АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

A. Анаеробний гліколіз

Прочитайте:
  1. Анаеробний парапроктит

B. Аеробний гліколіз

C. Окиснювальне фосфорилювання

D. Креатинкіназна реакція

E. Аденілаткіназна реакція

 

228. Через деякий час після інтенсивного фізичного тренування у спортсмена активується глюконеогенез, головним субстратом якого є:

А. Аспаргінова кислота

В. Глутамінова кислота

С. α-кетоглутарат

D. Серин

Е. Лактат

 

229. Ціаніди є надзвичайно потужними клітинними отрутами, які при надходженні в організм людини можуть спричинити смерть. Блокування якого ферменту тканинного дихання лежить в основі такої їх дії:

А. Цитохромоксидази

В. Ферохелатази

C. Каталази

D.Гемоглобінредуктази

E. Глюкозо-6-фосфатдегідрогенази

 

230. Внаслідок анаеробного гліколізу утворюється молочна кислота. Скільки молекул АТФ при цьому утворюється?

A. 2 АТФ

B. 4 АТФ

C. 6 АТФ

D. 8 АТФ

E. 12 АТФ

 

231. Анаеробне окислення глюкози до молочної кислоти (гліколіз) є мультисистемним процесом. Який фермент головним чином регулює цей шлях?

A. Фосфофруктокіназа

B. Альдолаза

C. Тріозофосфатізомераза

D. Енолаза

E. Лактатдегідрогеназа

 

231. Внаслідок тривалого голодування в організмі людини швидко зникають резерви вуглеводів. Який з процесів метаболізму поновлює вміст глюкози в крові?

A. Глюконеогенез

B. Анаеробний гліколіз

C. Аеробний гліколіз

D. Глікогеноліз

E. Пентозофосфатний шлях

 

232. Рівень піровиноградної кислоти в сечі хворого був значно вище за норму. Стан покращився після призначення кокарбоксилази, що зумовило активацію

A. Піруватдегідрогеназного комплексу

B. Лактатдегідрогенази

C. Піруваткінази

D. Піруваткарбоксилази

E. Гексокінази

 

233. У людини спостерігається гіпоглікемія. Порушень синтезу глюкагону та взаємодії його з рецепторами не виявлено. Підвищення активності якого ферменту може це обумовити?

A. Фосфодиестерази

B. Протеінкінази.

C. Гідролази.

D. Карбоксилази.

E. Трансамінази.

 

234. У людини підвищена концентрація ПВК та α-кетоглутарату в крові. Нестачі в їжі вітаміну B1 та порушень його всмоктування не виявлено. Порушення яких механізмів може це обумовити?

A. Фосфорилювання

B. Гідроксилювання.

C. Ацетилювання.

D. Метилування.

E. Амідування.

 

235. Хвороба Гірке - це захворювання, при якому спостерігається накопичення глікогену в печінці та нирках. Дефіцит якого ферменту є причиною цього захворювання?

A. Глюкозо-6-фосфатази

B. Глікогенфосфорилаза

C. Кінази фосфорилази

D. Фосфоглюкомутаза

E. Глюкокіназа

 

236. Хлопчик 3-х років відстає в фізичному розвитку, у нього збільшена печінка та запах ацетону з роту. При лабораторному обстеженні виявлено зниження глюкози крові, підвищення лактату та кетонових тіл в крові та сечі. Порушення якого процесу має місце у дитини.

A. Обміну глікогену

B. Окислювального декарбоксилювання ПВК

C. Фосфорилювання глюкози

D. Синтезу кетонових тіл

E. Пентозофосфатного шляху розпаду глюкози

 

237. У чоловіка 56 років діагностована інсулома. При лабораторному дослідженні встановлено,що рівень глюкози натщесерце складає 2,8 ммоль/л, після цукрового навантаження максимальна концентрація глюкози досягла 4,7 ммоль/л. Вміст інсуліну в 10 раз перевищує показники норми. Активність якого з приведених нижче біохімічніх процесів збільшена у пацієнта?

