АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Аритмія
Аритмія – це дуже серйозна хвороба, яка викликає порушення в роботі серця. При аритмії різко змінюється кількість серцевих скорочень. У залежності від частоти і регулярності цих скорочень погіршується і загальне самопочуття організму. Лікування і профілактика аритмії серця повинно проходити під суворим наглядом лікаря.
У наш час, коли бурхливо розвиваються технологічні здібності і науковий прогрес зробив крок далеко вперед, різко змінилося існування людей, причому в гірший бік. Просиджуючи днями за електронними благами цивілізації, такими як телевізор, комп’ютер і т. д., ми не отримуємо необхідної рухливості і прямо на очах починаємо додавати у вазі. Починається гонка за здоров’ям і виникає страх його втратити. У таких випадках краще почати лікування? А як? Хтось намагається сісти на дієту, але при цьому, не змінюючи свого малорухливого способу життя. А це, як відомо загрожує різними захворюваннями: за ожирінням легко розвивається аритмія, а після неї і до атеросклерозу не далеко. Над цим варто замислитися, як можна швидше. Адже ми самі створюємо такий грунт для виникнення різних хвороб, і в першу чергу серцево-судинних захворювань.
Якщо людина мало рухається, неправильно харчується (вживає багато солі, цукру, холестерину), і має шкідливі звички у своєму арсеналі (алкоголь, куріння), то виникнення аритмії в ранньому віці збільшується на багато відсотків. Ще, такий спосіб життя призводить до стресових ситуацій наш організм, а його реакція – конфлікти, нервові захворювання і банальна депресія, губить багато життів.
Якщо ваш життєвий ритм такий, то думаю, що ви не раз відчували як починає нерівномірно і швидко битися ваше серце, коли ви пішки піднімаєтеся на вищий поверх. Або вранці виникає дискомфорт в районі серця і легке запаморочення, коли ви різко схоплюєтеся з ліжка.
Причиною збою серцевого ритму може послужити і перенесені запальні, інфекційні захворювання, гіпертонія, ішемічна хвороба серця, неполадки у функціонуванні щитовидки.
При перших же симптомах аритмії: тремтіння в руках, пітливість, запаморочення, загальна слабкість, потемніння в очах – потрібно перевірити пульс. Якщо він у нормі – 60-100 ударів у хвилину, якщо менше 50 або більше 120 – це вже тривожний сигнал, у якому просто необхідно терміново вживати заходів усунення неполадок.
Звичайно ж, завжди краще не допускати хвороба, ніж потім витратити масу часу і сил на її лікування. Для цього існує профілактика аритмії. Потрібно звернути особливу увагу на харчування. У невеликих кількостях вживати продукти, що містять багато холестерину, солі, цукру: жирне м’ясо, міцну каву, чай, солоності, прянощі та приправи, жирну сметану, яйця. А якщо у вас вже є перші ознаки захворювання аритмією, тоді ці продукти необхідно і зовсім виключити зі свого раціону.
Поступово переходите на нежирні продукти і рослинну їжу. Їжте потроху, так як при забитому до зав’язки шлунку починає дратуватися блукаючий нерв, який у свою чергу, пригнічує функції водія серцевого ритму – синусового вузла.
Наступною, досить важливим заходом профілактики захворювання аритмією є фізична активність. Починати варто з простою і легкою ранкової зарядки приносить бадьорість на весь день, і вечірніх прогулянок середнім кроком на свіжому повітрі. Займіться плаванням. При регулярному виконанні цих дій і поступового збільшення навантажень, незабаром ви забудете про перепочинок, неприємних відчуттів в районі серця. Якщо здоров’я і лікуючий лікар дозволяють займатися ходьбою на лижах або бігом підтюпцем, не лінуйтеся, а робіть цей позитивний внесок в своє здоров’я і тоді ніяка аритмія вам не страшна. І час витрачений на її лікування, ви використовуйте для себе.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 458 | Нарушение авторских прав
|