Семінар викладач Дубовик О.М.
Перші заходи по гігієні зору проводять у перші хвилини життя в пологовому будинку -закапують спеціальні краплі для профілактики інфекцій.
Щоб попередити порушення зору у немовлячому віці слід виконувати ряд гігієнічних правил: Промивання очей - кожне око промивають окремим шматочком вати, змоченим перевареною водою, проводячи ватою від зовнішнього кута ока до внутрішнього, при цьому звертати увагу на почервоніння очей, припухлість повік, виділення з очей, сльозотеча, косоокість,
на першому-другому році життя спостерігаємо чи насуплює брови, моргає або дивиться з напруженням, часто спотикається або падає, багато тре очі або на погляд батьків занадто чутлива до яскравого світла) при наявності одного із симптомів слід звернутись до дитячого офтальмолога.
В період з 3 до 7 років формується зір, а значить усі основні проблеми із зором дітей з'являються до 7 років, а при лікуванні вчасно виявлених проблем досягається найкращий ефект. Дитина з порушенням зору виявляє мало цікавості до речей, які знаходяться на відстані або дуже близько, постійно помиляється у визначенні відстані до предмета.
У дітей старшого віку бувають запаморочення, головний біль, втомлюваність. Ви повинні запідозрити захворювання очей, коли дитина відстає в навчанні або у неї виникають труднощі з виконанням роботи, пов'язаної з участю зорового апарату, якщо букви при написанні виповзають за рядки, якщо вона скаржиться на те, що надруковані рядки сходяться або розходяться.
Дитина росте, проходить важливі періоди розвитку, і перші зорові навантаження можуть серйозно вплинути на якість зору. Після 7 років зорова система дитини починає випробовувати підвищені навантаження, пов'язані з школою і стає очевидним все те, що не було помічено раніше і що можна було запобігти: короткозорість, астигматизм, амблиопию, косоокість.
У віці від шести до двадцяти років потрібно щороку проходити огляд у лікаря, оскільки у дитини один рік може бути нормальний зір, а через 3, 6, 9 місяців потрібні окуляри.
У підлітковому віці теж можуть спостерігатися багато з перелічених симптомів. До інших ознак порушення зору належить також двоїння зображення або його помутніння (нечіткість), втрата бокового зору або райдужного кільця навколо джерела світла, довготривала адаптація до темного середовища (затемнених приміщеннях, наприклад, у театрах.)
Причини зниження зорудитини поділяються на оптичні та сенсорні. Оптичні пов`язані з помутнінням оптичних середовищ ока (рогівки, кришталика, скловидного тіла) або аномальною будовою оптичної системи ока (вроджені аномалії розвитку очного яблука). До оптичних порушень зору у дітей відносить: короткозорість, далекозорість та астигматизм, так як причиною цих захворювань є неповноцінність заломлення світлових променів оптичною системою ока.
Сенсорні пов`язані з порушенням сприйняття світлових хвиль сітківкою при її захворюваннях, порушенням передачі нервових імпульсів по нервових волокнах або порушенням аналізу зорових образів в головному мозку.
Для збереження зір потрібно: раціональне харчування, частіше перебувати на свіжому повітрі, робити фізичні вправи, вільне потрапляння денного світла до кімнати та дотримання гігієнічних норм відповідно до штучного освітлення. Щорічно перевіряти зір дитини, починаючи з раннього віку, проводити комплекс профілактичних заходів - гігієнічних, офтальмологічних, педагогічних
До педагогічних: правильний режим дня та раціональна організація занять у дитячих дошкільних закладах, школі та вдома. Відповідно до гігієнічних рекомендацій тривалість кожного виду занять (малювання, ліплення і т.д.) у молодшій та середній групах дитячого садка не повинна перевищувати 15 хв., у старшій та підготовчій групах - 20 хв. З перервами між ними 5 хв. Чергування таких занять із фізкультурними, музичними заняттями позитивно впливає на функціональний стан основних систем організму, у тому числі і на зір. Між заняттями, пов'язаними з напруженням очей, слід підійти до вікна та протягом деякого часу дивитися вдалину.
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 444 | Нарушение авторских прав
|