A. Синтеза глікогену

B. Синтеза кетонових тіл

C. Розпаду глікогену

D. Глюконеогенезу

E. Розпаду ліпідів

 

238. Після лікування антибіотиками хворого на пневмонію у нього розвинулась гемолітична анемія. При лабораторному обстеженні встановлено дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази еритроцитів. Порушення якого процесу в еритроцитах має місце у пацієнта?

A. Пентозофосфатного шляху перетворення глюкози

B. Гліколізу

C. Глюконеогенезу

D. Ліполізу

E. Фосфорилювання глюкози

 

239. У 2-х річної дитини відмічається затримка росту, часто спостерігаються судоми. Печінка збільшена. В крові підвищений рівень молочної і піровиноградної кислоти. Введення адреналіну викликає значну гіперлактатацидемію, при цьому гіперглікемія відсутня. Причиною цього стану є порушення перетворення:

A. Глюкозо-6-фосфату в глюкозу

B. Глікогену в глюкозо-1-фосфат

C. Глюкози в лактат

D. Лактату в глюкозу

E. Глюкозо- 6- фосфату в глікоген

 

 

240. У 6-ти місячної дитини спостерігається блювота та діарея Після вживання фруктових соків. В крові підвищений рівень фруктозо-1- фосфату. Це пов’язано із спадковою нестачею ферменту:

A. Фруктозо-1- фосфатальдолази

B. Фруктокінази

C. Гексокінази

D. Тріозофосфатізомерази

E. Фосфорилази

 

241. У жінки 40 років хвороба Іценко- Кушинга ускладнилась –стероїдним діабетом. При біохімічному обстеженні: гіперглікемія, гіпохлоремія, еозинофілія. Який з перерахованих нижче процесів активується в першу чергу?

A. Глюконеогенез

B. Глікогеноліз

C. Реабсорбція глюкози

D. Транспорт глюкози в клітину

E. Гліколіз

 

242. Зниження швидкості утворення АТФ в організмі призводить до розвитку гіпоенергетичного стану. Що може бути причиною цього?

A. Надходження в організм 2,4- динітрофенолу

B. Авітаміноз В1

C. Гіпервітаміноз D

D. Гіпервітаміноз К

E. Дефіцит Н3РО4 у мітохондріях

 

243. У хворого на цукровий діабет після введення інсуліну настала втрата свідомості, спостерігаються судоми. Який результат дав біохімічний аналіз крові на вміст цукру?

A. 1,5 ммоль/л.

B. 3,3 ммоль/л.

C. 8 ммоль/л.

D. 10 ммоль/л.

E. 5,5 ммоль/л.

 

244. Молодий чоловік 17 років, що почав інтенсивно займатись спортом, скаржиться на часті судоми в скелетних м’язах. Біопсія виявила накопичення в них глікогену. Активність якого ферменту знижена у пацієнта?

A. Фосфофруктокіна-зи.

B. Глікогенсинтетази

C. Альдолази

D. Глюкозо-1-фосфатуридилтрансферази

E. Гексокінази

 

245. У 8-місячної дитини під час планового обстеження педіатром виявлена затримка росту і ваги, збільшена у розмірах печінка. На основі обстеження та аналізу крові гіпоглікемія, підвищений вміст лактату та пірувату встановлено діагноз – глікогеноз І типу хвороба Гірке. Дефект якого ферменту викликав цю спадкову хворобу?

A. Глюкозо-6-фосфатази

B. Альдолази.

C. Гексокінази.

D. Піруваткінази.

E. Амілази.

 

246. При розтині трупа 18-річної дівчини судово-медичний експерт встановив причину смерті – отруєння ціанідами. Порушення якого біохімічного процесу призвело до смерті в даному випадку?

A. Блокування ферментів тканинного дихання.

B. Блокування транспорту гемоглобіном кисню.

C. Синтезу гемоглобіну

D. Синтезу білірубіну.

E. Розпаду біогенних амінів.

 

247. У хворого, що перебуває в коматозному стані, відчувається запах яблук з рота. Вміст глюкози в крові – 17 ммоль/л. Який тип коми в даному випадку спостерігається швидше за все?

