладна допомога при отруєннях пов’язаних з неправильним приготуванням та використанням кормів (отруєння гичкою цукрових буряків, буряковим жомом, кормовою мелясою та бардою).
27. Причини виникнення, основні ознаки, перша невідкладна допомога при отруєннях пов’язаних з наявністю в кормах мікотоксинів.
28. Характеристика найбільш поширених видів травматизму у тварин (шоковий стан тварин, вивих суглоба, опіки та відмороження, рани та переломи).
29. Характеристика хірургічної та гнійної інфекції у тварин (абсцес та флегмона, гнійний артрит, сепсис).
30. Характеристика деяких з найбільш поширених хвороб хірургічної етіології у тварин (дерматити та дерматози шкіри, кон’юктивіт та кератит очей, грижі).
31. Токсикологічна характеристика рослин, які містять алкалоїди.
32. Токсикологічна характеристика рослин, які містять глікозиди.
33. Токсикологічна характеристика рослин, які містять ефірні масла, смолисті речовини та інші сполуки невстановленого походження.
34. Причини виникнення, основні ознаки, профілактика імунодефіцитного стану молодняку та гіпопластичної анемії сільськогосподарських тварин
35. Причини виникнення, основні ознаки, долікарняна допомога та профілактика аліментарної дистрофії та остеодистрофії у тварин.
36. Причини виникнення, основні ознаки, долікарняна допомога та профілактика мінеральної недостатності у тварин.
37. Причини виникнення, основні ознаки, долікарняна допомога та профілактика гіпо- та авітамінозів у тварин
38. Причини виникнення, основні ознаки, долікарняна допомога та профілактика теплового перегрівання та сонячного удару у тварин.
39. Причини виникнення, основні ознаки та профілактика стресового стану у сільськогосподарських тварин.
40. Причини виникнення, основні ознаки, долікарняна допомога та профілактика ацидозу і алкалозу рубця жуйних тварин, гастриту та виразку шлунку.
ХДАУ
Редакційно-видавничий центр «Колос»
Дата добавления: 2015-02-05 | Просмотры: 1909 | Нарушение авторских прав
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
|