Яка з наведених ознак притаманна вірусу varicella-zoster?
ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 11
Тема: Герпесвіруси. Лабораторна діагностика: альфагерпесвірусних інфекцій (ВПГ-1, ВПГ-2), вітряної віспи та оперізуючого герпесу (varicella-zoster), бета-герпесвірусної інфекції – цитомегаловірусної інфекції, гама-герпесвірусної інфекції – інфекційного мононуклеозу (вірус Епстайна-Барр).
Тести до заняття [1]
У хворого на герпесвірусну інфекцію на шкірі, слизових оболонках губ та носа з'явилися везикули. Яку реакцію методу експрес-діагностики застосує вірусолог для виявлення вірусу герпесу в матеріалі з везикул?
+Реакцію імунофлуоресценції.
Реакцію нейтралізації.
Реакцію зв'язування комплементу.
Реакцію гальмування гемаглютинації.
Реакцію преципітації.
Для діагностики у хворого генералізованої герпесвірусної інфекції вірусолог дослідив сироватку крові з метою виявлення специфічних антитіл певного класу. Антитіла якого класу свідчать про гостру стадію вірусної інфекції?
+ IgM.
IgA.
IgE.
IgG.
IgD.
У зв’язку з підозрою на цитомегаловірусну інфекцію вірусолог дослідив сироватку крові новонародженого, у якій виявив специфічні імуноглобуліни класу G. Антитіла цього самого класу вірусолог виявив і у матері. Антитіл інших класів ні у матері, ні у дитини вірусолог не виявив. Як пояснити отримані результати.
+ Трансплацентарна передача антитіл.
Трансплацентарне інфікування плода.
Імунна відповідь інфікованого плода.
Інфікування новонародженого під час пологів.
Дефект В-системи імунітету новонародженого.
У студента з Африки лікар виявив лімфому Бьоркітта. Який герпесвірус найвірогідніше є етіологічним фактором захворювання?
+ Вірус Епстайна-Барр.
Вірус оперізуючого герпесу.
Вірус простого герпесу типу 1.
Вірус простого герпесу типу 2.
Вірус цитомегалії людини.
Досить часто причиною набутих імунодефіцитів є інфекційне ураження організму, при якому збудник безпосередньо репродукується у клітинах імунної системи і руйнує їх. Для збудників яких захворювань це притаманне?
+ Інфекційного мононуклеозу, СНІДу.
Туберкульозу, мікобактеріозу.
Поліомієліту, гепатиту А.
Дизентерії, холери.
Q-гарячки, висипного тифу.
У пацієнтки, яка отримувала імунодепресантну терапію з приводу системного захворювання, з'явилися ознаки активізації цитомегаловірусної інфекції. Який тест вірусологу необхідно застосувати для підтвердження діагнозу?
+ Виявлення специфічних IgM, застосувавши ІФА.
Інфікування білих мишей.
Дослідження парних сироваток.
Дослідження стану клітинного імунітету.
Виявлення рівня антитіл за допомогою РН.
У студента, який був госпіталізований до інфекційної лікарні, на другу добу захворювання лікар запідозрив інфекційний мононуклеоз. Результат якого лабораторного дослідження підтвердить у пацієнта діагноз у день його госпіталізації?
+ Виявлення IgM – антитіл до вірусу Епстайна-Барр.
Виявлення антитіл до цитомегаловірусу.
Виділення вірусу герпесу.
Виявлення чотирикратного зростання титру антитіл до вірусу Епстайна-Барр.
Виявлення IgM – антитіл до вірусу простого герпесу.
У 60-річного пацієнта після переохолодження на шкірі обличчя по ходу правого лицьового нерва з'явилися болючі везикули, які викликали свербіння. Застосування мазі з антибіотиками було неефективним. Який організм може бути збудником цього захворювання?
+ Herpesvirus.
Adenovirus.
Streptococcus.
Staphylococcus.
Bacillus.
До лікаря на другий день хвороби звернувся пацієнт зі скаргами на появу болючих везикул по ходу 4-5-го міжреберних проміжків. У дитинстві пацієнт перехворів на вітряну віспу. Який діагноз лікар поставив хворому?
+ Оперізуючий герпес.
Простий герпес.
Алергічний дерматит.
Бешиха.
Кропивниця.
Хворий на інфекційний мононуклеоз упродовж двох тижнів приймав глюкокортикоїди. Настала ремісія, але одночасно відбулося загострення хронічного тонзиліту. Результатом якої дії є це ускладнення?
+ Імунодепресивної.
Протишокової.
Антитоксичної.
Антиалергічної.
Протизапальної.