A. Кетоацидемічну

B. Гіпоглікемічну.

C. Гіперосмолярну.

D. Токсичну.

E. Лактатацидемічну.

 

248. У грудної дитини часто з’являються судоми, при дослідженні відмічено збільшення печінки, в крові підвищений вміст лактату та пірувату, спостерігається гіпоглікемія. При введенні адреналіну вміст цукру в крові не знижується, збільшується кількість молочної кислоти. Який фермент може бути дефектним у цієї дитини?

A. Глюкозо-6-фосфатаза

B. Фруктозо-1-6-фосфатаза

C. Піруватдекарбоксилаза

D. Глюконатфосфорілаза

E. Гексокіназа

 

249. У людей, які тривалий час перебували у стані гіподинамії, після фізичного навантаження виникають інтенсивні болі в м”язах. Що може бути найбільш вірогідною причиною цього?

A. Нагромадження в м”язах молочної кислоти.

B. Посилений розпад м”язових білків.

C. Нагромадження креатиніну в м”язах.

D. Підвищена збудливість м”язів

E. Підивщення вмісту АДФ в м”язах.

 

250. У дитини відмічались блювання та корчі після вживання меду. Підозра на вроджену непереносимість фруктози. Недостатність якого з перерахованих ферментів найбільш точно підтвердить діагноз?

A. Альдолаза

B. Глікогенфосфорилаза

C. Фруктокіназа

D. Гексокіназа

E. 6-фосфофруктокіназа

 

251. У хворого із скаргами на м”язову слабкість, болі в ділянці печінки та її збільшення, рівень глюкози в крові натщесерце 3 ммоль/л. Попередній діагноз-глікогеноз. Який тест є найбільш інформативним для цього захворювання?

A. Недостатність активності фосфорилази

B. Низький вміст глюкози в крові

C. Підвищення активності гексокінази

D. Пониження активності глікогенсинтетази

E. Низький вміст адреналіну в крові

 

252. У хворого є недостатність секреції підшлункової залози. Порушення травлення якого вуглеводу спостерігатиметься в тонкому кишечнику?

A. Глікогену

B. Мальтози

C. Сахарози

D. Лактози

E. Глюкози

 

253. Людина споживає їжу багату вуглеводами. Активність якого ферменту в гепатоцитах індукується за цих умов у найбільшій мірі?

A. Глюкокінази

B. Фосфофруктокінази

C. Глюкозо-6-фосфатази

D. Альдолази

E. Енолази

 

254. У крові дитини виявлено високий вміст галактози, концентрація глюкози понижена. Спостерігається катаракта, розумова відсталість, розвивається жирове переродження печінки. Яке захворювання має місце?

A. Галактоземія

B. Цукровий діабет

C. Лактоземія

D. Стероїдний діабет

E. Фруктоземія

 

255. Ціанід калію, що є отрутою, потрапив в організм пацієнта Б і викликав смерть через декілька хвилин. Найбільш ймовірною причиною його токсичної дії було порушення активності:

A. Цитохромоксидази

B. Каталази

C. АТФ-синтетази

D. НАДФН-дегідрогенази

E. Порушенням синтезу гемоглобіну

 

256. У хворого на цукровий діабет спостерігається гіперглікемічна кома внаслідок довготривалого підвищення вмісту глюкози в крові. Який найбільш ймовірний механізм розвитку такого стану:

A. Кетонемія. Зміна рН крові і, як наслідок, зниження спорідненості Нв до О2.

B. Підвищений гепатоенцефалічний бар”єр до глюкози

C. Кома внаслідок високого вмісту глюкози в нейронах мозку

D. Зниження нейроциркуляції.

E. Ацидоз. Метгемоглобінемія внаслідок зміни валентності Fе під впливом високої концентрації глюкози і утворення стійкої сполуки Нв із О2.

 

257. Біоенергетика мозку характеризується значною залежністю від постачання киснем, який використовується переважно на окиснення субстрату енергетичного обміну. Який субстрат переважно використовує мозок в процесі енергетичного обміну?

