АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Класифікація АГ за рівнем артеріального тиску

Прочитайте:
  1. A.Відношення частоти пульсу до систолічного тиску
  2. A.слідкувати за станом серцево-судинної системи (частотою пульсу та рівнем артеріального тиску)
  3. II. Поняття про рани, класифікація ран
  4. А. КЛІНІЧНА КЛАСИФІКАЦІЯ ТУБЕРКУЛЬОЗУ
  5. Альвеолярного та внутрiшньоплеврального тиску,1
  6. Анемії: класифікація, етіологія, патогенез, їх характеристика.
  7. Аномалії пологогових сил: класифікація, діагностика, лікування.
  8. Артерiального тиску?
  9. Артеріальний тиск, фактори, що визначають його величину. Методи реєстрації артеріального тиску.
  10. Виберіть із перерахованого на якому із шийних хребців є горбок до якого притискується загальна сонна артерія для зупинки кровотечі?

(згідно рекомендацій ВООЗ (1999р.)

Артеріальний тиск Систолічний, мм.рт.ст. Діастолічний мм.рт.ст.
нормальний 100-130 60-85
оптимальний <120 <80
високий нормальний 130-139 85-89
Артеріальна гіпертензія І ступінь 140–159 90–99
ІІ ступінь 160–179 100–109
ІІІ ступінь ≥ 180 ≥ 110
ізольована систолічна АГ >140 <90
погранична систолічна АГ 140-149 <90

Тиск нижче 100 на 60 мм. рт. ст. називається гіпотензією. А тиск вище 139 на 89 називається гіпертензією. Причому, від 130 до 139 та від 85 до 89 мм. рт. ст. тиск називається ” високим нормальним” Гіпертензія та гіпотензія бувають патологічними (спостерігаються при есенціальній гіпертензії чи симптоматичних гіпертоніях, гіпотонії при серцево-судинній недостатності) і фізіологічними (гіпертензія під час фізичних навантажень, гіпотензія під час сну.

Артеріальна стінка містить гладком’язові елементи, які під зовнішнім впливом можуть скорочуватись, викликаючи спазм артерій, особливо у молодих людей зі збереженою еластичністю артеріальної стінки. Вимірювання АТ в умовах спровокованого спазму не дає змоги виявити істинні значення АТ. Тому АТ слід вимірювати тричі та до уваги прийняти найменші значення АТ.

Є спостереження, що вказують на зміну АТ в залежності від пори року, дня тижня, часу доби. Навіть у людей, що не мають проблем з АТ, взимку на 5мм АТ вищий, ніж влітку. У здорових людей вранці АТ систолічний на 3 мм. вище, ніж у вечірні години, рівень діастолічного тиску не змінюється. Є спостереження, що у молодих людей характерним є підвищення ЧСС, зниження діастолічного і незначне підвищення систолічного АТ у перші три години після їжі. У людей похилого віку після прийому їжі відмічається виражене зниження як систолічного так і діастолічного АТ.

Природні коливання АТ характерні для всіх людей, але іноді спостерігаються випадки підвищеної варіабельності. Дуже різкі перепади АТ як всторону підвищення, так і в сторону зниження являються великим ризиком для здоров’я. Причиною цього можуть бути дисбаланс вегетативної нервової системи і або зміни в серцево-судинній системі.

Щодо дослідження дихання, то вивчають такі параметри, як частота дихальних рухів, ритм та глибина дихання. Методи дослідження такі ж, як і серцево-судинної системи. Рахують частоту дихальних рухів; можна рахувати візуально вдох-видих, а можна поклавши руку на грудну клітку, не повідомивши хворого, що вестиметься підрахунок частоти дихання, можна з допомогою стето-фонендоскопа. В нормі частота дихання у здорової людини у стані спокою складає 16-20 за 1 хвилину. Збільшення частоти дихальних рухіів – тахіпное, зменшення – брадипное, відсутність дихальних рухів –апное. Апное може бути мимовільним, коли сам хворий затримує дихання, і патологічним, наприклад, під час клінічної смерті. В останньому випадку виконується штучна вентиляція легень. В нормі дихання повинне бути ритмічним. Глибина дихання – параметр суб’єктивний, оцінюється на підставі досвіду. Дихальна аритмія та порушення глибини дихання зустрічається при різних патологічних станах, особливо в тих випадках, коли страждає дихальний центр. Це, як, правило проявляється різними патологічними типами дихання із яких найчастіше зустрічаються:

- дихання Чейна-Стокса (поступове наростання глибини дихання, досягає максимума, потім поступово знижується і переходить в паузу).

- дихання Куссмауля (рівномірні рідкі дихальні цикли, гучний шумний вдох та посилений видох).

- дихання Біота (характеризується виникненням раптових пауз до хвилини при звичайному нормальному типі дихання).

 


Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 369 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)