АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Спеціальне розслідування нещасних випадків на виробництві.

Прочитайте:
  1. Заключний висновок груп оперативного реагування щодо розслідування несприятливої події після імунізації
  2. Методика обстеження гінек х-ї.Спеціальне гінекологічне обстеж. Порядок проведення техніка виконання, обся отриманої інформації.
  3. Методика розслідування професійних захворювань та отруєнь. Попередні та періодичні медичні огляди як заходи їх профілактики.
  4. Невідкладна допомога при нещасних випадках
  5. Основні заходи надання першої долікарської допомоги при нещасних випадках виробничого характеру
  6. При нещасних випадках»
  7. Розслідування нещасних випадків (НВ) на виробництві
  8. Розслідування хронічних професійних захворювань та отруєнь
  9. Середня кількість нових випадків на рік і вікові показники захворюваності на 100,000 населення
  10. Спеціальне розслідування нещасних випадків

Спеціальному розслідуванню підлягають:

- НВ із смертельними наслідками;

- групові НВ, які сталися одночасно з двома і більше працівниками, незалежно від ступеня тяжкості ушкод­ження їх здоров'я;

- випадки смерті працівників на підприємстві;

- випадки зникнення працівників під час виконання трудових (посадових) обов'язків;

- НВ з тяжкими наслідками, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого (за рішенням органів Держнаглядохоронпраці).

Віднесення НВ до таких, що спричинили тяжкі наслідки, у тому числі до НВ з можливою інвалідністю потерпілого, здійснюється відповідно до Класифікатора розподілу травм за ступенем тяжкості, що затверджується МОЗ.

Про груповий НВ, НВ із смер­тельним наслідком, нещасний випадок з тяжким наслідком, випадок смерті працівника на підприємстві, а також випадок зникнення праців­ника під час виконання ним трудових (посадових) обов'язків робото­давець зобов'язаний негайно передати з використанням засобів зв'язку повідомлення за формою згідно з додатком 9:

- територіальному органу Держнаглядохоронпраці за місцезна­ходженням підприємства;

- органу прокуратури за місцем настання НВ;

- робочому органу виконавчої дирекції Фонду за місцезнаходженням підприємства;

- органу, до сфери управління якого належить підприємство (у разі його відсутності — місцевій держадміністрації);

- установі державної санітарно-епідеміологічної служби, яка обслуговує підприємство, — у разі гострих професійних захворювань (отруєнь);

- первинній організації профспілки, членом якої є потерпілий;

- органу з питань захисту населення і територій від надзви­чайних ситуацій за місцем настання НВ та іншим органам (у разі потреби).

Зазначені у цьому пункті органи (організації) повідомляють про НВ органи (організації) вищого рівня.

Повідомлення надсилається також у разі, коли смерть потерпілого настала внаслідок нещасного випадку, що стався раніше. Спеціальне розслідування такого випадку здійснюється в установленому порядку з використанням матеріалів раніше проведеного розслідування.

Спеціальне розслідування НВ (крім випадків, передбачених пунктом 43 цього Порядку) проводиться комісією з спеціального розслідування НВ.

Склад спеціальної комісі:

- посадова особа територіального органу Держнаглядохоронпраці (голова комісії);

- представник робочого органу виконавчої дирекції Фонду за місцезнаходженням підприємства або за місцем настання НВ, якщо він стався з особою, яка забезпечує себе роботою самостійно, чи внаслідок дорожньо-транспортної пригоди;

- представник органу, до сфери управління якого належить підприємство, а у разі його відсутності — місцевій держадмі­ністрації, якщо НВ стався з особою, яка забезпечує себе роботою самостійно, чи внаслідок дорожньо-транспортної пригоди;

- керівник (спеціаліст) служби охорони праці підприємства або інший представник роботодавця;

- представник первинної організації профспілки підприємства, членом якої є потерпілий, або уповноважена найманими праців­никами особа з питань охорони праці, якщо потерпілий не є членом профспілки;

- представник профспілкового органу вищого рівня;

- представник установи державної санітарно-епідеміологімної служби, яка обслуговує підприємство, або такої установи за місцем настання НВ, якщо він стався з особою, яка забезпечує себе роботою самостійно, — у разі розслідування випадку гострого професійного захворювання (отруєння);

- представник Інспекції державного технічного нагляду Мінагро- політики — якщо НВ стався під час експлуатації зареєстрованих в інспекції сільськогосподарських машин (трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні і меліоративні машини, тракторні причепи, посівні та збиральні машини).