A. Глюкоза

B. Жирні кислоти

C. Кетонові тіла

D. Гліцерол-3-Фосфат

E. Фосфоенолпіруват

 

258. При роз’єднанні дихання і фосфорилювання енергія окислення розсіюється в формі тепла, тобто роз’єднувачі підвищують t тіла (пірогенна дія). Яким з перелічених речовин притаманна така дія?

A. Всі перелічені речовини

B. 2,4-динітрофенол

C. Дикумарол

D. Тетрайодтиронін

E. Трийодтиронін

 

259. Відносні концентрації АТФ та АДФ в тканинах змінюються в вузьких межах, в той час як споживання енергії клітиною (тобто частота обертів циклу АДФ-АТФ) може змінюватися в десятки разів. Це пояснюється тим, що дихальний контроль відбувається та залежить від концентрації:

A. АДФ

B. О2

C. АМФ

D. Неорганічного фосфату

E. АТФ

 

260. Процес утворення сечовини є ендергонічним, який потребує 3 молекули АТФ на молекулу сечовини. Ці затрати відшкодовуються завдяки тісній взаємодії між циклами Кребсу - циклом уреогенезу та циклом трикарбонових кислот. Вкажіть, який етап циклу трикарбонових кислот відшкодовує затрати АТФ на синтез сечовини:

A. Перетворення яблучної кислоти в оксалоацетат

B. Перетворення янтарної кислоти в фумарову

C. Перетворення фумарової кислоти в яблучну

D. Перетворення ізоцитрату в 4-оксоглутарову кислоту

E. Перетворення 4-оксоглутарової кислоти в сукциніл-КоА

 

261. Одним з наслідків хронічного алкоголізму є розвиток алкогольної енцефалопатії, яка викликана недостатністю вітаміну В1, що знижує використання глюкози нервовими клітинами. Які процеси обміну вуглеводів при цьому порушуються?

A. Аеробне окислення глюкози

B. Гліколіз

C. Глюконеогенез

D. Глікогеноліз

E. Глікогенез

 

262. Хворий на інсулінзалежний цукровий діабет при відвіданні лікаря повідомив, що з моменту останнього візиту він не перевіряв сечу на наявність глюкози, ніякі симптоми його не турбують. Який лабораторний тест можна використати для глікемічного контролю?

A. Глікозильований гемоглобін

B. Глюкоза в сечі

C. Глюкоза в крові

D. Інсулін в крові

E. Цукрове навантаження

 

263. До лікарні потрапив чоловік 35 років з ознаками алкогольної інтоксикації. Після обстеження паціента був виявлений лактоацидоз, причиною якого став гіповітаміноз вітаміну В1 на фоні прийома вуглеводної їжі. Як було з’ясовано, недостатність вітаміну розвилась внаслідок зловживання паціентом алкоголю при незбалансованому харчуванні на протязі останніх 5 років. Порушення синтезу якого коферменту в організмі чоловіка призвело до лактоацидозу?

A. ТПФ

B. ПАЛФ

C. НАДФ

D. ФАД

E. КоА

 

264. Хвора, 46 років, скаржиться на сухість у роті, спрагу, часте сечовипускання, загальну слабкість. При біохімічному дослідженні в крові виявлено гіперглікемію, гіперкетонемію. У сечі – глюкоза, кетонові тіла. На ЕКГ - дифузні зміни в міокарді. У хворої ймовірно:

A. Цукровий діабет

B. Аліментарна гіперглікемія

C. Гострий панкреатит

D. Нецукровий діабет

E. Ішемічна хвороба серця

 

265. У 3-річної дитини з підвищеною температурою тіла після приймання аспірину спостерігається посилений гемоліз еритроцитів. Природжена недостатність якого ферменту могла зумовити гемолітичну анемію?

A. Гліцеролфосфатдегідрогенази

B. Глюкозо-6-фосфатази

C. Глікогенфосфорилази

D. Глюкозо-6-фосфатдегідрогенази

E. γ-глутамінілтрансферази

 

266. У регуляції активності ферментів важливе місце належить їхній постсинтетичній ковалентній модифікації. Яким із зазначених організмів здійснюється регуляція активності глікогенфосфорилази і глікогенсинтетази?

