Засоби забезпечення фінансових зобов’язань. Безумовно це нецивільно-правові правовідносини, але їх вартісний майновий характер приречує ці відносини
Безумовно це нецивільно-правові правовідносини, але їх вартісний майновий характер приречує ці відносини, їх правове регулювання на захист, а саме юридичний захист зобов’язаного та уповноваженого суб’єктів. Тут правовому регулюванню належить надзвичайно важлива, конструюючи ці відносини роль.
По-перше, виходячи із інтересів і уповноваженого і зобов’язаного, необхідно взаємної персоніфікувати. Такі дії, як реєстрація платників податків, взяття грошових зобов’язань, укладення страхового договору, переслідують мету, перш за все, трансформації загального обов’язку та загального, універсального права у площину взаємовідносин сторін.
По-друге, слід надати сторонам можливість обміну інформацією, що перетворює їх в уповноваженого та зобов’язуваного. Пересилка платіжного повідомлення, підтвердження грошових зобов’язань, відкриття поточного рахунку та інші подібні акти, що приймаються як уповноваженим так і зобов’язаним, переслідують мету матеріалізації прав та обов’язків стосовно конкретних відносин.
По-третє, сторони повинні мати можливість реалізовувати права і виконувати обов’язки, включаючи контроль а виконанням на користь уповноваженого. Не потребує доказів та обставина, що будь-який платіж або перерахування досягає своєї юридичної мети тоді, коли він буде здійснений на адресу одержувача в порядку передбаченому законом.
По-четверте, у випадку виникнення необхідності захисту порушеного права сторони зацікавлені у продовженні своїх відносин, але вже у судовій або адміністративній процедурі.
По-п’яте, сторони і після завершення фінансових операцій зберігають взаємопов’язаність та зацікавленість у ній як джерелі доказів про походження відповідних коштів, підставах їх сплати та можливості їх повернення або іншого використання в інтересах платника. Наприклад, механізм повернення ПДВ при експорті.
По-шосте, переважна частина фінансових операцій пов’язана з реалізацією інших подібних операцій або здійсненням цивільно-правових угод за участю цих же сторін. Так, валютний контроль за комерційними організаціями ведеться тим самим банком, який здійснював зовнішньоекономічні розрахунки в інтересах цих організацій.
Варто також відмітити, що кожний вид фінансового зобов’язання має свої особливі засоби забезпечення. Так, наприклад, як зазначає Д.В. Вінницький податкове зобов’язання забезпечується: примусовим виконання податкового зобов’язання, пенею, зупиненням операцій на рахунках в банку та арештом майна.
Дата добавления: 2015-09-18 | Просмотры: 464 | Нарушение авторских прав
1 | 2 | 3 |
|