Залежно від кількості загиблих, характеру і можливих наслідків аварії до складу спеціальної комісії можуть бути включені спеціалісти органу з питань захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, представники органів охорони здоров'я та інших органів.

Потерпілий або особа, яка представляє його інтереси, не включається до складу спеціальної комісії, але має право брати участь у засіданнях комісії, висловлювати свої пропозиції, додавати до матеріалів розслідування документи, що стосуються НВ, викладати особисту думкущодо обставин і причин нещасного випадку та одержувати від голови комісії інформацію прохідпроведення розслідування.

Роботодавець (якщо постраждав роботодавець — орган,досфери управління якого належить підприємство, а у разійоговідсутності — місцева держадміністрація або виконавчий орган місцевого самоврядування) зобов'язаний забезпечити належні умови і сприяти роботі спеціальної комісії.

Члени спеціальної комісії мають право одержувати письмові та усні пояснення від роботодавця, посадових осіб, працівників підприєм­ства, а також проводити опитування потерпілих та інших осіб — свідків НВ.

Спеціальне розслідування групового НВ, під час якого загинуло 5 і більше осіб або травмовано 10 і більше осіб, проводиться спеціальною комісією, яка призначається наказом Держнаглядохоронпраці. До складу цієї комісії включаються керівники Держнаглядохоронпраці, органу, до сфери управління якого належить підприємство, місцевого органу виконавчої влади, виконавчої дирекції Фонду, галузевого або територіального об'єднання профспілок, роботодавця, представники первинних організацій профспілок, членами яких є потерпілі, або уповноважені найманими працівниками особи з питань охорони праці, якщо потерпілі не є членами профспілок, відповідного органу з питань захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій (у разі необхідності), органів охорони здоров'я та інших органів.

Спеціальне розслідування групового нещасного випадку, під час якого загинуло від 2 до 4 осіб, проводиться спеціальною комісією, яка призначається наказом Держнаглядохоронпраці або за його дорученням наказом територіального органу Держнаглядохоронпраці З складом комісії, що зазначена вище.

Спеціальне розслідування НВ проводиться протягом 10 робочих днів. У разі необхідності строк спеціального розслідування може бути продовжений органом, який призначив спеціальну комісію.

Спеціальна комісія зобов'язана:

Ø обстежити місце, де стався НВ, одержати письмові чи усні пояснення від роботодавця та його представ­ників, посадових осіб, працівників підприємства, потерпілого, якщо це можливо, опитати інших осіб — свідків НВ та осіб, причетних до нього;

Ø визначити відповідність умов праці та її безпеки вимогам законодавства про охорону праці;

Ø з'ясувати обставини і причини НВ;

Ø визначити, чи пов'язаний цей випадок з виробництвом;

Ø установити осіб, які допустили порушення вимог законодавства про охорону праці, а також розробити заходи щодо запобі­гання подібним нещасним випадкам;

Ø зустрітися з потерпілими або членами їх сімей чи особами, які представляють їх інтереси, з метою розгляду питань щодо розв'язання соціальних проблем, які виникли внаслідок НВ, внесення пропозицій щодо їх розв'язання відповідним органам, а також дати потерпілим (членам їх сімей, особам, які представляють інтереси потерпілих) роз'яснення щодо їх прав у зв'язку з настанням НВ.


Дата добавления: 2015-11-26 | Просмотры: 436 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.004 сек.)