A. АДФ-рибозилювання

B. Метилювання

C. Аденілювання

D. Обмежений протеоліз

E. Фосфорилювання-дефосфорилювання

 

267. Через який час після інтенсивного фізичного тренування у спортсмена активується глюконеогенез, основним субстратом якого є:

A. Серин

B. Аспарагінова кислота

C. Глутамінова кислота

D. α-кетоглутарат

E.Лактат

 

268. Концентрація глюкози в плазмі крові здорової людини варіює в таких межах:

A. 2-4 ммоль/л

B. 3,5-5,5 ммоль/л

C. 10-25 ммоль/л

D. 6-9,5 ммоль/л

E. 1-2 ммоль/л

269. У хворого, 34 роки, знижена витривалість до фізичних навантажень, у той час як у скелетних м‘язах вміст глікогену підвищений. Зниженням активності якого ферменту це пояснюється?

A. Фосфофруктокінази

B. Глюкозо-6-фосфатдегідрогенази

C. Глікогенфосфорилази

D. Глікогенсинтетази

E. Глюкозо-6-фосфатази

 

270. У дитини з точковою мутацією генів виявлено відсутність глюкозо-6-фосфатази, гіпоглікемію і гепатомегалію. Визначте вид патології, для якої характерні ці ознаки.

A. Хвороба Гірке

B. Хвороба Корі

C. Хвороба Аддісона

D. Хвороба Паркінсона

E. Хвороба Мак-Ардла

 

271. Хворого доставлено в медичний заклад у коматозному стані. Зі слів супровідників вдалося з‘ясувати,що хворий знепритомнів під час тренування на завершальному етапі марафонської дистанції. Яку кому діагностовано?

A. Гіпоглікемічну

B. Гіперглікемічну

C. Ацидотичну

D. Гіпотиреоїдну

E. Печінкову

 

272. У новонародженої дитини після годування молоком спостерігалися диспептичні явища (пронос, блювання). Пригодування розчином глюкози ці явища зникали. Назвіть фермент, що бере участь у перетравлюванні вуглеводів, недостатня кількість якого призводить до вказаних розладів.

A. Сахараза

B. Аміліза

C. Лактаза

D. Ізомальтаза

E. Мальтаза

 

273. Під час бігу на коротку дистанцію в нетренованих людей спостерігається м‘язова крепатура внаслідок накопичення лактату. З посиленням якого біохімічного процесу це може бути повзано?

A. Глюконеогенезу

B. Гліколізу

C. Пентозофосфатного шляху

D. Ліпогенезу

E. Глікогенезу

 

274. У хлопчика,2 років, спостерігається збільшення в розмірах печінки та селезінки, катаракта. У крові підвищена конценрація цукру, однак тест по толерантністі до глюкози в нормі. Спадкове порушення обміну якої речовини є причиною цього стану?

A. Глюкози

B. Фруктози

C. Галактози

D. Мальтози

E. Сахарози

 

275. У лікарню поступила робітниця хімічного підприємства з ознаками отруєння. У волосі цієї жінки виявлено підвищену концентрацію арсенату, який блокує ліпоєву кислоту. Порушення якого процесу є найімовірнішою причиною отруєння?

A. Окисного декарбоксилювання піровиноградної кислоти

B. Мікросомального окиснення

C. Відновлення метгемоглобіну

D. Відновлення органічних оксидів

E. Знешкодження супероксидних іонів

 

276. У хворого, 57 років, який страждає на цукровий діабет, розвинувся кетоацидоз. Біохімічною основою цього стану є зниження ступеня утилізації ацетил-КоА внаслідок дефіциту:

А. 2-Оксоглутарату.

B.Оксалоацетату.

C.Глутамату.

D.Аспартату.

E.Сукцинату.

277. При глікогенозі — хворобі Гірке — порушується перетворення глюкозо-6 фосфату на глюкозу, що призводить до накопичення глікогену в печінці та нирках. Дефіцит якого ферменту є причиною захворювання?