При вірусологічному дослідженні матеріалу від 15-річного хворого, у якого лікар запідозрив інфекційний мононуклеоз, вірусологом був виділений вірус Епстайна-Барр. Яка послідовність репродукції ДНК-геномного вірусу в клітині є правильною?
+ Депротеїнізація, транскрипція, синтез білка, синтез вірусної ДНК.
Депротеїнізація, синтез білка, транскрипція, синтез вірусної ДНК.
Транскрипція, синтез білка, депротеїнізація, синтез вірусної ДНК.
Синтез білка, депротеїнізація, транскрипція, синтез вірусної ДНК.
Жодна із зазначених.
До неврологічного відділення потрапила літня жінка зі скаргами на висип оперізуючого характеру. На шкірі тулуба висип болючий, має вигляд пухирців із серозним вмістом. Який вірус викликав це захворювання?
+ Альфа-герпесвірус.
Бета-герпесвірус.
Гамма-герпесвірус.
ВІЛ.
Поксвірус.
До лікарні потрапила дитина з підвищеною температурою тіла, збільшеними лімфатичними вузлами, висипом. Під час дослідження крові лікар виявив підвищення кількості моноцитів, атипові лімфоцити. Лікар запідозрив у пацієнта інфекційний мононуклеоз. Який вірус викликав це захворювання?
+ Вірус Епстайна-Барр.
Цитомегаловірус.
Вірус вітряної віспи.
Ортопоксвірус.
ВІЛ.
У хворого лікар відмітив підвищення температури тіла, гіперемію та набряк слизової оболонки щік з болючим дрібним висипом і клінічно діагностував гострий герпес. Який препарат для лікування Ви рекомендуєте призначити хворому?
+ Ацикловір.
Герпетичний імуноглобулін.
Імуноглобулін.
Рибавірин.
Живу (атенуйовану) вакцину.
У 3-річної дитини лікар відмітив підвищення температури тіла упродовж тривалого часу, збільшення лімфатичних вузлів, у крові – значне підвищення кількості лімфоцитів. За допомогою ІФА вірусолог виявив вірус Епстайна-Барр. Який діагноз Ви поставите хворому?
+ Інфекційний мононуклеоз.
Лімфома Бьоркітта.
Герпетична аденопатія.
Генералізована інфекція, яка викликана herpes-zoster.
Цитомегаловірусна інфекція.
16. Хворому трансплантували нирку, і він отримав необхідне лікування для запобігання відторгнення органу, але у пацієнта після трансплантації з'явилися ознаки генералізованої цитомегаловірусної інфекції. Назвіть причину розвитку цього захворювання.
+ Застосування імунодепресивної терапії.
Реакція трансплантата проти організму-хазяїна.
Прояв реакції гістонесумісності.
Поліклональна стимуляція В-лімфоцитів.
Дерепресія вірусного геному.
У хворого на ревматизм по ходу міжреберних нервів з'явився пухирцевий висип у вигляді обруча з больовим синдромом. Яке дослідження найбільш ефективне для експрес-діагностики оперізуючого герпесу?
+ РІФ з моноклональними антитілами.
Накопичення вірусу в культурі клітин.
РН.
ІФА.
РЗК.
У 2-річної дитини з тяжким перебігом вітряної віспи лікар відмітив дефекти обличчя, монголоїдний розріз очей. У анамнезі судоми, стійкий мікоз слизової оболонки рота, лімфоцитопенія при нормальному рівні В-лімфоцитів та імуноглобулінів крові. Який імунодефіцитний синдром лікар виявив у дитини?
+ Синдром Ді Джорджі.
Синдром Клайнфельтера.
Синдром Луї-Барр.
Синдром Шерешевського-Тернера.
Синдром Віскотта-Олдріча.
Лабораторія діагностичного центру одержала сучасну тест-систему для виявлення TORCH-інфекцій, яка дає можливість діагностувати токсоплазмоз, рубіінфекцію, цитомегаловірусну інфекцію, герпесінфекцію. Які з наведених захворювань викликаються вірусами?
+ Рубіінфекція, цитомегаловірусна інфекція, герпесінфекція.
Рубіінфекція, герпесінфекція.
Цитомегаловірусна інфекція, герпесінфекція.
Рубіінфекція.
Усі захворювання, які наведені у тесті.
Яка з наведених ознак притаманна вірусу varicella-zoster?
+ Після первинного інфікування збудник може тривалий час латентно персистувати у організмі.
Представник родини Poxviridae.
У людини є причиною паротиту.
Ураження характеризується появою плям Коплика-Філатова-Бельського.
Засіб етіотропної терапії – метизазон.
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 811 | Нарушение авторских прав
|