А. Велику підшкірну вену.
Б. Штучний матеріал.
В. Глибоку вену стегна.
140. Хворий У. 35 років, поступив зі скаргами на болі в грудній клітці справа, задишку до 20 за 1 хв., підвищення температури 38.4, кашель сухий. При рентгенологічному обстеженні у хворого виявлено округлу тінь в 2-му сегменті 5х6см. Про які захворювання слід думати у даного хворого за виключенням?
а) гострий абсцес;
б)Рак легень
в) туберкулома;
г) бронхоектатична хвороба.
141. Хворий З. 44 роки, поступив зі скаргами на задишку до 22 за 1 хв., підвищення температури 37.4, кашель з виділенням великої кількості харкотиння до 500 мл. Аускультативно – дихання ослаблене у в/долі правої легені, перкуторно – притуплення в цій ділянці. Яка перша допомога даному хворому?
а) постуральний дренаж;
б)введення бронходілятаторів;
в) кардіотоніки;
г) пункція плевральної порожнини.
142. У хворого С, 41 років, з діагнозом гострого абсцесу легені раптово виник різкій біль в грудній клітці справа, задишку до 30 за 1 хв., при огляді – ціаноз обличчя, дихання поверхневе часте. Аускультативно – дихання різко ослаблене на всьому протязі правої легені, перкуторно – коробковий звук на верхівці з притуплення в н/долі. Яке ускладнення виникло у даного хворого:
а) піпневмоторакс.
б) пневмоторакс;
в) плевропневмонія;
г ) гострий медіастініт;
143. Хвора Д. 64 роки, поступила у вкрай важкому стані зі скаргами на задишку до 27 за 1 хв., підвищення температури 39.4, кашель з виділенням великої кількості харкотиння до 600 мл з шматочками легеневої тканини з різко неприємним запахом.. Аускультативно – дихання ослаблене у в/долі правої легені, перкуторно – притуплення в цій ділянці. При рентгенографії ОГК – множинні ділянки затемнення і просвітлення на всьому протязі правої легені. Діагноз?
а) гангрена.
б) гострий абсцес;
в) туберкульоз;
г ) рак легень;
144. У хворого К, 51 років, з діагнозом гангрена легені раптово виникла профузна легенева кровотеча, при огляді – ціаноз обличчя, дихання поверхневе часте. Аускультативно – дихання різко ослаблене на всьому протязі правої легені, пульс 110/хв, АТ 80/40 мм.рт.ст. Яка тактика зупинки кровотечі у даного хворого?
а) негайна пульмонектомія;
б) медикаментозна зупинка;
в) ендоскопічна зупинка кровотечі (ФБС);
г) піпневмоторакс.
145. Хвора Ц. 33 роки, поступила зі скаргами на задишку до 20 за 1 хв., підвищення температури 37.4, кашель з виділенням харкотиння до 200 мл з неприємним запахом.. Аускультативно – дихання ослаблене у на протязі лівої легені, перкуторно – притуплення в цій ділянці. При рентгенографії ОГК – у певральній порожнині рідина з горизонтальним рівнем. Діагноз?
а) піопневмоторакс з бронхо-плевральною норицею;
б) гострий абсцес;
в ) рак легень з розпадом;
г) піоторакс.
146. Хвора Г. 42 роки, поступила зі скаргами на задишку до 27 за 1 хв., підвищення температури 39.4, кашель, біль в лівій половині грудної клітки. Аускультативно – дихання ослаблене на протязі лівої легені, перкуторно – притуплення в цій ділянці. При пункції плевральної порожнини отримано гній. Які дообстеження необхідно провести для уточнення діагнозу?
а) Загальний аналіз гною, та бацили Коха;
б) КТ ОГК;
в) ФЕГДС;
г) Доплерографія.
147. У хворого З, 57 років, з діагнозом хронічна емпієма плеври, виникли скарги на біль в правому підребір’ї, попереку, набряки на нижніх кінцівках, тошнота, похудіння. Яка ускладнення розвивається у даного хворого?
а) амілоїдоз;
б ) аскаридоз;
в) гепатит С;
г) хронічний гепатит.
148. Хвора У. 72 роки, після переохолодження поступила у важкому стані зі скаргами на задишку до 20 за 1 хв., підвищення температури 39.4. аускультативно – дихання ослаблене у н/долі правої легені, При рентгенографії ОГК - правобічний субтотальний гідроторакс. При пункції плевральної порожнини отримано гній. Де потрібно проводити дренування плевральної порожнини?
а) в найнижчій точці;
б) в 7-му міжребір’ї;
в) в 8-му міжребір’ї;
г) в 3-му міжребір’ї.
149. Хвора Н. 34 роки, поступила у важкому стані зі скаргами на задишку до 27 за 1 хв., підвищення температури 39.4, кашель з виділенням великої кількості харкотиння до 300 з неприємним запахом.. Аускультативно – дихання ослаблене у в/долі правої легені, перкуторно – притуплення в цій ділянці. При рентгенографії ОГК – округла тінь в н/долі справа. Які антибактеріальні препарати найбільш доцільно використовувати у хворої?
а) цефалоспорини;
б) макроліди;
в) пеніциліни;
г) респіраторні фторхінолони.
150. Хворий 46 років скаржиться на кашель, задишку, лихоманку. Хворіє декілька тижнів. Об’єктивно: ціаноз губ, задишка в спокої, блідий. На рентгенограмі – правосторонній гідропневматоракс. Колапс легенів І ст.
Який метод лікування є доцільним?
А) Торакоскопія.
Б ) Пункція плевральної порожнини.
С) Бронхоскопія.
Д) Торакоцентез.
Е) Внутрішньо плевральне введення речовин.
151. Хворий 40 років доставлений в стаціонар в важкому стані. Після отримання проникаючого ножового поранення лівої половини грудної клітки. Шкірні покриви бліді. Тони серця глухі і такікардія – 130/хв. А.Т.80/60 мм.рт.ст. Пульс ледь визначається. Рана розташована зліва по парастернальній ділянці на рівні ІІІ міжреберного проміжку. Дихання над лівою легенею послаблене, в задньо- нижніх відділах вкорочений перкуторний звук.
Які лікувальні заходи найбільш доцільні?
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 570 | Нарушение авторских прав
|