A. Фосфорилази.

B. Глікогенсинтетази.

C. Глюкозо-6-фосфатази.

D. Гексокінази.

E. Альдолази.

278. Дитина квола, апатична. Печін­ка збільшена і при біопсії печінки ви­явлено значний надлишок глікогену. Концентрація глюкози в крові нижча від норми. У чому причина зниженої
концентрації глюкози в крові?

A. Знижена (відсутня) активність глікогенфосфорилази в печінці.

B. Знижена (відсутня) активність гексокінази.

C. Підвищена активність глікогенсинтетази.

D. Знижена (відсутня) активність глюкозо-6-фосфатази.

E. Дефіцит гена, який відповідає за синтез глюкозо-1-фосфатуридинтрансферази.

279. Авідин — сильний специфіч­ний інгібітор біотинових ферментів. Яка з нижченаведених реакцій буде бло­куватися в разі додавання авідину до клітинного гомогенату?

А. Глюкоза ® рибозо-5-фосфат.

B. Глюкоза ® піруват.

C. Оксалоацетат® глюкоза.

D. Піруват ® оксалоацетат.

E. Лактат ® піруват.

 

280. Чоловік, 38 років, проходить курс лікування в стаціонарі з приво­ду шизофренії. Вихідний вміст у крові глюкози, кетонових тіл, сечовини — у нормі. Шокова терапія регулярними ін'єкціями інсуліну призвела до роз­витку інсулінової коми, після чого стан хворого поліпшився. Що було най­більш імовірною причиною інсуліно­вої коми?

A. Глюкозурія.

B. Дегідратація тканин.

C. Метаболічний ацидоз.

D. Кетонемія.

E. Гіпоглікемія.

 

281. У дівчинки, 7 років, — виражені ознаки анемії. Лабораторно встановле­но дефіцит піруваткінази в еритроци­тах. Порушення якого процесу відіграє головну роль в розвитку анемії?

A. Дезамінування амінокислот.

B. Окисного фосфорилювання.

C. Тканинного дихання.

D. Розкладу пероксидів.

E. Анаеробного гліколізу.

 

282. У реанімаційне відділення було доставлено немовля з такими ознаками: блювання, пронос із пору­шенням росту і розвитку, катаракта, розумова відсталість. Було встанов­лено діагноз: галактоземія. Дефіцит якого ферменту спостерігається?

А. Гексозо-1-фосфатуридилілтрансферази.

B. Глюкокінази.

C. УДФ-глюкозо-4-епімерази.

D. УДФ-глюкозопірофосфорилази.

E. Глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

 

283. У людей, які тривалий час пе­ребували в стані гіподинамії, після фізичного навантаження з'являється інтенсивний біль у м'язах. Яка найбільш імовірна причина больового синдрому?

A. Зменшення вмісту ліпідів у м'язах.

B. Посилений розпад м'язових білків.

C. Накопичення креатину в м'язах.

D. Накопичення в м'язах молоч­ної кислоти.

E. Підвищення вмісту АДФ у м'язах.

 

284. У жінки, 45 років, відсутні симп­томи цукрового діабету, але визна­чається натщесерце підвищений вміст глюкози в крові (7,5 ммоль/л). Який тест необхідно провести?

A. Визначення толерантності до глюкози.

B. Визначення рівня ацетонових тіл в сечі.

C. Визначення вмісту залишково­го азоту в крові.

D. Визначення толерантності до глюкози в крові натщесерце.

E. Визначення рівня гліколізильованого гемоглобіну.

 

285. У крові пацієнта вміст глю­кози натщесерце був 5,65 ммоль/л, через 1 год після цукрового наванта­ження становив 8,55 ммоль/л, а че­рез 2 год — 4,95 ммоль/л. Такі по­казники характерні для:

А. Інсулінозалежного цукрового діабету.

В. Прихованого цукрового діабету.

C. Стану повного здоров'я.

D. Інсулінонезалежного цукрово­го діабету.

E. Тиреотоксикозу.

 

286. У хворого, виснаженого голо­дуванням, у печінці та нирках поси­люється процес:

A. Синтезу білірубіну.

B. Синтезу сечовини.

C. Глюконеогенезу.

D. Утворення гіпурової кислоти.

E. Синтезу сечової кислоти.

 

287. Еритроцит для своєї життє­діяльності потребує енергію у вигляді АТФ. Який процес забезпечує цю клітину необхідною кількістю АТФ?

