Безпечні добавки
По справжньому безпечними можно назвати лише невелику кількість харчових добавок, але навіть їх лікарі не рекомендують вживати дітям до 5 років:
Е100 - куркумин, може міститися в соусах, готових стравах з рисом, варенні, рибних паштетах
Е160а - каротин, добувають з томатів
Е363 - янтарна кислота (підкислювач), міститися в десертах, зупах, бульйонах, сухих напоях
Е400 - альгінат натрію – з морських водоростей
Е504 - карбонат магнія (разрихлювач тіста), може міститися в сирі, жувальній гумці
Е957 - тауматин (підсолоджувач) - в морозиві, сухофруктах, жувальній гумці без цукру
E330 (лимонну кислоту) деякі автори вважають канцерогенною. Але жодного наукового доказу цього назарі не представлено. Тим більше лимонна кислота синтезується в людському організмі, а також міститься у багатьох рослинах: цитрусових, клюкві, гранатах, ананасах та ін
Поради при виборі продуктів харчування:
1 Беріть з собою список заборонених і дозволених Е-добавок ідучи в магазин за продуктами.
2 Не купляйте консерви, напівфабрикати та кондитерські вироби тривалого зберігання, тому що це досягається за рахунок використання синтетичних консервантів.
3 Намагайтеся НЕ вживати щоденно консервовані продукти, ковбаси та копченості.
4 Не купуйте продукти, які містять більше 3-х синтетичних Е, тому що невідомо як вони взаємодіють.
5 Відмовтеся від солодкої газованої води, бульйонних кубиків, готових соусів та сухих продуктів і супів, які треба «тільки залити окропом».
6 Не купуйте продукти з неприродньо яскравим забарвленням, так як у них може міститися велика кількість синтетичних барвників.
7 Не захоплюйтеся картопляними чіпсами, хрусткими хлібцями та крекерами, які містять акриламід (канцерогенна та мутагенна речовина) та глутамат натрію.
8 Добре промивайте водою екзотичні фрукти перед вживанням, тому що вони обробляються біфенілом (Е230) та ортофенілфенолом (Е231) для захисту від плісняви.
Можна зовсім по-різному ставитися до тих чи інших харчових добавок. 100 років тому кокаїн теж вважався харчовою добавкою, і в напої того часу спокійно його додавали. У свій час одним із запатентованих препаратів проти кашлю був «героїн», а у 60-ті роки безпечним стимулятором вважався метамфетамін. І лише через 5 років широкого його застосування лікарі дізналися про смертельно шкідливі побічні дії. Ось чому у нас немає ніякої впевненості, що через 5 років якийсь природний барвник не визнають психотропною речовиною, що призводить до розладів нервової системи. А тому турбота про власне здоров‘я стає сьогодні не лишень модною течією, а й якоюсь часточкою боротьби за краще життя прийдешніх поколінь.
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 461 | Нарушение авторских прав
|