АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Важливо знати, що... · Травмування ока чи його запалення може призвести до помутніння рогівки (більмо)

Прочитайте:
  1. Важливо знати, що...
  2. Важливо знати, що...
  3. Важливо знати, що...
  4. Важливо знати, що...
  5. Важливо знати, що...
  6. Важливо знати, що...
  7. Важливо знати, що...
  8. Важливо знати, що...
  9. Важливо знати, що...

· Травмування ока чи його запалення може призвести до помутніння рогівки (більмо). Єдиним методом лікування більма є пересаджування рогівки.

· При опіках очей кислотою або лугом, вапном чи іншими їдкими речовинами потрібно негайно промити їх великою кількістю чистої прохолодної води, і, не накладаючи пов‘язки, негайно звернутися до лікаря.

· Безконтрольне застосування антибіотиків, які негайно діють на слуховий нерв, може призвести до стійко, постійної глухоти.

· Не можна робити спроби самостійно витягти сірчану пробку з вуха, аби не пошкодити барабанної перетинки.

 

Цікаво знати, що:

· Рогівка має гідрофільні властивості, тому здатна всмоктувати лікарські речовини.

· У давні часи лікарі негативно відносилися до окулярів і, як доказ, у першому "Керівництві по очним хворобам" Георга Бартоша (1583) окуляри носити було заборонено. Лише у ХІХ ст. завдяки роботам таких вчених, як Юнг, Гельмгольц, Дондерс, які відкрили всю глибину оптичних дефектів ока, підбір окулярів набув надійну наукову основу і цим почали займатися лікарі.

· Існує такий напрям медицини, як іридодіагностика. Вивчаючи райдужну оболонку ока, можна визначити стан здоров‘я людини. Вважають, що засновником цього найцікавішого напряму в медицині був жрець фараона Тутанхамона - Ел Аксу. Він залишив після себе два папіруси (50 см завдовжки і шириною 1,5 м), де описані хвороби, які можна визначити, вивчаючи райдужну оболонку ока. Віденський окуліст Беєр сказав так: "У райдужці ока, як у мікрокосмосі відображається "космос" людини і всі зміни її душі та тіла від моменту народження".

 
 



Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 575 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)