A. Анаеробний гліколіз.

B. Аеробне окиснення глюкози.

C. Пентозофосфатний цикл.

D. β-Окиснення жирних кислот.

E. Цикл трикарбонових кислот.

 

288. При дефіциті тіаміну — віта­міну В1 — виникає хвороба бері-бері (поліневрит) та порушується вугле­водний обмін. Який метаболіт при цьому накопичується в крові?

A. Лактат.

B. Піруват.

C. Сукцинат.

D. Цитрат.

E. Малат.

 

289. Анаеробне розщеплення глю­кози до молочної кислоти регулюєть­ся відповідними ферментами. Який фермент є головним регулятором цьо­го процесу?

 

A. Лактатдегідрогеназа.

B. Глюкозо-6-фосфатізомераза.

C. Альдолаза.

D. Енолаза.

E. Фосфофруктокіназа.

 

290. У крові — високий вміст га­лактози, а концентрація глюкози — знижена. Спостерігається катаракта, жирове переродження печінки. Про яке захворювання це свідчить?

A. Цукровий діабет.

B. Галактоземію.

C. Лактоземію.

D. Стероїдний діабет.

E. Фруктоземію.

 

291. У сечі хворого Б. виявлено цукор, кетонові тіла. Вміст глюкози в крові становить 10,1 ммоль/л. На­явність якого захворювання Ви мо­жете припустити у хворого Б.?

A. Атеросклероз.

B. Цукровий діабет.

C. Токсичний гепатит.

D. Панкреатит.

E. Інфаркт міокарда.

 

292. Біосинтез пуринового кільця відбувається за рахунок рибозо-5-фос-фату шляхом поступового нарощення атомів азоту і вуглецю та замикання кілець. Джерелом рибозофосфату є:

A. Пентозофосфатний цикл.

B. Гліколіз.

C. Глікогенез.

D. Глюконеогенез.

E. Глікогеноліз.

 

293. У реанімаційне відділення машиною швидкої допомоги достав-

лено жінку в непритомному стані. При клінічному дослідженні рівень глюкози в крові — 1,98 ммоль/л, НЬ — 82 г/л, еритроцити — 2,1 • 1012/л, ШОЕ — 18 мм/год, лейкоцити — 4,3 • 109/л. У хворої імовірно:

A. Гіпоглікемія.

B. Цукровий діабет.

C. Галактоземія.

D. Дефіцит соматотропіну.

E. Нирковий діабет.

 

294. Внаслідок тривалого голоду­вання в організмі людини швидко вичерпуються резерви вуглеводів. Який із процесів метаболізму віднов­лює вміст глюкози в крові?

A. Аеробний гліколіз.

B. Анаеробний гліколіз.

C. Глюконеогенез.

D. Глікогеноліз.

E. Пентозофосфатний шлях.

 

295. Хвороба Гірке — це захво­рювання, при якому спостерігається накопичення глікогену в печінці та нирках. Дефіцит якого ферменту є причиною цього захворювання?

A. Глікогенфосфорилаза.

B. Глюкозо-6-фосфатаза.

C. Кіназофосфорилаза.

D. Фосфоглюкомутаза.

E. Глюкокіназа.

 

296. При цукровому діабеті збіль­шується вміст кетонових тіл у крові, що призводить до метаболічного аци­дозу. З якої речовини синтезуються кетонові тіла?

A. Метилмалоніл-КоА.

B. Сукциніл-КоА.

C. Пропіоніл-КоА.

D. Малоніл-КоА.

E. Ацетил-КоА.

 

297. У хворого спостерігається кетонурія. При якому захворюванні в сечі з'являються кетонові тіла?

A. Туберкульоз нирки.

B. Гострий гломерулонефрит.

C. Сечокам'яна хвороба.

D. Цукровий діабет.

E. Інфаркт міокарду.

 

298. У пацієнта, 40 років, — непе-реносність кисломолочних продуктів. Недостатністю якого ферменту трав­лення можна пояснити це явище?

