АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Профілактика. Основа захворювань складається з того, що великі артерії закупорюються так званими атеросклеротичними бляшками
Основа захворювань складається з того, що великі артерії закупорюються так званими атеросклеротичними бляшками, що заважає нормальному кровопостачанню до органів. З часом, збільшуючись у розмірах та кількостях, вони звужують просвіт судин (артерій), порушуючи кровотік, що проявляється у вигляді багаточисельних захворювань серцево-судинної системи: ішемічна хвороба серця, стенокардія, інфаркт міокарда, закупорка судин нижніх кінцівок (облітеруючий атеросклероз), транзиторні порушення мозкового кровообігу, інсультів та інше.
Найбільш частими локалізаціями атеросклерозу є мозок та серце. При враженні серця турбує біль за грудиною при фізичному навантаженні, задуха та інше. При враженні мозку проявляються наступні симптоми: знижується пам’ять, розумова працездатність, погіршується сон, спостерігаються роздратованість, плаксивість, запаморочення.
Фактори ризику, що сприяють формуванню та прогресуванню захворювання: куріння, зловживання алкоголем, ожиріння, цукровий діабет, стреси, спадковість, підвищення рівня холестерину в крові, високий артеріальний тиск, вік більше 60 років.
Зменшити показники холестерину можливо при правильному харчуванні, кинувши палити, нормалізувавши вагу, підтримуючи регулярну фізичну активність.
Запам’ятайте «Правило трьох Ж» – жирне, жарене, жовток пришвидшить атеросклероз. Разом з тим, необхідно більше вживати продукти, що містять поліненасичені жирні кислоти Омега3 (морська риба, морепродукти, оливкову олію), а також овочі і фрукти.
Народна медицина рекомендує: частіше включати в харчовий раціон вівсяну кашу, баклажани, 2 рази на день випивати склянку зеленого чаю, пити настій або відвар плодів шипшини перед їжею.
Атеросклероз – це хронічний довготривалий процес, який потребує постійного контролю і уваги як зі сторони пацієнта, так і зі сторони лікаря.
Необхідні дози та препарати підбираються індивідуально. Від правильного дотримання рекомендацій лікаря і вашого відношення до лікування та способу життя залежить майбутнє.
В усьому світі велику увагу приділяють питанням профілактики. Раннє виявлення факторів ризику і застосування сучасних препаратів дозволяє попередити розвиток важких серцево-судинних ускладнень та дожити до глибокої старості, зберігаючи високу якість життя.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 334 | Нарушение авторских прав
|