A. Амілази.

B. Лактатдегідрогенази.

C. Мальтази.

D. Ліпази.

E. Лактази.

 

299. Хворий на цукровий діабет після введення інсуліну знепритомнів, спостерігаються судоми. Який резуль­тат дав біохімічний аналіз крові на вміст цукру?

A. 10 ммоль/л.

B. 3,3 ммоль/л.

C. 8 ммоль/л.

D. 1,5 ммоль/л.

E. 5,5 ммоль/л.

 

300. В ендокринологічному відді­ленні з діагнозом цукрового діабету перебуває жінка, 40 років, зі скаргами на спрагу, підвищений апетит. Які па­тологічні компоненти виявлено при лабораторному дослідженні сечі па' цієнтки?

А. Глюкоза, кетонові тіла.

B. Білок,амінокислоти.

C. Білок, креатин.

D. Білірубін, уробілін.

E. Кров.

 

301. Характерною ознакою глікогенозу є біль у м'язах під час виконання фізичної роботи. Пироджена недастатність якого ферменту зумовлює цю патологію?

A. Глікогенфосфорилази

B. Глюкозо-6-фосфатази

C. Глікогенсинтетази

D. Аміло-1,6-глікозидази

E. Лізосомальної глікозидази

 

302. Чоловік, 65 років, хворіє на подагру, скаржиться на біль в ділянці нирок. При ультразвуковому дослідженні встановлено наявність ниркових каменів. В результаті якого процесу утворюється ниркове каміння?

А. Розпаду гему

В. Катаболізму білків

С. Орнітинового циклу

D. Відновлення цистеїну

Е. Розпаду пуринових нуклеотидів

 

303. У лікарню доставили хворого на цукровий діабет у стані непротомності. Дихання типу Кусмауля, артеріальний тиск 80/50 мм.рт.ст., запах ацетону з рота. Накопиченням в організмі яких речовин можна пояснити виникнення цих розладів?

A. Кетонових тіл

B. β-Ліпопротеїдів

C. Молочної кислоти

D. Вугільної кислоти

E. Скадних вуглеводів

 

304. Чоловік, 48 років, хворіє на цукровий діабет. Госпіталізований у непритомному стані, який настав після посиленого фізичного навантаження. Дихання поверхневе, артеріальний тиск – 80/40 мм.рт.ст., рівень глюкози в крові – 1,88ммоль/л. Який вид коми розвинувся у хворого?

A. Лактацидемічна

B. Гіперкетонемічна

C. Гіпоглікемічна

D. Гіперосмолярна

E. Гіпоосмолярна

 

305. У хворого на цукровий діабет знижені процеси регенерації, довго не загоюються рани. Які зміни в обміні речовин це спричиняє?

A. Ацидоз

B. Накопичення кетонових тіл

C. Пригнічення синтезу білків

D. Зменшення надходження глюкози в клітини

E. Порушення жирового обміну

 

306. У підлітка, 12 років, який протягом 3 міс різко схуд, вміст глюкози в крові становить 50 ммоль/л. У нього розвинулася кома. Який головний механізм її розвитку?

A. Кетонемічний

B. Гіпоглікемічний

C. Гіперосмолярний

D. Лактацидемічний

E. Гіпоксичний

 

307. Хворому на цукровий діабет І типу введено інсулін. Через деякий час у хворого з‘явилися загальна слабкість, дратівливість, посилення потовиділення. Який основний механізм розвитку проявів гіпоглікемії, що виникла?

A. Посилення кетогенезу

B. Посилення глікогенолізу

C. Вуглеводне голодування головного мозку

D. Посилення ліпогенезу

E. Зменшення глюконеогенезу

 

308. Група тварин була без їжі протягом 10 год, при цьому концентрація глюкози в крові залишалася на нижній межі норми. Чим це пояснюється?

A. Активацією глікогенолізу

B. Активацією глікогенезу

C. Активацією гліколізу

D. Пригніченням глікогенезу

E. Пригніченням глюконеогенезу

 


Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 1210 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.064 сек.)